Dodaj do ulubionych

Samoobsługowa deportacja krokiem do fjuczer

26.07.04, 15:28
No, głupiąteczka - ze strategicznych priorytetów Rzeczypospolitej
osiągnęliście na razie samoobsługową deportację autobusem 175 z Okęcia.
Tak trzymać!

The futute, the president, is no visa, not visa

========
Przed lotem do USA wstępna kontrola na Okęciu
PAP 26-07-2004, ostatnia aktualizacja 26-07-2004 12:46

Polsko-amerykańskie konsultacje wykazały, że obecnie nie jest możliwe
przeprowadzanie na warszawskim lotnisku Okęcie pełnej odprawy imigracyjnej
podróżnych udających się do USA. Strona amerykańska proponuje więc
zorganizowanie na Okęciu na razie tylko wstępnej kontroli - podało MSZ

Miałaby ona na celu zidentyfikowanie osób, co do których istnieje wysokie
prawdopodobieństwo, że nie zostaną wpuszczone na teren Stanów Zjednoczonych.

Kontrola taka byłaby dobrowolna. Ale dzięki niej - podkreśla MSZ - osoby
udające się do USA miałyby możliwość wyboru i już na Okęciu mogłyby
zdecydować, czy rezygnują z lotu do Stanów, czy decydują się na tę podróż i
narażają się na odmowę prawa wjazdu na terytorium USA po przybyciu do tego
kraju.

Od wielu miesięcy dyskutowany jest problem wiz obowiązujących przy wjeździe
do USA, a także utrudnień w postaci zawracania obywateli polskich na
amerykańskich lotniskach.

W czasie styczniowej wizyty w Waszyngtonie prezydenci Aleksander Kwaśniewski
i George Bush wydali oświadczenie, w którym zapowiedzieli uruchomienie na
Okęciu programu wstępnej kontroli pasażerów, której celem ma być ułatwienie
Polakom podróży do USA.

Od tej pory odbywały się konsultacje, którym ze strony polskiej przewodniczył
wiceszef MSZ Jakub T. Wolski, a z amerykańskiej - podsekretarz stanu w
amerykańskim Departamencie Stanu Maura Harty. W ich ramach odbyło się łącznie
6 spotkań, a celem rozmów było opracowanie zasad wstępnej kontroli pasażerów
na Okęciu.

Konsultacje wykazały, że obecnie lotnisko na Okęciu nie jest
infrastrukturalnie przygotowane do przeprowadzania pełnej odprawy
imigracyjnej, która dokonywana byłaby przez amerykańskich inspektorów w
formie stosowanej np. na lotniskach kanadyjskich czy irlandzkich. Dlatego
strona amerykańska zaproponowała wprowadzenie ograniczonej wersji odprawy
imigracyjnej.

Celem programu wstępnej kontroli imigracyjnej jest wprowadzenie ułatwień w
podróżach do Stanów zjednoczonych. "Rozwiązanie to powinno zawierać
praktyczne gwarancje bezproblemowego wjazdu na terytorium USA podróżnych
odprawionych przed odlotem z terytorium Polski" - podało MSZ. Resort
przypomina, że nasze oczekiwania odnośnie do programu były już wielokrotnie
przedstawiane stronie amerykańskiej.

Ministerstwo podkreśla też, że ewentualne uruchomienie programu ułatwiającego
podróże nie zmienia podstawowego celu, jakim jest zniesienie, na zasadzie
wzajemności, wiz dla naszych obywateli w podróżach do Stanów Zjednoczonych,
przy pobytach nieprzekraczających 90 dni.

Jednak rozciągnięcie programu ruchu bezwizowego z naruszeniem zasady objęcia
nim państw, w których procent odmów wizowych nie przekracza 3 proc. (w
przypadku obywateli polskich ten procent jest wyższy), wymaga decyzji
Kongresu Stanów Zjednoczonych. MSZ zapewnia, że w tej sprawie prowadzony jest
intensywny lobbing.

MSZ pozostaje w stałym kontakcie m.in. z przedstawicielami Polonii
amerykańskiej, szukając sposobów i form działania w celu wsparcia inicjatyw w
Kongresie USA zmierzających do objęcia Polski programem zwolnień wizowych.

MSZ podkreśla, że strona polska bardzo pozytywnie ocenia i zdecydowanie
popiera ideę kongresmanów Williama Lipinskiego i Jacka Quinna, którzy
proponują zniesienie opłat manipulacyjnych związanych z wydaniem wiz
amerykańskich dla obywateli państw uczestniczących w operacji stabilizacyjnej
w Iraku.

Ponadto w wyniku inicjatywy Polski oraz innych nowych państw członkowskich UE
kwestia zniesienia wiz w podróżach do Stanów Zjednoczonych wprowadzona
została jako stały punkt do rozmów między Komisją Europejską a USA


Obserwuj wątek
    • lauriane Re: Samoobsługowa deportacja krokiem do fjuczer 26.07.04, 15:42
      prawdziwystarywiarus napisał:

      > No, głupiąteczka - ze strategicznych priorytetów Rzeczypospolitej
      > osiągnęliście na razie samoobsługową deportację autobusem 175 z Okęcia.
      > Tak trzymać!
      >
      > The futute, the president, is no visa, not visa
      >
      > ========
      > Przed lotem do USA wstępna kontrola na Okęciu
      > PAP 26-07-2004, ostatnia aktualizacja 26-07-2004 12:46
      >
      > Polsko-amerykańskie konsultacje wykazały, że obecnie nie jest możliwe
      > przeprowadzanie na warszawskim lotnisku Okęcie pełnej odprawy imigracyjnej
      > podróżnych udających się do USA. Strona amerykańska proponuje więc
      > zorganizowanie na Okęciu na razie tylko wstępnej kontroli - podało MSZ
      >
      > Miałaby ona na celu zidentyfikowanie osób, co do których istnieje wysokie
      > prawdopodobieństwo, że nie zostaną wpuszczone na teren Stanów Zjednoczonych.
      >
      > Kontrola taka byłaby dobrowolna. Ale dzięki niej - podkreśla MSZ - osoby
      > udające się do USA miałyby możliwość wyboru i już na Okęciu mogłyby
      > zdecydować, czy rezygnują z lotu do Stanów, czy decydują się na tę podróż i
      > narażają się na odmowę prawa wjazdu na terytorium USA po przybyciu do tego
      > kraju.
      >
      > Od wielu miesięcy dyskutowany jest problem wiz obowiązujących przy wjeździe
      > do USA, a także utrudnień w postaci zawracania obywateli polskich na
      > amerykańskich lotniskach.
      >
      > W czasie styczniowej wizyty w Waszyngtonie prezydenci Aleksander Kwaśniewski
      > i George Bush wydali oświadczenie, w którym zapowiedzieli uruchomienie na
      > Okęciu programu wstępnej kontroli pasażerów, której celem ma być ułatwienie
      > Polakom podróży do USA.
      >
      > Od tej pory odbywały się konsultacje, którym ze strony polskiej przewodniczył
      > wiceszef MSZ Jakub T. Wolski, a z amerykańskiej - podsekretarz stanu w
      > amerykańskim Departamencie Stanu Maura Harty. W ich ramach odbyło się łącznie
      > 6 spotkań, a celem rozmów było opracowanie zasad wstępnej kontroli pasażerów
      > na Okęciu.
      >
      > Konsultacje wykazały, że obecnie lotnisko na Okęciu nie jest
      > infrastrukturalnie przygotowane do przeprowadzania pełnej odprawy
      > imigracyjnej, która dokonywana byłaby przez amerykańskich inspektorów w
      > formie stosowanej np. na lotniskach kanadyjskich czy irlandzkich. Dlatego
      > strona amerykańska zaproponowała wprowadzenie ograniczonej wersji odprawy
      > imigracyjnej.
      >
      > Celem programu wstępnej kontroli imigracyjnej jest wprowadzenie ułatwień w
      > podróżach do Stanów zjednoczonych. "Rozwiązanie to powinno zawierać
      > praktyczne gwarancje bezproblemowego wjazdu na terytorium USA podróżnych
      > odprawionych przed odlotem z terytorium Polski" - podało MSZ. Resort
      > przypomina, że nasze oczekiwania odnośnie do programu były już wielokrotnie
      > przedstawiane stronie amerykańskiej.
      >
      > Ministerstwo podkreśla też, że ewentualne uruchomienie programu ułatwiającego
      > podróże nie zmienia podstawowego celu, jakim jest zniesienie, na zasadzie
      > wzajemności, wiz dla naszych obywateli w podróżach do Stanów Zjednoczonych,
      > przy pobytach nieprzekraczających 90 dni.
      >
      > Jednak rozciągnięcie programu ruchu bezwizowego z naruszeniem zasady objęcia
      > nim państw, w których procent odmów wizowych nie przekracza 3 proc. (w
      > przypadku obywateli polskich ten procent jest wyższy), wymaga decyzji
      > Kongresu Stanów Zjednoczonych. MSZ zapewnia, że w tej sprawie prowadzony jest
      > intensywny lobbing.
      >
      > MSZ pozostaje w stałym kontakcie m.in. z przedstawicielami Polonii
      > amerykańskiej, szukając sposobów i form działania w celu wsparcia inicjatyw w
      > Kongresie USA zmierzających do objęcia Polski programem zwolnień wizowych.
      >
      > MSZ podkreśla, że strona polska bardzo pozytywnie ocenia i zdecydowanie
      > popiera ideę kongresmanów Williama Lipinskiego i Jacka Quinna, którzy
      > proponują zniesienie opłat manipulacyjnych związanych z wydaniem wiz
      > amerykańskich dla obywateli państw uczestniczących w operacji stabilizacyjnej
      > w Iraku.
      >
      > Ponadto w wyniku inicjatywy Polski oraz innych nowych państw członkowskich UE
      > kwestia zniesienia wiz w podróżach do Stanów Zjednoczonych wprowadzona
      > została jako stały punkt do rozmów między Komisją Europejską a USA
      >
      L. Niebawem sie okaze, ze z porozuminiem wladz US organizowana bedzie pre-
      selekcja w kolejce na Pieknej....
      J.C.
      >
    • stary_ormowiec a gdzie jest skrynszot? 26.07.04, 16:47
      forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=44&w=12981483&a=14451598
      • maxxim GLUPI QOOTASIE DALEJ POLSKA SIE 27.07.04, 04:17
        INTERESUJESZ. TY STARYWAIRUSIE I BARANIE SIEDZ IDIOTO NA DUPIE I TO NA DUPIE
        SWIATA 20 TYS KM OD POLSKI I ZAPOMNIJ O NIEJ TY PARSZYWY NIEPOLAKU.
      • skrynszot Szukaliscie mnie Ormowiec? 27.07.04, 04:59
        Masz?
    • prawdziwystarywiarus Cena do uzgodnienia 27.07.04, 14:14
      Zracam uprzejmie uwagę, że po zmarnowaniu kupy czasu i wydaniu kupy szmalu MSZ
      RP osiągnęło dokładnie taki rezultat, jaki wam przepowiedziała Sfora półtora
      roku temu.

      Cimoszewicz natomiast przez cale te półtora roku nawijał wam, że zniesienie
      wiz, a w najgorszym wypadku "ostateczna"’ kontrola wjazdowa do USA na Okęciu są
      tuż za rogiem.

      Mam w związku z tym dla was biznes propozycję - SW i Sfora wezmą MSZ RP w
      ajencję.

      Będziemy obiecywać umiarkowanie, realistycznie i dotrzymywać słowa, w
      odróżnieniu od młodzieżówki PZPR. Gotówki i twardych dysków też nie bedziemy
      gubić.

      Cena do uzgodnienia.

      forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=44&w=4264028&a=4264028
      forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=44&w=4527848&a=4534394

      • polak_alkoholik Re: Cena do uzgodnienia 28.07.04, 08:59
        a ja to piergole
        wizy do polski i tak mi nie dadza
      • filipek.us Bis: Cena do uzgodnienia 28.12.04, 03:49
        brawka Radkowi

        prawdziwystarywiarus napisał:

        > Zracam uprzejmie uwagę, że po zmarnowaniu kupy czasu i wydaniu kupy szmalu
        MSZ
        > RP osiągnęło dokładnie taki rezultat, jaki wam przepowiedziała Sfora półtora
        > roku temu.
        >
        > Cimoszewicz natomiast przez cale te półtora roku nawijał wam, że zniesienie
        > wiz, a w najgorszym wypadku "ostateczna"’ kontrola wjazdowa do USA na Okę
        > ciu są
        > tuż za rogiem.
        >
        > Mam w związku z tym dla was biznes propozycję - SW i Sfora wezmą MSZ RP w
        > ajencję.
        >
        > Będziemy obiecywać umiarkowanie, realistycznie i dotrzymywać słowa, w
        > odróżnieniu od młodzieżówki PZPR. Gotówki i twardych dysków też nie bedziemy
        > gubić.
        >
        > Cena do uzgodnienia.
        >
        > Cena do uzgodnienia


        > brawka Radkowi
        >
    • Gość: Kagan Wiarus, martw sie o swa deportacje z OZ! IP: *.lib.unimelb.edu.au 28.07.04, 09:18
      Juz Federal Police doszla do tego, ze zatailes swa UBecka przeszlosc starajac
      sie o australijskie obywatelstwo, a wiec cie niebawem deportuja do Polski... sad
      • starypolonus bardzo dobry post 30.08.04, 07:06
        • Gość: May Re: Stosunki RP-USA bendom bez wiz .. IP: *.vf.shawcable.net 30.08.04, 08:04
          ...czyli wielki elektryk zrobi zwarcie!!!hehehe

          "Lech Walesa poprosil przebywajacego w Gdansku ambasadora USA Victora Ashe'a o
          przekazanie prezydentowi Stanów Zjednoczonych, ze walka o zniesienie wiz dla
          Polaków jest teraz dla niego najwazniejsza sprawa. - Powiedzialem o tym, by
          ambasador przekazal prezydentowi Bushowi, ze po walce z komunizmem to jest mój
          drugi temat honorowy. Zrobie wszystko, niebo i ziemie porusze, aby stosunki
          polsko-amerykanskie byly bez wiz. I to, ze juz niedlugo wybieram sie do USA
          i "pierwsze zwarcie" na wszystkich spotkaniach i wykladach bedzie m.in na ten
          temat - tlumaczyl byly prezydent."
          ---------
          czy Walensa to Kagan ????????????

          • jajecznical [...] 30.08.04, 08:15
            Wiadomość została usunięta ze względu na złamanie prawa lub regulaminu.
          • prawdziwystarywiarus Which part of a NO you do not understand? 31.08.04, 14:16
            USA(1)
            USA(2)
            Australia
            Kanada
            Polska


            Dzięcielina pała
            • jajecznical [...] 30.10.04, 04:53
              Wiadomość została usunięta ze względu na złamanie prawa lub regulaminu.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka