Dodaj do ulubionych

Pytanie do Astry nt. mediów

02.03.21, 08:31
Pytanie wprost:

zwolennicy PiS / ZP twierdzą, że media takie jak TVN, GW itd. kłamią, nie są obiektywne itd. Jako rzetelne media pokazują media Rydzyka, Gazetę Polską, braci Karnowskich, no i oczywiście TVP.

Mam więc pytanie do ciebie:

Czy uważasz, że przykładem rzetelności dziennikarskiej jest ordynarne wciskanie czytelnikom głupot przez Michała Karnowskiego, że Daniel Obajtek dlatego bluzga na taśmach GW, bo ma zespół Tourette'a? I czy rzetelne było twierdzenie przez TVP, że efektem "kampanii nienawiści" wobec Obajtka i Orlenu było zdemolowanie przez kobietę stacji Orlenu - gdy tak naprawdę, jak poinformowała sama policja, kobieta była pod wpływem narkotyków i pokłóciła się z partnerem?

Proszę o konkretnę odpowiedź w tej sprawie.
Obserwuj wątek
    • astra18 Re: Pytanie do Astry nt. mediów 02.03.21, 09:08
      stephen_s napisał:

> Pytanie wprost:
      >
      > zwolennicy PiS / ZP twierdzą, że media takie jak TVN, GW itd. kłamią, nie są ob
      > iektywne itd. Jako rzetelne media pokazują media Rydzyka, Gazetę Polską, braci
      > Karnowskich, no i oczywiście TVP.
      >
      > Mam więc pytanie do ciebie:
      >
      > Czy uważasz, że przykładem rzetelności dziennikarskiej jest ordynarne wciskanie
      > czytelnikom głupot przez Michała Karnowskiego, że Daniel Obajtek dlatego bluzg
      > a na taśmach GW, bo ma zespół Tourette'a?

Metoda "wciskania" zawsze budzi podejrzenia nierzetelności, natomiast co do choroby Obajtka nie będę się wypowiadać bo sie na tym nie znam.
      A ty się znasz, że uważasz iż to nie ma nic wspólnego?

I czy rzetelne było twierdzenie przez
      > TVP, że efektem "kampanii nienawiści" wobec Obajtka i Orlenu było zdemolowanie
      > przez kobietę stacji Orlenu - gdy tak naprawdę, jak poinformowała sama policja
      > , kobieta była pod wpływem narkotyków i pokłóciła się z partnerem?

Nie czytałam ani nie oglądałam Wiadomości.
      Jeśli masz ochotę to wklej dokładny tekst, nie przeróbkę.
      >
      > Proszę o konkretnę odpowiedź w tej sprawie.

Jawohl herr Steph!
      • maria421 Re: Pytanie do Astry nt. mediów 02.03.21, 11:22
        astra18 napisał:

> Metoda "wciskania" zawsze budzi podejrzenia nierzetelności, natomiast co do cho
        > roby Obajtka nie będę się wypowiadać bo sie na tym nie znam.
        > A ty się znasz, że uważasz iż to nie ma nic wspólnego?

Jest oswiadczenie Polskiego Stowarzyszenia Sundromu Tourette´a:

zdrowie.radiozet.pl/Medycyna/Wiadomosci/Tasmy-Obajtka.-Polskie-Stowarzyszenie-Syndrom-Tourette-a-reaguje

Tak wiec to, co podaly PiSie media, to wierutne klamstwo. A Ty nadal "nie wiesz".
        • astra18 Re: Pytanie do Astry nt. mediów 02.03.21, 12:09
          maria421 napisała:

> astra18 napisał:
          >
          > > Metoda "wciskania" zawsze budzi podejrzenia nierzetelności, natomiast co
          > do cho
          > > roby Obajtka nie będę się wypowiadać bo sie na tym nie znam.
          > > A ty się znasz, że uważasz iż to nie ma nic wspólnego?
          >
          > Jest oswiadczenie Polskiego Stowarzyszenia Sundromu Tourette´a:
          >
          > zdrowie.radiozet.pl/Medycyna/Wiadomosci/Tasmy-Obajtka.-Polskie-Stowarzyszenie-Syndrom-Tourette-a-reaguje
          >
          > Tak wiec to, co podaly PiSie media, to wierutne klamstwo. A Ty nadal "nie wiesz

Nie, nie wiem. A PSST nie zaprzeczyło tylko zminimalizowało, z tego co czytałam.
          Co nie zmienia faktu że wulgaryzmy są a fe! Każde. Te na strajkach i sztandarach wściekłych macic - których postulaty są ci bliskie - również.
          Nawet nie wiem kiedy ta rozmowa została nagrana. Jak bum cyk:)
          > ".
          • maria421 Re: Pytanie do Astry nt. mediów 02.03.21, 13:44
            Jak mialo PSST zaprzeczyc ze Obajtek nie ma Syndromu Tourette´a bez badania go? Widac ze to sa powazniejsi ludzie niz klamcy z TVPiS ktorzy mu wystawili telediagnoze.
            PSST wyjasnilo ze tylko nieduzy procent osob z tym syndromem cierpi na koprolalia i ze jest to przymus wypowiadania wyulgaryzmuw BEZ KONTEKSTU.
            Na tasmach Obajtek umieszcza wyulgaryzmy w konkretnym kontekscie i pod konkretnym adresem.

Zreszta wulgaryzmy sa tu najmniejszym problemem.
            Problemem jest ze ktos taki jak Obajtek zostal prezesem Orlenu i nadal nim jest, ze Ziobrowa prokuratura go kryla, a TVPiS broni.

To jest problem, nie jego rynsztokowe slownictwo.
            • astra18 Re: Pytanie do Astry nt. mediów 02.03.21, 14:23
              maria421 napisała:

> Jak mialo PSST zaprzeczyc ze Obajtek nie ma Syndromu Tourette´a bez badania go?

No właśnie, jak miało to zrobić.
              Więc skąd to oświadczenie???
              Z jakiego powodu zostało wydane? Na czyjeś polecenie???

> Widac ze to sa powazniejsi ludzie niz klamcy z TVPiS ktorzy mu wystawili tele
              > diagnoze.

Ja cię podziwiam że ty tak pilnie śledzisz TVP:)

> PSST wyjasnilo ze tylko nieduzy procent osob z tym syndromem cierpi na koprolal
              > ia i ze jest to przymus wypowiadania wyulgaryzmuw BEZ KONTEKSTU.
              > Na tasmach Obajtek umieszcza wyulgaryzmy w konkretnym kontekscie i pod konkretn
              > ym adresem.
              >
              > Zreszta wulgaryzmy sa tu najmniejszym problemem.
              > Problemem jest ze ktos taki jak Obajtek zostal prezesem Orlenu

Podaj powód ekonomiczny ( finansowy ) że się do tego nie nadaje.

i nadal nim jest
              > , ze Ziobrowa prokuratura go kryla, a TVPiS broni.

A skąd wiesz że go kryła? I skąd wiesz kiedy te rozmowy zostały nagrane?
              Bo ja nadal nie wiem.
              >
              > To jest problem, nie jego rynsztokowe slownictwo.

W takich rozmowach oczywiście że chodzi o sens a nie sposób, który ma raczej znaczenie wizerunkowe.
              • maria421 Re: Pytanie do Astry nt. mediów 02.03.21, 15:09
                astra18 napisał:

> No właśnie, jak miało to zrobić.
                > Więc skąd to oświadczenie???
                > Z jakiego powodu zostało wydane? Na czyjeś polecenie???

Soros nakazal napisac ;-) Wszystko po to, zeby ugodzic w swietlana postac namaszczona przez samego Kaczora ;-)

> Podaj powód ekonomiczny ( finansowy ) że się do tego nie nadaje.

Brak wyksztalcenia. Wiem, wiem dla PiSowcow to nie jest powod.

> A skąd wiesz że go kryła? I skąd wiesz kiedy te rozmowy zostały nagrane?
                > Bo ja nadal nie wiem.

Postępowanie karne i umorzenie

15 kwietnia 2013 Daniel Obajtek został zatrzymany przez Centralne Biuro Śledcze Policji (CBŚ) pod zarzutem m.in. przyjęcia korzyści majątkowej w wysokości 50 tys. zł. Prokuratura wystąpiła o areszt, sąd nakazał jednak zwolnić wójta. Według doniesień dziennika „Gazeta Krakowska” Prokuratura Okręgowa w Ostrowie Wielkopolskim postawiła mu zarzut „współdziałania ze zorganizowaną grupą przestępczą kierowaną przez Macieja C. „Prezesa”, wyłudzenie z firmy Elektroplast w Stróży 1,4 mln zł i podzielenie się tą kwotą z przestępcami, do tego przyjęcie od „Prezesa”, już jako wójt Pcimia, 50 tys. zł łapówki”[17][18].

30 października 2013 do Sądu Okręgowego w Sieradzu wpłynął akt oskarżenia przeciwko ośmiu osobom działającym w grupie „Prezesa”, wśród których znalazł się Daniel Obajtek[19]. W akcie oskarżenia znalazły się zarzuty: przyjęcia korzyści majątkowej w wysokości 50 tys. złotych i dwukrotnego wprowadzenia w błąd właścicieli zakładu „Elektroplast” w Stróży odnośnie ilości dostarczonego towaru na kwoty odpowiednio – 315 tys. zł oraz co najmniej 1 075 847,62 zł[20]. Przez prawie trzy lata proces nie mógł się rozpocząć, gdyż ze względu na niestawianie się wszystkich oskarżonych nie można było odczytać aktu oskarżenia[21]. W marcu 2016 Prokuratura Apelacyjna w Łodzi odebrała sprawę prokuraturze w Ostrowie Wielkopolskim i przekazała ją do prokuratury w Piotrkowie Trybunalskim[22]. Prokuratura Okręgowa w Piotrkowie Trybunalskim wycofała we wrześniu 2016 akt oskarżenia w celu jego uzupełnienia nowymi dowodami w zakresie m.in. „ustalenia obowiązków i uprawnień Daniela Obajtka w okresie zatrudnienia w Elektroplaście”, „zasad obiegu dokumentów”, a także „rozważenia powołania biegłego z zakresu rachunkowości, ekonomiki przedsiębiorstwa oraz technologii PCV na okoliczność ustalenia, czy brak dostarczenia do spółki Elektroplast w latach 2003–2004 surowca w ilości 551 ton umożliwiał tej spółce produkcję (…)”[23]. W połowie lutego 2017 śledztwo z wątkiem Daniela Obajtka przejęła od prokuratury w Piotrkowie Trybunalskim Prokuratura Krajowa i przekazała je do małopolskiego wydziału zamiejscowego Prokuratury Krajowej. We wrześniu 2017 śledztwo wobec Daniela Obajtka umorzono[24].

• astra18 Re: Pytanie do Astry nt. mediów 02.03.21, 16:10
                  maria421 napisała:
                  >
                  > Brak wyksztalcenia. Wiem, wiem dla PiSowcow to nie jest powod.

Ja pytam o powód ekonomiczny, wyniki finansowe.
                  >
                  > > A skąd wiesz że go kryła? I skąd wiesz kiedy te rozmowy zostały nagrane?
                  > > Bo ja nadal nie wiem.
                  >
                  > Postępowanie karne i umorzenie

A kiedy została nagrana rozmowa, o to pytam.
                  I nie domysły GW,tylko dowód .
                  Dociekam.

>
                  > 15 kwietnia 2013 Daniel Obajtek został zatrzymany przez Centralne Biuro Śledcze
                  > Policji (CBŚ) pod zarzutem m.in. przyjęcia korzyści majątkowej w wysokości 50
                  > tys. zł. Prokuratura wystąpiła o areszt, sąd nakazał jednak zwolnić wójta.

Sąd, niemożliwe!:)

Wedł
                  > ug doniesień dziennika „Gazeta Krakowska” Prokuratura Okręgowa w Ostrowie Wielk
                  > opolskim postawiła mu zarzut „współdziałania ze zorganizowaną grupą przestępczą
                  > kierowaną przez Macieja C. „Prezesa”, wyłudzenie z firmy Elektroplast w Stróży
                  > 1,4 mln zł i podzielenie się tą kwotą z przestępcami, do tego przyjęcie od „Pr
                  > ezesa”, już jako wójt Pcimia, 50 tys. zł łapówki”[17][18].
                  >
                  > 30 października 2013 do Sądu Okręgowego w Sieradzu wpłynął akt oskarżenia przec
                  > iwko ośmiu osobom działającym w grupie „Prezesa”, wśród których znalazł się Dan
                  > iel Obajtek[19]. W akcie oskarżenia znalazły się zarzuty: przyjęcia korzyści ma
                  > jątkowej w wysokości 50 tys. złotych i dwukrotnego wprowadzenia w błąd właścici
                  > eli zakładu „Elektroplast” w Stróży odnośnie ilości dostarczonego towaru na kwo
                  > ty odpowiednio – 315 tys. zł oraz co najmniej 1 075 847,62 zł[20]. Przez prawie
                  > trzy lata proces nie mógł się rozpocząć, gdyż ze względu na niestawianie się w
                  > szystkich oskarżonych nie można było odczytać aktu oskarżenia[21]. W marcu 2016
                  > Prokuratura Apelacyjna w Łodzi odebrała sprawę prokuraturze w Ostrowie Wielkop
                  > olskim i przekazała ją do prokuratury w Piotrkowie Trybunalskim[22]. Prokuratur
                  > a Okręgowa w Piotrkowie Trybunalskim wycofała we wrześniu 2016 akt oskarżenia w
                  > celu jego uzupełnienia nowymi dowodami w zakresie m.in. „ustalenia obowiązków
                  > i uprawnień Daniela Obajtka w okresie zatrudnienia w Elektroplaście”, „zasad ob
                  > iegu dokumentów”, a także „rozważenia powołania biegłego z zakresu rachunkowośc
                  > i, ekonomiki przedsiębiorstwa oraz technologii PCV na okoliczność ustalenia, cz
                  > y brak dostarczenia do spółki Elektroplast w latach 2003–2004 surowca w ilości
                  > 551 ton umożliwiał tej spółce produkcję (…)”[23]. W połowie lutego 2017 śledztw
                  > o z wątkiem Daniela Obajtka przejęła od prokuratury w Piotrkowie Trybunalskim P
                  > rokuratura Krajowa i przekazała je do małopolskiego wydziału zamiejscowego Prok
                  > uratury Krajowej. We wrześniu 2017 śledztwo wobec Daniela Obajtka umorzono[24].
                  >

>
      • stephen_s Re: Pytanie do Astry nt. mediów 03.03.21, 08:43
        > Metoda "wciskania" zawsze budzi podejrzenia nierzetelności, natomiast co do choroby Obajtka nie będę się
        > wypowiadać bo sie na tym nie znam.
        > A ty się znasz, że uważasz iż to nie ma nic wspólnego?

"Znać się" to duże słowo, ale wiesz: jestem psychologiem klinicznym z wykształcenia, więc pewne elementarne pojęcie mam. Co więcej, w sieci są aktywne osoby z tym zespołem - jest np. taka streamerka Sweet Anita, która ma dokładnie to, co niby ma Obajtek: zespół Tourette'a z hardkorową koprolalią. I sorry, wystarczy pooglądać ją przez parę minut (nie mówiąc o posłuchaniu, co ona o swoich doświadczeniach z tym zaburzeniem opowiada), by zobaczyć, że jest to zupełnie co innego, co słychać u Obajtka.

Tak więc, jeśli Karnowski twierdzi, że Obajtek przeklina z racji na zespół Tourette'a, to są dwie możliwości:

1. Jest kompletnym ignorantem, który nie wie, o czym mówi.
        2. Świadomie miesza czytelnikom w głowach.

Stąd moje pytanie: czy to są niby te wysokie standardy medialne, które mają rzekomo "niepokorne" media spod znaku PiS?

> Nie czytałam ani nie oglądałam Wiadomości.
        > Jeśli masz ochotę to wklej dokładny tekst, nie przeróbkę.

Wybacz, niespecjalnie mam czas szukać. Jednak to, co czytałem na ten temat, jest jasne: kobieta na prochach zdemolowała (samochodem) stację Orlenu. TVP przedstawiła tę demolkę jako efekt "mowy nienawiści" pod adresem Orlenu. Ponawiam pytanie: to są te wysokie standardy dziennikarskie? Co dalej, pijaczek obsika dystrybutor na stacji Orlenu, a TVP powie, że to wynik publikacji GW o Obajtku?
        • astra18 Re: Pytanie do Astry nt. mediów 03.03.21, 13:07
          stephen_s napisał:

> > Metoda "wciskania" zawsze budzi podejrzenia nierzetelności, natomiast co
          > do choroby Obajtka nie będę się
          > > wypowiadać bo sie na tym nie znam.
          > > A ty się znasz, że uważasz iż to nie ma nic wspólnego?
          >
          > "Znać się" to duże słowo, ale wiesz: jestem psychologiem klinicznym z wykształc
          > enia, więc pewne elementarne pojęcie mam. Co więcej, w sieci są aktywne osoby z
          > tym zespołem - jest np. taka streamerka Sweet Anita,

To taka wiedza jak znajomośc osób z programu Ewy Drzyzgi w TVN, lata temu. Byli tacy z wstawkami "je..., je..." i tak mi się skojarzyło że chyba ostatnio namnożyło się tych z turetem.
          Czyli raczej takie "beletrystyczne".

> Tak więc, jeśli Karnowski twierdzi, że Obajtek przeklina z racji na zespół Tour
          > ette'a, to są dwie możliwości:
          >
          > 1. Jest kompletnym ignorantem, który nie wie, o czym mówi.
          > 2. Świadomie miesza czytelnikom w głowach.

>
          > Stąd moje pytanie: czy to są niby te wysokie standardy medialne, które mają rze
          > komo "niepokorne" media spod znaku PiS?
          >
          > > Nie czytałam ani nie oglądałam Wiadomości.
          > > Jeśli masz ochotę to wklej dokładny tekst, nie przeróbkę.
          >
          > Wybacz, niespecjalnie mam czas szukać.

Więc nie ma "platformy' do dyskusji na ten temat.

Jednak to, co czytałem na ten temat, jes
          > t jasne: kobieta na prochach zdemolowała (samochodem) stację Orlenu. TVP przeds
          > tawiła tę demolkę jako efekt "mowy nienawiści" pod adresem Orlenu. Ponawiam pyt
          > anie: to są te wysokie standardy dziennikarskie?

A ja ci ponownie odpowiadam: nie OGLĄDAŁAM a czytać i opierać wiedzę na przeróbkach - przypuszczam że czerpałeś z GW? - nawet nie zamierzam.

Co dalej, pijaczek obsika dyst
          > rybutor na stacji Orlenu, a TVP powie, że to wynik publikacji GW o Obajtku?

Mam większe zmartwienia.
          • maria421 Re: Pytanie do Astry nt. mediów 03.03.21, 13:35
            astra18 napisał:

> To taka wiedza jak znajomośc osób z programu Ewy Drzyzgi w TVN, lata temu. Byli
            > tacy z wstawkami "je..., je..." i tak mi się skojarzyło że chyba ostatnio namn
            > ożyło się tych z turetem.
            > Czyli raczej takie "beletrystyczne".

Jasne. PSST nie ma racji, Stefan nie ma racji, tylko PiSia propaganda ma racje.

> Mam większe zmartwienia.

Na przyklad jak tu wybronic PiSowskiego nominata Obajtka :-)
            • astra18 Re: Pytanie do Astry nt. mediów 03.03.21, 13:44
              maria421 napisała:

> astra18 napisał:
              >
              > > To taka wiedza jak znajomośc osób z programu Ewy Drzyzgi w TVN, lata temu
              > . Byli
              > > tacy z wstawkami "je..., je..." i tak mi się skojarzyło że chyba ostatni
              > o namn
              > > ożyło się tych z turetem.
              > > Czyli raczej takie "beletrystyczne".
              >
              > Jasne. PSST nie ma racji, Stefan nie ma racji,

Nigdzie tak nie napisałam.

tylko PiSia propaganda ma racje.

Skoro ciągle ją oglądasz....to jak syndrom sztokholmski:)
              >
              > > Mam większe zmartwienia.
              >
              > Na przyklad jak tu wybronic PiSowskiego nominata Obajtka :-)

Ani myślę go bronić ani atakować bo jak dotąd brak rzetelnych dowodów.

• astra18 Re: Pytanie do Astry nt. mediów 03.03.21, 16:42
                      maria421 napisała:

> astra18 napisał:
                      >
                      > > Ale nie o wulgaryzmy i tureta chodzi, tylko kiedy została nagrana rozmowa
                      > .
                      >
                      > W tym watku Stefanowi chodzi o to, jak media ratuja Obajtka wymyslajac mu syndr
                      > om Tourette´a.

A nie nie, nie chodzi o to czy go ma, tylko czy wulgaryzmy stanowią jednym z objawów tej choroby.
                      Znowu ci się pozajaczkowalo.
                        • astra18 Re: Pytanie do Astry nt. mediów 03.03.21, 16:51
                          maria421 napisała:

> Astra, ten watek Stefan zalozyl specjalnie po to, zeby Ci zadac pytanie, na kto
                          > ry Ty nie odpowiadasz

tylko, swoim sposobem, wijesz sie jak piskorz zeby tylko
                          > nie skrytykowac PiSich mediow i Obajtka.

To ty czytać nie potrafisz albo kłopoty z percepcja?
                          Walnelas głupotę pisząc że chodzi o to czy Obajtek ma ta chorobę czy nie, a nie czy wulgaryzmy są u niego jednym z objawów.
                          A teraz możesz już spocząć.
                          Nie ze mną te numery, n- ty raz powtarzam.
                          Za krótkie nóżki .
                          • maria421 Re: Pytanie do Astry nt. mediów 03.03.21, 17:02
                            Astra, to TY masz za ktorkie nozki, bo jak Ci zadac konktretne pytanie, jak np. jak interpretujesz art.31.3 ustawy ktora Twoj Duda wlasnie podpisal, czy jak Cie zapytac co z Twoimi pozostalymi OFE, to nabierasz wody w usta.

• astra18 Re: Pytanie do Astry nt. mediów 03.03.21, 17:20
                              maria421 napisała:

> Astra, to TY masz za ktorkie nozki, bo jak Ci zadac konktretne pytanie, jak np.
                              > jak interpretujesz art.31.3 ustawy ktora Twoj Duda wlasnie podpisal,

Włącz guzik z percepcja .

czy jak C
                              > ie zapytac co z Twoimi pozostalymi OFE, to nabierasz wody w usta.

A guzik cię obchodzi mój portfel.
                              To ja ci zadałam pytanie na które oczywiście nie odpowiedziałaś bo bladego pojęcia nie masz na temat który cię nie dotyczy. Bo niby skąd. Zza komputerka w reichu?

>
                              • maria421 Re: Pytanie do Astry nt. mediów 03.03.21, 18:08
                                Astra, Twoj portfel obchodzi mnie tyle co zeszloroczny snieg. Ale jezeli tu sie wyplakujesz ze Ci PO "rabnelo OFE", to pytam co sie stanie z reszta Twoich OFE po ich likwidacji przez Twoj ukochany PiS.

Gdybys Ty sama tu sie nie wyplakiwala nad tym, ze Ci PO "rabnelo OFE", to bym nie pytala.

Ty , jak zwykle, unikasz odpowiedzi.

• astra18 Re: Pytanie do Astry nt. mediów 03.03.21, 21:51
                                  maria421 napisała:

> Astra, Twoj portfel obchodzi mnie tyle co zeszloroczny snieg.

No to po co te pytania o mój portfel?

Ale jezeli tu sie
                                  > wyplakujesz ze Ci PO "rabnelo OFE"

Stwierdziłam fakt.

, to pytam co sie stanie z reszta Twoich OFE
                                  > po ich likwidacji przez Twoj ukochany PiS.
                                  >
                                  A jednak interesuje cię mój portfel.

> Gdybys Ty sama tu sie nie wyplakiwala nad tym, ze Ci PO "rabnelo OFE", to bym n
                                  > ie pytala.
                                  >
                                  > Ty , jak zwykle, unikasz odpowiedzi.

Piszesz nie odpowiadając na moje pytanie .
                                  >
                                  >
                                  >
                                  • maria421 Re: Pytanie do Astry nt. mediów 04.03.21, 08:39
                                    Astra, ja nie pytam o Twoj portfel! Nie pytam o to ile zarabiasz, jakie masz oszczednosci itp. Nie interesuje mnie to!

Poniewaz TY SAMA tu plakalas ze Ci PO "rabnelo" OFE, to jaki masz problem z odpowiedzia na pytanie co sie stanie z Twoimi OFE po ich likwidacji?

• stephen_s Re: Pytanie do Astry nt. mediów 03.03.21, 17:23
                        > A nie nie, nie chodzi o to czy go ma, tylko czy wulgaryzmy stanowią jednym z objawów tej choroby.

W tym wątku chodzi o to, co sądzisz o wciskaniu jawnego kitu przez Karnowskiego pt. "Obajtek klnął na taśmach, bo ma Tourette'a".

BTW. Nie ma takiego objawu Tourette'a jak "wulgaryzmy". Objawem Touretta są trudne do kontrolowania tiki, których jedną z form jest koprolalia, czyli wygłaszanie mimowolnych wulgarnych stwierdzeń i wykonywanie wulgarnych gestów. Na razie nic nie wskazuje, że Obajtek przejawia koprolalię, bo wszystkie wulgaryzmy na taśmach są logicznie powiązane z tym, co mówi i nic nie wskazuje, by były poza jego kontrolą.
                        • astra18 Re: Pytanie do Astry nt. mediów 03.03.21, 17:26
                          stephen_s napisał:

> > A nie nie, nie chodzi o to czy go ma, tylko czy wulgaryzmy stanowią jedny
                          > m z objawów tej choroby.
                          >
                          > W tym wątku chodzi o to, co sądzisz o wciskaniu jawnego kitu przez Karnowskiego
                          > pt. "Obajtek klnął na taśmach, bo ma Tourette'a".

No to przynajmniej potwierdziłes to czego Maria nie zrozumiała pisząc o tym czy w ogóle Obajtek ten syndrom ma.
                          >
                          > BTW. Nie ma takiego objawu Tourette'a jak "wulgaryzmy". Objawem Touretta są tru
                          > dne do kontrolowania tiki, których jedną z form jest koprolalia, czyli wygłasza
                          > nie mimowolnych wulgarnych stwierdzeń i wykonywanie wulgarnych gestów.

A ja napisałam inaczej ?

Na razie
                          > nic nie wskazuje, że Obajtek przejawia koprolalię, bo wszystkie wulgaryzmy na
                          > taśmach są logicznie powiązane z tym, co mówi i nic nie wskazuje, by były poza
                          > jego kontrolą.
                          • stephen_s Re: Pytanie do Astry nt. mediów 03.03.21, 17:42
                            > A ja napisałam inaczej ?

Czyli się zgadzamy, że Obajtek nie ma Tourette'a, albo przynajmniej koprolalii? Świetnie. To teraz poproszę o odniesienie się do kwestii, że Karnowski wyciąga taką bzdurę z kapelusza i wciska czytelnikom.
                            • astra18 Re: Pytanie do Astry nt. mediów 03.03.21, 17:50
                              stephen_s napisał:

> > A ja napisałam inaczej ?
                              >
                              > Czyli się zgadzamy, że Obajtek nie ma Tourette'a,

Ja tego nie napisałam że nie ma.
                              A skąd ty wiesz że nie ma?

albo przynajmniej koprolalii?

Tu już trochę bliżej.
                              Ja tego nie wiem .

> Świetnie. To teraz poproszę o odniesienie się do kwestii, że Karnowski wyciąga
                              > taką bzdurę z kapelusza i wciska czytelnikom.

Jaka bzdure? Czy stowarzyszenie zaprzeczylo że wulgaryzmy mogą być jednym z objawów?
                              • stephen_s Re: Pytanie do Astry nt. mediów 03.03.21, 18:04
                                > Ja tego nie napisałam że nie ma.
                                > A skąd ty wiesz że nie ma?

Nie wiem, czy na pewno nie ma, fakt. Ale wiem, że jak na razie nie widziałem u niego żadnego objawu.

> Tu już trochę bliżej.
                                > Ja tego nie wiem .

To proponuję trochę poczytać, jak dokładnie objawia się koprolalia i pooglądać osoby ze zdiagnozowanym Tourette'em, którzy właśnie mają koprolalię wśród objawów. To jest zupełnie co innego, niż używanie "kurwa" zamiast przecinka...

No ale w sumie nie wiem, nie widziałem w całości przemówienia Obajtka na Gali Człowieka Wolności. Może faktycznie to przemówienie brzmiało:

"Szanowny Panie Premierze... FIU FIU! ... i Panie Prezydencie... LIŻ MOJĄ CIPKĘ..., a także Szanowne Jury. Chciałem bardzo... FIU FIU! podziękować za przyznanie mi tej nagrody... WALCIE SIĘ! Od dawna kieruję się słowami świętej pamięci Prezydenta Profesora Lecha... FIU FIU!... Kaczyńskiego i staram się... UPRAWIAĆ DZIKI SEKS Z BOBREM! ... podtrzymywać jego dziedzictwo..."
                                • maria421 Re: Pytanie do Astry nt. mediów 03.03.21, 18:10
                                  stephen_s napisał:

> No ale w sumie nie wiem, nie widziałem w całości przemówienia Obajtka na Gali C
                                  > złowieka Wolności. Może faktycznie to przemówienie brzmiało:
                                  >
                                  > "Szanowny Panie Premierze... FIU FIU! ... i Panie Prezydencie... LIŻ MOJĄ CIPKĘ
                                  > ..., a także Szanowne Jury. Chciałem bardzo... FIU FIU! podziękować za przyznan
                                  > ie mi tej nagrody... WALCIE SIĘ! Od dawna kieruję się słowami świętej pamięci P
                                  > rezydenta Profesora Lecha... FIU FIU!... Kaczyńskiego i staram się... UPRAWIAĆ
                                  > DZIKI SEKS Z BOBREM! ... podtrzymywać jego dziedzictwo..."

ROTFL! :-)))))
                                • astra18 Re: Pytanie do Astry nt. mediów 03.03.21, 22:20
                                  stephen_s napisał:

> > Ja tego nie napisałam że nie ma.
                                  > > A skąd ty wiesz że nie ma?
                                  >
                                  > Nie wiem, czy na pewno nie ma, fakt

I tego się trzymaj.

. Ale wiem, że jak na razie nie widziałem u
                                  > niego żadnego objawu.
                                  >
                                  Pacjenta znanego z telewizora trudno chyba zdiagnozować,nie?
                                  • stephen_s Re: Pytanie do Astry nt. mediów 03.03.21, 22:36
                                    > Pacjenta znanego z telewizora trudno chyba zdiagnozować,nie?

Ale taśmy, gdzie przeklina - co ma być objawem Tourette'a - znamy. I jako żywo, nie brzmią one jak to, co osoby z prawdziwą koprolalią z siebie wydają.

Ale jeśli się mylę, to poproszę cytaty. Wskaż proszę w taśmach fragmenty, gdzie słychać, jak Obajtek rozmowy o rynku i firmie przetyka okrzykami, że marszczy Freda codziennie rano, każe rozmówcy walić się, a potem od razu przeprasza itd. Albo gdzie chociaż regularnie chrząka, gwiżdże, wtrąca słowa bez związku z resztą wypowiedzi, zapętla się itd. Jesteś w stanie wskazać?
          • stephen_s Re: Pytanie do Astry nt. mediów 03.03.21, 17:40
            >To taka wiedza jak znajomośc osób z programu Ewy Drzyzgi w TVN, lata temu. Byli tacy z wstawkami
            > "je..., je..." i tak mi się skojarzyło że chyba ostatnio namnożyło się tych z turetem.
            > Czyli raczej takie "beletrystyczne".

Widzę, że kompletnie zignorowałaś informację o moim wykształceniu. Sprytne.

> Więc nie ma "platformy' do dyskusji na ten temat.

Czyli po prostu unikasz tematu.
            • astra18 Re: Pytanie do Astry nt. mediów 03.03.21, 17:47
              stephen_s napisał:

>
              > Czyli po prostu unikasz tematu.

Wydaje mi się że nie chciało ci się przywoływać dokładnych cytatów z wypowiedzi, o których, jak przypuszczam , przeczytales jako newsowe "gotówce" więc twój powyższy wniosek jest chybiony .

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka