Dodaj do ulubionych

Taka sobie refleksja

13.01.09, 19:58
Wydawało mi sie, jak zaczęłam czytac to forum, że służy ono Polakom,
którzy chcieliby sie dowiedzieć czegoś o Berlinie, czy jadąc tam w
celach turystycznych, czy w celach mieszkaniowych:) Tymczasem każde,
najgłupsze, czy nie pytanie spotyka się od razu z atakiem
tych "najmądrzejszych" i "najbardziej obeznanych"
Od momentu przyjazdu rodzinnego celem zamieszkania w tym pięknym
mieście napotykam same przeszkody od meldunku (strajk w Birgeramt),
po rejestracje firmy (odsyłano nas do Urzędu dla cudzoziemców,
jednak się udało to ominąc) po załatwianie synowi szkoły (kompletne
lekarskie badania włącznie z prześwietlaniem płuc).
Bilans przeprowadzki z Warszawy do Berlina i tak wychodzi na ogromny
plus, ale cholera z pomocy tego forum to lepiej nie korzystać, bo
albo zostanie sie wyśmianym, albo wyjdzie się na kompletnego głąba.
Wyluzujcie, bo odechciewa się czytać a co dopiero pytać...

Pozdrawiam wszystkich życzliwych rodaków:)
Obserwuj wątek
    • duszka30 Re: Taka sobie refleksja 13.01.09, 20:05
      A Kindergeld do dziś nie dostałam (mieszkam od października), wciąż
      wymagaja od nas nowych dokumentów potwierdzających, że nie chcemy
      wyłudzić kasy, że tu mieszkamy a nie dojeżdżamy i inne takie...ale
      nie marudzę na forum, bo dopiero bym się nasłuchała:)
      • obywatel_korowiow Re: Taka sobie refleksja 13.01.09, 20:49
        Nie przejmuj się cwaniakami. Wszędzie sie znajdą :). Ja walczyłem o Kindergeld prawie 2 lata. Wywalczyłem i Familienkasse zapłaciła do ostatniego centa za każdy miesiąc od kiedy zarejestrowałem działalność (3 lata wstecz, mimo tego, że dzieci zameldowane są w Polsce).
        Forum jest po to by sobie pomagać, więc jeśli masz jakieś pytania to pisz i nie przejmu się głupimi komentarzami. Zawsze znajdzie się choć jedna osoba, która spróbuje pomóc.
        3m siem ;)
      • alpepe Re: Taka sobie refleksja 14.01.09, 08:32
        Ej, duszka, chyba nie jest tak źle? Przecież jak umiałam, tak chciałam Ci pomóc
        :). A co do Familienkasse, to my też się odwołaliśmy, bo nam zapłacili tylko
        połowę pieniędzy twierdząc, że w Polsce też jest Kindergeld i powinnam była się
        oń ubiegać.
        No i faktycznie nie ma co marudzić na tm forum, bo cię zjedzą różne dziwadła :)
        Możesz pomarudzić do mnie na priva, jak chcesz :)
        • duszka30 Re: Taka sobie refleksja 14.01.09, 09:59
          Oj pewnie, powinnam była napisać, że oczywiście nie wszyscy tacy
          są:)) Gapa ze mnie... Pewnie, że jak bedę miała pytanie to napisze
          na priv, bo wtedy nikt mnie nie zbeszta:)
        • elch8 Re: Taka sobie refleksja 14.01.09, 14:18

          @alpepe

          ale dziecinada. wyzywac Turków od smieciarzy wolno, ale powiedziec
          co sie mysli na temat Polakow nie wolno.
          • alpepe Re: Taka sobie refleksja 14.01.09, 14:28
            @łoś8, spraw sobie słownik języka polskiego i sprawdź hasło "wyzywać".
            Bez odbioru.
            • elch8 Re: Taka sobie refleksja 14.01.09, 21:44

              alpepe napisała:

              > spraw sobie słownik języka polskiego i sprawdź hasło "wyzywać".

              jak ktos nie ma argumentow, to sie chowa za slowniki i encyklopedie, im grubsze,
              tym jest bardziej inteligentny.
      • camel_3d Re: Taka sobie refleksja 14.01.09, 17:53
        > A Kindergeld do dziś nie dostałam (mieszkam od października), wciąż
        > wymagaja od nas nowych dokumentów potwierdzających, że nie chcemy
        > wyłudzić kasy, że tu mieszkamy a nie dojeżdżamy i


        nie dziw sie..zawdzeiszacz to inym obcokrajowcom, ktorzy tu si emeldowali
        wyciagali kase..a mieszkali gdzie indziej.

        ja nie mialem problemu. zarejestrowalem malucha i 2 tygodnie po tym przyszlo
        poswiadzczenie o przyznaniu kindergeld.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka