Dodaj do ulubionych

Fajną książkę ostatnio czytałam...

26.01.07, 16:51
Do kina za często nie chodze, za to nadrabiam czytajac książki.
Dosłownie dwa dni temu skończyłam czytać "Prędkość mroku" Elisabeth Moon.
Dość gruba książka i nawet ciekawa smile Akcja dzieje się w przyszłości, ale
niezbyt odległej. W każdym bądź razie w przyszłości, w której medycyna sobie
radzi o wiele lepiej niż teraz. Głównym bohaterem jest autystyczny Lou, który
w dzieciństwie był poddawany terapii, dzięki której może funkcjonować w miarę
normalnie w społeczeństwie. Ma pracę, trenuje szermierkę... Wiele razy
zaskakiwało mnie jego spojrzenie na wiele spraw w życiu. Takie to wszystko
okazuje się oczywiste, a jednak człowiek rzadko patrzy na to w tak oczywisty
sposób. Lou ma coś z filozofa smile Końcówka mnie z lekka rozczarowała, ale
zamirzam wrócić do tej książki tym razem w poszukiwaniu madrości życiowej smile
Obserwuj wątek
    • oliwia244 Re: Fajną książkę ostatnio czytałam... 26.01.07, 23:01
      chętnie przeczytam!
      ja polecam Cień Wiatru.
      Zainteresowanym mogę porzyczyć wysyłkowosmile
      • malabru Re: Fajną książkę ostatnio czytałam... 27.01.07, 00:25
        Jak chcesz to Ci moge wysłać swoją prędkość mroku, bo mam wydrukowaną z kompa a
        zamierzam kupić sobie oryginał. A czyj jest cień Wiatru? możesz napisać 2 słowa
        o czym to jest?
        • oliwia244 Re: Fajną książkę ostatnio czytałam... 29.01.07, 22:51
          oczywiście jestem zainteresowana!
      • gopio1 Re: Fajną książkę ostatnio czytałam... 27.01.07, 21:29
        Cień Wiatru C. R. Zafon.
        Dość głośno o tej książce. Długo na liście najlepszych książek. Ja się nią
        zainteresowałam po przeczytaniu komentarzy w Merlinie i na empik.com. Byłam w
        szoku, żę jedna książka może dostać tyle pozytywnych (przerażająco pozytywnych)
        komentarzy. Dostałam ją pod choinkę. Czytam z doskoku, bo okropnie gruba i nie
        mogę jej czytać w drodze do/z pracy, bo przez swoją objętość okropnie
        nieporęczna. No i przeczytałam na razie 200 stron (z 500) i jakoś nie wpadłam w
        zachwyt. Ale znam 3 osoby, które czytały równolegle ze mną i chwalą dopiero od
        300 strony - także wszystko jeszcze przede mną wink

        Za to zdecydownie polecam Inna wśród innych.
        Bardzo fajna książka. O losach Polski, która w latach 60-tych związała się z
        Afrykańczykiem studiującym w Europie (Polsce, Anglii, Francji). Rodzi mu dwójkę
        dzieci i wyjeżdza z nim do Kamerunu. Wspaniale opisana kultura Afrykanczykow.
        Również trafnie opisana specyficzna powściągliwość Szwajcarów. Polacy wyjątkowo
        dobrze wypadają na tle tych dwóch narodowości. Skłamałabym mówiąc, że ksiązka
        nie daje do myślenia - o tym co istotne, warte poświęcenia a przede wszystkich o
        tym jak traktują życie Kameruńczycy - dla mnie z jednej strony przerażenie, z
        drugiej fascynacja. Polecam serdecznie. Książka mocno wciągająca.
        Pozdrawiam Gosia
    • mbkow Re: Fajną książkę ostatnio czytałam... 30.01.07, 13:11
      moze ostatnio bedzie niezbyt trafnym okresleniem, ale przeczytalam 2.5 ksiazki
      Eduardo Mendozy (potem urodzilam wink. po prostu go kocham i uwielbiam. przygoda
      fryzjera damskiego, sekret hiszpanskiej pensjonarki i oliwkowy labirynt. facet
      jest kompletnie nienormalny i szalony, stwarza tak niedorzeczne sytuacje, w tych
      ksiazkach nienormalni sa jednynie normalni, bedac oczywiscie caly czas
      nienormalnymi. smialam sie strasznie smile
      on sam mowi, ze uprawia literackie pijanstwo lub powiesciowe chuliganstwo smile
      kocham, uwielbiam, polecam

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka