darling_me 02.03.04, 19:32 Ja spotkalam niewielu, z tego co pamietam znalam Sabine, Benite i Ziemowita, a najbardziej niezwykle imie miala chyba moja kolezanka ze studiow- Beatrycze, jak ukochana Dantego. Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
roxi_hart Re: Spotkalyscie ludzi o rzadkich imionach? 02.03.04, 21:04 Mama mojej kolezanki ma na imie Placyda. Podstawowe pytanie, kazdego kto slyszy po raz pierwszy to : jak to jest zdrobniale A zdrobniale jest Cytka. Odpowiedz Link Zgłoś
boniedydy Re: Spotkalyscie ludzi o rzadkich imionach? 03.03.04, 08:22 darling_me napisała: > Ja spotkalam niewielu, z tego co pamietam znalam Sabine, Benite i Ziemowita, Sabina to przecież stosunkowo popularne imię U mnie w szkole było sporo ludzi o rzadkich imionach: Graciella, Dorian, Emilian, Eleonora, Hadrian, Wilia, Franciszek za czasów, kiedy to imię było skrajnie rzadkie. O dwóch Mariach, Jerzym, Janinie i Dobrochnie z pokolenia 30- latków nie wspomnę. Poza tym znam jeszcze Sybillę, Sidonię, Saturnina, 3 Giedyminów i Indię. Więcej grzechów na razie nie pamiętam, ale to na pewno nie koniec znajomych o rzadkich imionach Odpowiedz Link Zgłoś
boniedydy Re: Spotkalyscie ludzi o rzadkich imionach? 03.03.04, 12:00 ... jeszcze Marietta, Sergiusz i Dagmir Odpowiedz Link Zgłoś
wierz_14 Re: Spotkalyscie ludzi o rzadkich imionach? 03.03.04, 08:48 Tak, dość dużo, np. Oktawiusz, Delfina, Rachela, Ruth i jej córka Noemi, Roland - dziecko, Trojan - dziecko, Gizela - dziecko, Cyryl, Daina, Marietta, Julietta, Marika, Alfons, August (Auguścik?)- dziecko, Krystynek i jeszcze na pewno kilka. Ludziom pomysłów nie brakuje. Kasia, mama Maciusia. Odpowiedz Link Zgłoś
alicya Re: Spotkalyscie ludzi o rzadkich imionach? 03.03.04, 09:29 Ja znam jedna Bernadette i jedna Dagmare (ok. trzydziestki)oraz jednago Oskara (ok. 50-tki) Odpowiedz Link Zgłoś
michalina04 Re: Spotkalyscie ludzi o rzadkich imionach? 03.03.04, 12:17 Dagmara to dla 30-tek całkiem popularne imię. Aha, zapomniałabym o Ilinie. M. Odpowiedz Link Zgłoś
alicya Re: Spotkalyscie ludzi o rzadkich imionach? 04.03.04, 10:36 No i oczywiscie moja babcia mila piekne i rzadkie imie - Salomea Odpowiedz Link Zgłoś
madziarek_edziecko Re: Spotkalyscie ludzi o rzadkich imionach? 03.03.04, 09:36 Ja spotkałam: Ziemowit, Tyberiusz (dziecko), Fatima, Taida, Damazy, Benigna, Cyryl(bardzo fajnie moim zdaniem) Wiecej nie pamietam, ale jak przypomnę - napiszę. Pozdrawiam Madzia Odpowiedz Link Zgłoś
michalina04 Re: Spotkalyscie ludzi o rzadkich imionach? 03.03.04, 11:56 A więc znasz Taidę? Z Warszawy? Bo ja też! M. Odpowiedz Link Zgłoś
madziarek_edziecko Re: Spotkalyscie ludzi o rzadkich imionach? 03.03.04, 12:07 Nie, nie z Warszawy. A Taida to mała dziewczynka z przedszkola mojego chrzesniaka PA MAdzia Odpowiedz Link Zgłoś
michalina04 Re: Spotkalyscie ludzi o rzadkich imionach? 03.03.04, 12:15 To ja jeszcze Aidę dorzucę Odpowiedz Link Zgłoś
gawronka1 Madziu, mamo Nataniela! 04.04.04, 00:08 Imię Twojego synka podoba mi się ogromnie! Jako, że jestem właśnie w ciąży i szukam ładnych i niebanalnych imion mam małe pytanie: co właściwie ono oznacza? Szukałam wszędzie, gdzie się dało i znalazłam tylko Natana Pomóż, proszę! Pozdrawiam Odpowiedz Link Zgłoś
szczekuszka Re: Spotkalyscie ludzi o rzadkich imionach? 03.03.04, 12:54 ANEMONA - to chyba najbardziej oryginalne imie z jakim sie spotkalam. Odpowiedz Link Zgłoś
catalinka Re: Spotkalyscie ludzi o rzadkich imionach? 03.03.04, 13:04 Ja spotkałam Praksedę-czytelniczkę w mojej bibliotece. Teraz ma pewnie ze 30. Pozdrawiam Kasia Odpowiedz Link Zgłoś
jacqueline22 Re: Spotkalyscie ludzi o rzadkich imionach? 09.03.04, 08:42 my za to znamy gniewosza, ktory na drugie imie na mściwoj, maieszko, bazyli... Odpowiedz Link Zgłoś
katkun Re: Spotkalyscie ludzi o rzadkich imionach? 03.03.04, 13:05 mam wspaniałą przyjaciółkę Nurwadi- imię hinduskie Odpowiedz Link Zgłoś
martinka26 Re: Spotkalyscie ludzi o rzadkich imionach? 03.03.04, 16:35 Astryda, Dagna, Stefania (dziewczynka 15 letnia), Korina (Nie mylić z Kariną), Kasper, Tristan, Wespazjan. A jedna z moich córek ma na drugie Marina, też dosyć oryginalne moim zdaniem Odpowiedz Link Zgłoś
marcsi Re: Spotkalyscie ludzi o rzadkich imionach? 03.03.04, 17:07 Kobitki: Adamina, Kasmina, Prakseda, Iwonka (nie Iwona), Konsuela, Wiliana Faceci: Narcyz, Patrycjusz, Giedymin, Prot, Anzelm Odpowiedz Link Zgłoś
aluc Re: Spotkalyscie ludzi o rzadkich imionach? 03.03.04, 17:20 zacznę od najbliższej rodziny: Roch, Aleksy, Telesfor, Ksawery - chilli mój dziadek z braćmi gdzie indziej - Wawrzyniec, Natasza, Donata, Roger, Alan, Amira, Stanisław (wtedy bardzo rzadkie wśród dzieci),Serafina, Wenancjusz, Sergiusz, Edward (nienawidził swojego imienia, nazywany był potocznie Kubą), Selena, Żermena, Żaklina, Aurora, Tymoteusz, Bernadeta, Inarda, Inga, Klemens.... Odpowiedz Link Zgłoś
aluc Re: Spotkalyscie ludzi o rzadkich imionach? 04.03.04, 10:45 i jeszcze mi się Tisa przypomniała Odpowiedz Link Zgłoś
aluc Re: Spotkalyscie ludzi o rzadkich imionach? 04.03.04, 10:49 i jeszcze Matylda, Zina, Zoja, Ingrid, Ida, Anastazy (zwany Nastkiem), Dobrochna... i jak byłam mała, to Ewelina wydawała mi się bardzo wydumana Odpowiedz Link Zgłoś
rosey Re: Spotkalyscie ludzi o rzadkich imionach? 03.03.04, 18:05 w moim wieku: Nelly Jeremi Malina Ingrid Dobrosława Inez Vinga Ryszarda Melania Ziemowit Wit Kazimierz Lechosław Donata Tymoteusz Iris (kobieta) sporo starsi: Światomir Scholastyka Teodora małe dzieci: Kosma Gustaw Cyprian Odpowiedz Link Zgłoś
gagat100 Re: Spotkalyscie ludzi o rzadkich imionach? 03.03.04, 18:58 Moja babcia ma na imie EUFEMIA Odpowiedz Link Zgłoś
mader1 Re: Spotkalyscie ludzi o rzadkich imionach? 03.03.04, 19:24 Hmm... najpierw moja ciocia Teodozja - mowimy na nia Dorotka ))) Potem na studiach bardzo fajny chlopakk - mial na imie Mariusz, ale bardzo go nie lubil, wiec kazal mowic do siebie Erazm ( to historia dla tych, co uwazaja, ze imiona powinny byc zwykle )) W ogolniaku byl Martyn i kazal mowic do siebie Tomek. To, ze moj dobry kolega ma na imie Szymon , dowiedzialam sie od jego ojca - mowilismy na niego Marek))) W wieku moich corek Anais, Faustyna, Melania, Amelia, Tytus, Pamela, Pola... Moje dzieci - Mela, Krysia i Zygmus Odpowiedz Link Zgłoś
ryza_malpa1 Re: Spotkalyscie ludzi o rzadkich imionach? 03.03.04, 19:37 Z rodziny: Teodor, Roland, spoza rodziny, w moim wieku: Inez, Barnaba, Franciszka, Eligiusz zwany Elkiem, Luba, Odpowiedz Link Zgłoś
pestka2011 Re: Spotkalyscie ludzi o rzadkich imionach? 03.03.04, 19:47 Nikodem, Hadrian, Tymoteusz,,,,, Dagny(dziewczyna), Amina, Gabriella, Michelle, Linda, Stefan(no to nie jest tak znowu rzadkie) Odpowiedz Link Zgłoś
ultra75 Re: Spotkalyscie ludzi o rzadkich imionach? 03.03.04, 21:20 Bernardyna (okropne moim zdaniem i b. nie lubiane przez wlascicielke ) Marzanna (wiecznie mylona z Marzena) Blandyna Maura Euzebiusz Odpowiedz Link Zgłoś
minka7 Re: Spotkalyscie ludzi o rzadkich imionach? 03.03.04, 22:38 w moim wieku: Asteria Arystofanes Prometeusz (chyba na cześć tego mitycznego ) Marietta Sława Wiesława (obecnie raczej rzadkie imie) Sławomira Cyryl Oktawian Gracjan (moim zdaniem b. ładne) Bogumił (również rzadkei w tym pokoleniu) Liliana (ładnie) Dionizy (zdrobniale Dyzio) Ludmiła dzieci: Bolko (nie mylić z Bolesławem) Jeremi Odpowiedz Link Zgłoś
lady Re: Spotkalyscie ludzi o rzadkich imionach? 03.03.04, 23:09 Stoigniew - matko, chyba tak to brzmialo? - studiowal ze mna. Procz tego Malina, Matylda, Wieslaw, Annamaria (w calosci) - wychodzi mi, ze to byl ciekawy rocznik... Odpowiedz Link Zgłoś
sonata_arctica Re: Spotkalyscie ludzi o rzadkich imionach? 03.03.04, 23:50 Delfina,Jowita,Romualda(Roma),Leokadia,Lotar,Donata....wiecej nie pamietam Odpowiedz Link Zgłoś
enya80 Re: Spotkalyscie ludzi o rzadkich imionach? 04.03.04, 02:33 Zacznę od rodziny: NIMFA, DIONIZY, STELLA, AURELIA, CYRYL, a na studiach mam np. DAGNY, SZCZEPANA.pa Odpowiedz Link Zgłoś
wierz_14 Re: Spotkalyscie ludzi o rzadkich imionach? 04.03.04, 08:49 Przypomniało mi się jeszcze kilka imion znajomych osób w moim wieku: Blankax2, Roma, Arystoteles (zwany Arystkiem), Jaśmina, Kryspin, Narcyz, Samuela (dziecko 2 lata) oraz Ali (facet 70 lat) i bracia mojego pradziadka - Semfor, Felicjan i Deoklecjan. Odpowiedz Link Zgłoś
magma77 Re: Spotkalyscie ludzi o rzadkich imionach? 04.03.04, 11:09 Amelia (piętnaście lat temu szczęka mi opadła z wrażenia),Blandyna,Bernadetta, Żywia, Katriona (o rany!),Afrodyta. I panowie: Aksel,Kordian,Eligiusz,Gracjan. Odpowiedz Link Zgłoś
madziarek_edziecko Re: Spotkalyscie ludzi o rzadkich imionach? 04.03.04, 11:35 Przypomniała mi sie - Ksymena i jej synek Sergiusz. Odpowiedz Link Zgłoś
aniadm Re: Spotkalyscie ludzi o rzadkich imionach? 04.03.04, 12:13 Bernadetta (w dzieciństwie, była z rok młodsza ode mnie), Roland (liceum), Oliwia (tamże, wtedy było rzadkie), Andżelika (podstawówka), Patrycjusz (studia, wszyscy mówili Patryk), Manuela (dziecko) I jeszcze Żywila (moja ciotka) Odpowiedz Link Zgłoś
nazarka Re: Spotkalyscie ludzi o rzadkich imionach? 04.03.04, 13:42 A mój mąż ma na imię NAZAR - to ukraińskie imię. I jest bardzo orginalne no i nie często spotykane... Pozdrawiam!!! Odpowiedz Link Zgłoś
sosena Re: Spotkalyscie ludzi o rzadkich imionach? 04.03.04, 17:17 ja spotkałam imię Eulalia. moim zdaniem bardzo dziwne Odpowiedz Link Zgłoś
madzia.c Re: Spotkalyscie ludzi o rzadkich imionach? 05.03.04, 11:01 Eulalia to bardzo ładne imię!Nosi je ciocia mojego chłopaka.Ona mieszka we Włoszech i tam mówią na nią Lila.Z dziwnych imion znam jeszcze takie: Erika,Mirella,Erwin,Bibianna,Florencja(szkoda,że nie Wenecja!),Izydor i..tyle...jak narazie! Odpowiedz Link Zgłoś
michamina Re: Spotkalyscie ludzi o rzadkich imionach? 05.03.04, 11:26 madzia.c napisała: > Włoszech i tam mówią na nią Lila.Z dziwnych imion znam jeszcze takie: > Erika,Mirella, Też znam jedną Mirellę > Florencja(szkoda,że nie Wenecja) A to akurat ma swoje uzasadnienie. "Florence" to francuskie imię; imienia podobnego do "Wenecji" nie znam. M. Odpowiedz Link Zgłoś
aghis Re: Spotkalyscie ludzi o rzadkich imionach? 05.03.04, 00:56 fakt, ze zyje zagranica, ale podam te co mnie zdziwily: Eloisa, Ilaria, Ilenia, Wilma, Girolamo, Gaetano,Alfonso ( po prostu jest ZA smieszne !) bye Aghis ( a moje imie wlasnie bardzo dziwi tutaj) Odpowiedz Link Zgłoś
rucellai Re: Spotkalyscie ludzi o rzadkich imionach? 05.03.04, 01:09 Korynna Jacenty - zwany Jacuś Odpowiedz Link Zgłoś
angie555 Re: Spotkalyscie ludzi o rzadkich imionach? 05.03.04, 12:56 No to ja znam (wszystkie osoby okolo 30 lat): Ksenie, Wiwiane (zdrobnienie Viva), Dagmare, Ernesta, Inę, Idę, Kornelię oraz mniejsze dzieci okolo 10 lat: Oliver, Gracjan, Amadeusz Fryderyk,Józefina a ja - Angelika Odpowiedz Link Zgłoś
joannamichal Re: Spotkalyscie ludzi o rzadkich imionach? 06.03.04, 17:02 Mój teść ma na imię Orest. A wśród znajomych wystepują takie imiona: Anatol, Greta, Konstancja, Bernadeta, Gracjan, Gilbert, Fabian. Tyle sobie przypomniałam. Joanna i Matylda (08.10.2003) Odpowiedz Link Zgłoś
rosey Re: Spotkalyscie ludzi o rzadkich imionach? 06.03.04, 19:08 joannamichal napisała: > Mój teść ma na imię Orest. Pewnie pochodzi ze Śląska? Jak mi mój maz (ze Slaska) powiedzial o istnieniu tego imienia, troche sie zdziwilam Pzdr Odpowiedz Link Zgłoś
danwar1 Re: Spotkalyscie ludzi o rzadkich imionach? 07.03.04, 01:02 żeby uwypuklić zagadnienie podaję lata urodzenia (o ile znam): w LO jak jeszcze chodziłem: koleżanka - Ilona (1979), nauczycielka - Teodora (1941) koleżanki ze studiów: Marianna (1979; ale kazała mówić Agnieszka - 2 imię - Marianna to najpopularniejsze imie żeńskie w Polsce w XIX w., dziś nie), Dagmara (1978, ale nie wiedziałem, że takie rzadkie, spotkałem też na praktykach w LO - 1985), Bernarda (1981; mówią na nią Bercia albo Benito Mussolini, bo ma nazwisko na M) na praktykach w gimnazjum: Martin (nie: Marcin! - roku ur. nie znam, ok. 1988?) na praktykach w LO: Alicja (1984), Daria (1985), Roma (1985; nie żadne zdrobnienie, tylko taka forma imienia), Iga (1985; ale spotkałem też nauczycielkę o tym imieniu - 1969) najmłodsze pokolenie mojej rodziny (dzieci kuzynów): Dawid (1989), Maria (2000) ja sam jestem Daniel Roland (żadne z nich nie było popularne w 1979! - ale w praktyce używam pierwszego) ----- co do osób nieżyjących z mojej rodziny: pradziadek Wawrzyniec (1887-1966), babcie mojej babci Anastazja (1861-1893) i Apolonia (ok.1850-1915), zaś dziadek tejże Apolonii miał na imię Izydor (urodził się pewnie jeszcze w XVIII w.); prababka drugiej babci - Teofila (XIX w., może żyła jeszcze na początku XX w.?) Odpowiedz Link Zgłoś
ampolion Re: Spotkalyscie ludzi o rzadkich imionach? 07.03.04, 01:34 No cóż, choć moja mama urodziła się w początkach XX wieku, a więc na długo przed modą na niezwykłe imiona, otrzymała odwłoskie imię Andżela. Z kolei jedna z moich sióstr stryjecznych ma piękne imię Żywila. Odpowiedz Link Zgłoś
joannamichal Re: Spotkalyscie ludzi o rzadkich imionach? 07.03.04, 14:06 Faktycznie mój teść pochodzi ze Śląska ale mieszka w Zachodniopomorskim. Imię to było dla całej mojej rodziny dużym zaskoczeniem. A z dziwnych imion pochodzących właśnie ze Sląska to znam jeszcze Edetraude. Przypomniałam sobie jeszcze o: Gertruda(siostra mojej babci), Ziemowit, Gniewko(chyba od Gniewomira). Obaj to modzi mężczyźni. Joanna i Matylda (08.10.2003) Odpowiedz Link Zgłoś
gingerowka Re: Spotkalyscie ludzi o rzadkich imionach? 07.03.04, 15:43 strsze pokolenie Tekla Florentyna Feliksa Medard troche mlodesze pokolenie Benita Slawa Jeszcze mlodsze pomkolenie: Annika Odpowiedz Link Zgłoś
barabara6 Re: Spotkalyscie ludzi o rzadkich imionach? 07.03.04, 21:07 1. Sergiusz Lunardo (Sergiusz po Rachmaninowie chyba, a Lunardo - bo urodził się w roku lądowania na księżycu) 2. Skarbiniusz - bo (podobno) jego ojciec był jednym z budowniczych Spodka w Katowicach 3. Kotos juz wspomniał o Eulalii, ale teraz doratasją Isaury! Odpowiedz Link Zgłoś
barabara6 Re: Spotkalyscie ludzi o rzadkich imionach? 07.03.04, 21:07 Ktoś, nie kotos oczywiście... Sorki Odpowiedz Link Zgłoś