asiek-1982
17.08.10, 10:14
Poniżej przedstawiam historię moich wyników:
OBJAWY: tycie, nadmierne owłosienie ( górna warga, broda, szyja,
wokół sutków, brzuch ) , ucisk-klucha w gardle, problemy z cerą i
skórą całego ciała ( na twarzy często podskórne bolące pryszcze,
wysypki na ciele itp.), ból stawów,stany depresyjne ( raz euforia,
raz skrajny smutek ), stany lękowe, nadmierna nerwowość, skurcze
łydek oraz palców stóp, bóle głowy.
2009-09-10
TSH 4,06 ( norma 0,25-5) 80,21%
FT4 12,51 ( norma 9-20) 31,91%
PROLAKTYNA 69,91 ( norma 1,3-25) 289,49%
Morfologia; wszystko OK, oprócz ; MCV 70 ( norma 80-97), MCH 23,4 (
norma 26,5-33,5)
Diagnoza ginekologa hiperprolaktynemia, zalecenie BROMOCORN 1X1+
sama zastosowałam BIOFER FOLIC
2009-12-10 ( Podczas leczenia BROMOCORNEM i BIOFERem )
TSH 2,65 ( norma 0,25-5) 50,53%
TF4 13,80 ( norma 9-20) 43,64%
PROLAKTYNA 10,42 ( norma 1,3-25) 38,48%
MCV 78 ( 80-97), MCH 25,4 ( 26,5-33,5)
zalecenie ginekologa dalej BROMOCORN 1X1
2010-02-22
TSH 2,15 ( norma 0,25-5) 40%
PROLATYNA 11,03 ( normA 1,3-25) 41,05%
TESTOSTERON 0,72 ( norma 0,1 - 0,9 )
zalecenie ginekologa dalej BROMOCORN 1X1
2010-06-21
TSH 2,70 ( norma 0,25-5) 51,58%
FT4 11,57 ( norma 9-20) 23,36%
PROLAKTYNA 15,85 ( norma 1,3-25) 61,39%
PROGESTERON 14,32 ( norma 1,5-20 faza lutealna)
zalecenie ginekologa dalej BROMOCORN 1X1
2010-06-23
przeciwciała ATPO 8 ( norma < 34 )
2010-07-19 ( przez miesiąc bez żadnych leków )
TSH 2,98 ( norma 0,25-5 ) 57,47%
FT4 12,30 ( norma 9-20)30%
FT3 4,11 ( 4-8,3 )2,56%
PROLAKTYNA 107,13 ( norma 1,3-25) 446,54%
z tymi wynikami udałam się do endokrynologa, który podejrzewa
mikrogruczolaka przysadki mózgowej - czekam na rezonans magnetyczny.
2010-08-02
FERRYTYNA 12,15 ( 10-160) 1,43%
Wynik usg tarczycy 08/2010
Prawy płat tarczycy o wymiarach : 14x22x40mm V = 6,2ml
Lewy płat tarczycy o wymiarach : 10x18x35mm V= 3,2ml
Cieśń 4mm
Echogeniczność jednorodna, bez zmian ogniskowych. Gruboziarnista.
Gruczoł
asymetryczny - PP większy
2010-08
Wit. B12 317,4 ( norma 191-1200 )12,53%
2010-08
przeciwciała ATG 14u/ml ( norma do 60 u/ml)
Bardzo proszę o pomoc w interpretacji. Lekarze twierdzą, że jestem
zdrowa jak ryba i ciągle przyczepiają się do tej prolaktyny. Mi
osobiście wydaje się, że to z tarczycą jest coś nie tak. Byłam na
pierwszej wizycie u endokrynologa w Poznaniu u p dr. Baumann-
Antczak. Niestety też zapisała leki na zbicie prolaktyny zamiast
zająć się tarczycą.