05.07.21, 08:38
Tak to zostawię w ramach kwestii do zastanowienia?

https://scontent-waw1-1.xx.fbcdn.net/v/t1.6435-9/210781655_354508249364918_2105987473956596783_n.jpg?_nc_cat=100&ccb=1-3&_nc_sid=730e14&_nc_ohc=4reVcueZXNIAX93FiSE&_nc_ht=scontent-waw1-1.xx&oh=817112796ad40f72a69443b61c842365&oe=60E6EB9E


BTW. To, co działo się wobec rdzennej ludności Kanady (włączając w to to, co działo się w tamtych szkołach), jest aktualnie otwarcie nazywane kulturowym ludobójstwem. Za tamte praktyki przeprosił już kanadyjski rząd i różne grupy wyznaniowe prowadzące tamte szkoły. Poza Kościołem katolickim. Ciekawe...
Obserwuj wątek
  • maria421 Re: Kanada 05.07.21, 10:31
   Niemiecka prasa donosi, ze z 150.000 dzieci zmarlo 3200, wiekszosc z nich na gruzlice.


   In Kanada waren ab 1874 rund 150.000 Kinder von Ureinwohnern und gemischten Paaren von ihren Familien und ihrer Kultur getrennt und in kirchliche Heime gesteckt worden, um sie so zur Anpassung an die weiße Mehrheitsgesellschaft zu zwingen. Viele von ihnen wurden in den Heimen misshandelt oder sexuell missbraucht. Nach bisherigen Angaben starben mindestens 3200 dieser Kinder, die meisten an Tuberkulose.


   www.welt.de/vermischtes/article232120615/Nach-Massengrab-Fund-Zwei-weitere-Kirchen-in-Kanada-durch-Feuer-zerstoert.html
   • stephen_s Re: Kanada 05.07.21, 17:26
    > Niemiecka prasa donosi, ze z 150.000 dzieci zmarlo 3200, wiekszosc z nich na gruzlice.

    I...?

    Zastanów się, czemu ciał tych dzieci nie zwrócono rodzinom? Czemu chowano je w masowych grobach? Może dlatego, że te dzieci zabierano rodzinom siłą, a w tych internatach te dzieci nie miały nawet imion, tylko numery?

    Poczytaj sobie, co tam się działo...

    BTW. Polecam uwadze ten tekst z Więzi - bądź co bądź, portal katolicki:

    wiez.pl/2021/07/01/brutalna-lekcja-dla-wierzacych/
    • maria421 Re: Kanada 05.07.21, 18:14
     Stefan, mowa jest o 140 szkolach z internatami, ktore dzialaly przez ok 120 lat, i z artykulu ktory zalinkowales wcanie nie wynika "co tam sie dzialo" lecz :

     Oblicza się, że ok. 4-6 tys. dzieci zmarło w tych ośrodkach z powodu chorób, niedożywienia, złego traktowania bądź przemocy seksualnej.

     Niemiecka prasa pisze , ze wiekszosc zmarla na gruzlice.

     Nie wiem dlaczego zwlok dzieci nie oddawano rodzicom. Moze rodzicow nie stac bylo na pogrzeb? Jaka byla smiertelnosc dzieci , ktore nie trafily do tych szkol, tylko pozostaly w rodzinie? Z jakich lat pochodza te groby? Kiedy tam pochowano ostatnie dziecko?


       • stephen_s Re: Kanada 07.07.21, 08:27
        > Jak zwykle, zanim cos ocenie, chce poznac szczegoly. Ty nie?

        No to trochę szczegółów:

        wiez.pl/2019/07/24/kanadyjskie-pudrowanie-trupa-o-ksiazce-27-smierci-tobyego-obeda/
        • maria421 Re: Kanada 07.07.21, 08:43
         Stefan, odbieranie dzieci rodzicom, ktorzy o nie odpowiednio dbaja, to jest ZBRODNIA.

         Odnosnie "metod wychowawczych", to wlasnie sprawdzilam, ze w Polsce dopiero w 2001 roku zakazano kar cielesnych w szkolach!. Za moich czasow nauczyciele bili linijka w dlon ucznia i bylo to normalne!

         W mediach pisze sie o ofiarach smiertelnych kosciola w Kanadzie, w mediach spolecznosciowych jest to podawane tak, jakby w tych internatach masowo mordowano dzieci, co nie jest prawda, bo wiekszosc z nich (wg. niemieckich doniesien), umierala na gruzlice, ktora wtedy byla chyby glownym powodem smierci dzieci i ludzi w mlodym wieku.
         Tak w internatach, jak i poza nimi.
         • wkkr Re: Kanada 08.07.21, 09:11
          Mario tam nie chodziło o niewinne bicie linijką. dzieci umieszczone w takim internacie były bite za wszystko. W ramach kar stosowano głod, pozbawienie snu, wystawianie na działanie zimna lub ciepła. Poniżano je również psychicznie, wykorzystywano seksualnie.
          Zmuszano dzieci starsze do znęcania się nad dziećmi młodszymi włącznie z gwałtami.
          Ośrodki te zaczęto likwidować tylko dlatego że ich wychowankowie okazywali się kompletnie niezdolni do samodzielnego życia.
          Mario to co działo sie w Kanadzie przypomina to co wyprawiała w Polsce siostra Bernadetta.
          • maria421 Re: Kanada 08.07.21, 09:40
           wkkr napisał:


           > Mario to co działo sie w Kanadzie przypomina to co wyprawiała w Polsce siostra
           > Bernadetta.

           W zakladzie prowadzonym przez Bernardette dochodzilo do gwaltow MIEDZY wychowankami.
           Odnosnie internatow w Kanadzie pisze sie ze wychowankowie "byli wykorzystywani seksualnie". Przez kogo? Przez siostry zakonne?
           Jezeli zyja jeszcze takie kanadyjskie Bernardetty, to pod sad z nimi, bo to jest ICH odpowiedzialnosc.

           Ale jak czytam ze potomkowie kanydyjskich ofiar maja byc odszkodowani, to pytam : jakich ofiar? Tych, co leza na cmentarzu? Przeciez skoro umarli jako dzieci, to nie maja potomstwa.


       • wkkr Re: Kanada 08.07.21, 09:04
        W tym wypadku trudno sobie wyobrazić szczegóły które usprawiedliwiały by to co zaszło.
        ====
        Jak to możliwe, że w cywilizowanym kraju państwo na mocy prawa powierzało dzieci instytucjom których potem nie kontrolowało do tego stopnia, że dzieci te umierały i nikt tego nie zauważał?
        Dzieci były chowane tak jak sie w Polsce na wsi martwe koty zakopuje....
        Nie na cmentarzu,,, W nieoznaczonym dole.... Rodziców nie informowano o śmierci.....
        To się w głowie nie mieści.
        A wszystko to pod szyldem KK.
        =========================
        • maria421 Re: Kanada 08.07.21, 09:45
         wkkr napisał:

         > Jak to możliwe, że w cywilizowanym kraju państwo na mocy prawa powierzało dziec
         > i instytucjom których potem nie kontrolowało do tego stopnia, że dzieci te umie
         > rały i nikt tego nie zauważał?

         Kanada pod koniec XIX wieku byla cywilizowanym krajem? Mnie dziwi, ze dopiero w latach 90 tych, czyli jakies cwierc wieku temu te internaty zamknketo

         > Dzieci były chowane tak jak sie w Polsce na wsi martwe koty zakopuje....
         > Nie na cmentarzu,,, W nieoznaczonym dole.... Rodziców nie informowano o śmierci

         Prasa donosi o cmentarzach, ale nie donosi KIEDY , w jakich czasach odbywaly sie tam pochowki.

         > .....
         > To się w głowie nie mieści.
         > A wszystko to pod szyldem KK.

         A to wszystko zgodnie z kanadyjskim prawem.

         >
         >
     • stephen_s Re: Kanada 07.07.21, 08:56
      > Nie wiem dlaczego zwlok dzieci nie oddawano rodzicom. Moze rodzicow nie stac bylo na pogrzeb?

      Naprawdę jesteś w stanie w ogóle postawić taką tezę, wiedząc, że te dzieci odbierano rodzicom siłą?

      Wiesz, naprawdę zdumiewa mnie, że lata mijają, a kiedy tego typu sprawy wypływają, to Twoje reakcje są ciągle identyczne. Ile lat temu rozmawialiśmy o tym, co Kościół katolicki wyprawiał w Irlandii? Od pedofilii, przez pralnie magdalenek, do handlu dziećmi przez zakonnice? Wtedy też twierdziłaś, że relacje są pewnie przesadzone, w sumie jest wiele niejasności itd. I co? Lata mijają, a te wszystkie rzeczy okazują się faktem.

      Podobnie jest zresztą np. z pedofilią w polskim Kościele. Z tego, co pamiętam, też nie chciałaś wierzyć. Też twierdziłaś, że nieprzyjazna propaganda itd. I co? Jakoś to wszystko się potwierdza. Czytałaś ten artykuł Nosowskiego, który zalinkowałem niedawno? Mamy już ośmiu hierarchów ukaranych przez Watykan o niezaniedbania, kolejne dochodzenia w toku i kilkaset zgłoszeń o molestowaniu przez duchownych w ciągu 2,5 roku...

      A teraz wypływa Kanada. Mamy już masowe, bezimienne groby, mamy już istniejące relacje o tym, co się tam działo - od niedożywienia po tortury i molestowanie. A Ty znowu twierdzisz, że w sumie nic nie wiadomo, a jeśli dzieci były grzebane w masowych, bezimiennych grobach, to zapewne dlatego po prostu, że rodziców nie było stać na pogrzeb. A nie dlatego, że jeśli te dzieci były siłą odbierane rodzicom i trafiały do szkół, gdzie nie miały nawet prawa do posiadania imion, i gdzie je wynarodawiano, torturowano i (tak, też) gwałcono, to nikt po prostu nie uznawał za stosowne oddawanie ciał tych dzieci rodzicom. Jeśli dziecko jest dosłownie jedynie numerem, to prościej wrzucić je do masowego grobu...

      Kiedy tak na poważnie dotrze do Ciebie, że tak, instytucje kościelne naprawdę robiły ohydne rzeczy przy różnych okazjach? I, że generalnie, kiedy wychodzą różne paskudne rzeczy związane z sytuacją osób nie-białych, tak w historii, jak współcześnie, to warto traktować relacje tych osób poważnie i rozważyć, o czym mówią - zamiast zasłaniać się, że w sumie nic nie wiadomo, a "niemiecka prasa pisze..."?

      BTW. Ciekaw jestem, czy w ogóle zauważyłaś zupełnie aktualny problem trwającego dosłownie teraz kulturowego ludobójstwa Ujgurów w Chinach. Czy też, jak to masz w zwyczaju, stwierdziłaś "Ujgurzy = muzułmanie = niebezpieczni ludzie" i uznałaś, że w takim razie Chińczycy mają prawo zesłać cały naród na "resocjalizację" do obozów koncentracyjnych...
      • maria421 Re: Kanada 07.07.21, 09:20
       Stefan, pewnie pisales w czasie kiedy ja wyslalam moj ostatni post i nie zauwazyles ze napisalam ze odbieranie sila dzieci rodzicom (jezeli rodzice dbaja o dzieci) to ZBRODNIA.

       W sprawie polskiego kosciola pisalam niedawno ze mam nadzieje ze Franciszek oczysci stajnie Augiasza. Pewnie nie zauwazyles.

       To, czemu sie sprzeciwiam, to , uzywajac Twojego okreslenia, "zero-jedynkowe" podejscie do sprawy, a wlasciwie do spraw. Jak pedofilia, to tylko w kosciele katolickim , jak rasizm to tylko bialych wobec czarnych, jak nietolerancja to tylko wobec muzulmanow czy LGBT.

       Koscil katolicki sam sobie "nagrabil" i musi sie oczyscic. Ale dochodzimy do sytuacji, kiedy cokolwiek kosciol by zrobil czy nie zrobil, i tak bedzie zle, bedzie za malo. Dochodzimy do sytuacji, kiedy dla antyklerykalow "klecha= pedofil", kosciol to "pedofilska mafia" , dochodzimy do sytuacji kiedy niektorzy w mediach spolecznosciowych zadaja delegalizacji KK.

       Kazdemu nalezy sie sprawiedliwy proces. Kosciolowi tez. Winni musza byc ukarani i ja nigdy niczego innego nie pisalam.


      • astra18 Re: Kanada 07.07.21, 10:35
       stephen_s napisał:


       > Naprawdę jesteś w stanie w ogóle postawić taką tezę, wiedząc, że te dzieci odbi
       > erano rodzicom siłą?

       A kto je siłą odbierał ,kościół???? czy nie jest to też próba wybielenia win ówczesnych rządów????
       • stephen_s Re: Kanada 08.07.21, 08:41
        > A kto je siłą odbierał ,kościół???? czy nie jest to też próba wybielenia win ówczesnych rządów????

        Nie gadaj nonsensów.

        Oczywiście, odbierał rząd Kanady, ale przy współudziale kanadyjskich Kościołów. Połowę tych szkół prowadził Kościół katolicki - i przecież nie dlatego, że rząd Kanady wciskał zakonnikom i zakonnicom te dzieci siłą.

        I teraz: rząd Kanady przeprosił oficjalnie za to postępowanie. Pozostałe kościoły też przeprosiły. Co więcej, wypłacono odszkodowania ofiarom. Tylko Kościół katolicki, tak w Kanadzie, jak i Watykan, do sprawy się nie odnosi. Choć parokrotnie już o to proszono i Benedykta, i Franciszka.

        Widzisz problem?
        • astra18 Re: Kanada 08.07.21, 08:46
         stephen_s napisał:

         > > A kto je siłą odbierał ,kościół???? czy nie jest to też próba wybielenia
         > win ówczesnych rządów????
         >
         > Nie gadaj nonsensów.

         Zadałam proste pytanie.
         Jak już na nie odpowiesz, to ustaw właściwie kontekst.
         >
         > Oczywiście, odbierał rząd Kanady, ale przy współudziale kanadyjskich Kościołów.

         Prawnie miał takie kompetencje kościół do odbierania dzieci?
         Czy ówczesne władze?
         Na nich jakoś nikt nie skupia uwagi, tylko oczywiście na kościele.
         I to na dosyć płytkich dowodach.         >
         > I teraz: rząd Kanady przeprosił oficjalnie za to postępowanie.

         Ojej jak cudownie że przeprosił, i już się nikt ich nie czepia.
         Wzruszające.

         Pozostałe kościo
         > ły też przeprosiły. Co więcej, wypłacono odszkodowania ofiarom. Tylko Kościół k
         > atolicki, tak w Kanadzie, jak i Watykan, do sprawy się nie odnosi. Choć parokro
         > tnie już o to proszono i Benedykta, i Franciszka.
         >
         > Widzisz problem?

         Ja widzę problem że ktoś jest zafiksowany na jednym punkcie.
         • wkkr Re: Kanada 08.07.21, 09:14
          Kościół nie dość że był oprawca, to jeszcze brawl za to pieniądze od rządu Kanady.
          Księza to płatni mordercy.
          • astra18 Re: Kanada 08.07.21, 09:20
           wkkr napisał:

           > Kościół nie dość że był oprawca, to jeszcze brawl za to pieniądze od rządu Kana
           > dy.
           > Księza to płatni mordercy.

           A rząd Kanady zleceniodawcą.
           >
        • maria421 Re: Kanada 08.07.21, 09:04
         Tak wiec, ZBRODNIA odbierania dzieci rodzinom spada na panstwo, nie na kosciol.
         Kosciol jest natomiast odpowiedzialny za traktowanie dzieci w internatach.

         Zgodzisz sie, Stefan?
        • astra18 Re: Kanada 08.07.21, 09:21
         wkkr napisał:

         > Nie, kosciół był tylko oprawcą tych dzieci.
         >

         A rząd Kanady SYSTEMOWO dokonywał zbrodni odbierania dzieci rodzicom.
         I tylko kościół winien u zafiksowanych.
  • maria421 Re: Kanada 08.07.21, 09:53
   Komu papiez mialby wyplacic odszkodowanie?

   wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114881,27301881,kanada-justin-trudeau-oczekujemy-od-kosciola-ze-przejmie.html#do_w=46&do_v=142&do_st=RS&do_sid=288&do_a=288&s=BoxNewsImg3

   Albo to jest kompletnie zle dziennikarstwo, albo Trudeau nie wie co mowi.

   Zmarle dzieci nie mialy potomkow, wiec jakim potomkom maja byc wyplacane odszkodowania? Kazdemu kto jest dzieckiem lub wnukiem wychowanka ktory przezyl internat? Na jakiej podstawie prawnej?
   • astra18 Re: Kanada 08.07.21, 11:56
    maria421 napisała:

    > Komu papiez mialby wyplacic odszkodowanie?
    >
    > wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114881,27301881,kanada-justin-trudeau-oczekujemy-od-kosciola-ze-przejmie.html#do_w=46&do_v=142&do_st=RS&do_sid=288&do_a=288&s=BoxNewsImg3
    >
    > Albo to jest kompletnie zle dziennikarstwo, albo Trudeau nie wie co mowi.
    >
    > Zmarle dzieci nie mialy potomkow, wiec jakim potomkom maja byc wyplacane odszko
    > dowania? Kazdemu kto jest dzieckiem lub wnukiem wychowanka ktory przezyl intern
    > at? Na jakiej podstawie prawnej?


    Trudeau nie poczuwa się do odpowiedzialności za swoich odpowiedników i nie spieszy z odszkodowaniem?
    Przecież gdyby ówczesne rządy nie przekazywały dzieci rdzennych mieszkańców może nie doszło by do tragedii, o której i tak do końca nie wiemy jak doszło.
    Przekaz jest jeden - zniszczyć, spalić kościoły.
    Ale zafiksowani ekscytują się nawet niedokładnymi danymi i źródłami, bo nie o prawdę tu chodzi.
    Oczywiście masz rację - komu?

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka