Forum Dom Ogród na balkonie
ZMIEŃ
      tarasu

tarasu

(17 wyników)
    • fotoforum.gazeta.pl/72,2,638,76891086,76891086.html istota problemu jest wyłuszczona w wątku foto, dodam, że zadaszenie ma obejmować ok. 8-9m2 tarasu, oraz że nie można go montować do podłogi tylko do ściany i dość niskiej ścianki balustrady zewnętrznej. Fajnie żeby wytrzymało wiele (!) sezonów, żeby było "klimatyczne"... więcej życzeń nie mam ;-)
    • Witam, zachęcam wszystkie właścicielki balkonów i tarasów do przesłania zdjęć swojego balkonu i rzutu (rysunku z wymiarami) z góry - na portalu jest konkurs gdzie można wygrać projekt zrobiony przez architekta krajobrazu :) Żeby nie było, że spam, nie wklejam linka - link macie w stopce.
    • ja mam dwa balkony/tarasy jeden ma okolo 15m a drugi okolo 6.oba po stronie zachodniej.
    • Na termometrze było 12 st, piękne słońce. I nie wytrzymałam. Wyszłam na taras i zaczęłam wyrywać zeszłoroczne padłe rośliny z korytek. Potem zebrałąm walające się liście na podłodze. I tak się rozpędziłąm że w końcu zaczęłam oskubywać suche, cienkie poskręcane, z przekwitłymi kwiatostanami gałązki rdestu. Jestem bardzo zadowolona z tej godziny na moim tarasie. Moje ręce miały kontakt z ziemią..... Niech już szybko przychodzi wiosna!
    • Nie mogłam się powstrzymać, na tarasie bezwietrznie i słonecznie. Latam z palmą i opuncjami. Na noc oczywiście latam w drugą stronę. Taras już sprzątnięty i umyty, zabawki dziecięce "tarasowe" już w użyciu!!! Nareszcie prawdziwa wiosna!!
    • tarasowe profesjonalistki, potrzebuję pomocy, bo zielona w temacie jestem jak ogórek/choinka/szczypiorek (do wyboru). mam strasznie fajowy tarasik na 2. pietrze bloku i na wiosnę chciałabym go zazielenić - na początek zwisającymi na zewnątrz roslinami (nie musza koniecznie kwitnąć, za to koniecznie musza lubic słonce, bo tego mam w nadmiarze - promienie od wschodu do zachodu). bardzo bym chciała, żeby zwisały sobie na co najmniej metr i nie wymagały wiekszej pielęgnacji (boje sie mieć co...
    • Witam, W tym roku mam zamiar zagospodarować swój taras. Na pierwszy rzut chciałam połozyć deskę tarasową. Czy możecie polecić jakąś solidną firmę ?dodam że mieszkam w Warszawie. Z góry dziękuję:-)
    • prosze o rade, nie wiem jakie moge kupic iglaki-krzewy przy malym dziecku? pozdrawiam
    • taki w okolicach 30 metrów ? pewnie właściciele małych balkonów spojrzą z zazdrościa, ale chciałam zauważyć, ze to wcale nie jest takie proste urządzenie takiego dużego balkonu ! chocbym nastawiała kilkanaście donic, ciągle jest łyso i tak jakoś pusto, nijako ..... ukwiecenie całego balkonu kosztowałoby mnie majątek ! a ile podlewania codziennie, chyba z godzinę ! moze macie jakies ciekawe pomysły, jak urządzic prawie 30-metrowy balkon, zeby było pieknie ????
    • terminu siewu wskazywane na opakowaniach nasion dotyczyły chyba normalnych, dawnych czasów... kiedy zima była zimą ;-) czy zatem widząc na torebce oznaczenie III lub IV już nerwowo zastanawiacie się, czy aby nie skusić się i nie zasiać? Mnie nosi... powyrywałam juz z donic na tarasie wszystkie "suszki" po ubiegłym sezonie, wieloletnie pięknie już odbijają... i chce mi się siać :-))))
    • Przed tym mrozichem co nastał? Ja szczerze mówiąc chciałam, ale mam tyle śniegu na tarasie, że nie dotarłam :(
    • Feniks(4)

Mam takiego 3-latka. Stoi twardo na tarasie. Jest coraz większy, a zwłaszcza coraz szerszy.. Nie wiem co będzie jak będę musiała go wnieśc do pokoju. Pół pokoju mi zajmie. Tego lata urósł najbardziej. Zeszłą wiosną przesadziłam go do nowej donicy i tej wiosny będe musiała zrobic to samo - już się nie mieści. Korzenie strasznie mu rosną. Na tarasie mam przez 8 godzin słońce i czuje się tam świetnie!!!
    • witam przebiegam po necie w poszukiwaniu ratunku, może tutaj... otóż: mamy taras, mniej więcej 8x3, na razie jest zabezpieczony papą, co oznacza, że nie można z niego korzystać i to jest powodem, powiedzmy delikatnie, scysji rodzinnych, bo ja chcę móc używać ten taras w sensie wyjść, rozłożyć stoliczek, porozstawiać doniczki, sami wiecie, ale do tego potrzebne jest zrobienie podłogi tarasu. Mój małżonek nie chce płytek, tylko... no właśnie, sam nie wie co... kiedyś podobno wid...
    • Mam bardzo duzy zasłoniety od wiatru taras- południowo wschodni, Z czego balustrada to kilkanascie metrów długosci szyby. Postawiłam w donicach rózne kwiaty i dopoki nie przyszły upały, rosły mi pięknie. Teraz od kilku dni wstawiałam wczesnym rankiem w głąb tarasu,bo bałam sie,że nagrzane szyby porażą rosliny, a jak zeszło słońce znów podstawiałam na miejsce. Ale zastanawiam się, czy to "wędrowanie"( tak około 1,5 m w te i we wte, im nie zaszkodzi. Dziś zasłoniłam zwykłymi jasnym parasolkami...
    • img36.imageshack.us/my.php?image=dsc01157g.jpg
    • chciałam kupic na taras glicynię. Mam dwa tarasy (kazdy po 20m2), jeden od południa, drugi od północy. Myslałam o wystawie południowej (trzecie piętro). Czy Ktoś z Was ma jakies doświadczenia z glicynią? Chciałabym kupić kilkuletnie pnącze (bo kwitnie dopiero w trzecim roku), ale nie wiem czy to ma sens?

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się