Dodaj do ulubionych

Warszawianki, idziecie na paradę wojskową?

14.08.08, 13:10
Ja bym poszła, kocham takie parady! Byłam w zeszłym roku, ale w tym
to chyba w domu obejrzę, bo co, sama pójdę.. A w telewizji to
przynajmniej będą relacjonować, kto defiluje wink Tylko przelot
samolotów w tv to już nie to, co na żywo.

ja to jestem tak walnięta na tym punkcie, że jak czytam na stronie
MON-u opis sprzętu i jednostek to już mam ciary i łzy w oczach big_grinDD
Obserwuj wątek
    • kawka74 Re: Warszawianki, idziecie na paradę wojskową? 14.08.08, 13:17
      Widziałam, jak chłopaki ćwiczą smile
      Ja pewnie pójdę, sama, bo stary gdzieś wybywa.
    • nafinafi Re: Warszawianki, idziecie na paradę wojskową? 14.08.08, 13:20
      a ja nawet w tv nie moge patrzec na tych wojskowych smile ("porysowana"
      jestem przez trepa) wink)))))))))))
    • dlania Re: Warszawianki, idziecie na paradę wojskową? 14.08.08, 13:20
      A to fajne jest?
      jak mieszkałam jeszcze w Krakowie to sie regularnie wzruszałam na Paradzie
      Smoków. Szczególnie jak bębny dudniły, a smok dymił.
      • morgen_stern Re: Warszawianki, idziecie na paradę wojskową? 14.08.08, 13:24
        To coś jak parada smoków, tylko bardziej patriotycznie big_grin
    • dirgone Re: Warszawianki, idziecie na paradę wojskową? 14.08.08, 13:34
      Zastanawiam się właśnie, czy na paradę, czy na rower. I tak sobie myślę, że może
      na paradę rowerem? Ale to bez sensu trochę, bo będę zawadzać sobie i innym i nic
      nie zobaczę.
      Ale chyba to podzielę na rower-parada-rower, bo blisko mam smile
      • morgen_stern Re: Warszawianki, idziecie na paradę wojskową? 14.08.08, 13:38
        Byłam w zeszłym roku właśnie z rowerem i to był dobry pomysł,
        szczególnie podczas powrotu wink
        A i podczas oglądania nie przeszkadzał zbytnio - stałam na koszu na
        śmieci koło przystanku, rower pode mną i git wink
    • madame_edith Re: Warszawianki, idziecie na paradę wojskową? 14.08.08, 13:44
      Powiem tak: Byliśmy z chłopem i z dwulatkiem w zeszłym roku i sobie
      poprzysięgliśmy, że nigdy więcej spędów. Taka parada wygląda fajnie
      w telewizji, natomiast na żywo jest też fajna acz trochę ekhm
      uciążliwa. Po pierwsze niesamowity tłum ludzi, a stanąć przy
      barierkach musisz dużo wcześniej, żeby zająć miejsce (dalej nic nie
      widać zza drzew). Im bliżej rozpoczęcia tym tłum bardziej napiera na
      tych przy samych barierkach (wiem, bo staliśmy) i zaczyna się robić
      niefajnie. Dzieciakowi napalonemu na czołg znudziło się czekanie po
      20 minutach i ostatecznie chłop musiał z nim opuścić posterunek,
      więc się momentalnie zgubiliśmy (telefony nie działały). Jak wozy
      pancerne odpalą silniki to stoisz w smrodzie spalin i potwornym
      hałasie, a zanim ruszą mija kolejne kilkadziesiąt minut (bez kitu).
      Przejeżdżają w końcu (widzisz i tak tylko to co po Twojej stronie),
      przelatują samoloty (dzięki drzewom bardziej je słychać niż widać)
      no i heja do domu. I tu zaczyna się pandemonium pod tytułem: "cały
      tłuma rusza na przystanek i wsiada do autobusów, które nie są z
      gumy".
      Generalnie wspomina się fajnie. Jest patriotycznie i można pogadać z
      żołnierzami, ale oglądu całości człowiek nie ma niestety. A tak
      naprawdę przegwizdane to mają ci żołnierze w potworny upał w pełnym
      słońcu i ubrani w czarne skórzane buty i rękawice (ci z czołgów
      jeszcze te charakterystyczne czapki- kaski).
      • zebra51 Re: Warszawianki, idziecie na paradę wojskową? 14.08.08, 13:49
        Żałuję, że nie będę mogła zobaczyć parady na żywo. Młode też żałuje,
        choć równie mocno by go kręciła parada sprzętu budowlanego.
        Cholibka, coś w tych paradach i mundurach jest bo sama rzuciłabym
        jakieś kwiaty takim pięknym, rosłym młodzieńcom na czołg smile)))))))
    • sanna.i Re: Warszawianki, idziecie na paradę wojskową? 14.08.08, 15:14
      Chodzimy, pójdziemy. Z okna dziś widzimy helikoptery jak latają czwórkami,
      ćwiczą zapewne. A rano byliśmy w muzeum techniki wojskowej. Syn
      zachwycony,dziwne by było, gdyby nie był, mama wszak w wojsku 6 lat pracowała...
    • angazetka Re: Warszawianki, idziecie na paradę wojskową? 14.08.08, 15:19
      Nie idziemy, dla mnie to żadna atrakcja. I za gorąco.
    • e_r_i_n Re: Warszawianki, idziecie na paradę wojskową? 14.08.08, 17:27
      Po raz kolejny nie ma mnie w Warszawie przy okazji takich imprez - a młody
      chętnie by poszedł.
    • volta2 Re: Warszawianki, idziecie na paradę wojskową? 15.08.08, 01:22
      my takich imprez nie lubimy przegapiać, ale rzadko kiedy udaje nam
      się być w warszawie i stąd to będzie nasza pierwsza parada wojskowa
      opis forumki o tym czekaniu i gorącu i tych strasznych tłumach nieco
      mnie zniechęca, ale póki co - wybieramy się.

      ponoć gdzieś rekonstruowali walki powstańcze - i nie zauważyłam
      żadnego info, więc może teraz coś nadrobimy?

      rok temu byliśmy na czymś w rodzaju rekonstrukcji wkroczenia
      napoleona do miasteczka, i były bitwy, armaty i inne takie -
      dzieciom się podobało

      • dirgone Re: Warszawianki, idziecie na paradę wojskową? 15.08.08, 08:40
        Upału to raczej dzisiaj nie będzie. Jeśli już, to deszcz. Wolałabym upał...
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka