Dodaj do ulubionych

50 milionów +

04.09.20, 17:01
Z 500 + nie wyszło, to będzie 50 mln. +:

"Rząd rozpoczyna pracę nad rozwiązaniami, które pozwolą na uproszczenie procedur i możliwości związanych z osiedleniem się w Polsce wszystkich potomków mieszkańców I i II Rzeczypospolitej, którzy deklarują związek z Polską – poinformował w piątek szef KPRM Michał Dworczyk".
www.onet.pl/informacje/onetwiadomosci/dworczyk-rzad-pracuje-nad-uproszczeniem-procedury-osiedlania-sie-potomkow-mieszkancow/zmhb9g8,79cfc278
Nie przymierzając, to oznacza republiki bałtyckie + Białoruś i Ukraina, a nawet spory kawał Rosji - Smoleńszczyzna (sic!):
https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/f/f5/Zasi%C4%99g_terytorialny_Rzeczypospolitej_Obojga_Narod%C3%B3w_w_1619_na_tle_wsp%C3%B3%C5%82czesnej_mapy_Europy.PNG

Mocno ponad 50 milionów potencjalnych zainteresowanych zamieszkujących jakiś milion kilometrów kwadratowych. Trzeba przyznać ... ambitnie!
;)

G.
Obserwuj wątek
      • gumpel Re: 50 milionów + 05.09.20, 11:20
        Te 50 mln. to aktualni mieszkańcy. Do tego diaspora (głównie w Rosji i republikach azjatyckich, bo raczej Ukraińcy z Kanady nie będą zainteresowani). Rozumiem, że to pomysł na to, żeby przyjmować głównie Słowian, bo ich łatwiej zasymilować, i nie narazić się na zarzuty o rasizm. Pożyjemy - zobaczymy, co się z tego wykluje. Jedno jest pewne. Już nawet w PISie zdają sobie sprawę, że bez imigracji się nie obejdzie. I już tylko zastanawiają się jak się wycofać rakiem z tego co naopowiadali w 2015.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka