cewnika

(36 wyników)
  • Witam, mam pytanko jak to jest ze skierowaniem na pobranie moczu przez cewnik? kolezanka ma do IMiDz ale lekarka mowila lub do Dziekanowa, wiecie ile sie czeka?a mozna gdzies indziej?no i przy okazji moze by synkowi robili stulejke, ciemna jestem a probuje udzielic info, pomozecie? pozdrawiam,Agnieszka
  • Mam skierowanie od prywatnego lekarza spoza szpitala. Chcę zapłacić 100% za cysto. Nie mogę znaleźć NIKOGO kto założy małej cewnik. Nawet odpłatnie. SZLAG! Czy są jakies przepisy? Niedługo przedawni mi się skierowanie - będe musiała zapłącić za kolejną prywatną wizytę. Na termin u nefro z NFZ czeka się ponad 6 mcy. Czy też tak macie? RTG odsyła na pediatrię, pediatria na nefro, nefro do RTG w kółko macieju. Na dodatek strajk.
  • Witam ! Synek będzie musiał mieć zrobione CUM. Zwracam się do osób których dzieci miały to badanie w Poznaniu, aby poradziły gdzie najlepiej wykonać to badanie. Pytam bo z tego co się dowiedziałam na ul. Szpitalnej wykonują je tylko po znieczuleniu miejscowym, bo ponoć tak lepiej dzieci siusiają, a na Krysiewicza dodatkowo podają syrop uspokajający. Nie wiem gdzie się udać. I w ogóle jestem przerażona, ale staram się myśleć, że skoro wykonują badanie bez większego znieczulenia t...
  • Witam, jestem tu po raz pierwszy. Gdy synek miał 3 tygodnie nabawił się zum (byliśmy na patronażu w przychodni) okazało się, że nie przybierał na wadze. W czasie jak byliśmy w domu karmiłam piersią wtedy też mały ulewał dość sporo (możliwe jest też, że było zbyt mało pokarmu). Po przyjęciu na oddział pobrano mocz cewnikiem i wyszły bakterie E.coli w liczbie 3x10 do 3., pH moczu 6,5 pozostałę parametry bez zmian. Otrzymywał amoksikav i po 5 dniach posiew był w porządku. Od kolejnego...
  • Czy operował ktoś przewężenie podmiedniczkowe moczowodu ? Jeśli tak to w jakim wieku było dziecko i czy po zabiagu jest wszystko Ok ? Najprawdopodobniej czeka nas operacja :( Pozdrawiam
  • 15,06 mam skierowanie z synkiem do szpitala w Dziekanowie Leśnym na cystografię, lekarz dr Gruchalski powiedział, że jest to badanie wykonywane bez znieczulenia. Czy w innych placówka (może za pieniądze) przeprowadzają to badanie ze znieczuleniem? Czy może podac wcześniej dziecku środki uspokajające?
  • Czesc Dziewczyny! Za tydzien idziemy z synkiem na cystografie. Samo badanie, wiem na czym polega, ale mam kilka pytan odnosnie tego: 1. Jak dlugo trwa to badanie? 2. Jakie stosuja znieczulenie? 3. Do mam chlopczykow: rozumiem, ze penisek po tym badaniu bedzie bolal, w koncu beda tam gmerac, no wiec jak mozna pomoc synkowi zeby zmiejszyc bol? Ciepla kapiela? Moze macie jakies sposoby? Z gory dziekuje i pozdarwiam Was i Wasze pociechy!
  • witam, otoz pisze w imieniu kolezanki, Jej synek wczesniak mial takie cuda w moczu: pierwsze badanie z 12.08 - escherichia coli >10^6 CFU/ml drugie z 28.08 - brak e.coli, jest euterobacter 10^5 CFU/ml trzecie z 12.09 - e.coli 20 000 CFU/ml a tak pobierany byl mocz: pierwszy - umyłam myjką z płynem i spłukałam wodą - do kubeczka jałowego otwartego w momencie jak zaczął sikać drugi - myty tak samo, ale kubeczek był długo otwarty (stałam w nocy 1,5 godziny. myślałam że sika ...
  • Dziewczyny, postanowiłam opisać wrażenia z cystografii, która odbyła się w szpitalu w Koninie, na oddziale dziecięcym. Chciałabym się dowiedzieć czy Wy również przeżywacie taki koszmar u siebie, bo jeśli w innych szpitalach wygląda to badanie inaczej, to obiecuję sobie, ze w przyszłym roku wyjadę nawet do Warszawy, ale żeby wszystko było jak należy. Rok temu również mieliśmy takie problemy, tylko nie widziałam najgorszego - cewnikowania, bo mi zabrali córkę do zabiegowego... No i ...
  • jak to badanie sie przeprowadza u dziecka?syn ma 12 lat i moczy sie w nocy doktor cos wspominał o tym badaniu jakos nie moge sobie tego wyobrazić zeby mój syn dał sobie coś włozyc do cewki moczowej bo to chyba na tym polega ,cztery lata temu przeszedł operacje serca i ma nie miłych wspomnien po cewniku .Pozdrawim.
  • Witam Was, jestem tu nowa i ze względu na fakt, że w najbliższym czasie moja 9cio miesięczna córcia ma mieć cystografię - mam prośbę. Czy ktoś mógłby napisać mi na czym polega to badanie i jak przygotować do niego malucha. W moim szpitalu podejmowali już dwa razy próbę zrobienia tego badania ale nie mogli małej zacewnikować. Miała w sumie 4 lewatywy i 2 dni prawie nic nie jadła (wymagania do bdania). W czwartek jedziemy do Lublina w tym samym celu. Zastanawiam się, czy te lewatywy są k...
  • Dziewczyny, czy słyszałyście o tym, że przy cystografii można wpuścić kontrast nie tylko za pomocą cewnika, ale tzw. nakłucia nadłonowego, co podobno jest o wiele mniej bolesne i nie ma ryzyka zakażenia? Wczoraj powiedziała mi o tym "zwykła" pediatra, a nefrolog nic o tym nie wspominała. Podobno do pewnego momentu robił to IMiD w Warszawie na Kasprzaka, ale zepsuł im się aparat, ale gdzieś w Warszawie podobno można to zrobić Macie jakieś info? I wogóle czy to jest to to samo, co "n...
  • czesc magda, czy mieliscie moze cystografie na szaserow? jesli tak to napisz mi jak bylo ? my bedziemy musieli ja wykonac (niestety), oczywiscie jesli ktoras z mam miala to tez prosze o jakas informacje dzieki i pozdrawiam
  • No i juz mamy to za soba, ale.... Pierwsze koty za ploty, cystografia byla robiona w Wwie na Szaserow i niestety dla nas nie do konca sie udala...ale po kolei Najpierw przyjecie do szpitala(formalnie na 5dni...praktycznie na 3h)Pozniej USG, wywiad(dosc dokladny); i wyladowalismy u pielegniarek na cewnikowanie. Odbylo sie dosc sprawnie, trzeba przyznac, ze bardzo dbano o higiene(w zwiazku z tym mam ndzieje, ze niczego nie zlapala)i bez wielkiego krzyku pobrano jeszcze mocz do badan...
  • Czy moglabys mi powiedzic co bylo na skierowaniu do szpitala(na cystografie) bo mam je zdobyc, a nie mam pojecia jak ma brzmiec...czyli, czy do szpitala po prostu, czy konkretnie na cystografie? I ile trwa faktyczny zabieg, cewnik +zdjecia, bo rozumiem, ze na opis trzeba poczekac.A i czy ma Szaserow znieczulaja zelem, czy trzeba sie jakos szczegolnie doprosic?
  • witam. dziewczyny moj 2 miesieczny synek ma za tydzien cystografie. jak to wyglada?napiszcie mi czego mam sie spodziewac bo bardzo sie tego boje.pozdrawiam wszystkich
  • Bylismy wczoraj z 15 miesieczna coreczka na badaniu. Niestety badanie wykazalo reflux II stopnia, ale nie bylo takie straszne. Najgorsze bylo zakladanie cewnika, mala strasznie plakala, a my nie moglismy byc przy zabiegu. Lekarka nie zgodzila sie na nasza obecnosc, ale w sumie nie dziwie sie, bo sama miala fartuch ochronny i maseczke na twarzy, a my bylismy zupenie nieprzygotowani pod wzgledem stroju. Przy samej cystografi bylam obecna, nie wydaje sie, zeby to badanie bylo bolesne...
  • witam Powiedzcie mi prosze jak znosza wasze dzieciaczki cystografję (chłopcy) pojutrze bedzie mój synek miał pierwszy raz robione te badanie. strasznie sie denerwuje. (robię prywatnie - bo NFZ wyczerpało juz liumity w tym roku) czy musi być na czczo ?? U mojego synka na USG wyszło że ma w lewej nerce powiększoną miedniczkę po konsultacji z lekarzem jestem teraz przed cystografją. dodam że wyniki moczu zwykłe i posiew ma bardzo dobre.
  • Opowiedziałam mojemu Jaśkowi jak wygląda dokładnie badanie, uprzedziłam, że moze być nieprzyjemne, pośmieliśmy się, że będzie miał w pęcherzu farbkę ciekawe jakiego koloru. Tymczasem przestraszył się leżenia na wysokim lóżku zabiegowym, miał wrażenie, że spadnie i zanim zdążył sie rozluźnić pielęgniarka zaczęła wkładać cewnik no i zaczął bardzoe płakać i krzyczeć, że go strasznie boli i prosić, żeby wyjęła tę rureczkę. Pielęgniarka próbowała wepchnąć głębiej ale nie udawało się w ...
  • Czy moze tylko nieprzyjemna? Jak zareaguje 2 miesieczne dziecko ktore nie moze miec nawet 'glupiego jasia' bo ma chore serduszko? Po cesarce mialam zalozony cewnik i bylo to jedynie lekko nieprzyjemne uczucie , czy mozna to porownac do cystografii???

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się