Dodaj do ulubionych

Zapach podobny do Lalique Le Parfum???

04.09.06, 19:17
Ja wiem, że to brzmi jak herezja, bo równie dobrze można byłoby spytać „Kto
jest podobny do Al’a Pacino?”, no ale jednak jestem już tak zdesperowana, ze
postanowiłam poszukać rady doświadczonych Forumek/Forumków i zadać moje
pierwsze na tym Forum „merytoryczne pytanie”.
A właściwie to poprosić o podpowiedź: który zapachów jest „w odbiorze”
zbliżony do Lalique Le Parfum?
Nie chodzi mi tu bynajmniej o jakieś tańsze odpowiedniki.
Zapach „może kosztować”, byleby tylko od Lalique’a był intensywniejszy i
trwalszy :ehem:
Ostatnie arcydzieło Domu byłoby bowiem zapachem mojego życia, gdyby nie fakt,
że jego woń jest nieprawdopodobnie subtelna i ulotna.

Najpierw myślałam, że to tylko JA go nie czuję na SOBIE.
No ale bliscy zmuszeni do odpowiedzi na pytanie „Jak pachnę?”, zadane w dwie
godziny po aplikacji zapachu zdodnie zeznawali „W ogóle nie pachniesz” :cry:

Później pomyślałam sobie, że może ten Lalique „tak ma” na MOJEJ skórze.
Przeprowadziłam więc dalsze testy: z koleżanek zapach znikał równie szybko
jak ze mnie :(

Po tak metodycznie przeprowadzonych testach na ludziach przystąpiłam z kolei
do testowania zapachów, które – gdyby wziąć pod uwagę kompozycję nut
zapachowych – POWINNY pachnieć podobnie, jak Lalique Le Parfum.
Żaden z nich nie pachnie !!!
Stąd moja desperacja i prośba o podpowiedź!!!
Aha! Bynajmniej nie chodzi mi o to, aby aura zapachu roztaczała sie wokół
mnie w promieniu kilkunastu metrów;)
Po prostu chcę czuć, że mam perfumy :ehem:
Z góry dziękuję za pomoc :ehem:


Obserwuj wątek
    • vanilia72 Re: Zapach podobny do Lalique Le Parfum??? 04.09.06, 21:47
      Cristobal Balenciaga jest bardzo podobny ;) bardzo !
      • rheia Re: Zapach podobny do Lalique Le Parfum??? 05.09.06, 08:01
        Co do Cristobala to podpisuje się obiema łapkami:)Dodatkowo podobnym do Le
        Parfum jest Voile d`Ambre Yves Rocher:)
    • m23p31 Re: Zapach podobny do Lalique Le Parfum??? 05.09.06, 08:35
      ja mialam pare próbek i dla mnie pachnial podobnie do addict.
    • astronomiczna.ania Re: Zapach podobny do Lalique Le Parfum??? 05.09.06, 08:54
      Serdecznie dziękuję za podpowiedzi:)
      Cristobala znam i uwielbiam :ehem:
      Zapachu YR nie znam i chętnie się z nim w najbliższych dniach zapoznam :)
      Jeśli chodzi o Addict, to zapach podoba mi się szalenie, ale .... dopiero po
      dobrych paru godzinach od aplikacji, początek jest dla mnie trudny do
      zaakceptowania ;)
    • kalia_t Re: Zapach podobny do Lalique Le Parfum??? 05.09.06, 08:59
      Proponuję poszukać perfum z wyraźną nutą kminku w głowie, bo na mnie Le Parfum
      pachnie właśnie...kminkiem i innymi przyprawami. Jeśli miałabym porównywać na
      pewno nie widzdę podobieństwa do Cristobala(który w moim mniemaniu przypomina
      Alchimie), ani też tym bardziej Addicta. W subiektywnym odczuciu Le Perfum
      klasyfikowałabym w pobliżu...Chaumet, może trochę Theoremy, ale to jednak różne
      zapachy.
      • m23p31 Re: Zapach podobny do Lalique Le Parfum??? 05.09.06, 09:39
        kalia_t napisała:

        > Proponuję poszukać perfum z wyraźną nutą kminku w głowie, bo na mnie Le
        Parfum
        > pachnie właśnie...kminkiem i innymi przyprawami. Jeśli miałabym porównywać na
        > pewno nie widzdę podobieństwa do Cristobala(który w moim mniemaniu przypomina
        > Alchimie), ani też tym bardziej Addicta. W subiektywnym odczuciu Le Perfum
        > klasyfikowałabym w pobliżu...Chaumet, może trochę Theoremy, ale to jednak
        różne
        >
        > zapachy.

        Własnie, wczoraj dostalam probke Alchimie i myslalam, ze to juz jakies zwidy
        nosowe;) Na mnie Alchimie baaardzo przypomina Cristobala (małe rozczarowanie).
        A co do porownania Lalique do Addicta... na serio tak na mnie pachnie;)
        • kalia_t Re: Zapach podobny do Lalique Le Parfum??? 05.09.06, 09:52
          Wierzę, że zapachy wyczyniają cuda na skórze:))) a z podobnych do Addicta znam
          Brit Gold i Trouble:) O!!! właśnie!!! Trouble możemy polecić koleżance, (że też
          na to wcześniej nie wpadłam) dzięki m23p31
          • m23p31 Re: Zapach podobny do Lalique Le Parfum??? 05.09.06, 10:22
            :))))
    • astronomiczna.ania Re: Zapach podobny do Lalique Le Parfum??? 05.09.06, 13:26
      Theorema to będzie w takim razie mój kolejny trop :ehem:
      Jak również Brit Gold :)

      W sprawie Chaumeta będę chyba musiała uśmiechnąć się do Forumek w
      wątku „poszukiwawczym”.
      Jestem z Krakowa i w żadnej ze znanych mi perfumerii nie widziałam zapachów
      Chaumet’a.
      Jeśli chodzi o Trouble’a, to niestety na mojej skórze staje się on po pewnym
      czasie tak upiornie słodki, że nie dałabym rady nosic go cały dzień :(
      • alixana Re: Zapach podobny do Lalique Le Parfum??? 07.09.06, 09:45
        Astronomiczna Aniu, Chaumety bywały w Krakowie w GC na rogu Wiślnej i św. Anny.
        Nie wiem, czy jeszcze tam bywają, ale jest to pewien trop.
        Różne "dziwne" marki (m.in. rzadko spotykany Lalique) można spotkać w
        niewielkiej perfumerii na ul. Grodzkiej (nieopodal Instytutu Włoskiego).
        Spróbuj też w perfumerii przy kościele Mariackim. Chyba kiedyś widziałam tam
        tester. I jeszcze (to całkowicie strzał w ciemno, dawno tam nie byłam) - w BB
        (dawny salon firmowy Guerlain) na św. Jana.

        Prawdę mówiąc, nie widzę wielkiego podobieństwa między Le Parfum a Chaumet, ale
        moze akurat Ci się spodoba. Najbliższy Laliqe'owi jest właśnie Cristobal, choć
        ostrzejszy i agresywniejszy.
        • astronomiczna.ania Re: Zapach podobny do Lalique Le Parfum??? 07.09.06, 19:18
          Alixano,
          w GC Chaumet'a juz nie ma:(
          W BB również nie (za to od niedawna mają tam zapachy Caron'a).
          Perfumerii na Placu Mariackim - przyznam się szczerze - jakoś specjalnie nie
          lubię.
          Parę razy zdarzyło mi sie tam kupić przeterminowane kosmetyki pielęgnacyjne
          (nie na wyprzedazy bynajmniej) i od tego czasu nie zaglądam tam zbyt często, a
          już na pewno unikam robienia zakupów.
          Na pewno przejdę się na Grodzką - bardzo mnie zaciekawiłas tymi "dziwnymi
          markami" - serdecznie dziekuję za namiar :ehem:
          Jeśli chodzi o Cristobala - to już niedługo (dzięki gazetowemu straganikowi)
          będę jego posiadaczką :yupi:




          alixana napisała:

          > Astronomiczna Aniu, Chaumety bywały w Krakowie w GC na rogu Wiślnej i św.
          Anny.
          >
          > Nie wiem, czy jeszcze tam bywają, ale jest to pewien trop.
          > Różne "dziwne" marki (m.in. rzadko spotykany Lalique) można spotkać w
          > niewielkiej perfumerii na ul. Grodzkiej (nieopodal Instytutu Włoskiego).
          > Spróbuj też w perfumerii przy kościele Mariackim. Chyba kiedyś widziałam tam
          > tester. I jeszcze (to całkowicie strzał w ciemno, dawno tam nie byłam) - w BB
          > (dawny salon firmowy Guerlain) na św. Jana.
          >
          > Prawdę mówiąc, nie widzę wielkiego podobieństwa między Le Parfum a Chaumet,
          ale
          >
          > moze akurat Ci się spodoba. Najbliższy Laliqe'owi jest właśnie Cristobal,
          choć
          > ostrzejszy i agresywniejszy.
          • alixana Re: Zapach podobny do Lalique Le Parfum??? 08.09.06, 14:34
            Aniu, pisząc "dziwne" nie miałam na myśli niszowców, niestety. Faktem jest, że
            Lalique'a widziałam tylko tam i w bardzo niesympatycznej perfumerii na
            Karmelickiej. Ale swego czasu było tam na przykład bardzo dużo wycofanej OI i
            Mahory - jak jest teraz, nie umiem odpowiedzieć, dawno tam nie miałam okazji
            zaglądać.
            Tej przy Mariackim również za bardzo nie lubię - straszną łaskę robią dając
            cokolwiek do przetestowania. jakby chęć dokonania świadomego wyboru myliła im
            się z pospolitym naciągactwem.

            Jesli chodzi o autentycznie dziwne marki :))), włacznie z CdG, sprowadza je na
            własną rękę i obawiam się, że pół-piracko ;) facet mający stoisko w pawilonie
            przy bocznym wejściu na dworzec autobusowy (przy wyjściu z peronów dworca
            kolejowego) - ul. Bosacka bodajże. Moze mieć Chaumety, miewał kiedyś stare
            Guerlainy, Anglomanię i parę innych ciekawostek.

            P.S. Też czekam na swojego Cristobalka ;)
          • asikk10 Re: Zapach podobny do Lalique Le Parfum??? 11.09.06, 00:11
            Aniu
            Widziałam Chaumet 100ml na Mariackim , jest na przecenie 20%
    • astronomiczna.ania Re: Zapach podobny do Lalique Le Parfum??? 13.09.06, 10:08
      alixana, asik10 :)
      "przemogłam" się i poszłam do perfumerii na Placu Mariackim :ehem:
      Faktycznie sporo zapachów, których w Sephorze, tudzież Marionnaud, tudzież
      Douglas'ie od dawna juz nie ma :ehem:
      Sporo Rochas'a, ze trzy zapachy Lalique'a, parę ciekawostek Givenchy :)

      Chaumecik też był :ehem: Na wyprzedaży kosztuje 240 zł za 100 ml EDT. Jest też
      dezodorancik. Niestety poza słodyczą niewiele w tym zapachu wyczułam :(
      No chyba, że został on psikniety na blotter wcześniej spsikany czymś innym
      niesamowicie słodkim :D
      Nie wykluczam tego, ponieważ blottery w tej perfumrii nie są "wystawione" dla
      klientów, tylko wyciągane przez obsługującą "spod lady". Sprawiają one przy tym
      wrażenie (te blottery) używanych wielokrotnie :D.
      I jeszcze jedna rzecz: po tym jak opisałam zapach, którego szukam (orientalno-
      korzenny, niezbyt słodki, elegancki, stonowany, na jsień, na dzień, do pracy,
      kminek, liść laurowy, coś w typie Gucci EDP I lub klasycznej Omnii) pani
      zaproponowała mi ... Amor Amor :DDD



      • alixana Re: Zapach podobny do Lalique Le Parfum??? 13.09.06, 12:14
        Biedactwo... czego to sie nie robi z miłości do perfum ;)
        Fakt, ta perfumeria jest tak niesympatyczna, że dziwię się, że jeszcze
        istnieje. Miałam podobną historię z blotterami. Najlepiej tam przyjść z
        własnym ;)

        A byłaś w równie niesympatycznej perfumerii na Karmelickiej? Jak już skakać na
        główkę to do końca, hihihi ;)
      • kalia_t Re: Zapach podobny do Lalique Le Parfum??? 13.09.06, 19:01
        Zaryzykuj i przetestuj na nadgarstku Chaumet, on lubi się różnie rozwijać...
    • vanilia72 Re: Zapach podobny do Lalique Le Parfum??? 13.09.06, 19:08
      To może ja jeszcze dopiszę, że Anglomania troche mi przypomina Le Parfum ;)
    • astronomiczna.ania Re: Zapach podobny do Lalique Le Parfum??? 13.09.06, 19:37
      Alixano,
      na razie poszłam tylko do perfumerii przy Placu Mariackim :ehem:
      Przyjemności też trzeba sobie dawkować ;)
      Pomysł na chodzenie po perfumeriach z własnymi blotterami jest przedni :DDD

      Kalio,
      pewnie faktycznie zaryzykuję :ehem:
      Podczas ostatniej wizyty tego nie zrobiłam, ponieważ szłam na Plac Mariacki od
      strony ul. Św. Jana, a jak idę tamtędy to MUSZĘ wejść do Beauty Boutique.
      No a stamtąd to zawsze osotanio wychodzę z obydwoma nadgarstkami spsikanymi
      nigdzie indziej niedostępnymi Caron'ami ;)

      Vanilio,
      ha! Anglomania owszem bardzo interesująca, ale niestety trudno dostepna :(
      Chyba zdecyduje sie poprosić Forumki o próbeczkę w wątku poszukiwawczym :ehem:

      Troszke tylko obawiam sie tej skóry w bazie :confused:
      Przyznam, że dotychczas jeszcze nie miałam perfum "skórzanych"
      Jakos tak wyobraźnia działa, że obawiam się, czy zapach nie bedzie męski
      Z drugiej strony wygląd buteleczki oraz reklama są niezwykle zmysłowe i bardzo
      kobiece :)

      • vanilia72 Re: Zapach podobny do Lalique Le Parfum??? 13.09.06, 20:07
        napisz adres na priv, podzielę się próbką ;)
        • astronomiczna.ania Re: Zapach podobny do Lalique Le Parfum??? 13.09.06, 21:25
          Vanilio droga,
          pięknie dziekuję, ale tak sobie myślę, że może ja jednak w pierwszej kolejności
          wystąpiłabym z prośbą na Forum ...
          I może zgłosiłaby się Forumka, dysponująca całym flakonikiem Anglomanii ...
          Przyznam, że czuję sie dość niezręcznie mając świadomość, że masz tylko
          próbeczkę trudno dostępnego zapachu i ta niewielka ilość miałaby
          zostać "uszczuplona" na moją korzyść :confused:
          No chyba, że naprawdę, naprawdę, naprawdę oddanie części próbki nie byłoby dla
          Ciebie jakimś mega-wyrzeczeniem .... :)
          Jeśli tak, to zaraz przejrzę moje zapachowe zasoby, żeby znaleźć coś, co w
          ramach rewanżu ja mogłabym zapropnować Tobie ...
          Ale z góry uprzedzam, że nie posiadam nawet w jednej dziesiątej tak
          fantastycznej kolekcji, jaką może pochwalic się większość tutejszych Forumek :(


          vanilia72 napisała:

          > napisz adres na priv, podzielę się próbką ;)
          • vanilia72 Re: Zapach podobny do Lalique Le Parfum??? 13.09.06, 21:50
            nie ma problemu,naprawdę, napisz napisz :))
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka