Dodaj do ulubionych

Jest trotyl

24.03.19, 11:09
W laboratorium Forensic Explosives Laboratory (FEL), podległemu brytyjskiemu ministerstwu obrony, na zdecydowanej większości z 200 próbek odkryto ślady substancji używanych do produkcji materiałów wybuchowych – informuje tygodnik "Sieci".Jakie znaczenie dla śledztwa i ustalenia przyczyn katastrofy ma informacja o odnalezieniu za granicą śladów trotylu oraz innych substancji? Kolosalne" - oceniają autorzy materiału. "Choć na stawianie ostatecznych hipotez wciąż jest za wcześnie. Przed laty w tej sprawie kuszono się o definitywne rozstrzygnięcia, mimo że materiał dowodowy mocno je podważał. Dlatego warto się wstrzymać z jednoznacznymi opiniami do momentu przeprowadzenia wszystkich analiz. (...) gdy spłyną wszystkie wyniki, prokuratorzy zajmą się ich interpretacją. Być może tylko w tym celu powołają kolejnych specjalistów z zagranicy. To standardowa praktyka" - czytamy.wiadomosci.onet.pl/kraj/sieci-nowe-ustalenia-brytyjskiego-laboratorium-ws-katastrofy-smolenskiej/s0dfpgv
Obserwuj wątek
  • buldog2 Re: Jest trotyl 24.03.19, 11:16
   Tak, od II wojny światowej jest go tam tyle, że nawet amatorskie zestawy chemiczne go wykrywają. Niemożliwe, żeby nie wykryli go specjaliści.
   Już pominę fakt, że gdyby kto robił zamach w naszych czasach, to na pewno nie używałby trotylu.

   --
   Najpierw będą Polską władali komuniści, a później szubrawcy i świnie - Stefan Ossowiecki
   Sztandar PiS dumnie powiewa - Końcówka Alfabetu
   Partia Interesów Sowieckich - Obraza
   PIS do pudła. bez żadnego trybu
   • s-t-efano2 Re: Jest trotyl 24.03.19, 11:28
    Może warto to przeczytać . Reidowi udało się przemycić w 2001 roku bombę ukrytą w podeszwie buta w samolocie lecącym z Paryża do Miami. Powstrzymali go współpasażerowie, którzy zawdzięczają życie, po pierwsze, własnej czujności i odwadze stewardesy Hermis Moutardier, po drugie zaś temu, że Reid wzbudził wcześniej podejrzenia na lotnisku - ale nie dotyczyły one bomby w bucie. wyborcza.pl/1,75400,12806470,Jak_odroznic_trotyl_od_nitrogliceryny_.html
  • man_sapiens Re: Jest trotyl 24.03.19, 11:17
   Na dodatek piloci byli sczepieni przeciw polio.
   ile pieniędzy zużyła już w tym roku podkomisja Macierewicza? Na pewno nie 50000, tylko dużo więcej.

   --
   Nikt nie rodzi się nienawidząc innej osoby z powodu koloru skóry, pochodzenia czy religii Mandela
    • snajper55 Re: Jest trotyl 09.04.19, 02:05
     erka-4 napisał:

     > W dochodzeniu do prawdy koszty to temat drugorzędny.

     Ale w przypadku komisji Macierewicza nie ma przecież mowy o dochodzeniu do prawdy. Prawda jest od dawna znana. Oni usiłują dojść do kłamstwa.

     S.
     --
     Symetryści uważają, że winę za gwałt ponoszą symetrycznie obie strony.
  • stasi1 Re: Jest trotyl 17.04.19, 10:32
   Tylko że laboratorium odkryło ślady materiałów używanych do produkcji trotylu, nie sam trotyl. Znaczy mydło. Może to samo którym rosjanie myli wrak?!

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka