Dodaj do ulubionych

USA Protesty...

01.06.20, 06:48


W Stanach Zjednoczonych nie ustają protesty po śmierci Afroamerykanina George'a Floyda. W nocy z niedzieli na poniedziałek (z 31 maja na 1 czerwca) protestujący zgromadzili się tłumnie przed Białym Domem. Przed rezydencją prezydenta USA podpalano samochody, zdewastowany został pomnik Tadeusza Kościuszki, a w kościele św. Jana, naprzeciw Białego Domu, pojawił się ogień. Dochodzi do starć z policją. Funkcjonariusze używają gazu łzawiącego, nad kilkoma ulicami unosi się dym. Demonstracje odbywają się w ponad 40 miastach.Czytaj więcej na fakty.interia.pl/swiat/news-usa-nie-ustaja-protesty-po-smierci-george-a-floyda,nId,4529385#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=other
Obserwuj wątek
  • mala200333 Re: USA Protesty... 01.06.20, 06:48
   https://i.iplsc.com/to-kolejna-niespokojna-doba-w-usa/000A5VYSS46J9MCW-C122-F4.jpgmala200333 napisała:

   >
   >
   > W Stanach Zjednoczonych nie ustają protesty po śmierci Afroamerykanina George'a
   > Floyda. W nocy z niedzieli na poniedziałek (z 31 maja na 1 czerwca) protestują
   > cy zgromadzili się tłumnie przed Białym Domem. Przed rezydencją prezydenta USA
   > podpalano samochody, zdewastowany został pomnik Tadeusza Kościuszki, a w koście
   > le św. Jana, naprzeciw Białego Domu, pojawił się ogień. Dochodzi do starć z pol
   > icją. Funkcjonariusze używają gazu łzawiącego, nad kilkoma ulicami unosi się dy
   > m. Demonstracje odbywają się w ponad 40 miastach.
   >
   >
   >
   > Czytaj więcej na fakty.interia.pl/swiat/news-usa-nie-ustaja-protesty-po-smierci-george-a-floyda,nId,4529385#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=other
   >
  • mala200333 Re: USA Protesty... 01.06.20, 06:59
   ~Kurna- 1 min temu
   Teraz Rosja wjedzie na nasza mierzeje i nikt nam nie pomoze


   Czytaj więcej na fakty.interia.pl/swiat/news-usa-nie-ustaja-protesty-po-smierci-george-a-floyda,nId,4529385#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=other
  • mala200333 Re: USA Protesty... 01.06.20, 09:31
   W Minneapolis cudem udało się uniknąć tragedii. W czasie protestu trwającego na zamkniętej autostradzie w stronę tłumu nagle ruszyła cysterna.
   W internecie krąży wiele nagrań z incydentu. Na autostradzie I-35 zgromadziły się setki osób pokojowo protestujących przeciwko brutalności policji. W pewnym momencie widzimy, jak tłum w strachu zaczyna się rozbiegać na dwie strony. Chwilę później w miejsce, gdzie przed chwilą stali ludzie, z dużą prędkością wjeżdża ciężarówka.
   Nie zatrzymywał się. Głośno trąbił i wjechał w tłum ludzi. Dokładnie to nas tu sprowadziło. Brak szacunku wobec ludzkiego życia - opowiada gazecie Star Tribune jeden ze zgromadzonych.
   • mala200333 Re: USA Protesty... 01.06.20, 09:33
    Dzięki bardzo szybkiej reakcji protestujących nikomu nic się nie stało. Po chwili cysterna zatrzymała się i została szybko otoczona przez rozwścieczonych ludzi. Jak donosi departament ds. bezpieczeństwa stanu Minnesota, kierowca, zidentyfikowany jako Bogdan Verichko, został poturbowany.
  • mala200333 Re: USA Protesty... 01.06.20, 15:33
   ATLANTA - Setki policji, żołnierzy Gwardii Narodowej i innych sił zajęły pozycje wokół centrum Centennial Park w Atlancie, odcinając obszar, który był epicentrum trzech nocy protestów, gdy wszyscy z wyjątkiem garstki protestujących rozwiązali się.

   Policja Riot strzelająca salwami gazu łzawiącego rozproszyła setki demonstrantów, gdy rozpoczęła się godzina policyjna w niedzielę wieczorem, rozpraszając tłum, który godzinami protestował na śmierć George'a Floyda i Ahmauda Arbery'ego, gdy nocna godzina policyjna trwała o 21.00. Niektórzy na obrzeżach w dużej mierze spokojnego tłumu rozpalali fajerwerki i palili materiały budowlane w pobliżu parku, gdzie inni próbowali wznieść barykadę uliczną.
  • mala200333 Re: USA Protesty... 01.06.20, 15:46

   Zastrzelenie mężczyzny potwierdza szef miejscowej policji Steve Conrad. Jak powiedział, policja i żołnierze Gwardii Narodowej otworzyli ogień po tym, gdy w ich kierunku wystrzelił ktoś z protestującego tłumu
  • mala200333 Re: USA Protesty... 01.06.20, 16:21

   Protesty w Stanach Zjednoczonych ogarnęły także stolicę kraju. W Waszyngtonie rozruchy sięgnęły terytorium siedziby prezydenckiej w Białym Domu. Służby po kilku godzinach opanowały sytuację
  • mala200333 Re: USA Protesty... 01.06.20, 16:39
   16:29
   Informację o tym podał jako pierwszy, obecny na miejscu zdarzenia korespondent RMF Paweł Żuchowski.
   16:25
   W nocy protestujący zamalowali pomnik Tadeusza Kościuszki, który stoi przed Białym Domem, napisami wymierzonymi w Donalda Trumpa.
   Jako Warszawa deklarujemy pomoc w odnowieniu pomnika Tadeusza Kościuszki oraz współpracę z odpowiednimi władzami w USA w tej kwestii. Rozmawiałem o tym dziś z Ambasador Mosbacher - napisał na Twitterze prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski.
  • mala200333 Re: USA Protesty... 01.06.20, 16:49
   demonstracji Kaepernicka minęły blisko cztery lata, jednak temat rasizmu w Stanach wrócił z wielką siłą po morderstwie George’a Floyda. 46-letni Afroamerykanin zmarł w poprzedni poniedziałek, gdy był zakuty w kajdanki, a policjant przez kilka minut klęczał na jego szyi. Na funkcjonariusza nie wpłynęły słowa mężczyzny, który mówił, że „boli go szyja” czy że „nie może oddychać”, a nawet desperacko apelował: „Nie zabijaj mnie!”. LeBron James, największy gwiazdor NBA, udostępnił na Instagramie zdjęcie klęczących funkcjonariusza oraz Kaepernicka i zapytał: „Czy teraz rozumiecie, o co nam chodzi? Czy dalej to nie jest dla was jasne?”.
  • mala200333 Re: USA Protesty... 02.06.20, 07:18
   W całych Stanach Zjednoczonych kolejny dzień trwają protesty i starcia z policją, których zarzewiem stało się zabicie przez funkcjonariuszy czarnoskórego George'a Floyda w Minneapolis. Protesty w całym mieście wznowili mieszkańcy Nowego Jorku. Po raz kolejny doszło do grabieży. Na waszyngtońskim Chinatown policja użyła granatów hukowych i flar, by rozpędzić protest. Donald Trump zapowiedział, że jeśli gubernatorzy stanów "nie zdominują ulic", zrobi to za nich przy użyciu federalnego wojska.
   • mala200333 Re: USA Protesty... 02.06.20, 07:20
    07:06
    Podobnie jak w poprzednich dniach początkowo manifestacje w poniedziałek miały pokojowy przebieg. Policja powiadomiła jednak o prowadzących do aresztowań starciach z funkcjonariuszami, którzy spychali demonstrantów z jezdni, torując drogę ruchowi ulicznemu. Pojawiły się doniesienia o plądrowaniu sklepów nawet w tak zagęszczonych miejscach jak Piąta Aleja czy plac Union Square.
    07:05
    Kilka tysięcy ludzi zgromadziło się na piąty z rzędu dzień demonstracji m.in. na Broadwayu, na Times Square, w Greenwich Village na Manhattanie oraz przed salą widowiskową Barclay’s Center na Brooklynie. Tłum przemaszerował przez łączący obie dzielnice most Brooklyn Bridge. Sporo kierowców solidaryzowało się z uczestnikami protestów, naciskając klaksony.
    07:05
    Mieszkańcy Nowego Jorku w poniedziałek po południu czasu lokalnego wznowili we wszystkich pięciu dzielnicach miasta protesty przeciw brutalności policji, których zarzewiem była śmierć Afroamerykanina George'a Floyda w Minneapolis. Po raz kolejny doszło do grabieży.
    • mala200333 Re: USA Protesty... 02.06.20, 07:21

     05:52
     Wojskowe śmigłowce zniżają się nisko nad tłum w Waszyngtonie. Jeden z nich zerwał gałęzie z drzewa obok protestujących. Po dzielnicy niesie się dźwięk policyjnych syren. Niektóre witryny sklepowe zostały wybite; nie dochodzi jednak do poważnych starć z policją.
     Amerykańscy policjanci zaatakowali australijską dziennikarkę i jej kamerzystę, co zostało pokazane na żywo w telewizji.
  • mala200333 Re: USA Protesty... 02.06.20, 07:32
   05:40
   Na waszyngtońskim Chinatown policja używa granatów hukowych i flar, by rozpędzić protest. Nad dzielnicą nisko latają cztery śmigłowce oraz kilka dronów. W niektórych sklepach demonstranci wybili szyby.
   05:38
   Szef policji w Louisville, gdzie wczoraj zastrzelono demonstranta, został zwolniony. Okazało się, że wszystkie kamery na mundurach policjantów mających związek z tą śmiercią były wyłączone.
  • mala200333 Re: USA Protesty... 02.06.20, 07:34
   ATLANTA - After a fourth day of protests in the city of Atlanta, police said things ended rather peacefully around the 9 p.m. curfew put in place for the third night in a row.

   Atlanta police said at least 52 arrests were made before the curfew for various infractions such as blocking traffic. Another 43 arrests were made following the curfew took effect.
  • mala200333 Re: USA Protesty... 03.06.20, 05:33
   Sześciu funkcjonariuszy policji z Atlanty usłyszało zarzuty w związku z interwencją, z której nagranie rozprzestrzeniło się w sieci, wywołując negatywne komentarze pod adresem służb. Interwencja miała miejsce podczas protestów związanych ze śmiercią George’a Floyda.
  • mala200333 Re: USA Protesty... 03.06.20, 05:52
   Sześciu funkcjonariuszy policji z Atlanty usłyszało zarzuty w związku z interwencją, z której nagranie rozprzestrzeniło się w sieci, wywołując negatywne komentarze pod adresem służb. Interwencja miała miejsce podczas protestów związanych ze śmiercią George’a Floyda.
   • mala200333 Re: USA Protesty... 03.06.20, 05:53

    W Stanach Zjednoczonych trwają demonstracje i starcia z policją, których zarzewiem stało się zabicie przez funkcjonariuszy czarnoskórego George'a Floyda w Minneapolis. Protesty kontynuowali m.in. mieszkańcy Nowego Jorku. Na waszyngtońskim Chinatown policja użyła granatów hukowych i flar, by rozpędzić protest. Nad miastem nisko latały wojskowe śmigłowce; jeden zszedł poniżej poziomu dachów budynków

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka