Dodaj do ulubionych

Audi nr WWL

05.06.13, 09:23
Czy Ktoś z Państwa ma wiedzę, do kogo należy granatowe Audi A4, które parkuje w dużym garażu na miejscu niedozwolonym, utrudniajac wiazd i parkowanie na miejscach parkingowych?
Kiedy administracja zrobi porządek na tym osiedlu? Kiedy pojawi sie strefa ruchu?
Obserwuj wątek
  • zarzad_wm_vp Re: Audi nr WWL 05.06.13, 17:13
   Na zebraniu mieszkańców 20.05.2013 ustaliliśmy, że jest akceptacja dla przygotowania projektu organizacji ruchu (koszty), aby zająć się uporządkowaniem parkowania (naziemnego i podziemnego). Dzisiaj mija termin składania ofert na przygotowanie takiego projektu. Jeszcze w tym tygodniu zostanie zlecone rozpoczęcie prac.
   Do końca czerwca powinien zostać zakończony projekt organizacji ruchu i wtedy można go złożyć w ząbkowskiej Straży Miejskiej do akceptacji. Jeśli w ciągu 30 dni nie wniosą merytorycznych uwag, to strefa ruchu zacznie obowiązywać.
   Jak widać proces się rozpoczął, ale wszystko trwa długo ze względów proceduralnych. Prosimy o cierpliwość...
   • duleb Re: Audi nr WWL 05.06.13, 18:46
    Bardzo dziekuje za informacje.
    Dowiedziałam się, ze właścicielem tego auta jest ten sam wlasciciel miejsca parkingowego, na ktorym zrobil sobie skladowisko rzeczy. Samochod mu sie nie miesci, to stawia auto gdzie popadnie utrudniajac zycie innym. Co na to przepisy przeciw pozarowe? ( ODNOŚNIE SKLADOWISKA). I to ten sam wlasciciel pieska z budą , ktory podobno nie szczeka,
    A ochrona nie reaguje widzac to auto, a przechodzili Panowie obok.
    Czy ktos ma na zbyciu naklejke k...k...
   • smile53 Re: Audi nr WWL 05.06.13, 22:08
    Zastanawiam się, jaki ma wpływ opracowywana organizacja ruchu w stosunku do mieszkańców osiedla parkujących w miejscach dla gości (np. białe dostawczaki, żółta MICRA, czarne i niebieskie PUNTO, czarna INSIGNIA, itd.). Wydaje się, że można się z tym szybko uporać, np. poprzez dopisanie dodatkowego obowiązku dla pracowników ochrony, aby oni byli odpowiedzialni za przestrzeganie parkowania pojazdów w miejscach przeznaczonych tylko i wyłącznie dla gości...
    • zarzad_wm_vp Re: Audi nr WWL 05.06.13, 23:49
     Straż Miejska nie podejmie interwencji na osiedlu, dopóki nie będzie tutaj strefy ruchu, a to wymaga zatwierdzonego projektu organizacji ruchu... Jak tylko pojawi się strefa ruchu, będzie można zgłaszać nieprawidłowe parkowanie do SM, która to już zajmie się karaniem mandatami (dla właścicieli parkujących na miejscach dla gości na podst. uchw. Wspólnoty 10/2011).
     Na chwilę obecną trudno walczyć z mieszkańcami łamiącymi świadomie zasady Wspólnoty: trudno wyobrazić sobie aby pracownik ochrony biegł za każdym wjeżdzającym autem i sprawdzał gdzie parkuje. Nawet gdyby zauważył nieprawidłowe parkowanie, to cóż miałby zrobić? Nie można odmówić właścicielowi wjazdu na teren osiedla.
     Zawsze można też zamontować blokady miejsc i zakończyć sprawę definitywnie, ale z ankiety wśród mieszkańców wyszło, że nie ma większości dla takiego pomysłu, pomimo faktu niezadowolenia z parkowania na miejscach na gości...
      • zarzad_wm_vp Re: Audi nr WWL 06.06.13, 08:18
       Pracownicy ochrony zwracali uwagę właścicielom parkującym na miejscach dla gości, jak widać bez skutku. Zasady parkowania na miejscach naziemnych określają 2 dokumenty: akty notarialne każdego z lokali oraz uchwała Wsp. 10/2011. Jak widać jednak przepisy nie zawierające sankcji, nie działają na ludzi ze złą wolą.
       Dlatego też dążymy do utworzenia na terenie osiedla strefy ruchu. Jeśli to nie przyniesie skutku (mandaty) w ciągu 1-2 miesięcy, wówczas zgodnie z ustaleniami z zebrania mieszkańców 20.05.2013, zamontujemy na miejscach naziemnych blokady.
       • gach13 Re: Audi nr WWL 06.06.13, 10:02
        Witam
        I czy nie lepiej byłoby wynająć kilka miejsc dla osób które nie mają zamiaru wykupić miejsca podziemnego wówczas można by zasilić kasę wspólnoty a i pewno po jakimś czasie te osoby doszłyby do wniosku, że lepiej wykupić miejsce szczególnie jak opłata będzie oscylowała w granicach czynszu za garaż.

        Pozdrawiam.
        • logis_tics Re: Audi nr WWL 06.06.13, 13:11
         rozumiem, że jeżeli pojawi sie strefa ruchu na naszym osiedlu, i będzie sytuacja, że dla moich gości nie będzie miejsca na parkingu i postawi sobie auto na osiedlu w innym miejscu, ale bezpiecznym, żeby nikomu nie przeszkadzać, ale oczywiście jakiś '' życzliwy'' sąsiad zadzwoni po straż miejską to bedą mogli normalnie legalnie wystawić mandat tak?
         • first-mate Re: Audi nr WWL 06.06.13, 14:13
          Hahahah, biedna straz miejska w Zabkach - patrząc na poprzednie posty, to będzie tu ją widać non stop. Blokady na miejscach dla gości to dla mnie totalna głupota - ochrona nie będzie robiła nic innego tylko chodziła otwierać i zamykać blokady, a tymczasem inni będą stali i czekali przy szlabanie. Blokady uważam za kompletnie głupi pomysł, a przede wszystkim za utrudniające życie normalnie parkującym mieszkańcom. A jak ktoś będzie chciał stanąć na miejscu dla gości to i tak stanie. Masakra - jeden pomysł lepszy od drugiego... A wierzcie mi, można tu mieszkać i nie mieć takich problemów :)
          • zarzad_wm_vp Re: Audi nr WWL 06.06.13, 14:51
           first-mate napisał(a):

           > Hahahah, biedna straz miejska w Zabkach - patrząc na poprzednie posty, to będzi
           > e tu ją widać non stop. Blokady na miejscach dla gości to dla mnie totalna głup
           > ota - ochrona nie będzie robiła nic innego tylko chodziła otwierać i zamykać bl
           > okady, a tymczasem inni będą stali i czekali przy szlabanie. Blokady uważam za
           > kompletnie głupi pomysł, a przede wszystkim za utrudniające życie normalnie par
           > kującym mieszkańcom. A jak ktoś będzie chciał stanąć na miejscu dla gości to i
           > tak stanie. Masakra - jeden pomysł lepszy od drugiego... A wierzcie mi, można t
           > u mieszkać i nie mieć takich problemów :)

           Blokady to dyskusyjna sprawa (chociaż ten sposób działa na innych osiedlach!), dlatego nie forsujemy go na siłę. Czy ma Pan/Pani w takim razie inny pomysł na rozwiązanie problemu z parkowaniem właścicieli na miejscach dla gości?
         • zarzad_wm_vp Re: Audi nr WWL 06.06.13, 14:48
          logis_tics napisał(a):

          > rozumiem, że jeżeli pojawi sie strefa ruchu na naszym osiedlu, i będzie sytuacj
          > a, że dla moich gości nie będzie miejsca na parkingu i postawi sobie auto na os
          > iedlu w innym miejscu, ale bezpiecznym, żeby nikomu nie przeszkadzać, ale oczyw
          > iście jakiś '' życzliwy'' sąsiad zadzwoni po straż miejską to bedą mogli normal
          > nie legalnie wystawić mandat tak?

          Zgodnie z uchwałą 10/2011 przyjętą przez Wspólnotę jeszcze w 2011 roku, jeśli wszystkie miejsca dla gości są zajęte, to żadne dodatkowe samochody gości nie powinny być wpuszczane przez ochronę na osiedle....
        • zarzad_wm_vp Re: Audi nr WWL 06.06.13, 14:46
         gach13 napisał(a):

         > Witam
         > I czy nie lepiej byłoby wynająć kilka miejsc dla osób które nie mają zamiaru wy
         > kupić miejsca podziemnego wówczas można by zasilić kasę wspólnoty a i pewno po
         > jakimś czasie te osoby doszłyby do wniosku, że lepiej wykupić miejsce szczególn
         > ie jak opłata będzie oscylowała w granicach czynszu za garaż.
         >
         > Pozdrawiam.

         Są przeszkody formalne, aby wynajmowanie miejsc było możliwe:
         akty notarialne właścicieli, gdzie wszyscy mają zapisane że są to miejsca dla gości. Można sobie wyobrazić teoretycznie, że Wspólnota podejmuje uchwałę o zmianie przeznaczenia tych miejsc i robi to notarialnie, wtedy ok. Rzecz w tym, że nie ma większości dla takiego postulatu wśród właścicieli (z ankiety wynikało, że większość mieszkańców jest przeciwna wynajmowaniu miejsc).
         • faked Re: Audi nr WWL 06.06.13, 15:05
          z tego co pamiętam to i większość była przeciwna wydawaniu pieniędzy na tworzenie tego całego dokumentu o organizacji ruchu.

          Nie pamiętam żeby na spotkaniu była zgoda wszystkich co do stworzenia i wdrożenia takiego dokumentu. Z uchwał też to nie wynika.

          I pewnie dojdzie do tego, że goście przyjeżdżający raz na rok nie będą mieli gdzie stanąć (i będzie ryzyko otrzymania mandatu) bo ten cały dokument i tak nie spowoduje, że cwaniaki przestaną stawać na miejscach dla gości.
          • zarzad_wm_vp Re: Audi nr WWL 06.06.13, 15:13
           Konieczność stworzenia projektu organizacji ruchu wynika wprost z uchwału 10/2011. Uchwała nie została wprowadzona w życie przez poprzedniego zarządcę (nie wiem z jakich powodów), więc musimy to zrobić my.
           Co do słuszności zapisów uchwały proszę pytać mieszkańców, którzy wówczas za tym zagłosowali, osobiście mieszkam w VP od jesieni 2012.
          • kruq_1 Re: Audi nr WWL 06.06.13, 15:16
           Było już kilka takich sytuacji, że wszystkie miejsca były zajęte i kilka samochodów stało na tym mini placyku, obok budynku F. Jeżeli chodzi o mnie to nie widzę w tym najmniejszego problemu.
           • zarzad_wm_vp Re: Audi nr WWL 06.06.13, 15:33
            kruq_1 napisał:

            > Było już kilka takich sytuacji, że wszystkie miejsca były zajęte i kilka samoch
            > odów stało na tym mini placyku, obok budynku F. Jeżeli chodzi o mnie to nie wid
            > zę w tym najmniejszego problemu.

            Ten placyk przy budynku F to jest droga pożarowa (dojazd do bud. F od strony betoniarni). Gdyby wybuchł pożar w F, a straż pożarna nie mogła by przeprowadzić skutecznej akcji z powodu samochodów parkujących na tym "placyku", to członkowie zarządu plus ochrona ma zarzuty prokuratorskie. Wolałbym uniknąć takiej sytuacji... :)
            • kruq_1 Re: Audi nr WWL 06.06.13, 15:50
             Analogicznie, do innych budynków z boku straż musiałaby dojechać po trawnikach, zatem w przypadku budynku F również mogłaby częściowo skorzystać z trawnika :-)
             No ale rozumiem o co chodzi, skoro droga pożarowa już jest to musi być drożna.
             Z drugiej strony nie powinno tak być, że kto pierwszy na miejsce, ten lepszy, a reszta już nie ma wjazdu na osiedle.
             • dlinci Re: Audi nr WWL 06.06.13, 16:43
              Witam,

              Jakby nie patrzeć - gdzie dwóch mieszkańców Vital Park tam trzy zdania.
              Wyniki ankiety pokazały niekonsekwentne podejście do tematu, bo wszystkim przeszkadza i większość nie chce motylków ani planu organizacji ruchu. Są jakieś inne propozycje?

              Co Wspólnota ma zrobić skoro jej członkowie chcą zjeść ciastko ("niech INNI nie parkują na miejscach dla gości!!!") i mieć ciastko ("niech JA mam możliwość... nawet hipotetyczną...żeby tam zaparkować... tak na chwilkę... bo tylko zakupy wyniosę... na dzień służbowe auto postawię... niech MÓJ gość nie lata do ochrony po zdjęcie motylka...a co!")

              W czym przeszkadzałby Wam plan organizacji ruchu?
              W czym przeszkadzałby Wam motylki?

              W czym te dwa rozwiązania Wam pomogą?

              Nie ma innej opcji dla ogarniczenia samowolnego korzystania z miejsc postojowych niż wprowadzenie obostrzeń dla wszystkich.

              pozdrawiam,

              • coswstylunicka Re: Audi nr WWL 07.06.13, 09:30
               Ale własnie w tym rzecz, żeby wypracować takie rozwiązanie, aby każdy mieszkaniec miał możliwość stanąć na 15 min autem w celu np. rozładunku zakupów i jednocześnie wykluczyć mieszkańców parkujących długie godziny czy dni przy zachowaniu pełnej swobody dla gości. Nie jest łatwym uzyskanie tych trzech rezultatów. Najrozsądniej wygląda sprawa z wprowadzeniem strefy ruchu.
               • duleb Re: Audi nr WWL 07.06.13, 22:01
                A jaki problem masz z wjechaniem do garazu? Brame musisz recznie otworzyc? W budynkach nie ma wind? No tak , mieszkasz na parterze!
                Jesli wlascicele mieszkan beda parkowac na miejscach dla gości nigdy nie będzie porządku.
                Prosze przeczytac ze zrozumieniem zapis w akcie notarialnym przeznaczenie miejsc parkingowych na zewnatrz i nie bedzie problemu. Przestancie byc wygodni bo nigdy nie bedzie porządku na tym osiedlu
                Problem ze stawaniem na chwile maja chyba jedynie mieszkańcy blokow od strony betoniarni.
                • coswstylunicka Re: Audi nr WWL 08.06.13, 08:02
                 Duleb, każdy czasem znajduje się w sytuacji, kiedy potrzebuje stanąć na chwilę na osiedlu.
                 Jeśli się jeszcze w niej nie znalazłeś, to się pewnie znajdziesz, więc się nie wymądrzaj.
                 Prosty przykład - mój własny. Mam wysokie auto, czasem potrzebuję wrzucić na relingi drabinę. W garażu z drabiną się nie mieszczę, sprawdzałam - przyciera. Twoim zdaniem mam stanąć specjalnie gdzieś poza osiedlem, dajmy na to przy Kauflandzie i popieprzać tam z kilkunastokilogramową drabiną? Czy masz może jakiś inny pomysł, Sherlocku? Trochę wyobraźni i empatii proszę, bo tak jak mówiłam kiedyś też znajdziesz się w podobnej sytuacji i będziesz musiał liczyć na ludzką wyrozumiałość.

                 • dlinci Re: Audi nr WWL 09.06.13, 11:00
                  Zatem jeśli jednak mieszkańcy chcą mieć możliwość stawania na miejscach dla gości (sic!) i nie widzi im/nam się, aby w takich przypadkach poprosić ochronę o ewentualne zdjęcie motylka, to problem rozwiązany nie będzie :-)
                  Wiadomo bowiem, że skoro miejsca zostaną dostępne (czytaj: bez fizycznych barier - motylków) to żadnen "słowny" nacisk, abstrakcyjne zakazy czy wyrażane oburzenie nic nie zdziałają...

                  Jak rozumiem większośc mieszkańców przedkłada jednak własną wygodę nad fakt nadużywania miejsc dla gości przez kilkorga mieszańców - sprawę należy zatem uznać za rozwiązaną poprzez zachowanie status quo.

                  ps. w tym momecnie na parkingu stoi 14 samochodów i na ile dokładnie widzę żaden nie ma plakietki "gość"... oj tam, pewnie tylko ich posiadacza poszli wynieść zakupy ;-)

                  pozdrawiam serdecznie
                  • coswstylunicka Re: Audi nr WWL 09.06.13, 11:51
                   Baczni obserwatorzy na osiedlu szybko wychwytują nadużycia, brak tylko prawnych podstaw do sankcji. Jestem skłonna każdorazowo fatygować się do ochrony po zdjęcie "motylka", gdy będę potrzebowała na chwilę zatrzymać się na terenie osiedla, zwłaszcza jeśli dzięki uprzejmości sąsiadów po 10 minutowym postoju mam mieć SM na karku. Spokojny sen praworządnych mieszkańców - bezcenne :) Trochę te wszystkie ceregiele z otwieraniem/zamykaniem miejsc będą kłopotliwe dla gości, kurierów i różnego rodzaju dostawców (np. pizzy), ale jeśli nie ma innego sposobu...
                   • kruq_1 Re: Audi nr WWL 09.06.13, 12:01
                    No i jak wszystko się przedłuży, kiedy ochroniarz będzie na obchodzie. Jakoś nie widzę tego, aby dostawcy pizzy, zakupów, czy inni wjeżdzający na chwilę, czekali specjalnie na ochroniarza, żeby im pootwierał motylki. A wjeżdzać będą. Postoją chwilę pod szlabanem i zawsze trafi się mieszkaniec wjeżdzający lub wyjeżdzający. I będziemy mieli bardzo często samochody poustawiane wzdłuż drogi.
                     • kruq_1 Re: Audi nr WWL 09.06.13, 21:07
                      I uważasz, że taki dostawca nie zatrzyma się tylko będzie tracił czas i czekał na ochroniarza? Wezwiesz straż, która z pewnością zjawi się w ciągu 10-ciu czy 15-tu minut, bo jego postój pewnie nie będzie trwał dłużej, i zdąży wlepić mu mandat.
                      • faked Re: Audi nr WWL 10.06.13, 08:55
                       boshe... na naszym osiedlu mieszkają młodzi hitlerzy i się uaktywnili w tym wątku.
                       Kruq ma rację. Przyjedzie pizza czy każdy inny usługodawca i będzie czekał aż ochrona wróci z "przerwy"? Skoro jesteście tak pilnymi obserwatorami to nie widzicie ile czasami trwa obchód/przerwa? Jaki robi się koreczek przy wjeździe który bardzo szybko się udrożnia dzięki temu że ktoś z osiedla wjeżdża/wyjeżdża otwierając szlaban! I teraz ci wszyscy ludzie jak wjadą na osiedle to co mają zrobić???? Na miejscu parkingowym nie można (bo motylek). Poza miejscem też nie. Anihilować się mają bo ktoś yntelygentny wymyślił sobie takie zasady??

                       Co więcej ci pomysłodawcy pewnie będą pierwszymi którzy będą dzwonić po SM. Wam to się ludzie nudzi, musicie mieć bardzo nudne życie, że takie pomysły przychodza wam do głowy. Teraz już wiem skąd się biorą biurokraci.

                       Prawdziwy menedżer/zarząd przed podjęciem decyzji zastanawia się:
                       a) czy jego organizacja pod względem innych procesów jest przygotowana do zmiany czy może wcześniej należy dokonać jeszcze innych zmian przygotowawczych
                       b) czy jego firmę stać na wdrożenie projektu - czy swoimi działaniami nie zwiększy długu
                       c) co będzie świadczyć o powodzeniu projektu. czy wypracowany "zysk" (ukrócenie parkowania na cwaniaka) przewyższy straty (chaos organizacyjny i komunikacyjny na osiedlu).

                       Otóż podpowiadam:
                       a) nie
                       b) nie
                       c) nie

                       proponuję również ludziom wszczepić czipy które będą wybuchały jeśli ktoś nieopacznie zatrzyma się poza swoim wyznaczonym miejscem.
                       • kruq_1 Re: Audi nr WWL 10.06.13, 09:18
                        Brawo!
                        Pocieszać należy się faktem, że sm, po kilku wizytach, kiedy już nie zastanie źle zaparkowanego autka, bo usługodawca zrobi swoje i pojedzie, to przestanie reagować na wezwania naszych osiedlowych nadgorliwców.
                       • vp_ordnung_muss_sein Re: Audi nr WWL 10.06.13, 10:17
                        faked napisała:

                        > boshe... na naszym osiedlu mieszkają młodzi hitlerzy i się uaktywnili w tym wąt
                        > ku.
                        > Kruq ma rację. Przyjedzie pizza czy każdy inny usługodawca i będzie czekał aż o
                        > chrona wróci z "przerwy"? Skoro jesteście tak pilnymi obserwatorami to nie widz
                        > icie ile czasami trwa obchód/przerwa? Jaki robi się koreczek przy wjeździe któr
                        > y bardzo szybko się udrożnia dzięki temu że ktoś z osiedla wjeżdża/wyjeżdża otw
                        > ierając szlaban! I teraz ci wszyscy ludzie jak wjadą na osiedle to co mają zrob
                        > ić???? Na miejscu parkingowym nie można (bo motylek). Poza miejscem też nie. An
                        > ihilować się mają bo ktoś yntelygentny wymyślił sobie takie zasady??
                        >
                        > Co więcej ci pomysłodawcy pewnie będą pierwszymi którzy będą dzwonić po SM. Wam
                        > to się ludzie nudzi, musicie mieć bardzo nudne życie, że takie pomysły przycho
                        > dza wam do głowy. Teraz już wiem skąd się biorą biurokraci.
                        >
                        > Prawdziwy menedżer/zarząd przed podjęciem decyzji zastanawia się:
                        > a) czy jego organizacja pod względem innych procesów jest przygotowana do zmian
                        > y czy może wcześniej należy dokonać jeszcze innych zmian przygotowawczych
                        > b) czy jego firmę stać na wdrożenie projektu - czy swoimi działaniami nie zwięk
                        > szy długu
                        > c) co będzie świadczyć o powodzeniu projektu. czy wypracowany "zysk" (ukrócenie
                        > parkowania na cwaniaka) przewyższy straty (chaos organizacyjny i komunikacyjny
                        > na osiedlu).
                        >
                        > Otóż podpowiadam:
                        > a) nie
                        > b) nie
                        > c) nie
                        >
                        > proponuję również ludziom wszczepić czipy które będą wybuchały jeśli ktoś nieop
                        > acznie zatrzyma się poza swoim wyznaczonym miejscem.

                        Niestety, ale sprowadza Pan/Pani sprawę do absurdu... Nikt nie będzie dzwonił po SM dla kuriera lub dostawcy pizzy, bo oni są za krótko na osiedlu! SM będzie wzywana przy rażących naruszeniach zasad ruchu i parkowania:
                        a) nagminnym parkowaniu właścicieli na miejcach dla gości
                        b) długotrwałym parkowaniu na drodze pożarowej
                        c) blokowaniu miejsc parkingowych w garażach podziemnych
                        Poza tym nie mówimy jak narazie o montażu blokad, bo pierwszą próbą oczyszczenia sprawy parkowania na osiedlu ma być strefa ruchu. Dopiero jeśli to nie zda egzaminu, mają być rozważone blokady miejsc. Nie mieszajmy dwóch różnych spraw.
                        Biorąc zatem pod uwagę wprowadzenie strefy ruchu, odpowiedzi na Pana/Pani pytania brzmią:
                        1) tak
                        2) tak
                        3) tak
                        Pozdr
                        • kruq_1 Re: Audi nr WWL 10.06.13, 10:41
                         A jest Pan pewien, że nikt nie będzie wzywał sm dla kuriera czy innego usługodawcy? Ja nie. Miałem się nie wypowiadać na ten temat, żeby uniknąc komentarzy w stylu, że "znowu kruq wszystko wie" ale tak się składa, że wiem, iż samochód, o którym mowa na samym początku tego wątku stał w niedozwolony sposób ok 10 minut (nie będę już wyjaśniał dlaczego, bo to nieistotne), a jednak te 10 minut wystarczyło, żeby zostało to zauważone i opisane na forum. Zatem uważa Pan, że gdyby była możliwość to nie zostałaby wezwana sm?
                         Absurd? Owszem ale tutaj absurd absurdem pogania.
                         • faked Re: Audi nr WWL 10.06.13, 10:47
                          to że Pan nie będzie dzwonił nie znaczy że inni nie będą.
                          I będzie tak jak w tej bajce. Za którymś razem kiedy SM czy policja będą potrzebne to nie przyjadą.

                          Proszę również pamiętać, że w grupie przyjeżdżających są nie tylko dostawcy. I taki gość jak wjedzie i tymczasowo nie będzie ochrony to co ma stanąć na środku i czekać a przy okazji tamować ruch na naszym ogromnym osiedlu gdzie już teraz czasami ciężko jest się wyminąć? Ulokuje się gdzieś na poboczu. I hulaj dusza! Zaraz zaczną nadgorliwcy dzwonić. Bo przecież tak nie wolno!
                         • vp_ordnung_muss_sein Re: Audi nr WWL 10.06.13, 11:05
                          Dlaczego gość miałby stawać na poboczu, skoro będą wolne miejsca na parkingu naziemnym? Jak tylko pierwsi właściciele stający nagminnie na parkingu naziemnym dostaną mandaty, miejsca tam będzie wystarczająco :)
                          Chyba się nie rozumiemy: blokad miejsc postojowych nie ma i szybko nie będzie. Skupiamy się na strefie ruchu, która jest nieodzowna z wielu względów (oprócz ukrócenia nadużywania miejsc dla gości przez właścicieli, również ze względu na możliwość reagowania w garażach, np.: zablokowanie wyjazdu).
                          Jeśli nie będzie problemu ze znalezieniem miejsca przez gości na parkingu naziemnym (w tym kurierów, pizzy itp.), to też nie będzie potrzeby dzwonić do SM. Oczywiście mogą się znaleźć nadgorliwcy wzywający SM przy byle okazji, ale strefy ruchu działają chyba na każdym osiedlu jakie znam i nikt się nie skarży. To działa...
                         • nowywzabkach Re: Audi nr WWL 10.06.13, 13:59
                          Problem tkwi chyba rowniez w czym innym. To dziwne, ze osiedle obsluguje 1 ochroniarz. Na osiedlu, ktorym mieszkam obecnie to nie do pomyslenia. 1 zawsze jest przy wjezdzie podczas gdy drugi krazypo rewirach logujac sie w punktach kontrolnych. Gdy tylko koszty wydaly sie za wysokie w stosunku do innych firm od razu padla propozycja obnizki ze strony firmy oraz w ramach dobrej wspolpracy instalacja kamer przy wjezdzie na osiedle bez dodatkowych kosztow dla wspolnoty.
                         • vp_ordnung_muss_sein Re: Audi nr WWL 10.06.13, 16:43
                          nowywzabkach napisał(a):

                          > Problem tkwi chyba rowniez w czym innym. To dziwne, ze osiedle obsluguje 1 ochr
                          > oniarz. Na osiedlu, ktorym mieszkam obecnie to nie do pomyslenia. 1 zawsze jest
                          > przy wjezdzie podczas gdy drugi krazypo rewirach logujac sie w punktach kontro
                          > lnych. Gdy tylko koszty wydaly sie za wysokie w stosunku do innych firm od razu
                          > padla propozycja obnizki ze strony firmy oraz w ramach dobrej wspolpracy insta
                          > lacja kamer przy wjezdzie na osiedle bez dodatkowych kosztow dla wspolnoty.
                          Dodatkowy ochroniarz na zmianie? Osobiście jestem za, rzecz w tym że to by oznaczało niemal podwojenie kosztów ochrony dla wspólnoty. Watpię aby udało się przekonać mieszkańców :)
                         • smile53 Re: Audi nr WWL 10.06.13, 17:35
                          Jedno jest pewne - trzeba "zrobić porządek" z mieszkańcami osiedla parkującymi w miejscach dla gości, właścicieli np. żółtej MICRY, czarnej INSYGNI, niebieskiego i czarnego PUNTO, mercedes A, Ford GALAXY itd. Niech ktoś nie mówi, że to jest w porządku...
                          Wszystkie ograniczenia dotyczą nie tych, którzy uczciwie parkują w parkingach podziemnych lub na zewnątrz osiedla a dokładnie tych ww. właścicieli pojazdów - także szanowna Pani/Panie przestrzegasz dotychczasowych ustaleń, to nie masz się czym martwić...
                         • nowywzabkach Re: Audi nr WWL 10.06.13, 17:53
                          Dokladnie tak. Mieszkancy, ktorzy zachowuja sie w porzadku nie obawiaja sie zanych rozwiazan poprawiajacych jakosc zycia na osiedlu. Co do niecheci do dodatkowych kosztow tez obawiam sie ze zbyt wielu mieszkncow nie reguluje zobowiazan wiec za nic nie zgodza sie na dodatkowe 7 pln w czynszu. Jeden pracownik firmy ochroniarskiej na obiekcie to ani dozor ani ochrona. Blizsze to bardziej atrapy. Moze wystarczy wyciac z kartonu zarys sylwetki i bedzie taniej. Moze bedzie zgoda na sylwetke ludzka z psem na smyczy. To podwaja koszty niestety.
                         • kruq_1 Re: Audi nr WWL 10.06.13, 18:18
                          To nie o to chodzi, żeby zastraszać ilością ochroniarzy tylko o to aby, gdy jeden ochroniarz jest na patrolu, było komu otworzyć szlaban, dać przepustkę gościom czy obserwować monitory, skoro już je mamy.
                         • nowywzabkach Re: Audi nr WWL 10.06.13, 23:02
                          kruq_1 napisał:

                          > To nie o to chodzi, żeby zastraszać ilością ochroniarzy tylko o to aby, gdy jed
                          > en ochroniarz jest na patrolu, było komu otworzyć szlaban, dać przepustkę gości
                          > om czy obserwować monitory, skoro już je mamy.


                          Dokladnie o to mi chodzilo. Jeden ochroniarz nie ogarnie tematu. Wedlug mnie przy szlabanie powinien byc ktos non stop. Ot i tyle.
                         • morpheus33 Re: Audi nr WWL 10.06.13, 23:12
                          to się zamienia w jakąś paranoję,
                          na naszym osiedlu jest tylko paru cwaniaków, i to przez nich mamy montować blokady, zmieniać dotychczasowe postanowienia, czy wymyślać nowe uchwały na których realizację i tak zabraknie głosów ??
                          przecież wiadomo które samochody parkują najczęściej.

                          zakładanie blokad to jest zbędny koszt, a w chwili obecnej koszty są najważniejsze.

                          osobiście jestem za wprowadzeniem coś w rodzaju dodatkowej opłaty (kary) dla tych którzy przeginają z parkowaniem. ale nie równowartość czynszu tylko coś bardziej dotkliwego
                          co do kwoty to się nie wypowiadam, (takie rozwiązanie trochę zasiliło by nasz budżet osiedlowy)

                          i teraz przykład z osiedla obok
                          wystarczy że matka z dzieckiem i zakupami na chwile zaparkuje przed budynkiem żeby zanieść zakupy do domu. to jakimś cudem od razu ktoś "uprzejmy" dzwoni po straż miejską.
                          czy u nas też tak ma być ???!!!!

                          każdy kiedyś stanie na chwilkę na miejscu dla gości, choćby nawet żeby na chwilkę wrócić się po coś do domu, i nie będzie to miłe jak w tym czasie ktoś inny zadzwoni po straż...
                          to nie tędy droga ...
                         • morpheus33 Re: Audi nr WWL 10.06.13, 23:22
                          moim zdaniem są ważniejsze sprawy np lustra przy wyjazdach, przeciekające mury w garażach itp.

                          a co do tych cwaniaczków to może należy poszukać rozwiązania które nie będzie absurdem i nie obciąży finansowo naszego budżetu.
                          sprawa dotyczy tyko paru właścicieli i może to jest głupi pomysł ale może należało by się zastanowić np: nad karami finansowymi (doliczone do czynszu) np: na początek 100 zł za pierwszy miesiąc, jeśli to nic nie da to w następnym miesiącu 200 zł, i jeśli właściciel nadal będzie miał to gdzieś to w kolejnych miesiącach o kolejne 100 zł więcej do czynszu itd. itp...
                          a żeby kwota nie stałą się zbyt dużą to np 500 zł to będzie max za kolejne miesiące.
                          oczywiście takie rozwiązanie tylko dla tych którzy przeginają

                          nie znam się na tym, i nie wiem czy takie rozwiązanie było by zgodne w pp prawa (nawet jeśli zostało by to uchwalone przez wspólnotę). podkreślam: nie znam się nad tym, a to jest tylko głupi pomysł
                         • zarzad_wm_vp Re: Audi nr WWL 11.06.13, 00:43
                          morpheus33 napisała:

                          > moim zdaniem są ważniejsze sprawy np lustra przy wyjazdach, przeciekające mury
                          > w garażach itp.
                          >
                          > a co do tych cwaniaczków to może należy poszukać rozwiązania które nie będzie a
                          > bsurdem i nie obciąży finansowo naszego budżetu.
                          > sprawa dotyczy tyko paru właścicieli i może to jest głupi pomysł ale może należ
                          > ało by się zastanowić np: nad karami finansowymi (doliczone do czynszu) np: na
                          > początek 100 zł za pierwszy miesiąc, jeśli to nic nie da to w następnym miesiąc
                          > u 200 zł, i jeśli właściciel nadal będzie miał to gdzieś to w kolejnych miesiąc
                          > ach o kolejne 100 zł więcej do czynszu itd. itp...
                          > a żeby kwota nie stałą się zbyt dużą to np 500 zł to będzie max za kolejne mies
                          > iące.

                          Lustra są już zamówione u producenta, jak dobrze pójdzie powinny w ciągu kilku dni powinny pojawić się przy garażach.
                          Co do karania finansowego właścicieli parkujących na miejscach dla gości: sposób jaki Pan proponuje jest niezgodny z przepisami prawa. Gdyby było inaczej, dawno zostałby wykorzystany.
                          Planujemy rozwiązania które sprawdzają się na innych wspólnotach, np.: strefa ruchu.
                         • mieszkaniecvitalpark Re: Audi nr WWL 11.06.13, 08:48
                          Najlepszym rozwiązaniem tego problemu byłoby, gdyby "problematyczni" właściciele aut po prostu parkowali auta poza osiedlem - np. dołączyli do małej grupy mieszkańców parkujących niedaleko szlabanu. Pod drzewem widzę stojące auta, ciągle te same. Dlaczego Ci mieszkańcy nie widzą problemu z parkowaniem poza osiedlem a inni na beszczela robią problem całemu osiedlu? Tak naprawdę to tylko parę kroków dalej do auta, a problemu by nie było. Tym bardziej, teraz, jak jest zamknięta droga dojazdowa do betoniarni, można tam swobodniej chyba parkować, nie powinno być problemu z większą ilością aut tam zaparkowanych.
                         • sasiady Re: Audi nr WWL 11.06.13, 20:42
                          cytat. Planujemy rozwiązania które sprawdzają się na innych wspólnotach, np.: strefa ruchu

                          A co ma do tego strefa ruchu jak auto jest prawidłowo zaparkowane nie tamuje ruchu itp.
                          to za co je odcholować albo dać mandat? a to że w aktach tak jest to wenetrzne przpisy wspolnoty i szczurom ze SM nic do tego więc i mandatu nie mągą chyba dać? A jak już tak to Ja proponuje zrobić porządek z samochodami na Gaz w garażu i tymi co ciekną z nich płyny na miejcach postojowych mysle ze wtedy ędzie garaż pusty.
                         • kruq_1 Re: Audi nr WWL 11.06.13, 21:07
                          O ile możesz mieć rację, jeżeli chodzi o parkowanie na miejscach, to samochody z gazem mogą normalnie parkować w garażu. Nie ma żadnego przepisu zabraniającego tego. A to, że wspólnota powiesiła sobie takie znaki to nic nie znaczy.
                         • duleb Re: Audi nr WWL 12.06.13, 07:29
                           cyt"a to że w aktach tak jest to wenetrzne > przpisy wspolnoty "
                          Czlowieku pomysl..., to znaczy ze twoj lokal nie jest twoj, bo jak to udowodnisz. Jak wewnetrzny przepis wsolnoty to wynocha z lokalu ktory zajmujesz bo jest kogos innego.
                          To tak dla kontrastu :-)
                         • duleb Re: Audi nr WWL 12.06.13, 07:36
                          Cyt"Iż samochód, o> którym mowa na samym początku tego wątku stał w niedozwolony sposób ok 10 minu> t (nie będę już wyjaśniał dlaczego, bo to nieistotne), a jednak te 10 minut wys> tarczyło, żeby zostało to zauważone i opisane na forum. Zatem uważa Pan, że gdy> by była możliwość to nie zostałaby wezwana sm?"

                          Zapewniam ze bedzie wezwana, bo dlaczego samochod wogole wjechal do garazu nie majac do tego prawa? Bo gdyby mial to zaparkowalby na własnym miejscu postojowtm nie blokujac wjazdu innym na swoje miejsca.
                          Dzis zaparkuje we wjezdzie do garazu i co wtedy Panie Kruq napiszesz?
                          Zalosne i tyle.
  • logis_tics Re: Audi nr WWL 12.06.13, 17:50
   Szanowny Pan/Pani duleb, ja parkuję ZAWSZE w garażu na swoim miejscu!
   Ale gdy przyjadą do mnie goście i nie będzie dla nich miejsca, to powiem im żeby spierzali pod Kaufland?teraz przynajmniej na godzinę- dwie można zostawić w innym miejscu ( oczywiście na tyle bezpiecznym aby w razie ''W'' mogła przejechać karetka tudzież straż) sami na siebie nasyłamy Straż Miejską... chore....
   • dlinci Re: Audi nr WWL 12.06.13, 19:42
    A cóż jest żałosnego w fakcie obowiązywania wewnątrz osiedla przepisów ruchu drogowego?

    Zasadą jest, że zatrzymanie i postój samochodu są możliwe tylko w miejscu i warunkach, w których pojazd jest widoczny z dostatecznej odległości dla innych kierowców i nie powoduje zagrożenia ruchu lub go nie utrudnia... Więc moim zdaniem wprowadzenie strefy ruchu:
    1) nie zabrania parkowania poza miejcami parkingowymi;
    2) nie bedzie miało wpływu na fakt nagminnego parkowania przez właścieli lokali na miejsach dla gości.

    Co innego wprowadzenie strefy zamieszkania, w obrębie której obowiązuje:
    1) prawo pieszego do korzystania z całej szerokości drogi i pierwszeństwo przed pojazdami,
    2) możliwość korzystania z drogi przez dziecko w wieku do 7 lat, bez opieki osoby starszej,
    3) prędkość dopuszczalna pojazdu lub zespołu pojazdów w strefie zamieszkania wynosi 20 km/h,
    3) zakaz postoju w strefie zamieszkania w innym miejscu niż wyznaczone w tym celu.

    Jednakże dalej SM nie będzie miała podstaw do karania za parkowanie przez osoby inne niż goście osiedla.

    Trzeba zrozumieć - nasze miejsca dla gości są umownym zobowiązaniem współwłaścicieli nieruchomości... a że niektórzy, najpierw zobowiązując się do nieparkowania, nie mają zamiaru przestrzegać umowy - cóż, nierzetelni kontrahenci zdarzają się wszędzie...

    Pytanie - czy tkwić dalej w tej umowie? Może jest ona w ogóle bezsensowna i te miejsca powinny być ogólnodostepne dla wszytskich (zresztą - obecnie tak to wygląda). A jedyną panująca zasadą - kto pierwszy ten lepszy.. kto uważa gdzie bezpieczniej - niech parkuje...

    pozdrawiam,
   • duleb Re: Audi nr WWL 13.06.13, 08:37
    Prosze przeczytac wątek pierwszy i sobie wtedy zadac pytanie czy wprowadzanie strefy jest potrzebne.
    Co zrobi Pan/Pani w przypadku gdy jakis cwaniak zabkokuje wjazd na twoje miejsce postojowe w garażu?
    Cwaniactwo przenioslo sie juz do garazy? Kto dal prawo wjazdu do garazy osoba postronnym?Widza ze zaczyna sie robic niespokojnie, wobec tego do garazu.
    Jakich instrumentow mamy używać by zapewnic sobie normalne korzystanie z wlasnosci
    Rysowanie polakierze, przebijanie opon? W jednym miejscu w wwie juz tak bylo. Zrobili porządek, ale u nas nam nadzieje ze wystarczy przestrzeganie prawa.
    Prosze nie nazywac wpisu w akcie notarialnym wew ustalen wspolnoty, bo poraz kolejny zapytam co jest dowodem waszej wlasnosci lokalu- wasza wew umowa z firma krzak?
    Zeby nie obrazic wszystkich- ludzie przyjechaliscie z buszu? To proponuje wracajcie, bo tu bedzie obowiazywalo prawo!
    • dlinci Re: Audi nr WWL 13.06.13, 10:25
     Jestem za wprowadzeniem strefy ruchu, a nawet niewykluczam zasadności wprowadzenia strefy zamieszkania. Tak jak, duleb, napisał(a) w swoim poście, a ja w moich poprzednich - będzie to wprowadzenie przepisów prawa drogowego - egzekwowalnych w razie ich łamania - to jest ok.
     Nie zmienia to faktu, że nijak to się ma do mieszkańców prawidłowo parkujących na miejsach dla gości. Bo niby jaki przepis prawa ruchu drogowego łamią? Za jakie wykrocznie SM miałaby ich karać?

     To, że są to miejsca dla gości - wynika właśnie z ustaleń współwłaścicieli nieruchomości.
     To tak jakbyś ustalił na piśmie z żoną/ mężem, że w obrębie Waszego mieszkania jest łóżko, gdzie mogą spać wyłącznie goście :-).

     Akt notarialny jest jedynym i koniecznym dowodem własności i z niego wynika zakres uprawnień Twoch jako współwaściela nieruchomości wspólnej. Każdy z nas na tej podstawie:
     1) zobowiązał się do niekorzystania z miejsc postojowych dla gości;
     2) oddał mieszkańcom parterów wyłączne uzytkowanie ogródków przy ich lokalach:
     3) nabył prawo wyłącznego korzystania z miejsc postojowych w garażach.
     Są te zobowiązania w księgach wieczystych jako ograniczone prawa rzeczowe i podlegają ochronie posiadania (ale już nie własności).
     Inaczej - takim samym nagięciem zasad jak parkowanie na miejsach dla gości, było by wejście z leżakiem do ogródka sąsiada i ulokowanie się tam w celach rekreacyjnych tudzież innych albo zaparkowanie swoim samochodem na miejscu garażowym obok...

     ps. może być jednak jakiś prawny myk, że wewnętrzny regulamin Wspólnoty mógłby być egzekwowany przez służby porządkowo- policyjne :-) I co więcej - jestem zasadniczo za w tym zakresie :-)

     miłego dnia życzę,

     pozdr,
    • kruq_1 Re: Audi nr WWL 13.06.13, 15:35
     A nie przyszło Ci do głowy duleb, że ktoś na przykład chciał coś przepakować z jednego samochodu do drugiego? Zresztą to mało istotne, strażnik z teksasu nikomu nie przepuści "cwaniactwa" i dorobi odpowiednią teorię, żeby "cwaniactwo" wydawało się wszystkim straszną zbrodnią (zrobiło się niespokojnie to uciekli do garaży - żałosne).
     Jakie to szczęście, że niektórzy nie mają własnego życia i ciekawszych zajęć, bo dzięki temu mogą wypatrywać, obserwować, zauważać, wyłapywać wszystkie nieprawidłowości i przestępstwa popełniane przez przybyszów z buszu. Bez nich nasze osiedle zginęłoby marnie.
     • duleb Re: Audi nr WWL 13.06.13, 18:44
      Choc mi nie wypada, ale tym razem- kruq ale ty d... jestes. Czep sie swojego.
      Ja nie moglam wjechac na swoje miejsce i nastepnym razem tak tego nie pozostawie. I tyle.
      • kruq_1 Re: Audi nr WWL 13.06.13, 21:17
       Cóż, pewnie masz rację i jestem durny ale zapewne mam mniej problemów, przynajmniej tych sztucznie stworzonych, przez samego siebie.
       Widzisz, gdyby to moje miejsce w garażu ktoś zastawił, pewnie nie byłbym zadowolony, ale zapewne domyśliłbym się, że ktoś parkując w ten sposób, zaparkował tak z potrzeby chwili i właśnie tylko na chwilę i z pewnością nie robiłbym z tego faktu afery ani nie dorabiał chorych teorii o cwaniakach itp.
       • kruq_1 Re: Audi nr WWL 13.06.13, 21:25
        A teraz jeszcze jedno. Jak już będziemy mieli strefę ruchu i któryś z mieszkańców zaparkuje na miejscu dla gości, przyjedzie sm i na jakiej podstawie ma mu wlepić mandat, skoro stoi na wyznaczonym miejscu?
        Rozumiem, że gorliwiec, który straż wezwie, przybiegnie ze swoim aktem i pokaże im odpowiedni zapis i co z tego? Przecież strefa ruchu rządzi się przepisami o ruchu drogowym a nie zapisami z naszych aktów.
        Ani umowy z deweloperem, ani regulaminy wspólnotowe nie stanowią żadnego prawa i w żaden sposób nie obligują funkcjonariuszy państwowych do karania za ich naruszenie, jeżeli to naruszenie nie jest równocześnie naruszeniem obowiązujących przepisów prawa. A prawo mówi o zakazie postoju poza wyznaczonymi do tego celu miejscami a to są właśnie wyznaczone miejsca.
        • vp_ordnung_muss_sein Re: Audi nr WWL 13.06.13, 22:26
         kruq_1 napisał:

         > A teraz jeszcze jedno. Jak już będziemy mieli strefę ruchu i któryś z mieszkańc
         > ów zaparkuje na miejscu dla gości, przyjedzie sm i na jakiej podstawie ma mu wl
         > epić mandat, skoro stoi na wyznaczonym miejscu?
         > Rozumiem, że gorliwiec, który straż wezwie, przybiegnie ze swoim aktem i pokaże
         > im odpowiedni zapis i co z tego? Przecież strefa ruchu rządzi się przepisami o
         > ruchu drogowym a nie zapisami z naszych aktów.
         > Ani umowy z deweloperem, ani regulaminy wspólnotowe nie stanowią żadnego prawa
         > i w żaden sposób nie obligują funkcjonariuszy państwowych do karania za ich nar
         > uszenie, jeżeli to naruszenie nie jest równocześnie naruszeniem obowiązujących
         > przepisów prawa. A prawo mówi o zakazie postoju poza wyznaczonymi do tego celu
         > miejscami a to są właśnie wyznaczone miejsca.

         Panie kruq'u: wszystko w swoim czasie :) Jak rozumiem intencje wprowadzenia strefy ruchu (a jej wprowadzenie zostało uchwalone już w 2011r, tylko HM zawalił sprawę nie wykonując uchwały wspólnoty), to ona jest niezbędna aby służby (SM i policja) mogły interweniować na osiedlu. Strefa ruchu jak mi się wydaje rozwiąże problemy z niewłaściwym parkowaniem w garażach podziemnych. Dodatkowo ułatwi również rozwiązanie problemu z parkingiem naziemnym: domyślam się jaki jest zamysł autorów, w którym SM odegra swoją rolę. Po co ułatwiać cwaniakom życie, skoro oni utrudniają je innym, i podpowiadać teraz jak bronić się przed karami finansowymi?
         • kruq_1 Re: Audi nr WWL 13.06.13, 22:57
          No tak, może to słuszne podejście ale chyba nie można zakładać, że nikt sam na to nie wpadnie. A nawet jak ktoś nie wpadnie sam, to przecież sm i tak nie zrobi nic niezgodnego z prawem, tylko dlatego, że ktoś jest nieświadomy :-)
          Czy jak ktoś źle stanie w garażu na kilka minut, jak to zostało opisane tutaj, lub jak jakiś usługodawca zaparkuje np pod motylkami (żeby mieć jak najbliżej np do budynku B, C czy D) to sm zdąży przyjechać przed odjazdem? Po ilu takich nieudanych interwencjach przestaną w ogóle reagować na wezwania naszych gorliwców?

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka