Dodaj do ulubionych

co zrobić by malutka dłużej jadła?

17.09.07, 18:10
Witam, mam problem z moją 3 tygodniową córeczką, ponieważ bardzo
krótko je z piesi zaledwie od 3 do 10 min i zasypia albo po prostu
wypuszcza pierś. Probuje Ją rozbudzić, głaszcze po policzku,
potrząsam delikatnie piersią ale ona i tak przestaje. Urodziła się
bardzo mała, 2480kg i być może jest to wynikiem małego żołądka, ale
wiem że w drugiej fazie karmienia jest w mleku więcej tłusczu a ja
obawiam się że Ona nie je do tego momentu. Stanowi to też problem,
gdyż jedząc bardzo krótko często domaga się jedzenia, nawet co
godzinę czy pół, co jest męczące bo krótko sypia. Bardzo proszę o
pomoc i rady! z góry dzięuje
Obserwuj wątek
    • bathilda Re: co zrobić by malutka dłużej jadła? 18.09.07, 08:12
      korni2608 napisała:

      > Witam, mam problem z moją 3 tygodniową córeczką, ponieważ bardzo
      > krótko je z piesi zaledwie od 3 do 10 min i zasypia albo po prostu
      > wypuszcza pierś. Probuje Ją rozbudzić, głaszcze po policzku,
      > potrząsam delikatnie piersią ale ona i tak przestaje.

      A co robisz jak chcesz ją uśpić? Pewnie głaszczesz po policzku? Ja też tak
      miałam aż w końcu jedna położna postukała się w głowę i powiedziała, że nie tędy
      droga i że zamiast małego rozbudzić dodatkowo go usypiam. Niezawodny sposób na
      pobudkę to pocieranie dolnej szczęki/żuchwy. Ale nie głaskanie tylko pocieranie
      tak żebyś wyraźnie czuła kość. Nie bój się, nie zrobisz córci krzywdy - pamiętaj
      że to dla jej dobra. Mnie zdarzało się przez pierwsze kilka tygodni, że mały
      jadł minutę, zasypiał. to go budziłam, jadł pół minuty i zasypiał i tak dalej.
      Słowem budziłam go kilkanaście razy. Jak już przestawało skutkować to
      przewijałam, ale tak z myciem pupy i przecieraniem pępka spirytusem. Albo myłam
      wodą twarz i oczy.

      > wiem że w drugiej fazie karmienia jest w mleku więcej tłuszczu a ja
      > obawiam się że Ona nie je do tego momentu.

      To nie do końca tak. Pierś się dostosowuje do malucha i skład mleka się zmienia
      stosownie do jego potrzeb - w piersi nie ma zegarka, który przestawia się na
      "tłustsze" mleko po konkretnej liczbie minut. Jedynym dowodem na to, że mała się
      najada prawidłowo jest przyrost wagi. Jeśli nie masz wagi to się przespaceruj do
      przychodni i poproś o zważenie - mam nadzieję że to Cię uspokoi.

      > jedząc bardzo krótko często domaga się jedzenia, nawet co
      > godzinę czy pół, co jest męczące bo krótko sypia.

      No niestety na tym etapie tak bywa że chce jeść co chwila. W dodatku 3 tydzień
      to moment skoku wzrostowego, kiedy dziecko je częściej żeby "zaprogramować"
      piersi na większą produkcję. Za parę dni powinno być lepiej. O skoku wzrostowym
      (w odniesieniu do następnego, w 6 tygodniu, ale mechanizm jest ten sam) pisałam
      w tym wątku:

      forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=570&w=68093633&a=68185738

      Powodzenia.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka