jo_lasi 07.12.05, 19:27 chcę zrobić na drutach golfik zamiast szaliczka gdzie mogę znalieść wzór? Odpowiedz Link Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
margaret26 Re: szukam wzoru na "golfik-szaliczek" 08.12.05, 08:40 Witaj - jestem tu nowa i właśnie przeczytałam Twoją prośbę. Niedawno robiłam taki golfik-szaliczek dla mojej córeczki - podaję ci adresy stron - na pierwszej rozmiar uniwersalny: www.needlebeetle.com/free/nw.htm www.elegant-stitches.com/index.cfm?ProdID=683 Odpowiedz Link
ania_r_s Re: szukam wzoru na "golfik-szaliczek" 12.12.05, 08:01 Czy Ktoś ma może opis po polsku na taki albo podobny golfik??? Odpowiedz Link
tutunia Re: szukam wzoru na "golfik-szaliczek" 13.12.05, 18:41 Witam! Właśnie zrobiłam taki (no prawie) dla męża. Teściowi się spodobał i robię teraz dla niego. Odpowiedz Link
ania_r_s Re: szukam wzoru na "golfik-szaliczek" 14.12.05, 08:41 Mogłabyś podrzucić opis??? Odpowiedz Link
jo_lasi Re: szukam wzoru na "golfik-szaliczek" 24.01.06, 16:58 Zrobiłam i podaję wkładka golfowa (damska) Nabrać 108 o. przerobić prosto ściągaczem pojedynczym 14 cm (golf wywijany) Rozdzielić robotę na 4 części po 26 o. i miejsca te zaznaczyć nitką innego koloru. Dwie części skrajne mają po 27 o + po 1 o.brzegowym. Przerabiać dżersejem - oczka prawe, dodając po obu stronach oczka zaznaczonego nitką po 1 o. - co drugi rząd. W częściach skrajnych dodawać również po 1 o., lecz poza oczkiem brzegowym, które prowadzić prosto. Po wykonaniu ok 14-15 cm (na wysokość) przerobic jeszcze 7 rzędów ściągaczem pojedynczym, nie dodając jużwięcej oczek i zakończyć robotę. Zeszyć golfik i lekko sprasować. Odpowiedz Link