jak wieść gminna dzisiaj głosi
mamy imieniny Zosi
więc życzenia Zosi składam,
trochę sobie też pogadam...
No bo Zosia zapomniała...
jak Kogutka tu ganiała...
niech już skubie i tarmosi...

byle było więcej Zosi...
i z Kurkami tu pospołu
niech mnie wrzuca do rosołu

niech się Zosia nie da prosić..
bo nam tutaj brak jest Zosi.
I niech Zosia będzie zdrowa,
i wesoło wnuki chowa,
niech Jej kwitnie ogród pięknie,
niech maluje dalej z wdziękiem,
wszystkich marzeń więc spełnienia

przyjmij Zosiu me życzenia