Dodaj do ulubionych

Nowa z problemem!!!

17.06.10, 09:42
Witam nie będę długo opisywać Wam mojej sytuacji bo to długa historia
.........,ale po 2 latach poszukiwań wykryto wkońcu podwyższone przeciw ciała
tarczycy do 381 -diagnoza hasimoto plus insulinooporność.
Tyle że lekarz nie przepisał mi rzadnych hormonów tłumacząc że pozostałe
hormony tarczycowe w normie .
A ja cały czas jestem zmęczona ,ospała ,depresyjna ,cieżko mi schudnąć nawet
0,5 kg .Czy w moim przypadku włączenie hormonów by dało jakiś rezultat czy
lekarz ma racje nie przepisując leków ????
Pozdrawiam
Obserwuj wątek
    • ajvona32 Re: Nowa z problemem!!! 17.06.10, 09:45
      Przepraszam za literówki w hashimoto i żadnych -ale ja śpię jeszczesad(( wstyd wstyd
    • harmoniak Re: Nowa z problemem!!! 17.06.10, 09:50
      Jakie literówki? big_grin
      Spoko.

      Witaj na Forum.
      Podaj swoje wyniki hormonów tarczycy i na jakiej podstawie stwierdzono
      insulinooporność (krzywe cukrowa i insulinowa?)

      Bez tego ciężko powiedzieć coś konkretnie, choć Twoje objawy mówią, że jakieś
      leczenie jest Ci potrzebne.

      Ile masz lat?
      • ajvona32 Re: Nowa z problemem!!! 17.06.10, 10:59
        Znalazłam wynik
        TSH 2,06
        ET3 3,18
        FT4 1,48

        ATG-PO 122,6
        ATPO 351
        Do tego krzywa cukrowa

        insulina 12,60
        insulina po 1h 86,80
        insulina po 2 h 59,40

        glukoza 84
        glukoza po 1 h 107
        glukoza po 2 h 108

        To tyle biorę glokophage 500 2 razy dziennie i to wszystko ,
        A ja dalej się zmuszam aby funkcjonowaćsad
        czekam na wieści

        • harmoniak Re: Nowa z problemem!!! 17.06.10, 11:01
          Brakuje jeszcze norm do TSH, FT4 i FT3 + daty. Czy miałaś USG tarczycy?
          • ajvona32 Re: Nowa z problemem!!! 17.06.10, 11:08
            Sorki ale człowiek się uczy całe życie smile Juz podaje
            TSH norma 0,27-4,20
            FT3 norma 1,50-4,10
            FT4 norma 0,3-1,7

            ATG 0-115
            ATPO 0-30
            Usg miałam pół roku temu nic nie widzą chociaż wola tarczycowego mam sad
            • harmoniak Re: Nowa z problemem!!! 17.06.10, 11:36
              Nie podałaś daty.

              FT4 84.29% [ wynik 1.48, norma (0.3 - 1.7)]
              FT3 64.62% [ wynik 3.18, norma (1.5 - 4.1)]

              Hormony masz całkiem przyzwoite. Na Twoim miejscu sprawdziłabym je za miesiąc,
              żeby zobaczyć, czy coś się zmieniło. Ogólnie powinnaś co jakiś czas sprawdzać
              hormony
              • ajvona32 Re: Nowa z problemem!!! 17.06.10, 13:58
                O.k na pewno zrobię sobie badania -zaraz po urlopie smilemoże depresja przejdzie.Co
                do leków czyli dobrze że nie biorę hormonów są mi zbędne na tym etapie?.
                Co do badań to robiłam ostatnio i z tego co pamiętam bo nie mam ich prze oczami
                to hemoglobinę miałam w normie wzmożone wartości były przy cholesterolu i
                trójglicerydach przy normach około 50 jednostek wyższe.
                A czy mogę w ciemno kupić jakiś preparat z żelazem i tak poobserwować zmiany??No
                i jeszcze jedno mam 32 lata 170cm i 74 kgsad

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka