Dodaj do ulubionych

Oplaty dla posrednika

23.01.05, 07:15
Czy wiecie moze ile bierze posrednik z agencji nieruchomosci, gdy sprzedaje
nasze mieszkanie. Na jakie jeszcze inne oplaty trzeba byc przygotowanym przy
przeprowadzaniu takiej transakcji. Mieszkanie chcialabym sprzedac za
150000zl.
Pozdrawiam.
Malgorzata
Obserwuj wątek
      • zegmarek Re: Oplaty dla posrednika 17.05.05, 12:57
        Piszesz bzdury żaden profesjonalnie działający pośrednik tak nie pracuje.
        Spotykam się z klientem i po obejrzeniu nieruchomości ustalam z nim cenę
        ofertową. Swoje wynagrodzenie obliczę od ceny jaka zostanie uzyskana ze
        sprzedaży. Inne postępowanie powoduje utrudnienie zbycie nieruchomości.
    • mieszkanie_info_pl Re: Oplaty dla posrednika 27.01.05, 14:19
      Jeżeli sprzedajesz mieszkanie za 150 tys. zł musisz się liczyć z 3%, czyli
      jakieś 4,5 tys. dane pośrednikowi.
      Notariusz weźmie jakieś 500 zł.
      Jeżeli masz czas i chęci, to proponuję abyś sama poszukała sobie kupca: poprzez
      ogłoszenia prasowe, pocztę pantoflową, internet itd. Pamiętaj, że to notariusz
      jest od tego aby zgodnie z prawem przeprowadzić transakcję.
      Polecam również mój serwis, o ile jesteś z "zachodu" Polski:
      WWW.MIESZKANIE.INFO.PL
      • al9 Uwaga na mieszkanie - info 23.02.05, 12:36
        Mieszkanie info kręci swoje lody - włazi wszędzie i podpowiada każdemu, ze nie
        warto korzystac z naszych usług (oczywiście lepiej z jego śmiesznej stronki)
        Oblałeś egzaminy w Ministerstwie Infrastruktury?? Nie masz wyższego
        wykształcenia? Nie miałeś roku czasu na naukę i 10 tys zł na koszty? Przeciez
        każdy może zostać pośrednikiem. I podpisz sie imieniem i nazwiskiem, kolego
        odważny
        Artur Leszczyński licencja 4356
            • zegmarek Re: Oplaty dla posrednika 20.05.05, 08:55
              oczywiście ,że tak. Przecież zleciliście pośrednikowi wykonanie czynności
              pośrednictwa.
              Wprawdzie ja osobiście uważam ,że lepszy jest system amerykański , który
              wynagrodzeniem w wysokości 6 % obciąża tylko zbywcę. I to pośrednik wypłaca
              wynagrodzenie tym osobą , które współpracowały przy zbyciu nieruchomości.
              Ale narazie jest tak jak jest. Oczywiście nie często się zdąża podobna
              sytuacja. Najczęściej jest tak ,że zbywca i nabywca maja innego pośrednika
          • olbrachta Re: Oplaty dla posrednika 03.06.05, 17:55
            Bla bla bla
            Akle jeśli sprzedający podpisał umowę, to ja jako kupujący też muszę podpisać
            umowę, inaczej mieszkania mi nie pokażą. I z 2,5% robi się 5%.
            Kupujący w ogóle nie powinni płacić prowizji, jak we wszystkich cywilizowanych
            krajach.
            • zegmarek Re: Oplaty dla posrednika 06.06.05, 14:30
              Generalnie w cywilizowanych jak to nazwałeś krajach kupujący nie płaci. Ale
              prowizja jest w wysokości 6%. Pracuje się w ramach sieci i prowizje dla biura
              współpracującego wypłaca to biuro , które posiada wyłączność. W praktyce nie ma
              pojęcia umowy otwartej zawieranej 30 pośrednikami.
              Nie ma tez zapewne etatowych dyskutantów , którzy umieją tylko krytykować i
              nigdy nic się im nie podoba.
              A przeważnie najbardziej krytykują ci , którzy sami jeszcze nie wiele potrafia.
        • rynek_nieruchomosci Re: Oplaty dla posrednika 20.05.05, 16:16
          Koszty ponosi strona transakcji, ta która ma podpisaną umowe z pośrednikiem.
          Kolega z "serwisu" mieszkanie info pl napisal:
          Pamiętaj, że to notariusz
          jest od tego aby zgodnie z prawem przeprowadzić transakcję

A co z czynnościami przed podpisaniem umowy?
          Obraz polskiego posrednika jest kreowany przez takich jak mieszkanie_info_pl,
          tzn ze siedzi i tylko chce zarobic, i ze wszystko mozna znalesc na JEGO stronie
          www.mieszkanie_kiepska_domena_info_pl. Paranoja
          Ja jako pośrednik jeżeli chce naprawic telewizor, radio czy inny sprzed ide do
          profesjonalnego serwisu a nie szukam po podobnych stronach pseudo artykulow o
          naprawie sprzestu AGD, jak zonie odpadl obcas ide do szewca a nie kleje
          kropelka. Nieruchomosc to nie rzecz ktroa jest i wiemy o niej wszystko. Ma ona
          pewien stan prawny itp.
          Ostatnio przyszedl do mnie Klient, kreujac sie na pana w stylu mieszkanie info
          pl, chodzac w hmurach "wiedzy" negowal moje propozycje az rozwiazalem z nim
          umowe. Po trzech miesiacach przyszedl do mnie i powiedziale ze znalazl sam
          klienta ale zebym poprowadzl reszte do konca bo on sie poddaje, nie wiem gdzie,
          z czym i po co sie zwrocic i grzecznie przeprosil.

• www.mieszkanie.info.pl Re: Oplaty dla posrednika 09.06.05, 21:27
            W odpowiedzi na Twoje hmmm nie wiem co:)
            "Obraz polskiego posrednika jest kreowany przez takich jak
            mieszkanie_info_pl"-nie,ja nie kreuje tego obrazu,gdzież bym śmiał.Najlepiej
            sami sobie pośrednicytwojegostopnia kreujecie swój wizerunek-i widać jak was
            oceniają:)
            "...i ze wszystko mozna znalesc na JEGO stronie" - nie,nie wszystko,ale
            wiele!!-nie jestem alfą i omegą
            "www.mieszkanie_kiepska_domena_info_pl. Paranoja"-czy coś ci chłopie
            przeszkadza?To po co tam zaglądasz? hahaha,żeby się douczyć,czy żeby poszukać
            AKTUALNE OFERTY?!! i wkleić je do swojej bazki,hmmm?

Nie każdy ma takie zacięcie jak ty,aby chodzić do serwisów (a bywają różne) i
            przepłacać.Niestety nie zawsze można trafić na prawdziwego fachowca.Pytanie:
            rynek_nieruchomosci-czy jak kupisz gwoździe,to idziesz do firmy budowlanej aby
            ci je powbijali? Widzisz,chłopie,nie każdy urodził się takim lewusem-sorry,miej
            pretensje do rodziców a nie do mnie!!Aaaa-i nie wchodź na strony o wbijaniu
            gwoździ,bo mógłbyś kogoś jeszcze skrzywdzić!!Dobrą radę ci dam-oddaj to fachowcom!!
            A nie,przecież ty jesteś tak bogaty,aby żony pantofelki za te lipne 6% prowizji
            kleić u szewca,prawda?No tak.Zwracam ... honor buuuaaahahaha

PS
            " rynek_nieruchomosci" nie jestem twoim kolegą-na to trzeba zapracować,chłopie!!
            www.mieszkanie.info.pl
      • al9 Re: Oplaty dla posrednika 17.05.05, 15:40
        Nie ma generalnej zasady.Zegmarek odpowiedział bardzo precyzyjnie! Każdy płaci
        tyle ile wynika z jego umowy posrednictwa. Sprawa jest bardziej skomplikowana.
        Biura ze soba współpracują, często dzielą sie prowizją. W USA całą prowizje
        płaci Sprzedający. U nas powoli rynek zmierza w tę sama stronę. Na razie
        najczęściej jest tak, że płaci i Sprzedający i Kupujący - ponieważ obsługują
        ich dwie różne firmy, często na różnych warunkach finansowych, firmy, które
        wymieniają sie ofertami. A płaci sie przeciez nie za podanie adresu, ale za
        pełną, bezpieczna obsługę!
        pozdrawiam
        al
    • olbrachta Re: Oplaty dla posrednika 04.06.05, 13:31
      Za dużo. Sprzedaj na rynku bezpośrednim, inaczej 2,5% zapłacisz Ty, a kupiec
      tyle samo. To 5% i to jest minimum. 7500 za co, przepraszam? Żeby to kosztowało
      jeszcze 500, 1000 zł - to i tak jest dużo. O pośrednikach nie mogę powiedzieć
      żadnych, powtarzam, żadnych pozytywnych rzeczy. Kręcą, kłamią, podbijają cenę
      by ją potem łaskawie nieco obniżyć, zatajają wady mieszkania, nie mówiąc o tym
      że nic o nich z reguły nie wiedzą. Unikać jak ognia!!
      • al9 olbrachta jesteś śmieszny 06.06.05, 11:39
        Zero konkretów i same insynuacje. Sa bardzo dobrzy pośrednicy, są słabsi i są
        zupełnie zli. Ci coraz częściej wypadaja z rynku. Pośrednictwo jest nie dla
        każdego. Nie chcesz - nie korzystaj! Moi Klienci sa zadowoleni i mnie polecają.
        A koszty - na całym świecie jest to 3-6% ceny.
        al
        • olbrachta Re: olbrachta jesteś śmieszny 09.06.05, 11:30
          al9 napisał:

> Zero konkretów i same insynuacje. Sa bardzo dobrzy pośrednicy,

PIIIII! Zła odpowiedź. Nie ma dobrych pośredników, są tylko partacze i
          złodzieje.

są słabsi i są
          > zupełnie zli. Ci coraz częściej wypadaja z rynku.

PIIII! Zła odpowiedź. Nie wypadają, bo wszyscy to złodzieje, więc kto ma wypaść?

Pośrednictwo jest nie dla
          > każdego. Nie chcesz - nie korzystaj! Moi Klienci sa zadowoleni i mnie
          polecają.

Buahahahahahaha

Bez komentarza

>
          > A koszty - na całym świecie jest to 3-6% ceny.
          > al
          Dla SPRZEDAJĄCEGO, nie KUPUJĄCEGO, mądralo

ale przecież Ty jeszteś zajebisty, nie???
          Buahahahzahahahaha
          • olbrachta Re: olbrachta jesteś śmieszny 09.06.05, 11:32
            Konkrety? Proszę bardzo:

Sprzedawałam mieszkanie sama, dzwoni agent. Ja chciałam 180 tys, agent: ale to
            podbijmy cenę do 230, to bedzie pani miała z czego zjeżdzać...

ZA CO TE 6%????????

ZA PRZYPROWADZENIE KUPCA, KTÓREGO SAMA MOGĘ ZNALEŹĆ??

ZA DORADZTWO?? TFU!

ODPOWIEDŹ JEST JEDNA - ZA G...O
              • al9 krótki despota 10.06.05, 09:59
                krótki - jesli nie widzisz skrajnego braku obiektywizmu u olbrachty, nie razi
                Cie jej język i nie przeszkadza Ci forma wypowiedzi - prosze bardzo - usuwaj.
                Szczerze mówiąc - po wymianie zdań z Toba przed tygodniami - nie jestem ani
                odrobinę zdziwiony. Taki z Ciebie moderator dyskusji, że ...
                Krótka informacja, ze nie odpowiem na czyjeś niegrzeczności powoduje, ze chcesz
                usuwac moje wypowiedzi?? Wiesz co - prosze bardzo.
                • olbrachta Re: krótki despota 13.06.05, 19:25
                  Z całym szacunkiem - po prostu wyrażam swoje zdanie o pośrednikach.
                  A moje zdanie o pośrednikach jest takie:
                  1. kłamią
                  2. kręcą
                  3. podbijają cenę
                  4. ich "usługi" tak wyceniają, ze niejedna pani spod latarni by się zdziwiła,
                  bo ona się więcej napracuje a zarobi mniej
                  5. Są niekulturalni i niekompetentni
                  6. wciskają kredyty na siłę
                  7. starzają problemy, tak jakby kupno mieszkania przerastało przeciętnego
                  człowieka
                  8. Są pazerni
                  9. są nierzetelni
                  10. UNIKAĆ, JAK NAJDALEJ STĄD!!!!

pokaż mi zadowolonego klienta, hahahahahaha
                  może trafi na mnie

to są same konkrety "jeśli nie widzisz braku obiektywizmu" - obiektywizm
                  podobno nie istnieje

argumentów zabrakło

buahahaha
                  alem się obśmiała
                  • zegmarek Re: krótki despota 14.06.05, 08:51
                    Cała twoją wypowiedź można skwitować tylko tak. W całej Polsce obecnie jest
                    ponad 30.000 ludzi zajmujących się pośrednictwem. A w miesiącu ukazuje się dwa
                    trzy tematy mówiące źle o pośrednikach. Zakładam ,że to jest 100 razy mniej niż
                    naprawdę by było gdyby wszyscy chwiali pisać. To jest dopiero 10 %. Pewnie
                    lepiej by było gdyby tych 10 % nie było ale pośrednictwo to zawód jak każdy.
                    Wpadki maja politycy ,sędziowie, sprzedawcy, bankowcy itd. Nawet przytaczanie
                    przez ciebie panienki mają wpadki. Myślę wiec ,że tobie nie chodzi oto by
                    wykazać ,że pośrednicy to nie fachowcy ale by siebie do wartościować. Mam
                    wrażenie ,że jesteś bardzo zakompleksiony nie możnością osiągnięcia sukcesu
                    zawodowego i stąd się biorą ataki na pośredników. A może się mylę i np.
                    napiszesz co takiego profesjonalnego robisz w swoim życiu zawodowym.
                    Pozdrawiam Marek Obtułowicz Pośrednik
                • krotki piana 13.06.05, 20:09
                  argumentów zero - obrażasz oszukanych, żadasz dla siebie jedynie słusznego
                  punktu widzenia , czysta piana !!
                  Oczywiscie, że nie usune - nie miałem nawet takiego zamiaru - jedyne co
                  chcialem,, to doprowadzić do tego bys posługiwał sie argumentami a nie łajaniem
                  innych . Widac że nie osiągnąlem celu , widac nie miałem szans.

Forum to miejsce dyskusji ale nie ad personam - tego niestety nie mozesz pojąć
                  cały czas osobiste wycieczki nawet teraz
                  "Szczerze mówiąc - po wymianie zdań z Toba przed tygodniami - nie jestem ani
                  > odrobinę zdziwiony. Taki z Ciebie moderator dyskusji, że ..."

widzis ja nigdy nie napisałem że taki z Ciebie pośrednik........

Cóz dzieli nas przepść i tak pewnie juz zostanie

Pozdrawiam

• al9 dowody krótkiego 14.06.05, 12:11
                    Obrażasz oszukanych? żądasz dla siebie jedynego punktu widzenia?
                    Gdzie? w poscie o braku kultury?
                    krótki - podaj jeden DOWÓD np na obrażanie, proszę, bo zaczynam dochodzić do
                    wniosku, ze jestesmy na różnych forach, czy wręcz w różnych światach.
                    kto tu bije pianę?
                    al
                    • krotki tak pod reka by czasu nie tracic 14.06.05, 17:04
                      1/ NAJWYRAŹNIEM MASZ OGROMNE KLOPOTY WZ CZYTANIEM!! podpisuje sie krotki nie
                      krótki róznica jest w takiej małej kresce na -o_
                      2/
                      Nie odpowiem więcej na twoje posty, ponieważ nie będę się zniżał do tego
                      poziomu. Brawo

gratuluję..... Twój poziom to co innego - a z tym "Brawo" dla siebie samego,
                      to w sumie świetny pomysł ale ściągniety od pewnego posła PLS co schodzac z
                      mównicy sam sobie bił brawo - i w protokole było - Brawa!!!

Pozdrawiam
                      • al9 Re: tak pod reka by czasu nie tracic 14.06.05, 18:13
                        za pomyłke w niku przepraszam.
                        reszta dowodów mojego obrazania innych jest porażająca. przekonałes mnie. Brawo!
                        al
                        PS Jesli ty nie umisz skończyc tego idiotycznego wątku to ja to zrobię. Mysle,
                        że juz dosyc twoich popisów
                        • krotki widac zabolało!!! 14.06.05, 21:44
                          Człowieku co ty bredzisz o nie kończeniu tego "idiotycznego watku" przeze mnie.
                          Ja nie tylko nie ciągnę tego watku, ba ja nawet w nim merytorycznie sie w ogóle
                          nie wypowiadam!!! Wtrąciłem sie jako administrator w wyniku Twej
                          niekulturalnej wypowiedzi - nawiasem mówiąc żądałeś dowodu a jak go ci go dałem
                          to udajesz, że nie rozumiesz. Obawiam sie, że jeśli tego nie rozumiesz to nie
                          ma co Ciebie przekonywac w innych kwestiach też nie zrozumiesz - bo nie chcesz.
                          Z Twej wypowiedzi widac, że miotasz sie i emocje biorą górę . Piszesz o
                          jakichś moich popisach a ja w tym wątku się w ogóle nie wypowiadam
                          merytorycznie!!

Mam dobra radę Najpierw pomyśł a później pisz .

A tak nawiasem, skoro uważasz, że ten watek jest idiotyczny to pragnę zauważć,
                          że to Ty jesteś w sporej części jego autorem .
                          hahahahahahahah

Pozdrawiam
                          • mag58 Re: dokonczenie watku 15.06.05, 05:27
                            Zaczelam ten watek pare miesiecy temu i teraz podziele sie
                            swoimi "doswiadczeniami".
                            Otoz, znajomi posrednicy umiescili moje mieszkanie na internecie i przez pol
                            roku nie bylo zadnego klienta. W miedzyczasie sama dalam ogloszenie do prasy i
                            w ciagu dwoch tygodni zglosilo sie chyba z dziesiec osob. Poogladali, popytali
                            i trzech z nich bylo powaznie zainteresowanych kupnem. Jeszcze nie napisalam,
                            ze w miedzyczasie podwyzszylam cene ze 150tys. na 170tys.zl i ci klienci troche
                            sie zastanawiali.
                            Wlasciwie tylko z mojej winy nie doszlo do transakcji, poniewaz wyniknely
                            okolicznosci, ktore zmusily mnie do wstrzymania sie ze sprzedaza na jakis czas.
                            A po pol roku do moich znajomych posrednikow zglosil sie jakis klient,
                            zainteresowany tym mieszkaniem.
                            Po krotkiej wymianie e-mail'i dowiedzialam sie od nich, ze jestem
                            nieodpowiedzialna osoba(bo podwyzszylam cene), poza tym jestem oszustka(?), a
                            tak w ogole to powinnam sie leczyc.
                            Na tym skonczyly sie moje z nimi kontakty. I wlasciwie do tej pory nie wiem o
                            co im chodzilo. Coz, mowi sie trudno......
                            A mialo byc tak pieknie, wywiady, autografy, wizyty w zakladach pracy..:)
                            Pozdrawiam.
                            Malgorzata
                            • zegmarek Re: dokonczenie watku 15.06.05, 08:28
                              Jeżeli ten pośrednik tak się zachował to oczywiście jest to zachowanie
                              skandaliczne.
                              Jest jak zwykle też druga strona medalu. Ja np zawsze wypowiadam umowe jezli
                              własciciel nieruchomości podnosi cenę nie uzgadniając tego ze mną.
                              Profesjonalny pośrednik pragnie mieć aktualne oferty , również w zkresie ceny.
                          • al9 krotki cham 15.06.05, 12:29
                            krotki napisał:

> Człowieku co ty bredzisz

grzeczny jestes, krotki - nie ma co!

Wtrąciłem sie jako administrator w wyniku Twej
                            > niekulturalnej wypowiedzi - nawiasem mówiąc żądałeś dowodu a jak go ci go
                            dałem
                            >
                            > to udajesz, że nie rozumiesz.

Moja niekulturalna wypowiedz: cytuję: gratuluje kultury. brawo
                            Nie udawaj, ze nie rozumiesz, ze nie kończę dyskusji, ale wymiany zdań z tobą -
                            administratorem.
                            Moje zdanie: jesteś administartorem nieobiektywnym i w dodatku niegrzecznym.
                            I nie bredzę, chamie jeden!
                            al

• krotki cóz 15.06.05, 14:40
                              merytorycznie jak zwykle - zero
                              a co do reszty pisałeś cos o poziomie innych do którego nie chcesz się zniżac
                              zdaje sie że to nasz problem że sie zniżamy do Twojego - Stosując wyzwiska
                              typu "chamie" osiągasz faktycznie dno !!

Z przyjemnością zostawię Twój post, na przestroge dla innych z kim dyskutują -
                              bedą wiedzieli, że jak Tobie cos nie pasuje to wyzywasz innych od "chamów" .

Z jednym sie zgadzam na tym poziomie argumantacyjnym raczej nie ma senu z Toba
                              dystkutowąć - zatem nadal tego nie czynię

Pozdrawiam

PS. Bredzenie to ocena wypowiedźi a nie człowiek - cham - to atak od personam
                              to elementarz.
                            • henryk.tubacki al9 - krotki to nie cham !!! 15.06.05, 15:01
                              al9 zobacz na jakim forum piszesz:
                              forum "nieruchomości" krotkiego jest to forum:
                              "miejsce spotkań tzw. kamieniczników i lokatorów w celu lepszego zrozumienia"
                              przeczytaj uważnie powyższe i postaraj się to zrozumieć, że to nie jest forum
                              ordynarnych pośredników, ale jest to forum przeznaczone do wynajmujących i
                              najemców, nie dla pośredników.
                              Z uprzejmości gospodarza tego forum - krotkiego "zdarzają się" też wątki na
                              inne tematy, ale osoby nie zaproszone, czyli ty, nie mogą wchodzi? na salony w
                              gumiakach cuchnących .... (czymś tam), widocznie twoje biuro handluje tylko z
                              dzierżawcami i rolnikami.
                              Al9, na moim forum miałbyś już bana i do widzenia.
                              al9, jeszcze raz zastanów się co ty tu robisz na tym forum.
                              Pozdrawiam. Henryk Tubacki
                              • mag58 Re: dokonczenie watku - do zegmarek 15.06.05, 18:22
                                Zgadzam sie z Toba, ze powinnam byla poinformowac o zmianie ceny. Prawde
                                mowiac, po ponad pol roku ciszy nie wierzylam, ze oni beda mieli jakiegos
                                klienta, nie liczylam juz na nich.
                                Ale to nie usprawiedliwia ich zachowania, mozna bylo sprawe zalatwic w sposob
                                kulturalny. Z pewnoscia nie mialabym pretensji o to, ze mnie wykreslili.
                                Jezeli zawsze tak zalatwiaja sprawy, nie wroze im powodzenia w interesach.
                                Zreszta wczesniej wspominali, ze slabo im idzie.
                                Pozdrawiam.
                                Malgorzata
                              • al9 Panu Tubackiemu 16.06.05, 14:10
                                Fakt. Chcecie sie kisić we własnym gronie - proszę bardzo. Powiem Panu tylko
                                jedno: juz raz reagowałem na pańskie zdziwienie na pytanie jakiegos lokatora i
                                sugestie zmiany płaszczyzny wymiany zdań. Chcecie sie kisić we własnym,
                                kamienicznikarskim sosie - ok.
                                Rzeczywiście - żle sie tu czuję, między krotkim a tubackim.
                                al
                                • krotki megalomania 16.06.05, 20:52
                                  Szanowny al9, jak widac, robi nam niesamowitą łaskę, że zaszczyca nas swą
                                  obecnosciwg niego tylko dzieki temu nie kisimy się we własnym sosie. Jestem
                                  wzruszony jego dbałościa o nasz kamienicznikowski sos oraz wstrzśniety wizją
                                  że al9 może nas opuscic a przecież tyle merytorycznie wniósł w kwestie
                                  dotyczace kamienic - o tym to forum akurat jest.
                                  Ale na poważnie, to nie jest, ani forum zamkniete (chociaz potrzeba takiego
                                  forum!), ani forum przymusowe - Tu piszą ci co chcą i uważają że mają coś do
                                  napisania. I dobrze szkoda tylko, ze niektórzy - broniąc własnej korporacji -
                                  nie panują nad nerwami i adwersarzy od "chamow" wyzywają. Dlatego faktycznie
                                  może ktoś taki źle sie czuć pomiedzy "krotkim a tubackim" , po prostu nie
                                  pasuje ze swoim poziomem kultury do tego towarzystwa.
                                  Można to porównac do picia alkoholu, my popijamy koniaki i whisky a al9
                                  najlepiej sie czuje przy budce z piwem. Tam wyzwiska typu "cham" pasuja jak
                                  najbardziej a u nas - nie. Dlatego "Rzeczywiście - żle sie tu czuję, między
                                  krotkim a tubackim"

Pozdrawiam
    • zegmarek Jeżeli pragniesz 16.06.05, 10:05
      Jeżeli masz ochotę na wymianę poglądów lub pragniesz uzyskać krótka poradę
      zapraszam na prywatne forum POŚREDNICY
      forum.gazeta.pl/forum/71,1.html?f=30057
    • kolunia1 Re: Oplaty dla posrednika 18.06.05, 20:49
      Pracuję w agencji nieruchomości, nasza bierze 2,5% od ceny sprzedaży
      mieszkania, to bardzo nisko z tego co wiem w stolicy :( a opłatę uiszczją po
      połowie sprzedający i kupujący, zazwyczaj jedną stronę trzeba mocno do tego
      przekonywać :(

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka