Dodaj do ulubionych

niedoczynność tarczycy, hashimoto?? prośba o pomoc

17.08.10, 10:14
Poniżej przedstawiam historię moich wyników:
OBJAWY: tycie, nadmierne owłosienie ( górna warga, broda, szyja,
wokół sutków, brzuch ) , ucisk-klucha w gardle, problemy z cerą i
skórą całego ciała ( na twarzy często podskórne bolące pryszcze,
wysypki na ciele itp.), ból stawów,stany depresyjne ( raz euforia,
raz skrajny smutek ), stany lękowe, nadmierna nerwowość, skurcze
łydek oraz palców stóp, bóle głowy.
2009-09-10
TSH 4,06 ( norma 0,25-5) 80,21%
FT4 12,51 ( norma 9-20) 31,91%
PROLAKTYNA 69,91 ( norma 1,3-25) 289,49%
Morfologia; wszystko OK, oprócz ; MCV 70 ( norma 80-97), MCH 23,4 (
norma 26,5-33,5)
Diagnoza ginekologa hiperprolaktynemia, zalecenie BROMOCORN 1X1+
sama zastosowałam BIOFER FOLIC
2009-12-10 ( Podczas leczenia BROMOCORNEM i BIOFERem )
TSH 2,65 ( norma 0,25-5) 50,53%
TF4 13,80 ( norma 9-20) 43,64%
PROLAKTYNA 10,42 ( norma 1,3-25) 38,48%
MCV 78 ( 80-97), MCH 25,4 ( 26,5-33,5)
zalecenie ginekologa dalej BROMOCORN 1X1
2010-02-22
TSH 2,15 ( norma 0,25-5) 40%
PROLATYNA 11,03 ( normA 1,3-25) 41,05%
TESTOSTERON 0,72 ( norma 0,1 - 0,9 )
zalecenie ginekologa dalej BROMOCORN 1X1
2010-06-21
TSH 2,70 ( norma 0,25-5) 51,58%
FT4 11,57 ( norma 9-20) 23,36%
PROLAKTYNA 15,85 ( norma 1,3-25) 61,39%
PROGESTERON 14,32 ( norma 1,5-20 faza lutealna)
zalecenie ginekologa dalej BROMOCORN 1X1
2010-06-23
przeciwciała ATPO 8 ( norma < 34 )
2010-07-19 ( przez miesiąc bez żadnych leków )
TSH 2,98 ( norma 0,25-5 ) 57,47%
FT4 12,30 ( norma 9-20)30%
FT3 4,11 ( 4-8,3 )2,56%
PROLAKTYNA 107,13 ( norma 1,3-25) 446,54%
z tymi wynikami udałam się do endokrynologa, który podejrzewa
mikrogruczolaka przysadki mózgowej - czekam na rezonans magnetyczny.
2010-08-02
FERRYTYNA 12,15 ( 10-160) 1,43%
Wynik usg tarczycy 08/2010
Prawy płat tarczycy o wymiarach : 14x22x40mm V = 6,2ml
Lewy płat tarczycy o wymiarach : 10x18x35mm V= 3,2ml
Cieśń 4mm
Echogeniczność jednorodna, bez zmian ogniskowych. Gruboziarnista.
Gruczoł
asymetryczny - PP większy
2010-08
Wit. B12 317,4 ( norma 191-1200 )12,53%
2010-08
przeciwciała ATG 14u/ml ( norma do 60 u/ml)

Bardzo proszę o pomoc w interpretacji. Lekarze twierdzą, że jestem
zdrowa jak ryba i ciągle przyczepiają się do tej prolaktyny. Mi
osobiście wydaje się, że to z tarczycą jest coś nie tak. Byłam na
pierwszej wizycie u endokrynologa w Poznaniu u p dr. Baumann-
Antczak. Niestety też zapisała leki na zbicie prolaktyny zamiast
zająć się tarczycą.

Obserwuj wątek
    • harmoniak Re: niedoczynność tarczycy, hashimoto?? prośba o 17.08.10, 12:12
      Witaj na Forum!

      Wygląda na to, że masz niedoczynność tarczycy. Pytanie tylko czy z powodu
      Hashimoto? Za tym przemawia pomniejszona tarczyca.
      Masz też niedobór żelaza.

      Myślę, że powinnaś spróbować leczyć niedoczynność, bo zapewne wysoka prolaktyna
      jest z powodu niedoczynności. Wyniki hormonów tarczycowych i TSH są dalekie od
      rewelacji. TSH niby w normie, ale każdy wynik powyżej 2-2.5 można uznać za
      podejrzany. Do tego masz bardzo niskie FT3.
    • djpa Re: niedoczynność tarczycy, hashimoto?? prośba o 18.08.10, 08:11
      Jakbym swoją historię czytała...

      Mi tez przez lata! leczono prolaktynę, podejrzewano gruczolaka, a wystarczyło
      tarczycą się zająć. I TSH=4.9 przy normie do 5.0 było OK dla gin.

      Dziewczyny, a B12 też Asiek ma chyba za niskie (jeśli ma Hashi)?
      • asiek-1982 Re: niedoczynność tarczycy, hashimoto?? prośba o 18.08.10, 22:03
        jpa napisała:


        >
        > Dziewczyny, a B12 też Asiek ma chyba za niskie (jeśli ma Hashi)?

        No właśnie, a jak inaczej potwierdzić, że mogę mieć Hashi, skoro przeciwciała
        atpo i atg są w normie? jedynie tarczyca jest mała, no i mam problem z anemią z
        braku żelaza. B12 wydaje się nie być takie złe. Przynajmniej mi.
        Ja zamierzam zrobić ten tomograf przysadki dla świętego spokoju, ale na
        następnej wizycie we wrześniu mam zamiar molestować endokrynolog żeby mi zaczęła
        wprowadzać hormony. Zobaczymy też jak wyjadą wyniki. Narazie cały czas biorę
        bromocorn na prolaktynę. dodatkowo biorę hela-ferr z olimpu - czyli żelazo z
        wit.c i wit.B12, kwas omega 3 oraz czosnek. staram się jeść więcej warzyw i dużo
        piję.
        Zauważyłam też, że np. teraz w tej chwili dobrze się czuję, ale mam takie jakby
        rzuty choroby, gdzie czuję się naprawdę fatalnie; czuję ucisk w gardle jakby
        mnie ktoś dusił, bolą mnie węzły chłonne na szyi, boli mnie kark, mam kołatania
        serca. Taki stan utrzymuje się kilka dni, a potem odpuszcza.
    • sasanka88 Re: niedoczynność tarczycy, hashimoto?? prośba o 18.08.10, 23:13
      jak masz kluchę w gardle to jak nic to jest hashimoto, ja też nigdy
      nie miałam przeciwciał a właśnie od owej kluchy się zaczęło, to
      uczucie jest przypuszczalnie związane z obkurczającą się tarczycą z
      czego pozniej tłumaczyła mi lekarka, u mnie przed zdiagnozowaniem
      choroby też była po prostu "malutka tarczyczka", niekoniecznie z
      obszarami zwłóknienia więc myślę, że to że masz małą tarczycę w
      powiązaniu z wymienionymi przez Ciebie objawami przemawia jednak ze
      hashimoto
      • asiek-1982 Re: niedoczynność tarczycy, hashimoto?? prośba o 19.08.10, 07:21
        sasanka88 napisała:

        > jak masz kluchę w gardle to jak nic to jest hashimoto, ja też
        nigdy
        > nie miałam przeciwciał a właśnie od owej kluchy się zaczęło, to
        > uczucie jest przypuszczalnie związane z obkurczającą się tarczycą
        z
        > czego pozniej tłumaczyła mi lekarka, u mnie przed zdiagnozowaniem
        > choroby też była po prostu "malutka tarczyczka", niekoniecznie z
        > obszarami zwłóknienia więc myślę, że to że masz małą tarczycę w
        > powiązaniu z wymienionymi przez Ciebie objawami przemawia jednak
        ze
        > hashimoto

        dziękuję, to teraz muszę jeszcze przekonać lekarkę, że to tarczyca
        jest chora, a nie ona mi prolaktynę leczyuncertain trudno będzie, ale będę
        nalegać.
        • annomania Re: Zmiana lekarza 21.08.10, 17:53
          Może poszukaj innego lekarza. Mnie zdiagnozował dopiero trzeci endo. Lekarza
          trudno do czegoś przekonać, przekonała się o tym nie jedna z nas.Ja miałam
          wyniki w normie(wątek śpiąca królewna).To forum zmobilizowało mnie do walki o
          "normalne" życie.Pozdrawiam
    • asiek-1982 samopoczucie 27.08.10, 08:20
      Wiecie co, albo działa moja autosugestia, albo nie wiem cosmile)
      od 12.08.10 biorę codziennie żelazo z kwasem foliowym, wit. c i
      wit.B12, czosnek w kapsułkach, kwas omega 3, oraz spirulinę i
      normalnie muszę powiedzieć, że czuję się rewelacyjnie. Nic mi nie
      dolega, aż głupio tak... czy to możliwe, żeby ssuplementy taką rolę
      odgrywały ważną?
      Myślę jeszcze nad wprowadzeniem selenu, co myślicie o tym?
      We wrześniu będę robić kontrolne badania hormonów i idę do endo.
      • czupakabra27 Re: samopoczucie 27.08.10, 13:42
        Asiek jaką B12 bierzesz?
        • asiek-1982 Re: B12 28.08.10, 13:29
          Biorę helaferr z OLIMPu - tam jest najbardziej przyswajalne żelazo z wit.B12,
          wit.C oraz kwasem foiowym
          • harmoniak Re: B12 28.08.10, 13:44
            Selen przy Twoich ostatnich wynikach to raczej dobry pomysł. Polecam orzechy
            brazylijskie w dawce 4-6 orzechów (zależnie od wielkości).

            Jakby co:
            forum.gazeta.pl/forum/w,94641,111826055,111826055,selen.html
          • asiek-1982 najnowsze wyniki 03.11.10, 15:55
            Wyniki z wczoraj:
            ft3 4,48 ( norma 4-8,3) 11,16%
            tf4 13,73 ( norma 9-20 ) 43%
            TSH 1,89 ( norma 0,25-5)
            Prolaktyna 6,75 ( norma 1,3-25)
            cały czas na bromocornie
            wynik rezonansu magnetycznego - gruczolaków nie ma
            dziś jadę do endokrynologauncertain
            • harmoniak Re: najnowsze wyniki 05.11.10, 18:22
              I jak było u endo?
              Jak samopoczucie?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka