eva15 04.11.09, 14:44 Ciekawe, jak wypchna z tego lukratywnego interesu Guzowatego i ile to bedzie kosztowac (czasu, nerwow i pieniedzy)? Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
Gość: gosc z USA Gazprom zwiększy dostawy gazu dla PGNiG do 10,3... IP: *.bltmmd.east.verizon.net 11.11.09, 21:42 Ciekawe dlaczegi nikt nie pisze o gazie z łupków bitumicznych, ktory dzięki nowej metodzie wydobycia już obniżył cene gazu w USA, ogromnie zwiększył szacowane zasoby i eksperci przewidują to samo w Europie, bo ogromne zasoby tego gazu zalegają w Polsce, Szwecji, Niemczech. Podpisana umowa z Gazpromem gwarantuje, że Polska zamiast własnego taniego gazu, będzie musiała kupować zwiększone ilosci po zawyżonej cenie od Gazpromu. To znakomity przykład ignoracji decydentów. Można się tylko pocieszać, że Niemcy stracą jeszcze więcej na Nordstream. Dla zainteresowanych tym tematem polecam info: www.groundreport.com/Business/Shale-Gas-Will-Tip-The-Scale/2909556 Odpowiedz Link Zgłoś
billy.the.kid Re: Gazprom zwiększy dostawy gazu dla PGNiG do 10 11.11.09, 22:08 pewnie-polska łupkami stoi. Odpowiedz Link Zgłoś