Dodaj do ulubionych

Spotkalyscie ludzi o rzadkich imionach?

02.03.04, 19:32
Ja spotkalam niewielu, z tego co pamietam znalam Sabine, Benite i Ziemowita,
a najbardziej niezwykle imie miala chyba moja kolezanka ze studiow-
Beatrycze, jak ukochana Dantego.
Obserwuj wątek
    • roxi_hart Re: Spotkalyscie ludzi o rzadkich imionach? 02.03.04, 21:04
      Mama mojej kolezanki ma na imie Placyda. Podstawowe pytanie, kazdego kto slyszy po raz pierwszy to : jak to jest zdrobnialesmile A zdrobniale jest Cytka.
    • boniedydy Re: Spotkalyscie ludzi o rzadkich imionach? 03.03.04, 08:22
      darling_me napisała:

      > Ja spotkalam niewielu, z tego co pamietam znalam Sabine, Benite i Ziemowita,

      Sabina to przecież stosunkowo popularne imię smile
      U mnie w szkole było sporo ludzi o rzadkich imionach: Graciella, Dorian,
      Emilian, Eleonora, Hadrian, Wilia, Franciszek za czasów, kiedy to imię było
      skrajnie rzadkie. O dwóch Mariach, Jerzym, Janinie i Dobrochnie z pokolenia 30-
      latków nie wspomnę. Poza tym znam jeszcze Sybillę, Sidonię, Saturnina, 3
      Giedyminów i Indię. Więcej grzechów na razie nie pamiętam, ale to na pewno nie
      koniec znajomych o rzadkich imionach smile
      • boniedydy Re: Spotkalyscie ludzi o rzadkich imionach? 03.03.04, 12:00
        ... jeszcze Marietta, Sergiusz i Dagmir smile
    • wierz_14 Re: Spotkalyscie ludzi o rzadkich imionach? 03.03.04, 08:48
      Tak, dość dużo, np. Oktawiusz, Delfina, Rachela, Ruth i jej córka Noemi,
      Roland - dziecko, Trojan - dziecko, Gizela - dziecko, Cyryl, Daina, Marietta,
      Julietta, Marika, Alfons, August (Auguścik?)- dziecko, Krystynek i jeszcze na
      pewno kilka. Ludziom pomysłów nie brakuje. Kasia, mama Maciusia.
      • alicya Re: Spotkalyscie ludzi o rzadkich imionach? 03.03.04, 09:29
        Ja znam jedna Bernadette i jedna Dagmare (ok. trzydziestki)oraz jednago Oskara
        (ok. 50-tki)
        • michalina04 Re: Spotkalyscie ludzi o rzadkich imionach? 03.03.04, 12:17
          Dagmara to dla 30-tek całkiem popularne imię. Aha, zapomniałabym o Ilinie.

          M.
        • alicya Re: Spotkalyscie ludzi o rzadkich imionach? 04.03.04, 10:36
          No i oczywiscie moja babcia mila piekne i rzadkie imie - Salomea
    • madziarek_edziecko Re: Spotkalyscie ludzi o rzadkich imionach? 03.03.04, 09:36
      Ja spotkałam:
      Ziemowit, Tyberiusz (dziecko), Fatima, Taida, Damazy, Benigna, Cyryl(bardzo
      fajnie moim zdaniem)smile
      Wiecej nie pamietam, ale jak przypomnę - napiszę.
      Pozdrawiam
      Madzia
      • michalina04 Re: Spotkalyscie ludzi o rzadkich imionach? 03.03.04, 11:56
        A więc znasz Taidę? Z Warszawy? smile Bo ja też!

        M.
        • madziarek_edziecko Re: Spotkalyscie ludzi o rzadkich imionach? 03.03.04, 12:07
          Nie, nie z Warszawy. A Taida to mała dziewczynka z przedszkola mojego
          chrzesniaka smile
          PA
          MAdzia
          • michalina04 Re: Spotkalyscie ludzi o rzadkich imionach? 03.03.04, 12:15
            To ja jeszcze Aidę dorzucę smile
      • gawronka1 Madziu, mamo Nataniela! 04.04.04, 00:08
        Imię Twojego synka podoba mi się ogromnie! Jako, że jestem właśnie w ciąży i
        szukam ładnych i niebanalnych imion mam małe pytanie: co właściwie ono oznacza?
        Szukałam wszędzie, gdzie się dało i znalazłam tylko Natana sad
        Pomóż, proszę!
        Pozdrawiam
    • szczekuszka Re: Spotkalyscie ludzi o rzadkich imionach? 03.03.04, 12:54
      ANEMONA - to chyba najbardziej oryginalne imie z jakim sie spotkalam.

      • catalinka Re: Spotkalyscie ludzi o rzadkich imionach? 03.03.04, 13:04
        Ja spotkałam Praksedę-czytelniczkę w mojej bibliotece. Teraz ma pewnie ze 30.
        Pozdrawiam
        Kasia
        • jacqueline22 Re: Spotkalyscie ludzi o rzadkich imionach? 09.03.04, 08:42
          my za to znamy gniewosza, ktory na drugie imie na mściwoj, maieszko, bazyli...
      • katkun Re: Spotkalyscie ludzi o rzadkich imionach? 03.03.04, 13:05
        mam wspaniałą przyjaciółkę Nurwadi- imię hinduskie
        • martinka26 Re: Spotkalyscie ludzi o rzadkich imionach? 03.03.04, 16:35
          Astryda, Dagna, Stefania (dziewczynka 15 letnia), Korina (Nie mylić z Kariną),
          Kasper, Tristan, Wespazjan. A jedna z moich córek ma na drugie Marina, też
          dosyć oryginalne moim zdaniem
    • marcsi Re: Spotkalyscie ludzi o rzadkich imionach? 03.03.04, 17:07
      Kobitki: Adamina, Kasmina, Prakseda, Iwonka (nie Iwona), Konsuela, Wiliana
      Faceci: Narcyz, Patrycjusz, Giedymin, Prot, Anzelm
    • aluc Re: Spotkalyscie ludzi o rzadkich imionach? 03.03.04, 17:20
      zacznę od najbliższej rodziny: Roch, Aleksy, Telesfor, Ksawery - chilli mój
      dziadek z braćmi
      gdzie indziej - Wawrzyniec, Natasza, Donata, Roger, Alan, Amira, Stanisław
      (wtedy bardzo rzadkie wśród dzieci),Serafina, Wenancjusz, Sergiusz, Edward
      (nienawidził swojego imienia, nazywany był potocznie Kubą), Selena, Żermena,
      Żaklina, Aurora, Tymoteusz, Bernadeta, Inarda, Inga, Klemens....
      • aluc Re: Spotkalyscie ludzi o rzadkich imionach? 04.03.04, 10:45
        i jeszcze mi się Tisa przypomniała
      • aluc Re: Spotkalyscie ludzi o rzadkich imionach? 04.03.04, 10:49
        i jeszcze Matylda, Zina, Zoja, Ingrid, Ida, Anastazy (zwany Nastkiem),
        Dobrochna...

        i jak byłam mała, to Ewelina wydawała mi się bardzo wydumana
    • rosey Re: Spotkalyscie ludzi o rzadkich imionach? 03.03.04, 18:05
      w moim wieku:
      Nelly
      Jeremi
      Malina
      Ingrid
      Dobrosława
      Inez
      Vinga
      Ryszarda
      Melania
      Ziemowit
      Wit
      Kazimierz
      Lechosław
      Donata
      Tymoteusz
      Iris (kobieta)

      sporo starsi:
      Światomir
      Scholastyka
      Teodora

      małe dzieci:
      Kosma
      Gustaw
      Cyprian
    • gagat100 Re: Spotkalyscie ludzi o rzadkich imionach? 03.03.04, 18:58
      Moja babcia ma na imie EUFEMIA
    • mader1 Re: Spotkalyscie ludzi o rzadkich imionach? 03.03.04, 19:24
      Hmm... najpierw moja ciocia Teodozja - mowimy na nia Dorotka smile))) Potem na
      studiach bardzo fajny chlopakk - mial na imie Mariusz, ale bardzo go nie
      lubil, wiec kazal mowic do siebie Erazm ( to historia dla tych, co
      uwazaja, ze imiona powinny byc zwykle smile)) W ogolniaku byl Martyn i kazal
      mowic do siebie Tomek. To, ze moj dobry kolega ma na imie Szymon ,
      dowiedzialam sie od jego ojca - mowilismy na niego Mareksmile)))
      W wieku moich corek Anais, Faustyna, Melania, Amelia, Tytus, Pamela,
      Pola... Moje dzieci - Mela, Krysia i Zygmus smile
    • ryza_malpa1 Re: Spotkalyscie ludzi o rzadkich imionach? 03.03.04, 19:37
      Z rodziny: Teodor, Roland, spoza rodziny, w moim wieku: Inez, Barnaba,
      Franciszka, Eligiusz zwany Elkiem, Luba,
    • pestka2011 Re: Spotkalyscie ludzi o rzadkich imionach? 03.03.04, 19:47
      Nikodem, Hadrian, Tymoteusz,,,,,
      Dagny(dziewczyna), Amina, Gabriella, Michelle, Linda, Stefan(no to nie jest tak
      znowu rzadkie)
      • ultra75 Re: Spotkalyscie ludzi o rzadkich imionach? 03.03.04, 21:20
        Bernardyna (okropne moim zdaniem i b. nie lubiane przez wlascicielke smile)
        Marzanna (wiecznie mylona z Marzena)
        Blandyna
        Maura
        Euzebiusz

        • minka7 Re: Spotkalyscie ludzi o rzadkich imionach? 03.03.04, 22:38
          w moim wieku:
          Asteria
          Arystofanes
          Prometeusz (chyba na cześć tego mitycznego smile )
          Marietta
          Sława
          Wiesława (obecnie raczej rzadkie imie)
          Sławomira
          Cyryl
          Oktawian
          Gracjan (moim zdaniem b. ładne)
          Bogumił (również rzadkei w tym pokoleniu)
          Liliana (ładnie)
          Dionizy (zdrobniale Dyzio)
          Ludmiła
          dzieci:
          Bolko (nie mylić z Bolesławem)
          Jeremi
    • lady Re: Spotkalyscie ludzi o rzadkich imionach? 03.03.04, 23:09
      Stoigniew - matko, chyba tak to brzmialo? - studiowal ze mna. Procz tego
      Malina, Matylda, Wieslaw, Annamaria (w calosci) - wychodzi mi, ze to byl
      ciekawy rocznik...
      • sonata_arctica Re: Spotkalyscie ludzi o rzadkich imionach? 03.03.04, 23:50
        Delfina,Jowita,Romualda(Roma),Leokadia,Lotar,Donata....wiecej nie pamietam
        • enya80 Re: Spotkalyscie ludzi o rzadkich imionach? 04.03.04, 02:33
          Zacznę od rodziny:
          NIMFA, DIONIZY, STELLA, AURELIA, CYRYL, a na studiach mam np. DAGNY,
          SZCZEPANA.pa
    • wierz_14 Re: Spotkalyscie ludzi o rzadkich imionach? 04.03.04, 08:49
      Przypomniało mi się jeszcze kilka imion znajomych osób w moim wieku: Blankax2,
      Roma, Arystoteles (zwany Arystkiem), Jaśmina, Kryspin, Narcyz, Samuela (dziecko
      2 lata) oraz Ali (facet 70 lat) i bracia mojego pradziadka - Semfor, Felicjan i
      Deoklecjan.
    • magma77 Re: Spotkalyscie ludzi o rzadkich imionach? 04.03.04, 11:09
      Amelia (piętnaście lat temu szczęka mi opadła z wrażenia),Blandyna,Bernadetta,
      Żywia, Katriona (o rany!),Afrodyta. I panowie: Aksel,Kordian,Eligiusz,Gracjan.
      • madziarek_edziecko Re: Spotkalyscie ludzi o rzadkich imionach? 04.03.04, 11:35
        Przypomniała mi sie - Ksymena i jej synek Sergiusz. smile
    • aniadm Re: Spotkalyscie ludzi o rzadkich imionach? 04.03.04, 12:13
      Bernadetta (w dzieciństwie, była z rok młodsza ode mnie), Roland (liceum),
      Oliwia (tamże, wtedy było rzadkie), Andżelika (podstawówka), Patrycjusz
      (studia, wszyscy mówili Patryk), Manuela (dziecko)

      I jeszcze Żywila (moja ciotka)
    • nazarka Re: Spotkalyscie ludzi o rzadkich imionach? 04.03.04, 13:42
      A mój mąż ma na imię NAZAR - to ukraińskie imię. I jest bardzo orginalne no i
      nie często spotykane...
      Pozdrawiam!!!
    • sosena Re: Spotkalyscie ludzi o rzadkich imionach? 04.03.04, 17:17
      ja spotkałam imię Eulalia. moim zdaniem bardzo dziwne smile
      • madzia.c Re: Spotkalyscie ludzi o rzadkich imionach? 05.03.04, 11:01
        Eulalia to bardzo ładne imię!Nosi je ciocia mojego chłopaka.Ona mieszka we
        Włoszech i tam mówią na nią Lila.Z dziwnych imion znam jeszcze takie:
        Erika,Mirella,Erwin,Bibianna,Florencja(szkoda,że nie Wenecja!),Izydor
        i..tyle...jak narazie!
        • michamina Re: Spotkalyscie ludzi o rzadkich imionach? 05.03.04, 11:26
          madzia.c napisała:

          > Włoszech i tam mówią na nią Lila.Z dziwnych imion znam jeszcze takie:
          > Erika,Mirella,

          Też znam jedną Mirellę smile

          > Florencja(szkoda,że nie Wenecja)

          A to akurat ma swoje uzasadnienie. "Florence" to francuskie imię; imienia
          podobnego do "Wenecji" nie znam.

          M.
    • aghis Re: Spotkalyscie ludzi o rzadkich imionach? 05.03.04, 00:56
      fakt, ze zyje zagranica, ale podam te co mnie zdziwily: Eloisa, Ilaria,
      Ilenia, Wilma, Girolamo, Gaetano,Alfonso ( po prostu jest ZA smieszne !)
      bye
      Aghis ( a moje imie wlasnie bardzo dziwi tutaj)
    • rucellai Re: Spotkalyscie ludzi o rzadkich imionach? 05.03.04, 01:09
      Korynna
      Jacenty - zwany Jacuś
      • angie555 Re: Spotkalyscie ludzi o rzadkich imionach? 05.03.04, 12:56
        No to ja znam (wszystkie osoby okolo 30 lat):
        Ksenie, Wiwiane (zdrobnienie Viva),
        Dagmare, Ernesta, Inę, Idę, Kornelię
        oraz mniejsze dzieci okolo 10 lat:
        Oliver, Gracjan, Amadeusz Fryderyk,Józefina

        a ja - Angelika
    • joannamichal Re: Spotkalyscie ludzi o rzadkich imionach? 06.03.04, 17:02
      Mój teść ma na imię Orest. A wśród znajomych wystepują takie imiona:
      Anatol, Greta, Konstancja, Bernadeta, Gracjan, Gilbert, Fabian. Tyle sobie
      przypomniałam.
      Joanna i Matylda (08.10.2003)
      • rosey Re: Spotkalyscie ludzi o rzadkich imionach? 06.03.04, 19:08
        joannamichal napisała:

        > Mój teść ma na imię Orest.

        Pewnie pochodzi ze Śląska? Jak mi mój maz (ze Slaska) powiedzial o istnieniu
        tego imienia, troche sie zdziwilam smile
        Pzdr
        • danwar1 Re: Spotkalyscie ludzi o rzadkich imionach? 07.03.04, 01:02
          żeby uwypuklić zagadnienie podaję lata urodzenia (o ile znamwink):
          w LO jak jeszcze chodziłem: koleżanka - Ilona (1979), nauczycielka - Teodora
          (1941)
          koleżanki ze studiów: Marianna (1979; ale kazała mówić Agnieszka - 2 imię -
          Marianna to najpopularniejsze imie żeńskie w Polsce w XIX w., dziś nie),
          Dagmara (1978, ale nie wiedziałem, że takie rzadkie, spotkałem też na
          praktykach w LO - 1985), Bernarda (1981; mówią na nią Bercia albo Benito
          Mussolini, bo ma nazwisko na Mwink)
          na praktykach w gimnazjum: Martin (nie: Marcin! - roku ur. nie znam, ok. 1988?)
          na praktykach w LO: Alicja (1984), Daria (1985), Roma (1985; nie żadne
          zdrobnienie, tylko taka forma imienia), Iga (1985; ale spotkałem też
          nauczycielkę o tym imieniu - 1969)
          najmłodsze pokolenie mojej rodziny (dzieci kuzynów): Dawid (1989), Maria (2000)
          ja sam jestem Daniel Roland (żadne z nich nie było popularne w 1979! - ale w
          praktyce używam pierwszegosmile)
          -----
          co do osób nieżyjących z mojej rodziny: pradziadek Wawrzyniec (1887-1966),
          babcie mojej babci Anastazja (1861-1893) i Apolonia (ok.1850-1915), zaś dziadek
          tejże Apolonii miał na imię Izydor (urodził się pewnie jeszcze w XVIII w.);
          prababka drugiej babci - Teofila (XIX w., może żyła jeszcze na początku XX w.?)
    • ampolion Re: Spotkalyscie ludzi o rzadkich imionach? 07.03.04, 01:34
      No cóż, choć moja mama urodziła się w początkach XX wieku, a więc na długo
      przed modą na niezwykłe imiona, otrzymała odwłoskie imię Andżela.
      Z kolei jedna z moich sióstr stryjecznych ma piękne imię Żywila.
    • joannamichal Re: Spotkalyscie ludzi o rzadkich imionach? 07.03.04, 14:06
      Faktycznie mój teść pochodzi ze Śląska ale mieszka w Zachodniopomorskim. Imię
      to było dla całej mojej rodziny dużym zaskoczeniem. A z dziwnych imion
      pochodzących właśnie ze Sląska to znam jeszcze Edetraude. Przypomniałam sobie
      jeszcze o: Gertruda(siostra mojej babci), Ziemowit, Gniewko(chyba od
      Gniewomira). Obaj to modzi mężczyźni.
      Joanna i Matylda (08.10.2003)
      • gingerowka Re: Spotkalyscie ludzi o rzadkich imionach? 07.03.04, 15:43
        strsze pokolenie
        Tekla
        Florentyna
        Feliksa
        Medard

        troche mlodesze pokolenie
        Benita
        Slawa

        Jeszcze mlodsze pomkolenie:
        Annika
    • barabara6 Re: Spotkalyscie ludzi o rzadkich imionach? 07.03.04, 21:07
      1. Sergiusz Lunardo (Sergiusz po Rachmaninowie chyba, a Lunardo - bo urodził się
      w roku lądowania na księżycu)
      2. Skarbiniusz - bo (podobno) jego ojciec był jednym z budowniczych Spodka w
      Katowicach
      3. Kotos juz wspomniał o Eulalii, ale teraz doratasją Isaury!
      • barabara6 Re: Spotkalyscie ludzi o rzadkich imionach? 07.03.04, 21:07
        Ktoś, nie kotos oczywiście...
        Sorki
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Wybierz imię dla dziecka

Sprawdź co znaczą nasze imiona, skąd pochodzą, kto sławny je nosił lub nosi.