tijufit
25.04.06, 10:44
Chyba w końcu na dobre zaczęła się budowa ronda przy Powstańców/Piłsudskiego.
Widać już pierwsze efekty:
robertperkowski.netstrefa.pl/img/rondo_gielda1.jpg
Ze strony www.perkowski.pl/
można wyczytać:
"UWAGA. Robotnicy wreszcie na rondzie przy giełdzie: Budowa ronda na
skrzyżowaniu Powstańców i Piłsudskiego w Ząbkach ruszyła ponownie. W ostatni
poniedziałek na placu budowy pojawiła się grupa pracowników starostwa gotowa
do pracy. Tempo prac nie było oszałamiające ale przynajmniej zgromadzono
materiały potrzebne przy tej inwestycji oraz położono kilka metrów bieżących
krawężnika.
Jak już wcześniej pisałem, natężenie ruchu na ulicy Piłsudskiego jest niemal
tak duże jak na trasie krajowej nr 8 pomiędzy Markami a Radzyminem. Przy
takim obciążeniu przebudowa może okazać się istnym horrorem dla kierowców i
mieszkańców. Dlatego też budowa będzie realizowana w dwóch etapach. W
pierwszej kolejności zostanie wykonana połowa ronda znajdująca się na terenie
giełdy. Gdy cały ruch z Piłsudskiego zostanie skierowany nowym odcinkiem,
rozpoczną się prace budowlane na drugiej części planowanego ronda.
Z uwagi na brak porozumienia z właścicielem przyległej działki, oś ronda
będzie przesunięta w stronę Praskiej Giełdy Spożywczej. Wcześniejsze
negocjacje burmistrza z właścicielem nie powiodły się.
Prace prowadzone obecnie mogą być niewidoczne dla jadących przejazdem, gdyż
wykonywane są na terenie Praskiej Giełdy Spożywczej. W momencie gdy
ogrodzenie zostanie przeniesione, lepiej będzie widać efekty prac. Mam
nadzieję, że ich szczęśliwe zakończenie nastąpi niebawem, a mieszkańcy
Osiedla Kopernika i inni z ulicy Powstańców będą mogli dojechać do pracy na
czas."