Dodaj do ulubionych

Bezrobotni kredytobiorcy pod parasolem państwa

IP: *.adsl.inetia.pl 19.06.09, 15:49
Fantastycznie! Zwalniam się z firmy, żona też i kasa leci za darmo na koszt
frajerów, czyli wyborców PO. Tępić frajerów!
Obserwuj wątek
    • Gość: jan Bezrobotni kredytobiorcy pod parasolem państwa IP: 62.29.248.* 19.06.09, 15:54
      a co z osobami które maja preferencyjny ZUS jako przedsiębiorcy, oni
      nie mają prawa do zasiłku
      • bogulo2 Re: Bezrobotni kredytobiorcy pod parasolem państw 22.06.09, 08:13
        Cóż...też miałem tą promocję w ZUSie, ale co dobre szybko sie kończy. Jedyne rozwiązanie to zamknąć biznes i zarejestrować się jako bezrobotny.

        W Polsce opłaca się być bezrobotnym!!! Chore ale prawdziwe!!! A jak to naprawić można poczytać TUTAJ
    • Gość: Sleeper Re: Bezrobotni kredytobiorcy pod parasolem państw IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 19.06.09, 15:59
      Pieniądze od BGK będziesz musiał zwrócić, a poza tym idą one wyłącznie na spłatę
      kredytu. Załóżmy, że zarabiasz 3000 zł, z czego 1000 złotych idzie na kredyt.
      Zrezygnujesz z pracy za którą się utrzymujesz po to, żeby państwo dało Ci
      pieniądze na kredyt, które i tak będziesz musiał kiedyś oddać?

      Zastanawiam się kto wyjdzie na frajera...
      • Gość: DSD Re: Bezrobotni kredytobiorcy pod parasolem państw IP: 144.92.198.* 19.06.09, 16:07
        No i Twoj szanowny przedpisca nie zwrocil uwagi ze ustawa przeszla
        prawie jednoglosnie - czyli 'frajerami' sa wyborcy wszystkich
        wiekszych partii w IV RP... Oczywiste jest tez ze przy takim
        ksztalcie ustawy celowe zwalnianie sie z pracy jest bez sensu - no
        ale zawsze lzej sie robi na duszy jak sie pusci cos agresywnie
        glupiego w cyberprzestrzen... :-)
        • Gość: 4g63 Re: Bezrobotni kredytobiorcy pod parasolem państw IP: *.chello.pl 19.06.09, 16:37
          wszyscy polacy to frajerzy i tyle
        • Gość: xx Re: Bezrobotni kredytobiorcy pod parasolem państw IP: *.adsl.inetia.pl 19.06.09, 16:49
          Jak PO tworzy okradającą podatników ustawę to jest to złodziejstwo. Jak PiS za
          nią głosuje to jest to polityka. Oczywiście mało kto głosujący na PO jest w
          stanie to zrozumieć.
      • Gość: xx Re: Bezrobotni kredytobiorcy pod parasolem państw IP: *.adsl.inetia.pl 19.06.09, 16:51
        Nie zrezygnuję, tylko zostanę zwolniony, w końcu firma może zwolnić prezesa.
        Kasa i tak będzie płynąć, bo w końcu co za różnica, czy kasa leży na moim
        prywatnym koncie, czy taż na moim firmowym koncie?
      • Gość: gosc Re: Bezrobotni kredytobiorcy pod parasolem państw IP: *.cpe.quickclic.net 19.06.09, 17:11
        Zwrocic pieniadze?Na swiete nigdy!.Juz widze tych zwracajacych
        panstwowa pomoc hehehehe.Jak daja to sie bierze,ale jaki zwrot,niby
        katolicki kraj,ale jaka tu wiara,ze pieniadze kiedys wroca do
        panstwa.Nigdy.Polacy zawsze traktowali panstwowe -to zn.niczyje.
      • agata789 Re: Bezrobotni kredytobiorcy pod parasolem państw 19.06.09, 17:33
        > Pieniądze od BGK będziesz musiał zwrócić, a poza tym idą one
        wyłącznie na spłatę kredytu.

        Zwrócić, mówisz? No, dobra. To pożycz mi 15 tysięcy (nie musi być od
        razu, możesz wpłacać na moje konto w ratach po 1200 przez cały rok),
        a ja Ci je zacznę zwracać za 2 lata w ratach rozłożonych na
        8 lat bez odsetek.

    • Gość: ollada kupuj nieruchomości bez pośredników! IP: 194.181.189.* 19.06.09, 16:05
      Dobrze. Miejmy nadzieję, że ta ustawa rzeczywiści epomoże osobom w
      potrzebie. Tymczasem tym, którzy dopiero przymierzają się do zakupu
      nieruchomości polecam serwis z ogłoszeniami bezpośrednimi -
      www.bezposrednie.com
      • agata789 Re: kupuj nieruchomości bez pośredników! 19.06.09, 17:12
        Taaakk... Jeżeli mąż zarabia 20 tysięcy, a żona załatwiła sobie
        fikcyjne zwolnienie z pracy, żeby zająć się dzieckiem, to są po
        prostu w tragicznej sytuacji... Ludzie, którzy rzeczywiście są w
        potrzebie, nie dostają kredytów mieszkaniowych.

        Ciekawe, ilu sqsynów z sejmu i rządu wzięło kredyty na zakup
        mieszkań za nasze pieniądze (przecież swoich nie mają - ich pensje
        to nasze podatki; kradną nam po 20 tysięcy miesięcznie, w tym roku o
        1400 PLN więcej niż w poprzednim), a teraz chce nam ukraść jeszcze
        więcej, bo świnia to świnia, żre dopóki nie wyrzyga, a jak wyrzyga,
        to dalej żre.

        A może po prostu dostali "premie za wydajność" od bankierów i
        deweloperów?
    • Gość: Jaro Zły tytuł, "Bezrobotni (...) pod parasolem państwa IP: 87.105.187.* 19.06.09, 16:40
      Powinien brzmieć: Sejm zadecydował, że Twoimi pieniędzmi, podatniku, zostaną spłacone długi bezrobotnych kredytobiorców.

      Lub: Sejm zadecydował, że Ty, podatniku, będziesz spłacał długi bezrobotnych.

      Jadąc dziurawą, niewyremontowaną drogą, stojąc w korku, robiąc przelew za podatki, będzie można się cieszyć tym, jakże to wiele kredytów zostało spłaconych zamiast jakichś niepotrzebnych inwestycji.

      Oczywicie tak ma być. Bo każdemu według jego potrzeb. Bo żołądki mamy takie same. Bo "sie należy".
    • Gość: podatnik Qrrrwa, tego już za wiele!!!! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 19.06.09, 16:58
      Ciekawe, ile świnie z sejmu wzięły w łapę od deweloperów i
      bankierów!!! SKANDAL!!! Kiedy ten naród wreszcie ruszy na warszafkę
      i wysadzi te świnie w powietrze?
    • 12jarek12 zabrać biednym - dać bogatym a ja głosowałem na PO 19.06.09, 17:20
      zabrać biednym - dać bogatym a ja głosowałem na PO... zwyczajnie
      czuję się oszukany. Rząd za moją kasę napycha kieszenie deweloperom
      i sztucznie podtrzymuje ceny z księżyca. A dziennikarzyny dalej
      biegają za palikotem. Cóż za głupi kraj...
    • agata789 Bezrobotni kredytobiorcy pod parasolem państwa 19.06.09, 17:23
      Krótko mówiąc: złodzieje z sejmu pomagają złodziejom spoza sejmu.
      Sami swoi.

      Zamiast zachęcać ludzi do planowania, rozsądku i solidności, rząd
      wspiera postawę "jakoś to będzie": nabierz kredytów ponad stan,
      postaw się a zastaw się - jakby co, to zapłacą frajerzy, którzy nie
      umieją nawet oszukać fiskusa i płacą podatki. Klauzula przyznająca
      tę "pomoc" małżonkom, z których tylko jeden stracił pracę, jest po
      prostu skandalem.

      Sprawa śmierdzi na odległość, bo oprócz kombinatorów i oszustów
      najwięcej skorzystają na niej świnie z banków i firm deweloperskich.
      Tusk wprawdzie zaklinał się, że nie będzie pompował kasy podatnika w
      nierentowne firmy, jak jakiś Obama, ale cóż... Kolesiom się nie
      odmawia. O kolesi trzeba dbać, bo jak kiedyś PR przestanie działać i
      PO się posypie, to kolesie się przydadzą.

      Uczciwi obywatele stracą, bo ktoś musi za ten przekręt zapłacić. Na
      przykład w postaci podatków, które lada dzień zostaną podniesione
      jak nie w takiej, to w innej formie.
    • Gość: MSPANC Ale jak tak można?! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 19.06.09, 17:24
      Jak to? Pomoc państwa dla tych, którzy na forach GW krzyczą, że lokatorzy komunalni to śmiecie i powinni mieszkać pod mostami, dla tych którzy krzyczeli nie stać cię to wypie...j?!

      Przeciez to są elyty finansowe kraju! Oni zarabiali i ich było stać na kupno mieszkania na górce!
    • jaras no to hulaj dusza...! 19.06.09, 20:40
      Czyli za konsumpcyjne szalenstwa na kredyt 50 tysiecy
      nieodpowiedzialnych jednostek zaplaca podatnicy. Wspaniale, nie na
      to jak zachecac ludzi do rozsadnego gospodarowania finansami...
      Nic, tylko uciekac do szarej strefy. Pracowac na czarno,
      zarejestrowac sie w urzedzie pracy i kredyt sam sie splaca!

      I jak to sie ma do wspanialych perspektyw nakreslonych w
      raporcie "Polska 2030"? Jak ten kraj ma sie rozwijac skoro wladze
      zachecaja do kombinowania?
    • Gość: Marcina Bezrobotni kredytobiorcy pod parasolem państwa IP: *.zabrze.net.pl 20.06.09, 09:35
      Jak bym wiedział, to zamiast tego mieszkania, które mam, które nie jest moim szczytem marzeń, ale wynikiem dogłębnej analizy finansowej, to bym sobie zaszalał i kupił coś stanowczo droższego (może dom).
      A tak kredyt i rata są takie, że nie potrzebuję pomocy panstwa - jaki człowiek jest głupi i zachowawczy, a jak bym kupił nowe to jeszcze ulga odsetkowa by wpadła.

      A państwo niech dalej za nasze pieniądze pomaga permanentnym dzieciorobom i ludziom bez wyobraźni, którzy nie ubezpieczają mieszkania, bo są cwansi, bo jak coś to państwo pomoże.

      Proponuję też zwiększyć ulgi na dzieci tak, aby bogaci dostali cały podatek, który zapłacili, bo mniej zamożni już nie są w stanie wykorzystać ulgi na wszystkie swoje dzieci.

      • jwoj Re: Bezrobotni kredytobiorcy pod parasolem państw 22.06.09, 11:33
        mnie też rozczarowało PO,populistyczne ustawy,ale one przechodzą głosami
        wszystkich.Tak więc to jest wybór... czy wybierać socjalistyczne świnie czy
        liberalne ale z socjalistycznym zacięciem.
        Marzy mi się powrót do dzikiego kapitalizmu,gdzie ten kto nie pracuje ten nie
        je.Po prostu,brutalnie i sprawiedliwie
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka