Dodaj do ulubionych

Ząbki - najpierw czwórki?

13.11.07, 09:59
Mamusie, czy to możliwe żeby najpierw wyszły czwórki? Dziś u mojego
4 miesięcznego synka zauważyłam coś białego na dziąsełku. Jest to
twarde i wygląda jak wychodzący ząbek. Ale jest dość daleko właśnie
tak jakby to była czwórka. Nie jest to pleśniawka ani nic innego
jest twarde i prześwituje przez skórkę. Synek jest od kilku dni
bardzo marudny, nie spi, wszystko bardzo gryzie i ma rozpulchnione
dziąsełka. Martwię sie czy to normalne że najpierw wychodzą mu
dalsze ząbki. Z regóły najpierw dolne jedynki.
Powiedzcie czy spotkałyście sie z czymś takim. Jeśli tak to czy
dalsze ząbkowanie było ok.
Obserwuj wątek
    • ados.ka Re: Ząbki - najpierw czwórki? 13.11.07, 13:42
      u mojej corci jak zaczelo sie zabkowanie to twardo smarowalam jej
      dziaselka u gory gdzie jedynki sa a po jakims czasie pojawil sie
      zabek na dole jedyneczka.
      wg wszelkich info jakie mialam z gazet od lekarza od rodziny to niby
      u gory pierwsze sie pojawiaja....wiec wszystko jest mozliwe!!
      • arioso1 Re: Ząbki - najpierw czwórki? 13.11.07, 13:50
        ados.ka - ale to zawsze pierwsze idą na dole-wszystkim tak wychodzą -
        ja nie spotkalam nikogo kto by powiedzial ze jego dziecko ząbkuje
        od góry-ale moze i tak byc teraz wszystko sie tak na opak robi.
        co do czwórek -nie sądzę aby to bylo mozliwe-ząbkowanie to bardzo
        trudny okres i bardzo zadziwiające zjawisko- moja córka darla się
        trzy dni potem tydzień jak aniolek i znalazlam u niej trzy zęby
        których wcześniej nie bylo-ale jak sama nazwa wskazuje zaczynamy od
        jedynek- Ja u trójki moich dzieci zauwazylam taki wyrost- najpierw
        dolne jedynki potem górne jedynki ,potem górne dwójki i dolne
        dwójki,dolne trójki górne trójki-czyli nie na przemian dól góra a
        doł gora- góra dól
        • monikaa13 Re: Ząbki - najpierw czwórki? 13.11.07, 13:52
          u mnie tak
          -dolne jedynki
          -gorna jedynka lewa
          -gorna dwojka lewa
          -gorna jedynka prawa
          -gorna dwojka prawa - chyba bo jeszcze nie ma ale tak czuje ze tam
          bedzie

          tez nie sadze, zeby to byly zeby, ale wiesz wszystko jest mozliwe
          • ados.ka Re: Ząbki - najpierw czwórki? 13.11.07, 14:00
            odnosnie tych jedynek to bylam swiecie przekonana ze gorne beda
            pierwsze, i lekarz i znajomi mi tak mowili ze jest wiec czemu nie
            mialam im wierzyc.
            • tobi00000 Re: Ząbki - najpierw czwórki? 13.11.07, 14:31
              To jeśli nie ząbek to co to może być? Teraz to już martwię sie na
              maksa. Naszczęście jutro mam wizyte u pediatry to sie spytam. Niech
              zobaczy i powie co to? Też myślałam ze najpierw wychodzą dolne
              jedynki.
              • ados.ka Re: Ząbki - najpierw czwórki? 13.11.07, 14:34
                ja juz sie w tych zabkach pogubilam, daj znac co ci powie pediatra,
                moze i te dolne maja byc najpierw.moze mnie wprowadzono dziwnym
                trafem w blad.
              • aloiw1985 Re: Ząbki - najpierw czwórki? 13.11.07, 21:28
                Witam, u mojego malna jak narazie bylo tak -
                naraz - dolne jedynki
                potem - gorna jedynka lewa
                gorne dwojki lewa i prawa
                gorna jedynka prawa.
                Teraz cisza i spokoj
                wyczekojemy na dolne dwojki
                • saha_ra Re: Ząbki - najpierw czwórki? 13.11.07, 21:34
                  jedynki to prawidłowe ząbkowanie. Inny ząbek - z reguły nie sad(( U
                  dzieci z zaburzonym wchłanianiem wapnia, krzywicą i innymi takimi
                  problemami ząbki wyrastają w innej kolejności (często trójka
                  najpierw) i w dziwnych terminach. Jeśli faktycznie coś tam się
                  przebije lekarz powinien cię skierować na badania kierunkowe.
                  • arioso1 Re: Ząbki - najpierw czwórki? 14.11.07, 08:57
                    A I JA SOBIE PRZYPOMNIALAM -MOJA CÓRKA MIALA TAKIE COŚ W BUZI BIALE
                    ale na dziąsle nizej czyli blizj podniebienia- poszliśmy do lekarza
                    i powiedziano nam że to nic nie znacząca torbiel, która sie sama
                    wchlania do ok 10 miesiąca jak i moze występować przed
                    rokiem .Najlepszym sposobem na sprawdzenie-metalowa lyzeczka leko
                    stukamy obiekt-jezeli dzwiek jest dzwoniacy to ząb na 100 proc
                    • tobi00000 Re: Ząbki - najpierw czwórki? 15.11.07, 10:22
                      Hej. Byłam u pediatry i powiedziała, że to nie ząbek. I okazało sie
                      że na górze w miejscu 2 też ma takie białe. Powiedziała, żeby sie
                      nie denerwować że to nic niepokojącego, ale żeby obserwować czy nic
                      sie nie dzieje. Powiedziała, że to zniknie i że w tym tygodniu miała
                      już 3 dzieciaczków z takim czymś. Niepamiętam jak to nazwała. Ale to
                      napweno nie ząbek. Tak więc czekamy na dolne jedyneczki. Mój mały
                      kasowniczekwink
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka