Dodaj do ulubionych

Misie atakują!

19.08.06, 12:51
"Uwaga na niedźwiedzie w Tatrach. Misie skuszone piękną słoneczną pogodą i
dojrzewającymi borówkami pokazały się w rejonie popularnych tatrzańskich
szlaków.
Dyżurny ratownik TOPR Andrzej Blacha powiedział, że od samego rana ludzie
dzwonią, by poinformować o przechadzających się niedźwiedziach.

Ratownicy TOPR apelują aby pod żadnym pozorem nie podchodzić do niedźwiedzi.

Tatrzański niedźwiedź ma niewiele wspólnego z Misiem Uszatkiem.

O tym jak niebezpieczne mogą to być zwierzęta niech świadczy fakt, że wczoraj
w Bieszczadach niedźwiedź zabił 3-letnią żubrzycę.

Poinformował o tym rzecznik prasowy Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w
Krośnie, Edward Marszałek.

"Jest to pierwszy udokumentowany przypadek, który pokazuje, że żubry mogą być
ofiarami drapieżnictwa niedźwiedzi. Do tej pory nie mieliśmy nawet takich
podejrzeń. Bieszczady są jedynym miejscem w Polsce, gdzie wspólnie żyją oba
gatunki" -powiedział Marszałek.

Rzecznik dodał, że notowano ataki watah wilczych na młode żubry. "Były to
jednak watahy, a nie pojedyncze drapieżniki" -podkreśla.

Na Podkarpaciu, głównie w Bieszczadach i Beskidzie Niskim, żyje ponad 100
niedźwiedzi. Żubrów w Bieszczadach jest ponad 200."



A ode mnie: widzieliście kiedyś w Tatrach niedziwedzia. Ja dwa razysmile

Pozdro
Krzysztof
Obserwuj wątek
    • f.l.y Re: Misie atakują! 19.08.06, 13:50
      żywych misiów nie widziałam na wolności....

      natomiast misie atakuja prawie każdy dom....smile
      kto nie ma lub nie miał w domu misia?

      my mamy trzy wink
    • poprioniony Re: Misie atakują! 19.08.06, 13:59
      Niedzwiedzie to niebezpieczne typki.
      Kiedys czytalem dokument o "mozliwosciach bojowych"
      niedzwiedzia i tygrysa... I wyszlo na to ze misie
      sa lepsze w te klocki, sa podobno udokumentowane
      przypadki niedzwiedzi zabijajacych tygrysy (mowa
      oczywiscie o podobnych gabarytowo okazach).

      I jeszcze jedno, niedzwiedzie sa - wbrew pozorom - cholernie
      szybkie i zwinne. Jesli niedzwiedz zdecyduje sie cie zaatakowac,
      jestes praktycznie trupem. I ucieczka na drzewo nie pomoze smile
      • kriss67 Re: Misie atakują! 19.08.06, 14:05
        Podobno najbardziej niebezpieczne są misie Gryzli (nie wiem jak to sie pisze?).
        A i Koala też potrafią ponoć zaatakować. A takie niemoty niby
        • f.l.y Re: Misie atakują! 19.08.06, 14:10
          kiedyś w Zwierzyńcu (tv) lesnik mówił, że jak spotkamy na drodze misia, to żeby
          nie stać vis a vis niego, a żeby przyjąć pozycję na kolanach podpierając się
          rękoma (tak, jak się wozi małe dzieci na 'koniku')

          podobno pozycja stojąca człowieka jest pozycją do ataku dla misia..

          wszystko ok, tylko kto jak spotka się z miskiem, bedzie chciał uklęknąć? smile w
          nogi weźmie i na stojąco rzecz pewna... smile)
          • poprioniony Re: Misie atakują! 19.08.06, 14:19
            > nie stać vis a vis niego, a żeby przyjąć pozycję na kolanach podpierając się
            > rękoma (tak, jak się wozi małe dzieci na 'koniku')
            > podobno pozycja stojąca człowieka jest pozycją do ataku dla misia..

            Mowa zwierzat. Tak jak nie patrz w slepia psu/wilkowi
            bo to dla niego to sygnal gotowosci do walki.
            Na szczescie misie sa wszystkozerne (podobnie jak
            swinie i ludzie) i nie maja tak silnego imperatywu
            atakowania jak tygrysy.

            > wszystko ok, tylko kto jak spotka się z miskiem, bedzie chciał uklęknąć? smile w
            > nogi weźmie i na stojąco rzecz pewna... smile)

            Probowalem odszukac ten dokument ale nie za bardzo,
            za to znalazlem cos takiego:

            www.dumpalink.com/post/1127137947/Bear_VS_Tiger
            W sumie nie sa to wolno zyjace, dzikie egzemplarze,
            ale i tak widac, ze mis tygrysowi sie nie klania.
            • poprioniony Re: Misie atakują! 19.08.06, 14:38
              Sprostowanie: To byla oczywiscie lwica.

              Ale to jest duzo ciekawsze. Malpa wkurwiajaca mlode tygrysy:

              www.break.com/index/apetiger.html
              • c.kapturek Re: Misie atakują! 19.08.06, 18:59
                niezła ta małpa lol2
                • to.ja.kas Re: Misie atakują! 20.08.06, 13:22
                  Kriss ten watek a propos naszej rozmowy na temat mojej wizyty w gorach????
                  Chcesz mnie dodatkowo zniechecic do pieszych wycieczek???
                  smile)))

                  Nie dam sie !!!!
                  A misiow sie boje jak jasna cholera.

                  • kriss67 Re: Misie atakują! 20.08.06, 13:34
                    Nawet nie wiesz jak sie cieszę że wróciłaś Kaswink
                    Opisz tu swoją historie z misiem na Słowacji. Tą z piłą mechanicznąsmile Bombasmile
                    • to.ja.kas Re: Misie atakują! 20.08.06, 21:29
                      Kriss dla Ciebie smile)))

                      Ide z dwójka dzici i przyjaciólka lasem w gorach Słowacji. Sciezka. Z jednej
                      strony dróżki pionowa sciana w gore, z drugiej dokładnie odwrotnie, czyli
                      pionowa sciana w dol.
                      Przed wyjsciem w tym małym gronie, pytm sie gospodyni cy sa tam gdzie idziemy
                      misie? Ona odpowiada, ze tak i ze w poblizu jeden nawet sobie mieszka, czym
                      zabiła moje złudzenia, bo liczyłam na odpowiedz, ze misiow nie ma i
                      niepotrzebnie sie boje.
                      Mijamy w lesie błoto i odbite duze lapy. Pewnie pies, ale wyobraznia zaczyna
                      pracowac.
                      I nagle z dołu, z tej zalesionej przepasci zbliza sie cos ku nam. Nie widzimy
                      co to, ale slychac jak łamia sie gałezie. Zawołałam "halo, kto to!", ale nikt
                      nie odpowiada. Padł na nas strach, a to cos dalej sie zbliza. Córka chce
                      nawiewac, ja sie dre zduszonym głosem, ze ma stac i mamy sie nie rozdzielac. Po
                      chwili "coś" zaczyna sie oddalac. Zaczynamu powoli isc i nagle słyszymy
                      RYK!!!!! Az podskoczyłysmy ze strachu....A to byla piła mechaniczna, ale to
                      stwierdziłysmy dopiero po chwili jak juz miałysmy prawie pełne majtki smile
                      • kriss67 Re: Misie atakują! 20.08.06, 21:38
                        Historia booombasmilesmile
                        • kriss67 Re: Misie atakują! 21.08.06, 12:22
                          Kumpela z pracy wróciła z wczasów w Biesach. Przewodnik im opowiadał, że
                          przypadki ataku misia na inne duże stworzenia to rzadkość. Ta niedzwiedzica,
                          która zaatakowała żubra, urodziła nieco wczesnie trzy!!!!!! małe misie. I jak
                          mówią specjaliści - powtarzam za przewodnikiem - była zmuszona zapolować na cos
                          wiekszego, że dzieciarnie wyzywić....

                          Pozdro
                          Krzysztof
                          • to.ja.kas Re: Misie atakują! 21.08.06, 12:27
                            Uff to zes mnie uspokoił. Ja zubra nie przypominam. Gabaryty mam jak jedna noga
                            zubra (a i tego pewna nie jestem) smile))))

                            I tak boje sie misiow !!!
                            • kriss67 Re: Misie atakują! 21.08.06, 15:34
                              Hejka Kassmilesmile

                              Twoją historie dałem do poczytania Paniom z pracy. Obsmaiły sie jak nie wiem
                              co. Jedna stwierdziła tak: "z czego debilki ryczycie. Same byście na serce
                              kipneły na miejscu tej dziewczyny"

                              Pozdro Kassmile
                              Krzysztof
          • kriss67 Re: Misie atakują! 21.08.06, 13:11
            Ach Zwierzyniec, to była legandasmile Prowadził go Pan Sumiński. Z wielkim
            wąsemsmilesmileW poniedziałki o 17 Zwierzyniec leciał o ile pamiętam....


            ps. Jednak najbardziej lubiłem "Pora na Telesfora". Teodor i Telesfor i Pan
            Zygmunt Kęstowicz wymiatalismile
    • skiela1 Grizzly 20.08.06, 03:52
      www.youtube.com/watch?v=N7vvkloC-Ac&mode=related&search=

      takich nie chcialabym spotkac na mojej drodze.
      • loczek62 i strielali:-) 20.08.06, 21:59

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka