Dodaj do ulubionych

Sypią się szumne plany budowy tras ekspresowych

28.03.05, 23:43
GDDKiA oznajmiło właśnie, że nastapią opóźnienia w budowie ważnej dla potrzeb
miasta trasy Salomea-Wolica. Trasa ta, która po wybudowaniu ma przejąć
większość ruchu tranzytowego z Al. Krakowskiej (droga krajowa nr 8).
Przyczyna: brak uzgodnień z Warszawą co do kształtu i lokalizacji węzła tej
trasy z Al. Jerozolimskimi. Ma tam powstać właściwie cały kompleks węzłów, z
wylotami dla ul. Łopuszańskiej wraz z estakadami oraz dla planowanej trasy
Nowo-Lazurowej. Niestety, miasto nie przedstawiło swoich projektów odnośnie
tego węzła, a przeciez trasa musi się jakoś wkomponować w ciąg Al.
Jerozolimskich. GDDKiA uważa, że w związku z tym budowę trasy trzeba będzie
przesunąć w czasie.

Sytuacja analogiczna do (budowanej przez miasto) Trasy Siekierkowskiej i jej
połączenia z Płowiecką/Marsa. Tam, jak pisze sie ostatnio, ma byc "planowa"
prowizorka ze światłami, która najpewniej zniweluje korzyści z wybudowania
tej trasy: samochody przejada szybko przez miasto i utkną na węźle.

Nno, jakże fajnie rządziłoby się miastem stołecznym! Jakże miło budować trasy
ekspresowe przy pomocy środków unijnych! A tu wszystko sie może rypnąć przez
tę przeklętą koordynację!
Obserwuj wątek
    • corgan1 faktycznie lepiej wybrać kaczkę na prezydenta PL 29.03.05, 04:39
      wtedy przestanie szkodzić Warszawie a w jego miejsce znajdzie się ktoś
      kompetentniejszy. Przynajmniej taką mam nadzieję...

    • Gość: andy Re: Sypią się szumne plany budowy tras ekspresowy IP: *.ien.com.pl / *.ien.com.pl 29.03.05, 10:26
      dziwne, przecież geodeci juz wypalikowali ta trasę...dostaliby zlecenie gdyby
      nie było pewne kiedy zbudują drogę?
      • Gość: płockier Re: Sypią się szumne plany budowy tras ekspresowy IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 29.03.05, 11:50
        W Płocku rządzi PiS. Też nie będzie na czas mostu z grogami dojazdowymi!
        • vampi_r Re: Sypią się szumne plany budowy tras ekspresowy 29.03.05, 12:56
          Oto dobry przykład, jak władze Warszawy myślą i planują budowę wszelkich tras.
          Bez inwestycji GDDKiA długo się nie doczekamy na rozwiązanie problemów korków w stolicy.
          • Gość: Robal Re: Sypią się szumne plany budowy tras ekspresowy IP: *.chello.pl 29.03.05, 15:31
            PIS to banda niekompetentnych polityków trzeciego sortu. Oglądałem na TVN24
            dzisiejszą konferencję prasową Ziobry w sprawie FOZZ. Cóż za żenada! Chciejstwo
            i rzucanie jakimiś strzępami przypadkowych, luźno powiązanych ze sobą zdarzeń.
            Do tego żądanie łamania prawa vide propozycja przedłużenia okresów przedawnień
            z mocą działającą wstecznie. To ma być mowa oskarżycielska dla układu
            postkomunistycznego??? Jeśli tak ma wyglądać budowa IV RP to ja wysiadam.
            Będzie wielka kompromitacja, a tle znów obłowi się jakis drugi Wieczerzak
            • el_matador9 Re: Sypią się szumne plany budowy tras ekspresowy 29.03.05, 22:39
              PIS w ogóle nie nadaje się do rządzenia.O gospodarce nie ma zielonego pojęcia.
              Ich władza doprowadziłaby Polskę do strat idących w dziesiątki miliardów USD
              tak jak dotychczasowa władza Kaczyńskiego na terenie Warszawy.Są to
              wszystko "avatarzy" czy ideowi bracia(reinkarnowane postacie) Towarzysza
              Wiesława czyli I Sekretarza KC PZPR Władysława Gomułki.(mierni,bierni,oszczędni
              ale wierni).Jak to powiedział kiedyś na V Zjeżdzie PZPR Towarzysz Wiesław po co
              wam autostrady jak nie macie samochodów...
              • komagane Re: Sypią się szumne plany budowy tras ekspresowy 29.03.05, 23:19
                Problem w tym, że w mieście potrzebne są rozmaite drogi i różnego rodzaju
                węzły. Akurat trasa Salomea-Wolica jako odciążenie Al. Krakowskiej, jest bardzo
                potrzebna i oczekiwana. I ta właśnie trasa ma byc opóźniona, byc może na lata,
                z powodu opieszałości ludzi Kaczyńskiego...

                Zaprawdę, Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad jedyne, co może
                wybudować w naszym mieście, to drogi krajowe i autostrady, czyli nie to, czego
                potrzeba najbardziej. Natomiast autostrad w miejscu dla nich przeznaczonym,
                czyli poza terenem zwartej zabudowy miejskiej, GDDKiA nie buduje.
                I w ten sposób Kaczor do społki z GDDKiA prowadzą nas na manowce.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka