Dodaj do ulubionych

Bojko przed sąd!

15.01.12, 17:38
Muzeum Auschwitz oświadczyło, że poinformuje prokuraturę oraz IPN o możliwości popełnienia przestępstwa w związku z bezprawnym przekazaniem Niemcom i wywiezieniem do Niemiec odnalezionych na Dolnym Śląsku skrzyń z dokumentacją SS z obozu Auschwitz.
Po co Niemcom te dokumenty? Nie wiadomo.Ukryc kto byl zbrodniarzem. Co za duren ten Bojko!


Co za BARAN to zrobil!!!
Zas IPN w nosie dłubie i biadoli o kasę ...mało , mało , mało .....
Żeby prowadzić poszukiwania , a tym bardziej wykopaliska trzeba mieć zezwolenie odpowiednich władz . A wszystkie znalezione trofea stanowią własność państwa polskiego , a na wywiezienie takich znalezisk trzeba też mieć zezwolenie. Tak czy inaczej to zostało naruszone prawo , a pan Bojko w tym pomagał ...
Obserwuj wątek
  • jerzy_55 Re: Bojko przed sąd! 15.01.12, 17:39
   Jeleniogórski tygodnik - cytując Bojkę - poinformował, że dwaj niemieccy poszukiwacze z okolic Schwarzwaldu poprosili Polaka o pomoc. "Znam ich od dawna i wiedziałem, że są osobami pewnymi. Po prostu im ufałem. W przeszłości kilkakrotnie mi pomagali. Dzięki nim znalazłem między innymi depozyt schowany w moście na Bobrze w Janowicach Wielkich oraz wszedłem w posiadanie bardzo ciekawych map okolic Pilchowic" - mówił Bojko. Dodał, że teraz Niemcy posiadali bardzo precyzyjne dane na temat korytarza zasypanego w 1945 roku, w którym miały się znajdować dokumenty dotyczące więźniów Auschwitz. Potrzebowali koparki. Za pomoc Bojko otrzymał 5 tysięcy euro oraz kilka map z zaznaczonymi nieznanymi szerzej tunelami w okolicach Miedzianki.


   No to jansne..Bojko dostal pieniadze!!!
  • rawik-is-me Re: Bojko przed sąd! 15.01.12, 17:42

   jaakj
   10 minut temu Oceniono 1 raz 1

   Krewni SS-manów zatrudnionych w Auschwitz chętnie kupią takie "pamiątki rodzinne". Pan Bojko może brać pieniądze za dawanie doopy Niemcom, a za pomoc w kradzieży powinien skończyć w pierdlu. Kolejna hiena.
  • mala200333 Re: Bojko przed sąd! 15.01.12, 20:23
   Jak głosi oświadczenie Państwowego Muzeum Auschwitz - Birkenau: "Dokumenty najprawdopodobniej mogą pomóc w zidentyfikowaniu nazwisk przestępców w sprawach dotyczących zbrodni przeciwko ludzkości, które nie podlegają przedawnieniu, przez co mogą stanowić materiał dowodowy w śledztwie prowadzonym przez Instytut Pamięci Narodowej. W tym wypadku prawdopodobnie mamy też do czynienia z naruszeniem przepisów karnych z zakresu Ustawy o ochronie zabytków i opiece nad zabytkami oraz Ustawy o państwowym zasobie archiwalnym i archiwach. Ponadto doszło do odnalezienia obiektów mających znaczną wartość naukową, którego właścicielem zgodnie z obowiązującym prawem jest Skarb Państwa".


   Sprzedal takie dokumenty. Brak mi slow!
  • ogorzelec Re: Bojko przed sąd! 15.01.12, 21:23
   Na stronie ogorzelec.com pod tym linkiem: www.ogorzelec.com/?p=3220 można obejrzeć oryginalne zdjęcia zrobione na Przełęczy Kowarskiej w miejscu wykopania trzech skrzyń z dokumentami.
   • seremine Re: Bojko przed sąd! 15.01.12, 23:07
    Bojko to zdrajca!


    A wszystkie znalezione trofea stanowią własność państwa polskiego , a na wywiezienie takich znalezisk trzeba też mieć zezwolenie. Tak czy inaczej to zostało naruszone prawo , a pan Bojko w tym pomagał ...
    • jane_doe_hej Re: Bojko przed sąd! 16.01.12, 00:27
     seremine napisała:

     > Bojko to zdrajca!
     >
     >
     > A wszystkie znalezione trofea stanowią własność państwa polskiego , a na wywie
     > zienie takich znalezisk trzeba też mieć zezwolenie. Tak czy inaczej to zostało
     > naruszone prawo , a pan Bojko w tym pomagał ...
     >
     >
     I jeszcze sie chwali tym bezczelny.

  • jane_doe_hej Re: Bojko przed sąd! 17.01.12, 00:43
   Państwowe Muzeum Auschwitz-Birkenau w wydanym w niedzielę oświadczeniu podkreślało także, że odnalezione obiekty, które mają znaczną wartość naukową - zgodnie z obowiązującym prawem - należą do Skarbu Państwa. Dokumenty wykopane na Dolnym Śląsku najprawdopodobniej mogą pomóc w zidentyfikowaniu nazwisk przestępców w sprawach dotyczących zbrodni przeciwko ludzkości, które nie podlegają przedawnieniu. " Mogą stanowić materiał dowodowy w śledztwie prowadzonym przez Instytut Pamięci Narodowej" - głosi oświadczenie.

   O znalezisku we wtorek napisał regionalny tygodnik "Nowiny Jeleniogórskie". Na jego łamach Mieczysław Bojko wspominał, że dwaj znani mu niemieccy poszukiwacze z okolic Schwarzwaldu poprosili go o pomoc w odnalezieniu skrzyń, w których miały się znajdować dokumenty dotyczące więźniów Auschwitz. Niemcy posiadali bardzo precyzyjne dane na temat korytarza zasypanego w 1945 roku, w którym miały się one znajdować. Potrzebowali koparki. Za pomoc Bojko otrzymał 5 tysięcy euro i kilka map z zaznaczonymi nieznanymi szerzej tunelami w okolicach Miedzianki.

   "Pewne rzeczy powinny ulec zapomnieniu"

   Kilkanaście dni temu, po czterogodzinnych poszukiwaniach, skrzynie zostały wykopane. Polskie Radio poinformowało w sobotę, że zamknięte w nich dokumenty nie dotyczyły jednak więźniów, lecz załogi obozowej. Były to książeczki wojskowe, książeczki kolonialne, książeczki szczepień i akta personalne ponad 100 osób.
   Bojko, pytany przez radiową "Jedynkę", czy nie miał wyrzutów sumienia oddając znalezisko Niemcom, powiedział, że gdyby dokumenty dotyczyły więźniów, podjąłby inną decyzję. - Dotyczyły Niemców, to nie miałem skrupułów. (...)

   Moze w ciupie te skrupoly odzyska, gdy jescze te Judaszowe euro straci na adwokatow cholerny sprzedawczyk!!

   • zamyslona_7 Re: Bojko przed sąd! 17.01.12, 02:34
    Moze w ciupie te skrupoly odzyska, gdy jescze te Judaszowe euro straci na adwokatow cholerny sprzedawczyk!!

    Sprzedal dane osobowe zbrodniarzy wojennych! Kto dal Niecom te matyi szkice? Odpowiedz prosta: rodzina zbrodniarza lub zbrodniach, by zatuszowac sprawe.
  • rawik-is-me Re: Bojko przed sąd! 17.01.12, 13:27
   "
   W poniedziałek Polskie Radio Wrocław poinformowało, że Bojko zaprzecza jakoby doszło do znalezienia skrzyń z dokumentami. Teraz twierdzi, że wymyślił historię z odkryciem dokumentów na potrzeby swojej nowej książki."


   Tchorz obawia sie 8miu lat wiezienia?
  • jane_doe_hej Re: Bojko przed sąd! 18.01.12, 00:49
   "4_oddech_kaczuchy
   14 minut temu 0

   @michaelus_maximus
   to ciekawe zjawisko, Herman, gdy coś cię cieszy, a równocześnie masz odruchy wymiotne.
   Postaraj się więc o tym nie czytać. To takie proste.

   Jeśli Niemcy rzeczywiście odzyskają te dokumenty, to my ich więcej nie zobaczymy.
   Mogą je zniszczyć, ale mogą również zarobić na nich niezłe pieniądze.
   W końcu to zwykły biznes; zainwestowali w wykopanie dokumentów, podjęli ryzyko, to teraz poproszą rodziny tych SS-manów o zwrot nakładów + mały zadatek na następną wyprawę do Polski.

   A pan Bojko może sobie mówić różne takie brednie, ale jeśli to rzeczywiście konfabulacja, to nie będzie śladu po pracy koparki. Takich wykopków nie da się zamaskować."

   Facet obawia sie wiezienia i teraz klamie jak najety.

Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka