Dodaj do ulubionych

~~~~~~~~ Swiat Islamski ~~~~~~~~~

17.12.17, 17:03

Islamiści zaatakowali kościół w Pakistanie. Czujność policji zapobiegła masakrze
Czterech islamskich terrorystów zaatakowało kościół podczas niedzielnej mszy w Pakistanie. Zginęło przynajmniej 9 chrześcijan, a ok. 56 zostało rannych. Kilku poszkodowanych jest w stanie krytycznym.
Obserwuj wątek
  • jutta_t Re: ~~~~~~~~ Swiat Islamski ~~~~~~~~~ 17.12.17, 17:04

   Atak miał miejsce w mieście Kweta w południowo – zachodnim Pakistanie. Przynajmniej 4, uzbrojonych zamachowców próbowało wejść na teren kościoła. Terroryści zaczęli strzelać do zgromadzonych. Pilnujący świątyni policjanci odpowiedzieli ogniem. Jeden z napastników zginał i nie zdążył zdetonować niesionej przez siebie bomby. Drugi został postrzelony i wysadził się w powietrze. Dwóch innych ekstremistów uciekło po wymianie ognia.

   Policjanci podkreślają, że sprawna reakcja funkcjonariuszy zapobiegła masakrze. W czasie ataku w kościele było ok. 400 wiernych, lecz zamachowcom nie udało się dostać do wnętrza świątyni. Obawiając się ataków podczas Świąt Bożego Narodzenia władze zwiększyły ochronę kościołów.
   • jutta_t Re: ~~~~~~~~ Swiat Islamski ~~~~~~~~~ 17.12.17, 17:05
    Do samobójczego zamachu przyznało się Państwo Islamskie za pośrednictwem swojej agencji informacyjnej Amaq. Pomimo tego, że w ostatnim czasie islamiści wzięli odpowiedzialność za kilka ataków terrorystycznych w Pakistanie, władze twierdzą, że ISIS nie zdołała zbudować stałych struktur w kraju. W Beludżystanie, którego stolicą jest Kweta, działają także Talibowie i rozmaite ugrupowania powiązane z Al Kaidą.
  • rawik-is-me Re: ~~~~~~~~ Swiat Islamski ~~~~~~~~~ 18.12.17, 18:16
   Nowy sposób na islamskich terrorystów. Ochroni Niemców?
   Niemieckie służby szukają sposobów na to, aby zidentyfikować i unieszkodliwić radykalnych islamistów zanim zaatakują. W ocenie zagrożenia ze strony dżihadystów pomóc ma nowy system, który już sprawdza federalna policja zza Odry.
   • rawik-is-me Re: ~~~~~~~~ Swiat Islamski ~~~~~~~~~ 18.12.17, 18:16
    Sprawa śledzenia przygotowań terrorystów jest u naszych sąsiadów szeroko komentowana, bo mija właśnie rok od zamachu na jarmark bożonarodzeniowy w Berlinie. Wiele wskazywało na to, że Anis Amri, który siedział za kierownicą polskiej ciężarówki, mógł być zatrzymany przed atakiem. Urzędnicy zlekceważyli wiele przesłanek.

    Teraz ludzi zastąpił komputer. Nowy system oceny zagrożenia opracowany dla Federalnego Urzędu Kryminalnego (BKA) ma wskazać, który z ponad 700 uznanych za niebezpiecznych radykalnych islamistów w Niemczech mógłby, przeprowadzić zamach.
     • rawik-is-me Re: ~~~~~~~~ Swiat Islamski ~~~~~~~~~ 18.12.17, 18:18
      BKA rozpoczął prace nad nowym systemem oceny i kontroli ekstremistów jeszcze przed zamachem w Berlinie. Na początku śledczy sceptycznie podchodzili do możliwości RADAR ITE.
      Jednak kiedy wpisali do komputera dane Anisa Amriego (znane jeszcze sprzed ataku), system od razu zakwalifikował go w najwyższej, czerwonej kategorii. Inaczej niż berlińska policja, która w Amrim nie widziała szczególnie niebezpiecznego dżihadysty.

      Do tej pory śledzczy w nowej bazie danych umieścili dane 205 radykalnych islamistów. Aż 82 zostało zakwalifikowanych do tej samej kategorii co Amri, czyli do grupy największego ryzyka. 96 osób oceniono jako "umiarkowanych" (i oznaczono kolorem żółtym), a 27 znalazło się w kategorii "wyraźne ryzyko" (kolor pomarańczowy).
      • rawik-is-me Re: ~~~~~~~~ Swiat Islamski ~~~~~~~~~ 18.12.17, 18:19
       Zgodnie z założeniami nowy system ma pomóc policji w rozpoznaniu niebezpiecznych islamistów i na nich skoncentrować nadzór. "Całkowita inwigilacja jest jednak z punktu widzenia policji niemożliwa" - zaznacza Oliver Malchow, szef niemieckiego Związku Zawodowego Policjantów (GdP).
       - Po pierwsze istnieją ścisłe ograniczenia takiej ingerencji w prawa osobiste, a po drugie policja ma 24 urzędników do 24-godzinnej obserwacji. Brakuje zatem ludzi i podstaw prawnych - zauważa przewodniczący policyjnych związków w rozmowie z "Heilbronner Stimme".
  • seremine Re: ~~~~~~~~ Swiat Islamski ~~~~~~~~~ 19.12.17, 21:51
   Niemiecka federalna prokuratura generalna zakazała dziś ostatecznie działalności islamistycznej organizacji "Prawdziwa Religia" (DWR) oskarżonej o radykalizowanie muzułmanów i angażowanie ich w dżihad. Wcześniej od zakazu MSW odwołali się członkowie grupy.
   • seremine Re: ~~~~~~~~ Swiat Islamski ~~~~~~~~~ 19.12.17, 21:52
    @ do ~wex: A prawda jest taka...Gimnazjum w Luneburgu przeniosło tradycyjne spotkania świąteczne uczniów na godziny po szkole, gdyż jednej muzułmance nie podobało się, ze odbywa się to w czasie szkoły a ona nie miała ochoty w tym uczestniczyć. Ta sama uczennica krytykowła w zeszłym roku tradycyjne kolędowanie - ona z tym się nie identyfikuje i nie ma ochoty słuchać. W Niemczech ogon macha psem!
  • seremine Re: ~~~~~~~~ Swiat Islamski ~~~~~~~~~ 19.12.17, 21:57
   ~Śmieszno i straszno : Dwie zupełnie obce i zaprzeczające sobie kultury, z tym że druga jest intruzem nie na swojej ziemi do tego zamordystyczna i zazdrosna o wszystko, bo po za swoją jedynie słuszną religią nie ma nic są do zaoferowania.
  • seremine Re: ~~~~~~~~ Swiat Islamski ~~~~~~~~~ 20.12.17, 22:03
   W czasie suszy chcieli wywołać sztuczny deszcz. Zatopili pół kraju
   Arabowie z Emiratów od kilkudziesięciu lat korzystają z technologii do wywoływania deszczu zwanej "sianiem deszczu". Tym razem coś poszło nie tak i kraj "zebrał" olbrzymią burze.
   • seremine Re: ~~~~~~~~ Swiat Islamski ~~~~~~~~~ 20.12.17, 22:03
    Zjednoczone Emiraty Arabskie walczą z gradem, potężnymi burzami i ulewnym deszczem. Konieczna była ewakuacja dwóch miast. To nietypowa sytuacja i pogoda w kraju, gdzie przeważa suchy klimat. Prawdopodobnie zawiniły władze, które przetrenowaną wiele razy metodą zdecydowały się wywołać opad - tym razem - nieco większy.

    Skorzystali z okazji i zaczęli zasiewanie z samolotów kryształkami soli chwilę przed nadejściem burzowego frontu. Na weekend przed nawałnicami zaplanowano ponad 200 takich lotniczych operacji.
    • seremine Re: ~~~~~~~~ Swiat Islamski ~~~~~~~~~ 20.12.17, 22:04


     Spodziewamy się, że więcej deszczu spadnie się w Dubaju i Abu Zabi. Prawdopodobnie większe opady pojawią się też w innych miastach - zapowiadał Ahmad Al Kamali z Narodowego Centrum Meteorologicznego na łamach portalu thenational.ae.

     Słowa meteorologa sprawdziły się aż nadto. Nawałnice zaatakowały głównie zachodnią część kraju. Meteorolodzy zmuszeni byli wydać ostrzeżenia dla mieszkańców przed niebezpiecznymi warunkami pogodowymi. Policjanci radzą kierowcom, aby omijać górskie drogi, gdzie ulice zamieniały się w wartkie potoki.
      • seremine Re: ~~~~~~~~ Swiat Islamski ~~~~~~~~~ 20.12.17, 22:05
       Najbardziej ucierpieli mieszkańcy Fudżajry, Al In i Szardży. Powódź sprawiła, że blisko 600 osób zostało ewakuowanych. 180 z nich ulokowano w placówkach charytatywnych. Tym, którzy nie mogli wrócić do domów, władze zapewniły miejsca w hotelach.
  • seremine Re: ~~~~~~~~ Swiat Islamski ~~~~~~~~~ 20.12.17, 22:06
   Petrygo
   20 gru, 06:25
   Akurat nauka i technika tam mocno kuleje. Ściągają do wszystkiego specjalistów z Europy. Gdy tylko się sami za coś biorą - efekty mamy jak opisane powyżej. Jak ktoś szuka potwierdzenia to niech poczyta co "Uczeni" z ZEA wygadują na wykładach.
  • jerzy_55 Re: ~~~~~~~~ Swiat Islamski ~~~~~~~~~ 24.12.17, 03:10
   Setki muzułmanów napadły na koptyjską świątynię niedaleko Kairu. Napastnicy wtargnęli do kościoła, zdewastowali jego wnętrze i pobili ludzi zebranych na modlitwę. Atak miał miejsce w piątek, jednak dopiero dzisiaj poinformowała o nim diecezja Kościoła koptyjskiego w Atfih.
   Ranni podczas szturmu na kościół w Gizie trafili do szpitala. Nie podano dokładnej liczby poszkodowanych ani w jakim są stanie. Tłum muzułmanów, który zaatakował chrześcijan, domagał się wyburzenia kościoła i skandował obraźliwe hasła - podaje ABC News.
  • black_jotka Re: ~~~~~~~~ Swiat Islamski ~~~~~~~~~ 02.01.18, 15:42
   Bójki, zniszczenia i pobicia. W stolicy Francji w nocy z 31 grudnia na 1 stycznia spłonęło ok. 1000 samochodów zaparkowanych na ulicach. Najgłośniejsza jest jednak sprawa brutalnie pobitej policjantki. Do sieci trafiły dramatyczne nagrania, na których widać, jak członkowie młodzieżowej bandy biją leżącą kobietę.
   • black_jotka Re: ~~~~~~~~ Swiat Islamski ~~~~~~~~~ 02.01.18, 15:43
    Kobieta cudem wyrwała się agresywnemu tłumowi. Pobity został również jej kolega. Funkcjonariusze zostali wezwani na miejsce, gdzie ok. 300 chuliganów wszczęło zamieszki po tym, jak nie zostali wpuszczeni na prywatne przyjęcie. Rozwścieczona horda rzuciła się na policjantów natychmiast po ich przybyciu.
  • seremine Re: ~~~~~~~~ Swiat Islamski ~~~~~~~~~ 19.01.18, 01:28
   Islamscy fanatycy zza Odry rosną w siłę. "Nie będzie tolerancji"

   Ponad 10 tyś. radykalnych islamistów mieszka w Niemczech - wynika z danych służb bezpieczeństwa. W ciągu sześciu lat w Berlinie liczba członków tzw. ruchu salafitów zwiększyła się trzykrotnie.
  • black_jotka Re: ~~~~~~~~ Swiat Islamski ~~~~~~~~~ 19.01.18, 16:01
   Zakrwawiona lalka wielkości małego dziecka z obciętą głową rzucona była pod płot. Na nim, przytroczona do liny obcięta głowa. Obok doczepiona kartka z wiadomością od autorów tej krwawej "instalacji". Przekaz jednoznaczny - nie życzą sobie "islamizacji Holandii".
  • mala200333 Re: ~~~~~~~~ Swiat Islamski ~~~~~~~~~ 17.01.21, 00:42
   d3t9eih
   Lotnisko we Frankfurcie zostało ewakuowane, a policja odgrodziła teren. Pojawiły się doniesienia o "groźbie użycia broni" - podaje thesun.co.uk. W mediach społecznościowych widać film z funkcjonariuszem, który celuje z broni do osoby, która leży na płycie lotniska.

   Władze początkowo potwierdziły, że na miejscu "trwa policyjna operacja", ale nie było jasne, co wywołało chaos. Służby prosiły jedynie, aby postępować zgodnie z instrukcjami ochrony. Następnie poinformowano, że zamknięta została stacja kolejowa przy lotnisku, a loty zostały wstrzymane...

   Znowu ONI...?

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka