Dodaj do ulubionych

Zabawne błędy ortograficzne

10.08.05, 14:55
Znalezione dziś na forum "Piłka nożna":

"Zgadzam się sprzed mówcą".
-
smile
Obserwuj wątek
    • szarykot Re: Zabawne błędy ortograficzne 10.08.05, 18:30
      nie ma zabawnych, wszystkie są żałosne ;p
    • mietowe_loczki Re: Zabawne błędy ortograficzne 10.08.05, 19:01
      zarejestrowane na portalu gazeta.pl:

      s kąd
      z kąd
      zkąd
      s kąt
      • emka_1 a powinno 10.08.05, 19:54
        być 'z Kęt'
        • millefiori Re: a powinno 11.08.05, 06:36
          Panu M kiedys wreczono rezerwacje noclegu w hotelu "Bóg" w Rudach Raciborskich.
          Po krotkim zastanowieniu sie nad opcjami stwierdzilismy, ze sekretarka wybrala
          opcje znajwyzszej półkismile.

          (Oryginalna nazwa hotelu: "Buk", bo wokol Rud R. i pocysterskiego opactwa
          bukowe lasy rosna, a do Bugu daleeeeko).
          • pyckal komputer też człowiek 21.08.05, 21:51
            Może nie bardzo na temat:
            Pisałem kiedyś na komputerze artykuł o ówczesnym premierze, Olszewskim.
            Słownik worda nie znał słowa: "Olszewski".
            Zaproponował mi korektę na: "bolszewik".
    • divineee Re: Zabawne błędy ortograficzne 17.09.05, 17:40
      legendarny w mojej szkole - "pad szczał" (oczywiście miało byc "padł strzał" smile)
      • josip_broz_tito Re: Zabawne błędy ortograficzne 17.09.05, 17:42
        kolega napisal kiedys na tablicy : "przed ewszystkim"
    • thesilentman Re: Zabawne błędy ortograficzne 17.09.05, 17:53
      pambuk (Pan Bóg)
      Prawdziwy przykład z pracy ósmoklasisty sprzed ok. 10 lat.
    • szkola.be Zrubmy reformę ortografii - dopiero będzie wesoło 17.09.05, 18:31
      ( w nowej ortografii)
      Ja w V klasie pszekonałam koleżankę na dyktandzie,
      że kula pisze się pszez ó,
      ponieważ wymienia się na koło.

      A w ogule to, jakby zrobić reformę (uproszczenie ortografii, jak w wątku obok)
      dopiero było by śmiehu.
      Pszez kilka tygodni od jej wprowadzenia,
      każda, nawet najsmutniejsza, gazetowa wiadomość
      wprawiała by ludzi w dobry humor.

      Bo każdy pamięta hoćby 10% ortografii.
      Każdy znajdzie pszynajmniej 1 śmieszny "błąd" ,
      w każdej wiadomości.
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka