mgr

(18 wyników)
  • Dobra, mam do was male pytanie i tak jakby ankietke. Otoz jest konkurs pod ktory podpadalbym niemal idalnie, 95% wymagan spelninych. Ino jest to konkurs na asystenta, w dodatku wymagaja jedynie mgr. I tu pytanie: znizyc sie do poziomu czy trzymac fason i olac sprawe. Prosze o opinie.
  • W tym roku kończę studia magisterskie i w przyszłym planuję zacząć studia doktoranckie. W międzyczasie chciałabym sensownie spożytkować "wolny czas" pomiędzy obroną mgr a rekrutacją na dr i myślę m.in. o wyjeździe (np. na wakacje) do jakiegoś zagranicznego ośrodka badawczego na krótki staż. Oczywiście nie będę już studentką ani jeszcze doktorantką, czyli formalnie moje związki z uniwersytetem będą żadne. Czy jest jakiś sposób, by uzyskać dofinansowanie na taki wyjazd? Gdzie mam się zwró...
  • Obroniłam wczoraj mgr i zaproponowano mi napisanie dwóch artykułów do publikacji na podstawie pracy magisterskiej. Chciałam się Was zapytać, czy to jest coś ważnego i jak taka publikacja wyglada? Czy to wszystko długo trwa? Gdzie się publikuje? I jak to technicznie zrobić? Czy trzeba samemu szukać miejsca do publikacji? I czy można to potem wykorzystać jako atut przy staraniach na studia doktoranckie? No i czy jest się czym ekscytować, bo na narazie chodzę dumna jak paw ;-)...
  • Bardzo pilnie potrzebuje do wizytówek, a na uczelni wciaz wszyscy maja wakacje i nic nie wiedza o obowiazywaniu jakiejkolwiek formatki. Czy ktos moze mnie poratowac i podac, co napisac w miejsce "mgr", zeby bylo po angielsku i do tego poprawnie? W necie znalazlam tylko "MSc" - i nawet nie wiem, co to mogloby oznaczac....
  • Witam. Studiowałam filozofię na UŚ, pracę magisterską napisałam z zakresu filozofii społecznej, a moje zainteresowania przekierowały się z filozofii ku socjologii. Pracę doktorską postanowiłam napisać z socjologii i wszystko było by w porządku gdyby nie mój ogromny lęk przed egzaminem z socjologii, który będzie mnie czekać przed obroną pracy doktorskiej. Wiem, że do tego czasu jeszcze sporo wody upłynie, i może robię z igły widły, niemniej boję się, że samym siedzeniem w bibliotece i c...
  • czy jest to wogóle mozliwe???
  • Właśnie skończyłem administracje. I mam już zaawansowany projekt pracy doktorskiej z prawa handlowego. I co się dowiaduje? Nie uwierzycie? Doktor nauk prawnych po prawie nie równa się doktor nauk prawnych po administracji dr prawa po administracji w żaden sposób nie może wykonywać zawodu prawnika w praktyce. nawet mu nowa ustawa Ziobry o licencjach prawniczych nie pomoże. Bo zawsze trzeba i do licencji i do wszystkich aplikacji prawniczych przedstawić dyplom mgr prawa. Wynika ...
  • Witam serdecznie. Od jakiegoś czasu sledzę Wasze forum zbierając wiele ciekawych informacji dotyczących studiów doktoranckich i pisania pracy. Sama właściwie zdecydowałam się na podjęcie tego wyzwania;). Pracuję, więc studia stacjonarne były by dość ryzykownym wyborem (zajęcia - nawet jedne- w ciągu tygodnia nie wchodzą w grę), w związku z tym zdecydowałam się na tryb zaoczny, i tu zaczyna się mój kłopot. Tematycznie chciałabym poruszać się w obszarze psychologii i socjologii. N...
  • Bardzo prosze o informacje. Piszę prace z antropologii kultury. Korzystam z wielu materiałów internetowych (głównie zdjęć). Czy jeśli nie są wyraźnie zastrzeżone mogę je umieszczać w pracy? czy muszę podawać dokładne namiary stron, z któryh pochodzą załączniki? z góry dziekuję za pomoc. aga
  • Z jednego kierunku mam licencjat z drugiego niedługo będę bronić pracę magisterską. Mój promotor powiedział mi że mogę pisać doktorat z ktorego chcę.. Czy to prawda czy ktoś wie coś pewnego??
  • Witam, Mam licencjat i mgr z Ekonomii,także licencjat z Filologii Angielskiej, teraz jestem na USM (Filologia Angielska).Semestr temu zdawałam na UAM (językoznawstwo ang), ale pomimo tego, iż przed egz wstępnym znalazłam promotora (Prof. Teresa Siek-Piskozub), chętnego do "poprowadzenia mnie" i akceptującego mój wstępny projekt badawczy, nie zostałam przyjęta. Przypuszczam, że to ze względu na fakt, iż nie mam jeszcze mgr z Filologii Angielskiej. Zastanawiam się, aby wykorzystać to, ...
  • Witam! Jak wiadomo u nas skroty przed nazwiskiem to w zaleznosci od stopnia edukacji mgr, dr lub dr hab., prof. a w jezyku angielskim? Czy ktos moze mi odpowiedziec na to pytanie?
  • A ściślej rzecz biorąc do jakiś czasopism naukowych z dziedziny finansów przedsiębiorstw czy rynku kapitałowego pisać żeby taki artykuł naukowy liczył się podczas rekrutacji na studia doktoranckie. Wiem że to raczej powinno być współautortwo z pracownikiem naukowym bo inaczej mam nikłe szanse na zamieszczenie publikacji ale akurat z tym nie byłoby problemu. I ogólne pytanie, co robiliście na studiach mgr. żeby zwiększyć swoje szanse na dostanie się na studia doktoranckie. Ja jeste...
  • Witam! Piszę do Was z prośbą o poradę w sprawie pisania tytułów przed nazwiskiem. Ukończyłem zarządzanie na jednej z AE, zrobiłem też doktorat z nauk ekonomicznych. Dodatkowo - w międzyczasie - ukończyłem studia inżynierskie na Politechnice z zupełnie innego zakresu (Elektronika). Mam pytanie, czy obecnie mam "pisać sobie": - dr inż. Imię Nazwisko, czy - inż., dr Imię Nazwisko? A może jeszcze inaczej? Nikt ze znajomych nie może mi poradzić:-) Pozdr. Oluuu
  • Hej :-) Dopiero zamierzam rozpocząć studia doktoranckie (chociaż badania już idą :-) ) i widzę, że jest sporo papierkologii: www.pollub.pl/index.html?kat=900 Powiedzcie mi jak wygląda rekrutacja w praktyce. Co trzeba pozałatwiać? Pracę dyplomową miałem na 6, na dyplomie 5, ale średnia ze studiów niezbyt wysoka (ech te początki). Kilka artykułów jako popełniłem (jako współautor)... Będę wdzięczny.
  • Witam, mam pewną wątpliwość dotyczącą możliwości napisania artykułu z przyszłym recenzentem mojej pracy dr. Słyszałam, że współautorstwo artykułu wyklucza z grona potencjalnych recenzentów osobę, z którą się uprzednio współpracowało. Chodzi prawdopodobnie o zasadę bezstronności przy ocenie wysiłku naukowego doktoranta. :-) Chciałabym się dowiedzieć jak ta sprawa wygląda w rzeczywistości uczelnianej.
  • KTO WIE(12)

CZY INŻYNIER MOŻE ROBIĆ DOKTORAT? TURSBUD mch47@op.pl
  • czy pozwalacie sobie mówić na Ty, a do studentów też na Ty/Wy? ja zawsze zwracam się na proszę Państwa, proszę Pani, Panie Adamie - i podczas zajęć i w bufecie, po skończonym kursie również proszę, żeby do mnie nie zwracać się "pani magister" albo co gorsza "pani profesor" (to maniera I roku) tylko na "pani M" staram się zachować pewiem dystans, z doświadczeń kolegów wynika, że jak są ze studentami na Ty, to nieuniknione jest "wchodzenie na głowę" i zdarzają się jęczący "oj, ...

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się