Dodaj do ulubionych

znów o leku: verrumal (kwas salicylowy) czy mogę?

28.01.08, 13:44
Na stronie KUKP nie znalazłam nic o verumalu ani o kwasie salicylowym.
Płyn do stosowania na skórę, skład: na 100g - 10g kwasu salicylowego, 0,5g
fluorouracylu, 8g dwumetylosulfotlenku. Verrumalu używałam jeszcze przed ciążą
na nawracające od czasu do czasu brodawki na podeszwach stóp.
Na ulotce pisze, że nie wolno stosować w czasie karmienia piersią, pediatra
powiedziała, żeby na razie nie używać (pytałam jak mały miał 3 tygodnie). A
mnie się nie chce wierzyć, że płyn nanoszony miejscowo na skórę na 2 - 3
punkciki wielkości ziarnka maku / łebka od szpilki może zaszkodzić
6tygodniowemu brzdącowi...
Obserwuj wątek
    • bathilda Re: znów o leku: verrumal (kwas salicylowy) czy m 28.01.08, 14:05
      Mnie się też nie chce wierzyć. Ale to bardzo "bazowa" substancja, trudno coś
      znaleźć - może zadzwoń do p. Moniki albo do KUKP?
    • monika_staszewska Re: znów o leku: verrumal (kwas salicylowy) czy m 28.01.08, 15:55
      Salicylanów nie lubimy stsowanych doustnie, długotrwale, bo
      sporadycznie da sie przeżyc. Na problemy typu brodawki, odciski
      czyli przy stosowaniu wybitnie miejscowym, nawet długotrwałym nie ma
      problemu.
      pozdrawiam :)
      monika staszewska

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka