Dodaj do ulubionych

Proszę o radę

11.01.11, 08:39
Witam.

1. Czy lepiej pojechać do Sunny Palacio, Hot Palacio Sunny czy Beach Palacio Suny Hot w Hurghadzie?

2. Jakie biuro jest najpewniejsze EXIM, ALFA, SUN, SELECTURS, ITAKA czy TUJ?

3. ILE KOSZTUJĄ wycieczki do tego miasta z piramidami i tego na południu ze świątyniami u rezydenta i lokalnych biur?

3. Jadę w czerwcu czy będzie tam morze już ciepłe dosyć na snurkling?

4. Czy pojawią się w Hurghadzie Rekiny?

5. Czy po ewentualnym podziale Sudanu - część północna w ramach rekompensaty zaanektuje ABU SIMBEL?

6. Czemu żydzi podkładają bomby w Alexandrii? i czy będzie tam bezpiecznie?

7. Z kim w końcu graniczy Egipt bo juz się na tym forum pogubiłem?

8. Jakie pamiątki byście radzili przywieźć z Barazu?

9. Czy w opcji ALL mogę zjeść wszystko co dają na jadalnii i pić do upadłego przy barze?

Forumowicze poratujcie bo jestem zagubiony i niepewny co wybrać.

Dario.
Obserwuj wątek
    • be.du.inka Po-rada 11.01.11, 10:20
      Dario, mój drogi,

Ustosunkuję się do Twojego niepokoju numer 4. Rekiny pojawią się.
      Wsród rekinów zauwazono modę i apetyt na polskich turystów lekko
      nasączonych alkoholem. Jądra turystów polskich są uznanym przysmakiem.

Najatrakcyjniejszą i najtańszą pamiątką przywiezioną z Egiptu jest piasek
      między pośladkami. Zwróć uwagę na siedzenia czarterów lądujących w Polsce.

Z Sudanem nie motaj na razie. Podział będzie na pewno. Skup się na Egipcie.

Pisanie rekin z dużej litery nie gwarantuje rekiniego pocałunku. Jeżeli rekin nadgryzie
      Tobie jądra to wszystkie Twoje kolejne pytania nie będą miały znaczenia.

Zgadzam się z Tobą. Pytania i wpisy na tym forum unoszą się lekko ponad czwartym
      dnem. Mamy obecnie demokracje i Egipt jest ulubioną destynacja polskich biednych durni.

Pozdrawiam

be
      • barbados2008 Re: Po-rada 11.01.11, 10:27
        be.du.inko niestety nie wolno już dokarmiać rekinów nawet polskimi turystami -;)
        Grozi za to kara do 6500 Euro !

więcej na
        www.synaj.com/egipt-rekiny.htm
        Pozdrawiam
    • bendpiramidka Re: Proszę o radę 11.01.11, 10:59
      Witam widze ze nudno w pracy znów do egiptu cie ciągnie ?
      myslałam ze mamy inne plany?
      1 zamiast Sunny Palacio, Hot Palacio Sunny czy Beach Palacio Suny Hot wybierz bunkier będzie bespieczniej.
      2 selekturs jest de best -jak sam biletu nie wykupisz to nie polecisz
      8 złoto -tyle ile twoja da rade na siebie założyć
      4 w czerwcu polecisz jak żonka dostane urlop.
      9 pij ile wlezie ale cie do pokoju luba nie wpuści .
      Na resztę pytań odpowiem w domu jak wrócisz , zostaw to forum bo giwi i tak cię wytnie . ;]POZDRAWIAM ELA
    • gemalla Re: Proszę o radę 11.01.11, 10:59
      To i ja się podłączę do zadanych tu pytań,a konkretnie to rozwinę pytanie numer 9-czy wynosząc jedzenie z jadłodajni mogę to zrobić na ich talerzach czy lepiej jak zabiorę z Polski reklamówki,ewentualnie jednorazowe talerzyki?

do 78dario - wybierz selectours,właśnie wróciłam z wczasów z nimi i wszystko było okej.To miasto z piramidami to Kair,jak wpiszesz w gugla właśnie tą nazwę to powinno coś się wyświetlić,wprawdzie nie dużo ale liczymy na pomoc forumowiczów,może ktoś tam był.
      • piasek.sahary IQ forum:) 11.01.11, 19:47
        Też tak sądzę. W dużej konkurencji to forum jest w czołówce najgłupszego i najprymitywniejszego. Egipscy turyści są "specyficzni" w swoich podróżach.
        • doral2 Re: IQ forum:) 11.01.11, 21:38
          picie i jedzenie ze stołówki najlepiej i najwygodniej wynosić w termosach i lodówkach turystycznych.
          żeby nie płacić nadbagażu można się na czas podróży w tę lodówkę spakować, zamiast w walizkę.
          w termos nalać sobie gorzały z baru na drogę, wszak samolot długo leci, trza się czymś pocieszyć.
    • ferdynand_007 Re: Proszę o radę 13.01.11, 06:45
      garść wesołych pytań:

<Powiedzcie, czy muszę mieć całą książeczkę z voucherami? czy mogę ją podzielić na poszczególne osoby. Mam książeczkę na 10 osób i najlepiej byłoby ją porozdzielać dla każdego jego część. Mogę czy nie?>

<Witam, mam pytanie do doswiadczonych podroznikow. Czy kazde biuro podrozy rozdaje dokumenty podrozy (bilet, itp) na lotnisku przed odprawa? czy ktores biura przysylaja do domu? dzieki >

<wiele razy pojawiał się wątek dot wizy lub pieczątki synay only jeśli ktoś udaje się do Sharm, jak to jest jeśli chodzi o Marsa Alam czy trzeba na lotnisku kupować wize, będę wybierać się do Luksoru , Asuan i jakieś nurki nic więcej. Zgory dziękuję za odpowiedz >

<Witam, właśnie się zastanawiam czy ciągnąć ze sobą na urlop ręcznik plażowy?
      Wiadomo, duży i może nie ciężki ale sporo miejsca zajmuje... Hotel 5*,
      ręczniki w pokojach, na plaży i nad basenem zapewnia, ale co zrobić jeśli
      wybieram się na wycieczkę łodzią na snorkowanie? Ręcznik by się przydał... W
      zeszłym roku nie wypływałam na żadną wycieczkę morską, nie miałam wątpliwości.
      Poradźcie, drodzy bywalcy :-) >

O gdzie jesteście wielcy podróżnicy, odważni odkrywcy, ciekawi świata awanturnicy? Dzisiaj potomkowie kmiotów, którzy kiedyś nie odważyliby się jechać powozem z jednej wsi do drugiej podążają waszymi szlakami i też tytułują siebie podróżnikami.

• irhana Re: Proszę o radę 16.01.11, 11:52
      Świetne pytania, też bym chciała na nie uzyskać odpowiedź, bo mam podobne dylematy ;)
      A w ogóle to zawsze myślałam, że piramidy to na pustyni, z dala od cywilizacji stoja, a tu niespodzianka, one serio sa w jakimś mieście ? :D
      Żeby nie było, że tak zupełnie nic nie wiem to napiszę, że na bazarze najlepiej kupic chińskie rękodzieło seryjne np. piramidki, ewentualnie bananowego papirusa i super oryginalny (zapewne też chiński) alabaster.
      A w opcji all to nawet powinieneś wszystko zjeść i wypić!!! W końcu zapłaciłeś to Ci się należy!! I przypadkiem nie rób obciachu dając jakieś napiwki kelnerom czy barmanom !! :D
        • deoand Re: Proszę o radę 16.01.11, 12:43
          Ale o jednej rzeczy chyba zapomnieliscie.. Najwazniejsze to nosic skarpety do s
          > andałów bo inaczej obciach murowany :))

Gdy w tym roku zobaczyłem jak Włoszki w strojach wieczorowych chodziły do restauracji i pewno na dyskoteke a ich panowie w dziurawych jeansach i jak dużo jest zatuczinych kobiet innych nacji i wp...ile wlezie to zadne polskie krzyki o obciachu jak tam cos założysz lub nie nie robia na mnie wrażenia .. To tylko polskie komplexy - swiat łazi jak chce !!!!!

Najpierw daje bakszysz boyowi co to niesie bagaże do pokoju -stąd trzeba mież drobne dolary lub Euro -następnie KONIECZNIE sprzątającemu a kelnerowi to jak tam mi do głowy strzeli .

Do irhany - Mubarak tez pewno taki sam starzec jak Ben Ali i gdyby nie Polki co to utrzymuja arabskich gigolo czyli większą część narodu egipskiego płci męskiej hahahahah to kto wie czy w Egipcie już dawno nie byłoby rewolty .
          Pożyjemy zobaczymy .
          • irhana Re: Proszę o radę 16.01.11, 13:07
            I że co, że niby ja też tych żigolo utrzymuję, ze tak to do mnie piszesz? A rewolta w Egipcie moim zdaniem wcześniej czy później bedzie, to co się dzieje teraz w Tunezji nie pozostanie bez wpływu na sytuację w regionie, juz są tego pierwsze oznaki w postaci manifestacji pod ambasadą Tunezji w Kairze. Internet jest coraz bardziej dostepny, młodzi czytają o wydarzeniach na światowych portalach, nie słuchają już tak jak dawniej egipskiej propagandy, to że Tunezyjczykom się udało na pewno wzbudza w egipcjanach nadzieję, że i im moze się udać, osobiście nie zdziwiłabym się gdyby w Egipcie jeszcze przed wyborami wybuchła rewolucja, to chyba wszystko zależy od tego jak teraz władze z Mubarakiem na czele się zachowają. A z turystyką jest taki problem, ze egipcjanie i kochają, i nie nawidzą za razem turystów. Kochają bo dzięki nim mogą utrzymać rodziny, ale nienawidzą, bo to dumny naród, który musi usługiwać niewiernym ludziom zachodu.
            Z turystkami jest jeszcze inny problem, bo z jednej strony miejscowi łypią na nie pożądliwym wzrokiem, a z drugiej strony ich kobiety coraz głosniej upominają się o swoje prawa, a to już się im nie podoba, bo co innego porozbierane niewierne, a już zupełnie coś innego muzułmanki ubrane w mini (swoją drogą kilka takich w mini i z dekoldami widziałam w Heliopolis, więc coś się jednak zaczyna dziać z ich obyczajowością).
            • deoand Re: Proszę o radę 16.01.11, 14:03
              Cyt. Że co, że niby ja też tych żigolo utrzymuję, ze tak to do mnie piszesz,
              Przecież widzisz , że sie śmieje a pisze prowokacyjni do ciebie ponieważ ty odbyłas samodzielna podróz po Egipcie , byłas parę razy i jak sama pisałaś masz egipskiego znajomego , czyli siła rzeczy twoja wiedza o Egipcie musi byc wieksza niz moja co nie znaczy , że ja nie potrafie obserwować i zbierać wypowiedzi innych .

Zreszta twoja odpowiedź jakby potwierdza moje przypuszczenia głównie w kwestii politycznej natomiast jest diametralnie rózna od moich wyobrażeń w kwestii obyczajowości jeśli chodzi o kobiety .
              Ja głownie po opowieściach muzułmańskich pilotów dochodziłem do wniosku albo inaczej brałem za dobra monetę to co oni mówili , że kobietom w państwach arabskich wcale nie jest źle i one to lubią ... wchodzić do wody w tych szmatach i potem sie suszyć to czy ja wiem ale jak tak piloci mówili to niech im będzie . Z żadną Arabka oczywiście nie rozmawiałem .

Ano zobaczymy ... przypominam wszakże , że dyktatura Ben Alego i Mubaraka zreszta też jest dyktaturą pro amerykańską a Kadafiego anty amerykańską . I pytanie czy finalnie Tunezja pójdzie droga zachodnia czy akurat anty zachodnia tak jak młody Kadafii , który słusznie zażadał zysków z ropy od zachodnich koncernów a , że jak zawsze każdemu koncerny amerykańskie powiedziały figa to on im to figę będziecie mieli ... to tak w skrócie oczywiście ...

• irhana Re: Proszę o radę 16.01.11, 14:35
                Tak myslałam, że to prowokacja, ale wolałam się upewnić ;) A z obyczajowością tuo chyba bardziej złozony problem, bo i Egipcjanie nie sa jednolitym obyczajowo narodem, wystarczy porównać północ i południe. na południu kobiety raczej się nie malują, paznokcie też zazwyczaj mają krótkie i niepomalowane, a na półonocy kobiety często mają śliczy makijaż, wypielęgnowane i pomalowane paznokcie, luźniej też się zachowują. Bardzo mi sie podobał taniec brzucha w wykonaniu jednej dziewczyny w Kairze, jak pływalismy tą ichniejszą dyskotekownią po nilu, to na tych motorówkach wiele osób tańczyło i powiem Wam, że mimo chusty nagłowie i szczelnego odzienia ten taniec miał coś w sobie magicznego a Panowie patrzyli z wywieszonymi ozorami na to.
                To co mówia przewodnicy to też często jest prawdą, szczególnie na północy własnie. Gdyby mi tam przyszło mieszkać to też chyba bym chyba chodziła w tych zakrywających wszystko szatach. Wieczorami nad Nilem zbierają się grupki młodych mężczyzn i jak widzi się ich pożądliwy wzrok i słyszy jakieś syczenia i niewybredne (jak mniemam) teksciki, a w powietrzu (przepraszam za takie spłaszczenie tematu) "czuje się" zapach feromonów pomieszanych ze spermą to też ma się ochotę ubrać luźne szaty i zakryć się od stóp do głów, więc przestałam się dziwić muzułmańskim kobietom, że chcą się tak ubierać. Widziałam kilka razy też rodziny, gdzie mama była bez chusty, jedna z córek bez chusty a druga w chuście, patrząc na matkę i siostrę to raczej nikt jej nie nakazywał jej założenia. Inny obrazek obyczajowości w Egipcie, na południu ciezko zobaczyć pary trzymające się za ręce czy przytulone, na północy to norma. Na południu często z parą narzeczonych jest jakaś przyzwoitka, na północy jest jednak większa wolność i swoboda. Więc przewodnicy w sumie też się nie mylili.
                Stosunki muzułmańsko- koptyjskie też nie są aż tak złe jak to się pokazuje, wielu muzułman ma dobrych kolegów koptów i na co dzień jakos tam ze soba zyja normalnie, zamieszanie robią radykałowie, których oczywiście nie brakuje w Egipcie, ale nie mozna mówić że wszyscy egipscy muzułmanie nienawidzą koptów bo to nie jest prawdą. Słyszałam też takie opinie, że to wszystko polityka, że komuś bardzo zależy na tym, zeby ciągle skłócać koptów i muzułman, komus bardzo zależy na destabilizacji w regionie, komu ... ?
                • deoand Re: Proszę o radę 16.01.11, 16:53
                  Dzięki za informacje - zobaczymy a ciekawe czy Tunezja pójdzie droga islamizacji czy jednak droga europejską - tam przecież wpływy francuskie sa bardzo duże .
        • janan2 Re: Proszę o radę 16.01.11, 13:04
          Eee tam.Kto by tam zapomniał!Już Ci pisałem,że mam takie z lekka przychodzone.Stoją w kącie jak oficerki,ku udręce mojej ślubnej.Magę podesłać.Jakby numer nie pasował,to podcerujesz,bo pięty lekko przetarte i palce jakby coś z przodu wychodzą.Będą w sam raz.Kolor co prawda straciły,ale zaaapach! Ach,cycuś.Jak coś to Ci podeślę,jedziesz wcześniej więc się podzielę.,
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka