04.07.21, 11:56
Oto 5 najostrzejszych cytatów z mowy wygłoszonej na Radzie Krajowej PO z pierwszej mowy Donalda Tuska. Te słowa pokazują, że PiS ma wielki problem.

1️⃣ "Kradną od rana do wieczora przy pomocy znajomych, rodzin i własnoręcznie"
Zdaje się, że mają swój zjazd... Oni przeczytali, ja to wiem, gdzieś te swoje badania i wyszło, że ludziom się nie podoba, że kradną od rana do wieczora przy pomocy znajomych, rodzin i własnoręcznie. Wymyślili więc, że dzisiaj naradzą się w tajemnicy, jak kraść dalej, ale żeby tego widać nie było.
Przecież to istota tego spotkania! Oni musieli badania przeprowadzić, żeby zrozumieć, że Polacy nie lubią, kiedy władza kradnie, szczególnie tak bezwstydnie i bez opamiętania. Oni to robią od kilku lat.
2️⃣ "Nie spotkałem polityków, którzy mają władzę, wokół szaleje zaraza, ludzie umierają, a oni kombinują jak zarobić"
Wszędzie na świecie rządy robiły błędy. Wszędzie na świecie zdarzały się pomyłki, złe strategie. Ale właściwie nigdzie - a na pewno w Europie - nie spotkałem polityków, którzy mają władzę, wokół szaleje zaraza, ludzie umierają, a oni kombinują jak zarobić.
I są ministrami, odpowiedzialnymi, na przykład za zdrowie. Ja się do tego nie przyzwyczaję, Wy się do tego też nigdy nie przyzwyczaicie!
3️⃣ "Ten pomysł na Polskę - taki jak z drukarki - nazywam 3D: dług, daniny, drożyzna"
Młode pokolenie okradają z marzenia o lepszej przyszłości. Ten pomysł na Polskę - taki jak z drukarki - ja go nazywam 3D: dług, daniny, drożyzna. (...) To stary pomysł. Ten pomysł ma dobrze ponad 100 lat na świecie albo więcej. Zabrać wszystkim wszystko, po uważaniu dać wybranym grupom, trochę się podzielić, resztą rozkraść. Stara historia.
Problem polega na tym, że ten pomysł kosztuje właśnie te 3D i kto będzie za to płacił? Nie Kaczyński i jego ferajna! Oni wystarczająco dużo zarobią, a za to, co oni robią, zapłacą młodzi ludzie.
4️⃣ "Pogarda dla mniejszości, autorytarne skłonności i niechęć do wszelkiej formy wolności"
Pogarda dla mniejszości i to taka najbardziej brutalna i wulgarna. Autorytarne skłonności. Niechęć do wszelkiej formy wolności - NGO-sów, wolności słowa. Nieustanny atak na Unię Europejską. (...) To jest agenda Putina robiona jeden do jednego. Nie wiem - powiem szczerze - czy przez głupotę, czy przez jakieś takie złe emocje, czy w sposób planowany.
Czy to ma jakieś znacznie dla ofiar tej polityki? Dla nas i dla naszych dzieci, które będą żyły w tym obszarze ryzyka, jeśli pozwolimy im jeszcze tę politykę niebezpieczeństwa dalej prowadzić? To nie są teoretyczne i nie są błahe pytania
5️⃣ "Dzisiaj zło rządzi w Polsce, wychodzimy na pole, żeby bić z tym złem"
Dzisiaj zło rządzi w Polsce. Wychodzimy na pole, żeby bić z tym złem. (...) Zło, które czyni PiS, jest tak ewidentne, jest tak bezwstydne, jest tak permanentne... Ono się dzieje każdego dnia, w każdej właściwie sprawie. Może właśnie taka bezwstydna determinacja w czynieniu złych rzeczy spowodowała, że ludzie w Polsce - to dotyczy prawie wszystkich - jakby opuścili ręce.
Mówią: "nie, no oni są już tak bezczelni w tych złych sprawach, że chyba nic się nie da zrobić". Otóż trzeba zacząć od tego pierwszego najważniejszego przykazania: jak widzisz zło, to walcz z nim i nie pytaj o dodatkowe powody!
Obserwuj wątek
      • sorel.lina Re: Powrót 04.07.21, 16:33
        Widziałam i słyszałam 😊

————————————————————————————————————————-

Tusk już opuszczał mównicę po konferencji prasowej, gdy nagle usłyszał pytanie od dziennikarza TVP Info. Postanowił wrócić i na nie odpowiedzieć. - Bez TVP Info nie ma konferencji! - rzucił ironicznie były premier.

Dziennikarz zapytał Donalda Tuska o pracę jego syna w gdańskim ZTM. - Pana syn pracuje w spółce Gdańsku, w ZTM-ie, a skoro w Gdańsku rządzi Platforma, to czy to nie jest nepotyzm w pana mniemaniu? - pytał dziennikarz.

„Jakby pan to pytanie uzupełnił taką szczegółową informację, gdzie pracuje mój syn, z jakimi kwalifikacjami, czy to jest spółka skarbu państwa, ile zarabia, (...) żebyśmy od razu wyjaśnili, na czym polega problem. Mój syn, z wyższym wykształceniem, uniwersytet, studia na Politechnice, socjolog, 20 lat zajmuje się transportem w Gdańsku (...). Zarabia netto poniżej 3 tys. złotych miesięcznie. Chce pan to nazwać nepotyzmem? - zapytał dziennikarza TVP
        Info.”
        „Czy naprawdę myśli pan, że te łajdactwa, które się dzieją na naszych oczach, można przykryć i zmanipulować tego typu technikami dziennikarskimi? (...) Proszę zrobić uczciwy, drobiazgowy i szczegółowy materiał o tym, w jaki sposób mój syn został pracownikiem urzędu w Gdańsku. Ile zarabia, jak wyglądał egzamin, jak wyglądały bardzo wnikliwe przesłuchania, czy była jakaś konkurencja, która była poszkodwana, czy byli inni chętni na to stanowisko, jak wygląda jego dzień pracy. Niech pan zrobi taki materiał i wtedy możemy porozmawiać ponownie o tym pytaniu i o tym, czy to jest nepotyzm.”

———————————————————————————————————————-

Dziennikarz TVP zaniemówił. 😄
        • sorel.lina Re: Powrót 05.07.21, 13:13
          sorel.lina napisała:

> Tusk już opuszczał mównicę po konferencji prasowej, gdy nagle usłyszał pytanie
          > Dziennikarz zapytał Donalda Tuska o pracę jego syna w gdańskim ZTM. - Pana syn
          > pracuje w spółce Gdańsku, w ZTM-ie, a skoro w Gdańsku rządzi Platforma, to czy
          > to nie jest nepotyzm w pana mniemaniu? - pytał dziennikarz.
          >
          > „Jakby pan to pytanie uzupełnił taką szczegółową informację, gdzie pracuje mój
          > syn, z jakimi kwalifikacjami, czy to jest spółka skarbu państwa, ile zarabia, (
          > ...) żebyśmy od razu wyjaśnili, na czym polega problem. Mój syn, z wyższym wyks
          > ztałceniem, uniwersytet, studia na Politechnice, socjolog, 20 lat zajmuje się t
          > ransportem w Gdańsku (...). Zarabia netto poniżej 3 tys. złotych miesięcznie. C
          > hce pan to nazwać nepotyzmem? - zapytał dziennikarza TVP
          > Info.”

https://scontent.fwaw3-1.fna.fbcdn.net/v/t1.6435-9/210043465_352283272907255_4112266310803914481_n.jpg?_nc_cat=106&ccb=1-3&_nc_sid=8bfeb9&_nc_ohc=4eDMwjOjaWYAX-wozYJ&_nc_ht=scontent.fwaw3-1.fna&oh=ccf27bc05ce112172e07a1f50d530fab&oe=60E7E483
    • sorel.lina Re: Powrót 04.07.21, 16:39
      I to tez.

tvn24.pl/polska/donald-tusk-o-wspolnej-deklaracji-pis-i-prawicowych-ugrupowan-kaczynski-zapisal-polske-do-proputinowskiego-obozu-5139705?fbclid=IwAR2qdzxWxkwdo0iGCOYGH0lnd4AfTPesNRUkq0IffmHFFjVNymJZNsKOHT8
      • sorel.lina Re: Powrót 04.07.21, 17:01
        Donald Tusk szefem Platforma Obywatelska - dzięki temu wszystkie reflektory na nas. Dzięki temu będziemy silniejsi. Dalej do przodu - wszyscy razem! Od razu ruszamy do pracy. Dziś w Warszawie znów zbieraliśmy podpisy pod projektem #StopTVPInfo. Szło świetnie, nawet mimo deszczu

Rafał Trzaskowski
            • sorel.lina Re: Powrót 04.07.21, 21:05
              Festiwal strachu w "Wiadomościach" TVP

Telewizja Polska w swoim stylu podsumowała powrót Donalda Tusk. Na wczorajszej Radzie Krajowej PO nowy przewodniczący Platformy Obywatelskiej surowo ocenił działania PiS. W sobotę ugrupowanie opozycyjne oraz były premier stali się osobnym tematem w wieczornym programie Telewizji Polska.

W sobotę odbyła się Rada Krajowa Platformy Obywatelskiej. W trakcie spotkania ustępujący przewodniczący PO Borys Budka powiedział, że stawia wyżej przyszłość kraju i Platformy Obywatelskiej od własnych ambicji. Następnie oznajmił, że na jego prośbę Donald Tusk wraca do polskiej polityki.
              – To jest ten dzień, Donald Tusk wraca w 100 proc. Donaldzie, chcę Ci przekazać stery PO – oznajmił Budka, po czym mównicę przejął nowy prezes partii

Prezesie Kaczyński i towarzysze z PiS-u: powiedzcie "przepraszam" tym wszystkim, którzy - walcząc o życie w pandemii - musieli oglądać wasze przekręty – zaapelował Donald Tusk.
              Później były szef Rady Europejskiej odniósł się do stosunków międzynarodowych pod rządami Prawa i Sprawiedliwości.
    • sorel.lina Re: Powrót 04.07.21, 21:15
      Przenoszę mój wpis z Twittera o dzisiejszej półtoragodzinnej konferencji prasowej D.Tuska.

Drastyczny kontrast z konferencjami polityków PiS, a szczególnie Kaczyńskiego. Pełny dostęp i swoboda zadawania dowolnych pytań.
      "Pierwsze od 6 lat wyjątkowe, ozdrowieńcze, bezpośrednie i szczere, przede wszystkim szczere półtorej godziny. Odtrutka na lejącą się nam na głowy pisowską, trującą maź. I jak wspaniałe zaoranie gówniarza z Kurwizji. Donald dziękuję za pierwszą dawkę szczepionki".
      W wystąpieniu Tuska nie znalazłem jednego fałszywego tonu, cienia partyjniactwa, zamydlania, uciekania od tematu, po prostu łgania. Pamiętam go takim i bardzo się cieszę, że powrócił z tym niepowtarzalnie szczerym stylem. To odtrutka na pisowski sarin.
      W swych odpowiedziach Tusk zarysował podstawowe założenia "wizji" o którą się go prosi i która będzie stopniowo przedstawiana. To wizja partii wrogiej systemowi, który gwałcąc Konstytucję, a więc przestępczo, stworzył Kaczyński i PiS, a na po PiS partia postępowego konserwatyzmu. Wyjście naprzeciw ruchowi praw kobiet i środowisk LGBT+, uwzględniające jednak wrażliwości ciągle dominujące w polskim społeczeństwie i walka ze sklejaniem Kościoła z władzą, bez walki z nim samym i z religią. Popieram ten kierunek.

M.W. Kuczyński
        • sorel.lina Re: Powrót 04.07.21, 22:13
          Zajrzałam za płot ( wybaczcie! ). Wyjątkowo zacytuję, bo to pasuje jak ulał! big_grin

"Kto kiedykolwiek mial okazje widziec jak zachowuja sie lemingi, do obejrzenia w grze komputerowej o tym samym tytule, wie, ze to postaci bezmyslne, ktore za "wodzem" ida na stracenie, potrafia nawet popelniac zbiorowe samobojstwa, jesli "wodz" tak poprowadzi."

Idealny opis pisowców, idącym za "wodzem" bezkrytycznie, fanatycznie, idiotycznie, choćby na zatracenie ! big_grin
            • sorel.lina Re: Powrót 05.07.21, 11:10
              Podpisuję się pod każdym słowem red. Elizy Michalik.

„Kilka było niebywałych rzeczy na wczorajszej konferencji Donalda Tuska, której wysłuchałam z wielką uwagą. Po pierwsze sam fakt, że to była konferencja - czyli wszyscy dziennikarze wszystkich mediów zadawali pytania, a ważny polityk na nie odpowiadał. Po drugie mówił spójnie z sensem, budując zdania wielokrotnie złożone, z przewagą czasowników i rzeczowników, a nie przymiotników, zwłaszcza określających pogardliwie i wulgarnie cechy każdego, kto się z nim nie zgadza. Po trzecie - miał poglądy, które nie tylko wyjawił, ale i potrafił uzasadnić. Po czwarte - był rzeczowy i konkretny. Po piąte - odpowiadał na pytanie, które zostało zadane, zamiast mówić o tym, o czym sobie wcześniej wymyślił, że będzie mówił, choćby to było zupełnie nie na temat. Oczywiście to wszystko nie powinno być niebywałe, tylko normalne, ale tak się składa, że od dawna nie jest. Obserwuję z ciekawością rozwój wydarzeń, ale jedno wydaje się pewne: sama obecność Donalda Tuska będzie stanowiła niepożądany z punktu widzenia PiS rażący kontrast z ich zachowaniami, manierami, brakiem szacunku dla prawa i ludzi, tak jak jego zwięzły i konkretny sposób komunikowania się stanowi kontrast dla ich mętnego wodolejstwa. Ciekawe jest to, że tej prostej teoretycznie rzeczy, jaką powinno być mówienie jak jest poprawną polszczyzną, nie potrafili dotąd zrobić inni szefowie opozycyjnych partii. Może oprócz Szymona Hołowni - on jednak jest politykiem dużo lżejszej wagi, który, w przeciwieństwie do Tuska jeszcze nie wykazał się w działaniu, na razie tkwi w blokach startowych. Zresztą i on nie potrafił nigdy wyartykułować krótkiego, dobitnego i konsekwentnego przekazu: ponieważ zamieniamy się w dyktaturę, w dodatku będącą rosyjską agendą - najważniejsze to pokonać PiS. Jedno wiem na pewno, Donald Tusk na pewno nie wrócił na stanowisko szefa PO bez planu, sądzę, że go ma - i to bardzo szczegółowy i dalekosiężny, więc PiS ma się czego bać.”
              • sorel.lina Re: Powrót 05.07.21, 11:19
                Respiratory od handlarza bronią. Prokuratura zdecydowała o umorzeniu śledztwa

Otrzymaliśmy postanowienie prokuratury o umorzeniu śledztwa w sprawie przekroczenia uprawnień przez ministrów MZ w sprawie zakupu respiratorów" - poinformował poseł na Twitterze. Posłowie Koalicji Obywatelskiej Dariusz Joński i Michał Szczerba ujawnili szczegóły zakupu, jakiego dokonało Ministerstwo Zdrowia, gdy na jego czele stali minister Łukasz Szumowski i wiceminister Janusz Cieszyński.

Prokuratura Okręgowa w Warszawie umorzyła śledztwo w sprawie zakupu respiratorów od spółki E&K z Lublina, bo - zdaniem śledczych - działania ministra i wiceministra zdrowia nie nosiły znamion czynu zabronionego.
                W czasie pierwszej fali pandemii w 2020 roku - przypomnijmy - resort zdrowia zawarł umowę na ponad 1200 respiratorów za 200 mln zł. Do tej pory dostarczona została zaledwie niewielka część sprzętu.
                Przy okazji decyzji prokuratury warto przypomnieć oświadczenie, jakie w styczniu wydał Jarosław Kaczyński - wicepremier ds. bezpieczeństwa. "Służby specjalne nie dostrzegały przeciwwskazań do zakupu respiratorów w kwietniu 2020 roku", a po stronie Ministerstwa Zdrowia "nie ma przesłanek do nadużyć czy działań korupcyjnych" - napisano w tym dokumencie.
                /żródło: TOK FM/

———————————————————————————————

I co im zrobicie? no co?
                Możecie tylko bezsilnie zaciskac pieści i klnąć finezyjnie pod nosem. Tylko lub Aż.
                Właśnie PiS pokazał po co mu prokuratura. To nie jest błąd systemu. To jest systemowe rozwalenie organów państwa w celu okradania współobywateli. I zapewnienie sobie bezkarności.
                Minister Zdrowia Radziwiłł - ma własna klinikę
                Minister Zdrowia Szumowski - ma firmy badawcze zony i brata oraz "bogatego z domu" syna ... Ciekaw jestem czy pozystał kontrakt na badania na 230 mln euro, bo jakos o tym cicho.
                Rysiek Czernecki przekręcił europarlament na 100 tyś euro a teraz robi kilomertówki jako prezes siatkarski za 75 tyś PLN i kaze sobie płacic pensje 10 000 miesiecznie - pomimo że deklarował, iż będzie pracował społecznie.
                To takie pierwsze lepsze przyklady.
                I CO IM MOZEMY ZROBIĆ?
                Możemy im "nafjukać". Czekam na realne propozycje politykow jak zrobic z tym porządek i jak bedzie wygladał nowy system, któremu beda podlegali wszyscy politycy i urzędnicy.
                • sorel.lina Re: Powrót 05.07.21, 11:26
                  „Tłusty kot”

https://scontent.fwaw3-1.fna.fbcdn.net/v/t1.6435-9/212876255_10216704244557347_7984057561137609762_n.jpg?_nc_cat=102&ccb=1-3&_nc_sid=825194&_nc_ohc=64C735ApmHMAX_zyVrj&_nc_ht=scontent.fwaw3-1.fna&oh=90afe90a7d83f7edb4c597913eeefa4e&oe=60E7E33A

Januszek został podliczony przez okopress. Niestety tylko do konca 2019
                  wynik:
                  Zarobki w spółkach z udziałem Skarbu Państwa w latach 2015-18 - 2 mln 344 tys. zł.
                  Plus w 2019:
                  Zarząd PWPW - 279 tys. zł
                  Rada nadz. KGHM - 111,8 tys. zł
                  Rada nadz. Poczty Polskiej - 18,8 tys. zł
                  PGNIG - 3,7 tys. zł

Takich pisowskich pijawek jest multum. Zrozumcie wreszcie, że po rozmontowaniu systemu PiS rozpoczął w Polsce rabunek na niewyobrażalną skalę. Przybyło nam setki milionerów z legitymacją partyjną PiS. Oni będą wywierać wpływ na państwo jeszcze przez wiele lat. Będą obecni w biznesie i polityce posiadając konkterne majątki.

Nie mamy szansy im tego odebrać, bo nie ma takiego prawa, które uwzgłedniałoby ostatnie 6 lat nepotyzmu. Po 30 latach walki z komuną…. Teraz bedziemy walczyli z postkomuną pisu. Nawet nie wiadomo jak to nazwać. Chociaż porównanie z PZPR i czasami oddania przez komunę władzy samo się nasuwa.
                  • sorel.lina Re: Powrót 05.07.21, 11:46
                    https://scontent.fwaw3-1.fna.fbcdn.net/v/t1.6435-9/210941064_4135171709902841_4998966523488922476_n.png?_nc_cat=108&ccb=1-3&_nc_sid=730e14&_nc_ohc=CcVSEY--26wAX_NeZmk&_nc_ht=scontent.fwaw3-1.fna&oh=58634870642299fd417db22dbfe81ce4&oe=60E7CD2F

"Orbán, Salvini, Marine Le Pen – PiS ogłasza, że będzie z nimi tworzył Europę wartości."
                    Ta wartość dla Orbana, to kontynuowanie propagandy, za rubelki.
                    Dla Salvini'ego, te rubelki potrzebne na życie podstarzałego Playboya, niczym nie ryzykuje, Putin nie będzie okupywał Włoch, choć bardzo by chciał.
                    Marine Le Pen, potrzebuje rubli na zabawę w politykę i też niczym nie ryzykuje, Putin Francji boi się.
                    Pozostaje ten najgłupszy Kaczyński, który ryzykuje najwięcej, o czym my wszyscy wiemy.
                    / Punkt widzenia/
        • sorel.lina Re: Powrót 05.07.21, 14:13
          https://scontent.fwaw3-1.fna.fbcdn.net/v/t1.6435-9/212387089_344573537226626_2731391897034249173_n.jpg?_nc_cat=106&ccb=1-3&_nc_sid=730e14&_nc_ohc=a6sp5-lOH68AX_IfVHg&_nc_ht=scontent.fwaw3-1.fna&oh=4df1410a5d2b3f5e97d9fcc76213035e&oe=60E887D7
          ·
          ❗ W odpowiedzi na dyktat prezesa nepotyczna rekordzistka PiS, żona posła Sobolewskiego, straciła pracę w kilku radach nadzorczych. Co to oznacza?
          ❓ Czy przez lata pracy w nich nie miała kompetencji?
          ❓ Czy przez lata pracy w nich nie nabrała kompetencji i doświadczenia?
          ❓ Czy wszyscy wypłacaliśmy sutą pensję rodzinie Sobolewskich i setkom innych rodzin politycznych tylko dlatego, że PiS nie potrafiło zapanować nad własnym nepotyzmem?
          • wscieklyuklad Re: Powrót 05.07.21, 14:34
            Donald Tusk o umorzeniu śledztwa w sprawie afery respiratorowej: "Polacy, nic się nie stało". Otóż stało się
            - To jest coś, co z daleka pachniało brzydko. W niektórych krajach jak ktoś zawalił, to zdarzała się dymisja. A tutaj ani dymisji, ani prokuratury - powiedział Donald Tusk podczas krótkiego spotkania z prasą, komentując w ten sposób aferę respiratorową. Lider PO wyruszył w trasę, by rozmawiać z Polakami.

Z netu

Merkel go napuściła!

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka