Witajcie!
Pisze tu teraz wiadomosc malo popularna, ale bardzo wazna dla nas, mamus

Otoz, nie wolno sadzac maluszkow samemu. Dziecko powinno usiasc samo.
Kolejnosc rozwoju dziecka jest taka: lezenie na brzuszku, podnoszenie sie,
raczkowanie do tylu, potem do przodu i z tego raczkowania do przodu po
odepchnieciu sie dziecko dopiero siada

Logiczne prawda?
Tymczasem my mamy wdrukowane, zeby dziecko sadzac, obkladac poduchami, bo
chce ogladac swiat, bo placze, bo tak robily nasze mamy itd.
BLĄD w sztuce!
Dziecko, które najpierw siada a potem raczkuje z reguly raczkuje bardzo
bardzo krótko, bo skoro juz zna pozycje pionowa, to chce od razu wstawac! To
skolei doprowadza do wad postawy ale tez i do zaburzen mowy, czytania,
dyslekcji i dysortografii...
Niewiarygodne?
Otoz jest to zwiazane ze stymulacja ukladu przedsionkowego w mozgu, wlasnie
podczas raczkowania, lezenia na brzuszku i innych zabaw z glowa w dol.
Nie bede sie juz tu teraz rozwijac na temat anatomii, budowy ucha srodkowego,
rozwoju ruchu i fizjoterapii, ale uwierzcie mi, ze to o czym sie malo mowi
niedlugo bedzie naglosnione! Lekarze dopiero teraz sie tego ucza od
rehabilitantow. My, mamy, juz to wiemy i wykorzystujmy zanim nasze pociechy
urosna!!!
I mowmy o tym wszedzie, chocby po to, zeby zdementowac błędy w artukułach w
czasopismach dla mam, ktore sie wciaz zdarzaja na ten temat.
Powodzenia!!!