03.10.09, 16:20
witam mam pytanie czy ktos moze mi wytłumaczyc i odpowiedziec co oznacza
słowo" Łagas?"i skad to pochodzi?
Obserwuj wątek
    • jarkoni Re: pytanie 04.10.09, 11:15
      Bardzo mi chodzi po głowie to określenie, znam/znałem je, używałem.
      Na pewno chodzi o określenie osoby i na pewno żartobliwo-pozytywne..

      pola-1 napisała:

      > witam mam pytanie czy ktos moze mi wytłumaczyc i odpowiedziec co oznacza
      > słowo" Łagas?"i skad to pochodzi?
    • vasermon Re: pytanie 05.10.09, 15:15
      Łagas - obdartus, oberwaniec, łazęga, włóczęga, obieżyświat. Region Pomorza. Od "łaga" = nędzne ubranie.
      • jarkoni Re: pytanie 07.10.09, 18:58
        vasermon napisał:

        > Łagas - obdartus, oberwaniec, łazęga, włóczęga, obieżyświat. Region Pomorza. Od
        > "łaga" = nędzne ubranie

        Miałem trochę racji, że trochę żartobliwo-pozytywne?
        Czy też absolutnie negatywne?
        A skąd ja to mogę znać będąc ze Świętokrzyskiego?
        Migracje...

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka