Dodaj do ulubionych

---POLSKA-----POLITYKA--------WODZOWIE----cz.2

29.01.15, 21:26
Nie potwierdzam informacji jakoby Ludwik Dorn miał zostać członkiem klubu parlamentarnego PSL - mówi Jakub Stefaniak. Rzecznik prasowy klubu PSL dementuje informacje radia ZET, które podało, że były polityk Prawa i Sprawiedliwości dostał propozycję przejścia do ludowców i ma podjąć decyzję w tej sprawie do końca tygodnia.

Czytaj więcej na fakty.interia.pl/polska/news-dorn-przechodzi-do-psl-jest-komunikat-rzecznika,nId,1599162#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=other----
Obserwuj wątek
  • mala200333 Re: ---POLSKA-----POLITYKA--------WODZOWIE----cz. 30.01.15, 14:27
   Ruszyło nowe śledztwo w sprawie poselskich kilometrówek. Dotyczy 107 posłów z kadencji 2005-2007, a jest wśród nich także Roman Giertych, ówczesny wicepremier. - Nie czuję się winny. Sądzę, że doniosła na mnie osoba inspirowana przez Prawo i Sprawiedliwość - mówi Roman Giertych w rozmowie z Wirtualną Polską.
  • mala200333 Re: ---POLSKA-----POLITYKA--------WODZOWIE----cz. 30.01.15, 15:09
   Bronisław Komorowski jeszcze oficjalnie nie ogłosił, że będzie się ubiegał o kolejną kadencję w fotelu prezydenta, ale już wiadomo, że za kilka tygodni ukaże się jego książka – dowiedziała się WP. Publikacja będzie idealną promocją na dwa miesiące przed wyborami.

   Książka Bronisława Komorowskiego ukaże się 4 marca i będzie nosiła tytuł „Zwykły polski los”. Jak informuje wydawnictwo Więź, w rozmowie z Janem Skórzyńskim Bronisław Komorowski przedstawia swoją osobistą historię wolności. „Opowiada o ciekawych i czasem dramatycznych losach swojej rodziny, o ludziach, wydarzeniach i wyborach, które go ukształtowały”- informuje wydawca.

   Prezydent w książce opowiada o swoich kresowych korzeniach, rodzinie, działalności opozycyjnej oraz karierze politycznej po 1989 roku. Jak wynika z zapowiedzi, nie obejdzie się także bez historii z życia prywatnego. Bronisław Komorowski wspomina o kłopotach z pracą i wyjazdach na saksy w czasach, gdy jeszcze nie czerpał profitów z polityki.

   To nie pierwszy przypadek, gdy polityk wydaje książkę w kampanii wyborczej. W 2011 r. przed wyborami parlamentarnymi ukazała się publikacja Jarosława Kaczyńskiego "Polska naszych marzeń". Jak wynika z oświadczenia majątkowego, prezes PiS zarobił na niej ok. 160 tys. zł.

   Bronisław Komorowski oficjalnie ma ogłosić swój start w wyborach dopiero po tym, jak ich datę poda marszałek Sejmu Radosław Sikorski. Ma to nastąpić w najbliższą środę. Najbardziej prawdopodobne terminy to 10 i 17 maja.


   (fot. Materiały prasowe)
  • rawik-is-me Re: ---POLSKA-----POLITYKA--------WODZOWIE----cz. 31.01.15, 16:05
   Rada Naczelna PSL zdecydowała o wystawieniu wiceszefa tej partii Adama Jarubasa jako kandydata w wyborach prezydenckich. Wcześniej szef PSL Janusz Piechociński potwierdził, że Naczelny Komitet Wykonawczy partii rekomendował Jarubasa jako kandydata. Źródła Polskiej Agencji Prasowej podają, że Piechociński groził, iż brak aprobaty kandydatury Jarubasa przez Radę Naczelną może oznaczać dymisję NKW.
   • rawik-is-me Re: ---POLSKA-----POLITYKA--------WODZOWIE----cz. 31.01.15, 16:06
    OPZZ Rolników i Organizacji Rolniczych zapowiada od niedzieli protesty - mają się zacząć od zablokowania dróg na Mazowszu, a potem objąć pozostałe województwa. Zapowiedział to w sobotę szef organizacji Sławomir Izdebski.
    - Górnicy zablokują drogi na Śląsku, my zablokujemy drogi na Mazowszu i później cyklicznie blokady będą powstawały w województwach: wielkopolskim, mazowieckim (dwie), podlaskim, dolnośląskim i lubelskim. Będą one powstawały cyklicznie, co dwa dni - powiedział dziennikarzom Izdebski.
  • jerzy_55 Re: ---POLSKA-----POLITYKA--------WODZOWIE----cz. 31.01.15, 16:32
   Czy hierarchom katolickim wypada kłamać? Jasne, że nie. Czasem jednak się zdarza. Kiedy jednak posłanka Joanna Senyszyn powiedziała w ostatni poniedziałek, w TVN 24, u Moniki Olejnik, że kardynał Kazimierz Nycz kłamie, to spotkała się z natychmiastową ripostą Stefana Niesiołowskiego. Poseł nie polemizował, poseł po prostu się oburzył. A następnie zażądał przeproszenia duchownego - pisze Wiesław Dębski w felietonie dla Wirtualnej Polski, komentując finansowanie budowy Świątyni Opatrzności Bożej.

   Ponieważ poseł Stefan nie jest jakimś katolickim fundamentalistą, potrafi - czasem - spojrzeć na swój Kościół krytycznym okiem, to z szacunku dla niego zastąpmy słowo "kłamał" jakimś innym. Czy stwierdzenie, że kardynał Nycz mija się z prawdą, będzie OK? Chociaż, bardziej adekwatne do sytuacji może być: naginał prawdę do swych potrzeb.
   • jerzy_55 Re: ---POLSKA-----POLITYKA--------WODZOWIE----cz. 31.01.15, 16:32
    W wypowiedzi posłanki Senyszyn chodziło o interpretację prawa wg warszawskiego arcybiskupa. Jak wiadomo, w stolicy, tuż przy bramach Pałacu Wilanowskiego, Kościół katolicki buduje sobie świątynię. Nie byle jaką, ale specjalną, oczko w głowie nieżyjącego już prymasa Józefa Glempa, który po śmierci złożył ten balast na plecy kardynała Nycza. Misja okazała się niewykonalna. Budowla ma być bowiem na bogato, wystawnie, bez oszczędności. Koszty idą w setki milionów złotych. Różne kwoty krążą w powietrzu, ale chyba nawet 300 mln zł, to będzie za mało.
  • jutta_t Re: ---POLSKA-----POLITYKA--------WODZOWIE----cz. 31.01.15, 17:03

   • jutta_t Re: ---POLSKA-----POLITYKA--------WODZOWIE----cz. 31.01.15, 17:03
    Wielu polskich polityków tak z koalicji rządzącej, jak i opozycji, swoim chamstwem i prostactwem, łamie wszelkie normy, nie ponosząc za to jakiekolwiek kary. Tak jak na przykład "bohaterowie" tzw. afery podsłuchowej Radosław Sikorski czy Bartłomiej Sienkiewicz (...). Pytam więc w sposób oficjalny prokuratora generalnego Andrzeja Seremeta, dlaczego minister , który w czasie swego urzędowania obraża Polskę i jej obywateli stwierdzeniami typu „państwo polskie istnieje teoretycznie, praktycznie nie istnieje" oraz „ch…, dupa i kamieni kupa" nie ponosi żadnej kary, a obywatel nie będący politykiem za swój prywatny wpis na FB ma taką karę ponieść? Na dodatek w wyniku samosądu, a nie działań prawnych?
    • jutta_t Re: ---POLSKA-----POLITYKA--------WODZOWIE----cz. 31.01.15, 17:06
     Dlatego też bardziej zachęcam wszystkich tych, którzy są przeciwko tym skandalicznym metodom oraz przeciwko wprowadzaniu cenzury i ""czyszczeniu" wyższych uczelni z niezależnie myślących pracowników naukowych, do włączenia się do akcji pt. "Stajemy w obronie. prof. Bogusława Pazia". Link do akcji na FB www.facebook.com/events/1532619530335864/?ref=22 oraz na stronie internetowej serwer1492976.home.pl/autoinstalator/wordpress/stanmy-w-obronie-prof-boguslawa-pazia/
     Ks. Isakiewicz Zalewski
     • seremine Re: ---POLSKA-----POLITYKA--------WODZOWIE----cz. 04.09.15, 10:52

      W tej chwili w Polsce nadal jest bezpiecznie i nie ma powodu do podnoszenia poziomu zagrożenia terrorystycznego, ale pojawiają się pojedyncze niepokojące sygnały - mówi w wywiadzie dla "Rzeczpospolitej" gen. Luczak
  • mala200333 Re: ---POLSKA-----POLITYKA--------WODZOWIE----cz. 01.02.15, 16:54
   Ambasador Rzeczpospolitej Polskiej w Wielkiej Brytanii Witold Sobków napisał list do redakcji telewizji BBC4. Wyraził w nim swoje niezadowolenie z faktu, że kanał nadal tendencyjny film "Shoah" bez odpowiedniego komentarza historycznego.
  • seremine Re: ---POLSKA-----POLITYKA--------WODZOWIE----cz. 02.02.15, 02:07

   • seremine Re: ---POLSKA-----POLITYKA--------WODZOWIE----cz. 02.02.15, 02:08
    Z Netu...
  • seremine Re: ---POLSKA-----POLITYKA--------WODZOWIE----cz. 02.02.15, 02:12
   - Na poniedziałek działacze związków rolniczych zapowiedzieli blokadę dróg, bo chcą otrzymać rekompensaty za straty poczynione przez dziki. Chciałem jednak podkreślić, że rolnictwo jest w Polsce działem produkcji, który dostaje największe dotacje. Rolnicy dostają ponad 15 mld zł z UE - powiedział Marcin Święcicki, poseł PO, w programie "Bez retuszu" TVP Info. - W Polsce są powody do buntu. Ludzie mają dosyć - ocenił z kolei prof. Ryszard Bugaj.
  • seremine Re: ---POLSKA-----POLITYKA--------WODZOWIE----cz. 02.02.15, 02:16
   - Współpraca z Fundacją "Instytut Lecha Wałęsy" i stosunki z byłym prezydentem to temat zamknięty. To jest koniec naszej znajomości - oświadczył w rozmowie z "Wprost" Andrzej Milczanowski, były szef MSW, który odszedł z rady fundacji, gdy Wałęsa przeprosił Józefa Oleksego za tzw. aferę Olina.
  • seremine Re: ---POLSKA-----POLITYKA--------WODZOWIE----cz. 02.02.15, 02:35
   - Niech pan powie tak po męsku: co w końcu z tym PSL? - poprosiła Anita Werner Ludwika Dorna w "Faktach po faktach". Chodziło o to, by ustalić, czy b. marszałek Sejmu wstąpi do ludowców. Dorn kluczył i kluczył, ale w końcu z jego ust padła bardzo ciekawa deklaracja.
   - To zadziwiająca rzecz i tajemnica działania świata dziennikarskiego. W czwartek radio ZET poinformowało o propozycji [wstąpienia do klubu - red.] od PSL. Po południu zdementował to rzecznik ludowców, a także ja w oświadczeniu przesłanym PAP - mówił b. marszałek Sejmu Ludwik Dorn w "Faktach po faktach" w TVN 24. - Po pierwsze nikt z PSL mi niczego nie proponował, po drugie ja też nie składałem im propozycji. Ale sprawa, jak widać, nie umarła - dodał.
  • mala200333 Re: ---POLSKA-----POLITYKA--------WODZOWIE----cz. 03.02.15, 14:57
   - Do klubu PO przechodzi poseł Jan Tomaszewski. Jestem jednym z tych osób, które to popierała - poinformował dzisiaj na konferencji prasowej Stefan Niesiołowski. Polityk Platformy podkreślił, że choć Jan Tomaszewski jest czasem człowiekiem bardzo porywczym, ale też przyzwoitym. W listopadzie został on usunięty z klubu PiS za - jak powiedział wówczas Jarosław Kaczyński - "proputinowskie" wypowiedzi.

   Lo Matko!
  • mala200333 Re: ---POLSKA-----POLITYKA--------WODZOWIE----cz. 03.02.15, 15:04
   Darmowe, prestiżowe studia za granicą to coraz większa konkurencja dla naszych uczelni - informuje "Rzeczpospolita".

   Według najnowszych statystyk OECD na zagranicznych uczelniach kształci się już ok. 48 tys. Polaków. Mimo niżu demograficznego tylko w ostatnich trzech latach liczba studentów, którzy wybrali naukę w innych krajach, wzrosła o ok. 20 proc. A w przypadku Wielkiej Brytanii nawet się podwoiła. To tam studiuje teraz najwięcej Polaków - prawie 18 tys.
  • mala200333 Re: ---POLSKA-----POLITYKA--------WODZOWIE----cz. 03.02.15, 15:08
   - Na Ukrainie istnieje neonazistowski reżim - mówił wiceprzewodniczący Samoobrony Mateusz Piskorski w rosyjskiej telewizji Pierwyj Kanał. - Polskę zalewa fala banderowskich imigrantów - alarmował. To nie pierwsze takie wystąpienie. Piskorski to stały bywalec proreżimowych mediów.
  • mala200333 Re: ---POLSKA-----POLITYKA--------WODZOWIE----cz. 03.02.15, 15:11
   szwesta 3 godziny temu :
   Hanba zwolennikom Putlera i Rosji, panstwa przeprowadzajacego manewry wojskowe symulujace atak nuklearny na Warszawe, gdzie wiceprzewodniczacy Dumy Zyrynowski mowi z pogarda i nienawiscia, ze Rosja zetrze Polske z powierzchni ziemi, i nikt tego nie krytykuje, nie potepia, panstwa ktorego prezydent wyraza zadowolenie i dume z podpisania haniebnego paktu Ribentropp Molotow, panstwa ktore insynuuje ze to Polska jest winna wybuchowi II wojny swiatowej, panstwa ktore sila zaklamanej wewnetrznej propagandy buduje w oglupionym spleczenstwie nienawisc do sasiadow, panstwa ktore uzywa szantazu energetycznego wobec sasiadow, panstwa ktore z cynizmem i pogarda prowadzilo sledztwo smolenskie, gdzie z satysfakcja ponizano i bezczeszczono zwloki elity panstwa polskiego, panstwa ktore w zywe oczy bedzie sie wypierac swoich oczywistych podlosci i zbrodni!!! Panstwa ktore atakuje i destabilizuje slabszych sasiadow!
  • mala200333 Re: ---POLSKA-----POLITYKA--------WODZOWIE----cz. 03.02.15, 15:17
   W poniedziałek polskie MSZ przekazało notę protestacyjną rosyjskiemu ambasadorowi Siergiejowi Andriejewowi. To efekt wypowiedzi rosyjskiego wiceministra spraw zagranicznych Grigorija Karasina dotyczących szefa polskiej dyplomacji Grzegorza Schetyny. - Pewnych rzeczy dyplomatom nie wypada mówić. Staramy się na to zwrócić uwagę naszym rosyjskim kolegom - wyjaśnił rzecznik MSZ Marcin Wojciechowski.
  • mala200333 Re: ---POLSKA-----POLITYKA--------WODZOWIE----cz. 03.02.15, 15:43
   Małgorzata Kidawa-Błońska została nowym rzecznikiem rządu - poinformowała na konferencji prasowej premier Ewa Kopacz. Z kolei Michał Kamiński obejmie funkcję sekretarza stanu, a Jacek Rostowski będzie szefem zespołu doradców politycznych. Gabinetem politycznym premier pokieruje Marcin Kierwiński.
  • jutta_t Re: ---POLSKA-----POLITYKA--------WODZOWIE----cz. 03.02.15, 17:03
   Fred (13:29)


   Mówiliście, że to PiS jak dojdzie do władzy skłóci się ze wszystkimi sąsiadami Polski, tymczasem geniusze z PO postarali się o zrobienie z Polski wroga Rosji, Białorusi, Litwy i Czechów...ciągną Polskę w przepaść....
  • jutta_t Re: ---POLSKA-----POLITYKA--------WODZOWIE----cz. 03.02.15, 17:06
   Z Netu..

   Dla frankowiczów.
   KNF - tak wyśmiany gremialnie z lewa i prawa - dzisiaj przedstawił szczegóły swojej propozycji. Propozycja jest - na ile to możliwe - salomonowym rozwiązaniem.
   W tej sytuacji zarówno banki jak i frankowicze muszą wziąć pewne koszty na klatę.
   Ale mają frankowicze szanse poczuć się wyzwoleni z toksycznego franka. Dla banków ta oferta też jest - na pierwszy rzut oka akceptowalna.
   Na marginesie - koncepcja w niczym nie narusza równości praw pomiędzy frankowiczami a złotówkowiczami.


   Oczywiście banki muszą się na to zgodzić.
   Jest jednak pewien haczyk w propozycji KNF dla banków, aby bankom "ułatwić" pozytywne podejście do tej propozycji.
   Zorientowani wiedzą, jaki.
  • dunant Re: ---POLSKA-----POLITYKA--------WODZOWIE----cz. 04.02.15, 04:05
   Protest górników pod siedzibą JSW - miniatura
   Protest górników pod siedzibą JSW - miniatura
   Protest górników pod siedzibą JSW - miniatura
   Protest górników pod siedzibą JSW - miniatura
   Zobacz zdjęcia (11)
   Wieczorna pikieta pod siedzibą Jastrzębskiej Spółki Węglowej zamieniła się w regularną bitwę. Górnicy próbowali się wedrzeć do siedziby spółki. Są osoby ranne. Około godz. 21 sytuacja została opanowana.


   Cały tekst: katowice.gazeta.pl/katowice/1,97222,17354434,Bitwa_pod_siedziba_JSW__Policja_uzyla_broni_gladkolufowej.html#ixzz3Qk3OOxX1
  • mala200333 Re: ---POLSKA-----POLITYKA--------WODZOWIE----cz. 04.02.15, 15:19
   Sejmowa komisja etyki zdecydowała o ukaraniu najwyższą możliwą karą - naganą - posłów: Adama Hofmana, Mariusza A. Kamińskiego i Adama Rogackiego. Sprawa ma związek z nieprawidłowościami przy rozliczaniu ich podróży służbowych.
  • mala200333 Re: ---POLSKA-----POLITYKA--------WODZOWIE----cz. 04.02.15, 15:29
   Jak podał na specjalnej konferencji marszałek sejmu Radosław Sikorski wybory prezydenckie odbędą się 10 maja 2015 roku. - Miałem do wyboru cztery terminy: 1 maja, 3 maja, 10 maja i 17 maja. Zdecydowałem się pójść środkiem polskiej drogi - powiedział marszałek. Dodał, że "dobrzy kandydaci potrafią wygrać w każdym terminie".
   • mala200333 Re: ---POLSKA-----POLITYKA--------WODZOWIE----cz. 04.02.15, 15:32
    - Wygląda na to, że data została ustalona zgodnie z kalendarzem Bronisława Komorowskiego. Chodziło o to, żeby dać urzędującemu prezydentowi większą szansę na dobry wynik - powiedział na antenie TVN24 Mariusz Błaszczak.
  • mala200333 Re: ---POLSKA-----POLITYKA--------WODZOWIE----cz. 04.02.15, 15:34
   - Jak słyszałem, marszałek Sikorski nie potrafił odpowiedzieć, dlaczego nie jest to 17 maja. Chodziło o to, żeby dać urzędującemu prezydentowi większą szansę na dobry wynik. Tym razem Sikorski się przeliczył, 24 maja w drugiej turze wygra Andrzej Duda - mówił dalej Błaszczak.
  • mala200333 Re: ---POLSKA-----POLITYKA--------WODZOWIE----cz. 04.02.15, 15:36
   Adwokat Jacek Wilk będzie kandydatem Kongresu Nowej Prawicy w tegorocznych wyborach prezydenckich - poinformowali politycy tej formacji. Ma on w czasie swojej kampanii wyborczej promować m.in. wolność gospodarczą .
  • mala200333 Re: ---POLSKA-----POLITYKA--------WODZOWIE----cz. 04.02.15, 15:55
   Na fanpage'u nowej partii Janusza Korwin-Mikkego na Facebooku pojawiło się oświadczenie dotyczące przejęcia profilu przez niepowołane osoby. Wyjaśniono, że doszło do włamania na konto jednego z członków Sekcji Warszawskiej, który posiadał uprawnienia administratora. Okazało się jednak, że... to fałszywe konto partii.
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka