Dodaj do ulubionych

przedszkole z dobrą edukacją

21.01.12, 22:28
tęczowa kraina może mieści się w starym budynku ,ale naprawdę dużo jest ciekawych zajęć , imprez i wycieczek , a w środku w salach też jest ładnie-brzydki jest tylko korytarz na dole. i moim zdaniem liczy się to że naprawdę jest wysoki poziom edukacji. i elementy montessori.
Obserwuj wątek
   • agnieszkawolny Re: przedszkole z dobrą edukacją 30.01.12, 17:23
    już od trzylatków dzieci uczą się w formie zabawy czytać liczyć a od czterolatków pisać. wszystkie dzieci począwszy od dwulatków mają zajęcia dydaktyczne i tematyczne ,które obejmują zakres edukacji :przyrodniczej ,geograficznej, społecznej.....przygotowującej do edukacji szkolnej. oprócz tego dzieci mają zajęcia z języka angielskiego codziennie przynajmniej z tego co ja wiem. dziwię się że Pani jako rodzic tego nie wie -czy jak pani zapisywała dziecko to nikt o tym nie mówił????jeszcze mogę napisać o co chodzi z tym montessori. samodzielnie dzieci przygotowują sobie niektóre posiłki np: na podwieczorku mają wszystko ustawione na zasadzie szwedzkiego stołu- pieczywo( jasne, ciemne, bułka, chałka) oddzielnie masło, wędlinka, ser żółty,pokrojone warzywa dżem itp i sami robią sobie kanapki . Nakrywają do stołu i sprzątają po posiłku .W momęcie kiedy niema zajęć edukacyjnych dziecko pracuje z czym chce- samo wybiera materiały i stanowisko do pracy. i jest wiele innych rzeczy ,ale dużo pisania...Moim zdaniem powinna Pani porozmawiać z wychowawcą lub p. kierownik-Kamilą i się wszystkiego dowiedzieć. wtedy by Pani wszystko wiedziała. pozdrawiam agnieszka
       • cotelle24 Re: przedszkole z dobrą edukacją 02.02.12, 06:53
        Ja polecam przedszkole Kubuś w Kobyłce na Poniatowskiego.

        Małe przedszkole bo jest tam max 40 dzieci ale spełnia wszystko to co chcemy od przedszkola.
        Nasz synek chodzi już drugi rok i w przyszlym roku też będzie uczęszczał do tego przedszkola.

        Czesne to ok 500 zł - stała opata 300 zł + 10 zł stawka żywieniowa( tutaj trzeba to pomnożyć przez ilość dni w miesiacu). Jeśli dziecka nie ma w przedszkolu stawka żywieniowa jest odejmowana w kolejnym miesiącu. W cenie angielski, rytmika, gimnastyka korekcyjna. Mają dużo zajęc plastycznych.
        Dodatkowo płatna jest logopeda jeśli rodzic chce skrzystać z tej pomocy.

        Mój synek mówi że w przedszkolu nie ma pań są ciocie;)
        • zdroyek Re: przedszkole z dobrą edukacją 02.02.12, 12:08
         z tego co widze to Kubuś to ognisko przedszkolne a nie przedszkole to duża różnica bo nie musi realizowac programu ministerstwa moim zdaniem to minus

         tęczowa kraina tez nie ma w nazwie przedszkole wiec podejrzewam ze tez tego progtrmu nie musi realizować ...
          • ryybaaaa01 Re: przedszkole z dobrą edukacją 13.02.12, 16:36
           Z tego co się orientuje w przedszkolach w Kobyłce, to właśnie przedszkole Kubuś ma Statut Przedszkola a nie Tęczowa Kraina. Tęczowa Kraina jest dobrą placówką ale niestety nie są zarejestrowani w kuratorium dlatego nie mają grupy 5-latków w przeciwieństwie do Kubusia.
           • teneska Re: przedszkole z dobrą edukacją 07.03.12, 20:33
            Miłe Panie, to nie jest kwestia przymusu ani ministerialnego programu, tylko konkurencji. Myślę, że poziom w tych przedszkolach jest podobny.
            Ja mam wnuka w Kajtusiu to i chwale Kajtusia.
            Gdybym go miała nie chwalić, to córka by zabrała dzieciaka i przeniosła do lepszego.
            Myślę, że nawet jak przelotnie gdzieś jeszcze są jakieś usterki, to wkrótce zostaną usunięte.
            Na szczęście konkurencja działa cuda!

            Jak już w innym miejscu napisałam, to ważna jest wygoda dojazdu, miła kameralna atmosfera. A Ciocie i koledzy muszą przypaść do gustu.
            Nie liczmy na to, że dzięki naładowanym programom przedszkole zrobi z naszego dziecka geniusza.

            Poczytajcie miłe Panie krytyki psychologów przeładowanych programów dla dzieci, wczesnej nauki języków bez środowiska "native speakers" itp.
            Ważniejszy jest ruch, aktywność, uspołecznienie przez wspólną zabawę, bezpieczeństwo.
            Życzę sukcesów wychowawczych

            • cotelle24 Re: przedszkole z dobrą edukacją 08.03.12, 06:48
             podpisuję się pod poprzedniczką.

             Warto zapoznać się z programem jaki dziecko powinno opanować idąc do pierwszej klasy po pobycie w przedszkolu. Ja przestudiowałam

             Mam koleżankę pracującą w klasach 1-3 mówi że wielokrotnie dziecko przychodziło do pierwszej klasy znajac litery i czytając. A to samo dziecko nie potrafiło dobrze utrzymać nożyczek i ołówka w ręku - co powinno nauczyć przedszkole. Mówi że dzieci zwłaszcza 5 i 6 latków w przedszkolach uczy sie tego czego w połowie będa się uczyć w 1 klasie.

             Pozwolę sobie przekopiować jej opinię - jest nauczycielem z powołania. Żałuje do dziś że nie mieszka w Kobyłce i nie uczy mi starszego syna.

             "tylko w przedszkolu gdzie się dba o potrzeby dzieci i je realizuje jest ona wypełniona
             tam gdzie góruje przerost formy nad treścią dzieci nie sa właściwie przygotowane do szkoły
             potrafią to co im niepotrzebne
             nie umieją tego co niezbędne
             co do czytania ipisania
             to jest jak Biblia:
             1) potrafi określić kierunki oraz miejsca na kartce papieru, rozumie polecenia typu: narysuj kółko w lewym górnym rogu kartki, narysuj szlaczek, zaczynając od lewej strony kartki;
             2) potrafi uważnie patrzeć (organizuje pole spostrzeżeniowe), aby rozpoznać i zapamiętać to, co jest przedstawione na obrazkach;
             3) dysponuje sprawnością rąk oraz koordynacją wzrokowo-ruchową potrzebną do rysowania, wycinania i nauki pisania;
             4) interesuje się czytaniem i pisaniem; jest gotowe do nauki czytania i pisania;
             5) słucha np. opowiadań, baśni i rozmawia o nich; interesuje się książkami;
             6) układa krótkie zdania, dzieli zdania na wyrazy, dzieli wyrazy na sylaby; wyodrębnia głoski w słowach o prostej budowie fonetycznej;
             7) rozumie sens informacji podanych w formie uproszczonych rysunków oraz często stosowanych oznaczeń i symboli, np. w przedszkolu, na ulicy, na dworcu.
             TO jest kwintesencją potrzeb
             a przychodzą dzieci co umieją się podpisać
             pisząc źle litery
             nie trzymając się zadnych ram
             nie wiedząc co to lewa prawa
             i po wysłuchaniu tekstu nie wiedzące o czym on był
             bo w przedszkolu im nie czytano
             nie rozmawiano z nimi o tym co przeczytano
             nie robiono historyjek obrazkowych
             nie uczono ustalania kolejności zdarzeń"
          • szczoopak Re: przedszkole z dobrą edukacją 03.09.13, 22:42
           Czyli jest Pani zadowolona z przygotowania dziecka?Moje dziecko dopiero zaczyna. A jakie jedzenie?Czy w Pani ocenie zdrowe?Czy czesto tam dzieci chorowaly?Pewnie trudno to ocenic. Czy poza zajęciami typu rytmika i ang. organizują jakos czas dzieciom? :) Czy syn był zadowolony?
           • cotelle24 Re: przedszkole z dobrą edukacją 05.09.13, 16:13
            My jesteśmy bardzo zadowoleniu z Kubusia.
            Synek uwielbia tam chodzić i uwielbia ciocię które tam są.
            Jedzenie wygląda na zdrowe. Obiady przywozi firma z zewnątrz ale z tego co i dziecko mówi
            i panie to jest smaczne.
            W zeszlym roku dzieci starsze poznawały zawody. Są teatrzyki. Synek nie narzeka;) ma kolegów i się tam nie nudzi. Jest czas na zabawę, na robienie w książeczkach ( dostosowanych do grupy wiekowej), na zajecia plastyczne.
            Jak zdarza mi sie przyjechac po niego wczesniej niż przed 17sta to marudzi że za szybko;)
            • szczoopak Re: przedszkole z dobrą edukacją 23.09.13, 12:59
             A jak było w młodszej grupie?:) Rano wszystkie dzieci są wymieszane w jednej grupie, ale w publicznych placówkach jest podobnie. Martwi mnie tylko, że nie widzę wtedy więcej niż jednej Pani. A co jak dziecko chce iść do wc?
             Czy były opory ze spaniem? Zastanawiam się, co robi ta młodsza grupa. Rytmika jest chyba 2 razy w tygodniu, czyli nie jest codziennie. Liczyłam, że Panie organizują dzieciom czas, wymyślają jakieś zabawy, śpiewają...itp.
         • cotelle24 Re: przedszkole z dobrą edukacją 13.06.14, 16:15
          W Kubusiu są dzieci w przedziale 2-7 lat. Przyjmowane są raczej maluszki które skońcyzły 2,5 roku ale czasami są wyjątki i są dzieci młodsze.
          A czy trudno się dostać? Na chwilę obecną może być już komplet dzieci na wrzesień, ale można zapytać.
  • klar13 Re: przedszkole z dobrą edukacją 16.08.13, 23:19
   Mój syn też uczęszcza do tego przedszkola i generalnie jestem zadowolona, głównie z wychowawczyni. Pani miła, sympatyczna i z podejściem do dzieci. Zawsze rano po ciężkich rozstaniach chwila przytulania na kolanach u Cioci i dziecku lepiej robi się na duszy i biegnie do dzieci.
   W grupie jest 20 dzieci, trochę dużo, jak na jedną wychowawczynię, odnoszę jednak wrażenie, że dziećmi opiekuje się każda Pani, nie wiem czy tam jest jakiś grafik, czy to tylko przypadek....
   Zajęć nie ma aż tak wiele, angielskiego przez długi czas nie było, gdyż pani została w domu ze swoim dzieckiem i nikogo na zastępstwo nie zatrudnili, rytmiki nie ma wcale. Dzieci jeżdżą na dodatkowe zajęcia sportowe i tańce, prowadzone przez zewnętrzną firmę i dodatkowo płatne. Z ciekawostek to raz dzieci wyciskały sok z warzyw i owoców, ku swej uciesze smakowały później wyrób i bardzo smakowało:)
   Imprez jest nawet kilka w miesiącu, gdyż dzieci, a w zasadzie rodzice organizują swym dzieciom urodziny. Pomysł trafiony, bo dzieci się cieszą i przeżywają. Jedyny minus tego to to, że moje dziecko popróbowało już (o zgrozo!!!!) chipsów, paluszków, żelków i pikolo na tych imprezach. Ale za to już nie są odpowiedzialne panie z przedszkola.
   Jasełka i występy z okazji dnia matki, ojca połączone z zakończeniem roku uważam za wielki sukces Pań, bardzo fajne przedstawienia i ogrom pracy włożony w przygotowania.
   Były trzy wycieczki: na Zegrze, do Colorado i na Dziki Zachód do Łomianek, po każdej syn był bardzo zadowolony:)
   Montessori - tak naprawdę to chodzi tylko o samodzielność przy jedzeniu, tak jak ktoś już wspomniał na forum i jak podkreśla Pani Dyrektor: dziecko widząc inne jedzące kanapkę z pomidorem, też wybierze pomidorka. Niby wszystko pięknie, tylko że ten pomidor i ogórek w środku zimy, sprowadzony nie wiadomo skąd, nie jest odpowiedni dla dzieci w wieku 3-5 lat. Ale jedzenie w każdym przedszkolu nie jest dobrane do wieku dzieci, przynajmniej ja się jeszcze z takim nie spotkałam. Dzieci jedzą paluszki rybne, najtańsze czyt. najgorsze wędliny, płatki kukurydziane i wiele innych produktów, których w tym wieku nie powinno być w diecie. Nikt jak dotąd tego wątku nie porusza, a to jest niezwykle ważne. Tyle się mówi w telewizji o diecie dzieci, ale nie ma to żadnego oddźwięku w przedszkolach. Konsekwencją tego jest to, że dziecko ma wysypki na pupie, kolanach i łokciach. I tu nie chodzi o alergię na jakiś konkretny produkt, ale na całą chemię zawartą w tych produktach!!! Choć przedszkola chwalą się tym, że mają diety antyalergiczne, to co z tego jeśli do zupy sypie się vegetę....
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka