Dodaj do ulubionych

PYTANIE DO WSZYSTKICH WIESNIAKOW TU PISZACYCH

23.12.03, 08:28
Dlaczego piszecie (po woszemu szkryfocie) na tym forum. Macie przecież pełno
swoich wieśniackich for: na "Metamorfozach", na "Gliwickich
slooooonzoookooooch", na domenach niemieckich, a Wy z uporem maniaka
wysypujecie tutaj swój spam.
Obserwuj wątek
    • ballest Masz na mysli ta KULTURE? 23.12.03, 12:38
      "Przybysze z Polski wkraczali w obszar innej cywilizacji. Czterdziesci procent
      z nich pochodzilo ze wsi, drugie tyle z malych miasteczek. Nowoscia bylo
      wszystko - tramwaje, telefony, ciepla woda w kranach. Cywilizacyjna obcosc
      miasta oswajano - ignorujac ja. Osiedlency kopali studnie w ogrodach willi,
      ktore mialy sprawne lazienki. W parkach, na podworkach kamienic pojawily sie
      krowy, swinie, kozy. Trzymano je i na wyzszych pietrach. Po paru latach ludzie
      i miasto dopasowali sie do siebie. Inwentarz zniknal z chodnikow i podworek,
      suszace sie gacie ze sznurkow rozpietych nad ulicami. Nie konserwowane
      instalacje zaczely sie psuc, domy zasnul szary brud zaniedbania."

      Tak bylo we Gliwicach, Opolu, Szczecinie ,Olsztynie i Gdansku.
      • psztymucel Re: Masz na mysli ta KULTURE? 23.12.03, 12:40
        Jesteś głupi.
        Byłeś kiedyś we Lwowie ?
        Pewnie nie byłeś, bo jakbyś był, tobyś wiedział, że Lwów był do 1939 roku
        prawdziwie europejskim miastem i cały Górny Śląsk ze swoją wielką kulturą
        mógłby się przy nim schować. To co zrobili później ze Lwowem sowieci to już
        inna historia.
        • murcek Re: Masz na mysli ta KULTURE? 23.12.03, 13:01
          Ballest nie plec bzdur. Kiedys pracowalem i mieszkalem w okolicach Walbrzycha i
          za kazdym razem musialem biegac do wychodka na dworze, bo na calej ulica nie
          bylo w mieszkaniach ubikacji ( o lazience nie wspomne).
          Dla przypomnienia Walbrzych (Waldenburg) do 1945 roku byl niemiecki.
          Ale znajac Ciebie, na pewno napiszesz, ze domy wybudowali Polacy, hehehe!!!
          • psztymucel Re: Masz na mysli ta KULTURE? 23.12.03, 13:44
            Ballestowi się wydaje, że Niemcy to jedyny naród, który tworzył i posiadł
            KULTURĘ na przestrzeni wieków a inne nacje to kulturalni pigmeje.
            Poza tym miesza pojęcia i pakuje do jednego wora Wrocław i Górny Śląsk.
            Tymczasem róźnice są znaczne. Wrocław przed 1939 rokiem to była metropolia
            przez duże "M", podobnie jak Lwów na Wschodzie, a Górny Śląsk ...cóż, przykro
            to stwierdzić, ale raczej lekkie zadupie. Różne Ballestremy i Donersmarcki
            budowały tylko dla zysku, a od początku XX wieku, wraz z narastającym kryzysem
            gospodarczym było coraz gorzej. Kraina familoków nigdy nie była intelektualnym
            ogrodem.
            Każdy, komu nie było po drodze z przemysłem ciężkim, uciekał stąd. Kierunek
            Breslau, Berlin, Paris, New York.
            Tak pozostało do dziś. Śląsk pod tym względem jest kulturalną pustynią.
            • expert123 Re: hmm 23.12.03, 14:57


              > Tymczasem róźnice są znaczne. Wrocław przed 1939 rokiem to była metropolia
              > przez duże "M", podobnie jak Lwów na Wschodzie, a Górny Śląsk ...cóż, przykro
              > to stwierdzić, ale raczej lekkie zadupie.

              Dlatego na tym zadupiu bylo tyle teatrow i kin?, i np. 200 restauracji w
              Gliwicach? Polaczenia lotnicze z reszta Europy? To bylo wg Ciebie zadupie?
              To czym teraz sa Gliwice?? Zgodze sie z tym ze to co po tym zostalo to jest
              zadupie. Do ktore go doprowadzaja przeszli i obecni gospodarze Gliwic, tworzac
              poniekad historie upadku tego miasta.

              > Różne Ballestremy i Donersmarcki
              > budowały tylko dla zysku, a od początku XX wieku, wraz z narastającym
              kryzysem
              > gospodarczym było coraz gorzej. Kraina familoków nigdy nie była
              intelektualnym ogrodem.

              Familoki to jak na owczesna Europe (nie wschodnia, ale ta zachodnia), to byla
              nowosc, nikt wczesniej sie nie troszczyl o pracownikow, to jest akurat powod do
              dumy, bo bylo to PIERWSZE budownictwo socjalne po Anglii.

              > Każdy, komu nie było po drodze z przemysłem ciężkim, uciekał stąd. Kierunek
              > Breslau, Berlin, Paris, New York.
              > Tak pozostało do dziś. Śląsk pod tym względem jest kulturalną pustynią.
              Nie nie pozostalo, ale do ktorej doprowadzila wladza ludowa. Chyba ze myslisz
              o katowicach, ktore byly zawsze pustynia.
        • ballest Kto Wam to odbudowal ? 23.12.03, 15:26
          Piszesz o polskich miastach, ale zapominasz ze je Niemcy zalozyly i do ich
          rozwoju sie w ogromnej mierze przyczynily.
          Popatrz na nazwiska Lwowiakow, tych Dornow, Maulow, Riedlow, Rommlow, ktore
          zawsze nalezaly do polskiej elity intelektualnej i ktora choc z krwi
          niemieckiej byly naprawde polskimi patriotami (zawsze pisalem, ze Niemcy sie
          najlatwiej ze wszystkich zasymilowac potrafia)
          • psztymucel Re: Kto Wam to odbudowal ? 23.12.03, 15:37
            Tylko dziwne, że Niemcy tę lwowską inteligencję z taką premedytacją mordowali
            • ballest Re: Kto Wam to odbudowal ? 23.12.03, 22:21
              Nie wiem jak to sie stalo, ze elita przezyla ???
              Byc moze znowu historyczna pomylka, albo?
              Albo wierzysz w CUDA?
              • psztymucel Re: Kto Wam to odbudowal ? 24.12.03, 20:56
                Która elita ? Przeczytaj sobie tekst poniżej, a potem pleć te swoje bzdury:

                "(...) W konsekwentnie realizowanej przez okupanta hitlerowskiego polityce wobec narodu polskiego szczególne miejsce wyznaczono eksterminacji inteligencji, o czym świadczą wydarzenia z pierwszych dni po wyparciu wojsk sowieckich i zajęciu Lwowa przez oddziały niemieckie.
                Wieczorem 3 lipca 1941 r. kilka oddziałów, w których skład wchodzili członkowie SS, policji i żandarmerii polowej, przeprowadziło aresztowania profesorów Uniwersytetu Jana Kazimierza, Politechniki i Akademii Medycyny Weterynaryjnej oraz przebywających wówczas w ich domach członków rodzin, przyjaciół i znajomych. Nazwiska zatrzymanych naukowców znajdowały się na liście proskrypcyjnej sporządzonej wcześniej w Krakowie przez związanych z OUN byłych ukraińskich studentów lwowskich.
                Aresztowanych przewieziono do znanej we Lwowie bursy Abrahamowiczów, gdzie poddano ich brutalnym przesłuchaniom. Już nad ranem 4 lipca grupę profesorów wraz z niektórymi spośród współzatrzymanych wyprowadzono w kierunku pobliskich Wzgórz Wóleckich. Około godziny czwartej zostali rozstrzelani.
                Tego poranka zginęli m.in. profesorowie: Antoni Cieszyński, Władysław Dobrzaniecki, Jan Grek, Jerzy Grzędzielski, Edward Hamerski, Henryk Hilarowicz, Włodzimierz Krukowski, Roman Longchamps de Bčrier, Antoni Łomnicki, Witold Nowicki, Tadeusz Ostrowski, Stanisław Pilat, Stanisław Progulski, Roman Rencki, Włodzimierz Sieradzki, Adam Sołowij, Włodzimierz Stożek, Kazimierz Vetulani, Kasper Weigel, Roman Witkiewicz.
                Prawdopodobnie następnego dnia - 5 lipca - zamordowany został docent Stanisław Mączewski, a 12 lipca rozstrzelano aresztowanych dzień wcześniej profesorów Henryka Korowicza i Stanisława Ruziewicza, rektorów Akademii Handlu Zagranicznego. Trzykrotny premier II Rzeczypospolitej prof. Kazimierz Bartel, aresztowany już 2 lipca, został zamordowany 26 lipca.
                Bezpośrednia odpowiedzialność za kaźń na profesorach lwowskich spada na SS-Brigadeführera dr. Eberharda Schöngartha - wsławionego aresztowaniem profesorów Uniwersytetu Jagiellońskiego w listopadzie 1939 r. - który jako dowódca Sonderkommando przebywał we Lwowie już 2 lipca, oraz Hauptsturmführera Hansa Krügera dowodzącego oddziałem Geheime Feldpolizei. Kwestią wymagającą dalszych badań jest odpowiedzialność za tę zbrodnię Theodora Oberländera, będącego komendantem ukraińskiego batalionu "Nachtigall", którego żołnierze uczestniczyli w dokonywaniu aresztowań."
                • Gość: ballest Re: Kto Wam to odbudowal ? IP: *.dip0.t-ipconnect.de 24.12.03, 23:42
                  Od czasow Bydgoszczy, Katynia, Katowic i Jedwabnego na razie niczym mnie nie
                  przekonasz, juz tyle razy zostalem przekonanay a pozniej odwrot o 180°.
                  Do Jedwabnego Niemcy sie przyznali, pomnik postawiony zostal , ktory na ich
                  zbrodnie wskazywal, a teraz okazuje sie , ze to wszystko nieprawda.

                  Prosze, nie pisz jak sam nie widziales, byc moze jest prawda, ale tylko BYC
                  MOZE!

                  pyrsk
                  ballest
    • rupel Re: bo znajdują czytelnika 26.12.03, 12:47
      Szkryfują, bo ciągle znajdują jakiekoś czytelnika, który im odpisze. A
      właściwie to szkryfuje jeden i ten sam "wielonickowiec-wieloklonowiec" rodem z
      Labond.
      • hanys_hans Re: bo znajdują czytelnika 26.12.03, 13:31
        rupel- pupel-psztymucel napisał:

        > Szkryfują, bo ciągle znajdują jakiekoś czytelnika, który im odpisze. A
        > właściwie to szkryfuje jeden i ten sam "wielonickowiec-wieloklonowiec" rodem
        z
        > Labond.

        rupel- pupel-psztymucel czyli SzvVager PravVdzivVek!
        Niy wysilej sie osiouku i tak idzie wyczuc´ te twoje "wielonickowe[ia-ia-ia]"
        • psztymucel Re: bo znajdują czytelnika 26.12.03, 16:19
          Czas najwyższy przerwać ten bełkot !!!
          • Gość: Leleck Re: bo znajdują czytelnika IP: *.dip.t-dialin.net 26.12.03, 16:24
            Tosz czamu ty njy szkryflosz na forum twojich zaburzanskich pobratymcow ?
            W koncu to my Slonzoki som tukej wlascicielami a njy ty przyblyndo !!
            Tosz nojlepij zawzyj pysk i idz sie pojejsc twojich pierogow ruskich !"
            Pyrsk !
            Leleck
            • rupel Re: bo znajdują czytelnika 26.12.03, 16:57
              ..." W koncu to my Slonzoki som tukej wlascicielami a njy ty przyblyndo !!"

              - a to tukej, to jest: IP: *.dip.t-dialin.net :))))

              i jeszcze jedno:

              Etykieta godna Swiat Bozego Narodzenia! ????? - i kto to pisał? :))))
              • laband Re: bo znajdują czytelnika 26.12.03, 17:02
                ty we wuasnyj osobie prowokatorze maluski

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka