Dodaj do ulubionych

pytanie laika

04.09.04, 10:43
może to strasznie głupie,

ale nie wiem... czy są jakieś kryteria wagowe jeśli chodzi o przeciwwskazania
do jazdy konnej? tzn. czy koń ... wytrzyma? 70 kg??? można tak czy byłoby
to zbyt niehumanitarne
(nie linczujcie mnie nie jeżdżę właśnie z tego powodu)
Obserwuj wątek
    • olga55 Re: pytanie laika 04.09.04, 17:42
      W zasadzie nie ma przeciwskazań wagowych. (a już na pewno niw waga ok. 70
      kg.).Jest tylko kwestia doboru gabarytow jeźdźca do konia.jak ktoś waży dajmy
      na to setuchnę, to lepiej aby jeździł na dużym i silnym koniu.(oczywiście nie
      mam na myśli pociągusa), bo jak wiadomo nawet wśrod koni tej samej rasy mogą
      być osobniki większych gabarytow.
    • olga55 Re: pytanie laika 04.09.04, 17:44
      W zasadzie nie ma przeciwskazań wagowych. (a już na pewno niw waga ok. 70
      kg.).Jest tylko kwestia doboru gabarytów jeźdźca do konia.Jak ktoś waży dajmy
      na to setuchnę, to lepiej aby jeździł na dużym i silnym koniu.(oczywiście nie
      mam na myśli pociągusa), bo jak wiadomo nawet wśrod koni tej samej rasy mogą
      być osobniki różniącę sie budową (Np.wielkopolaki bywają dość zróżnicowane w
      budowie).
      • kvin_n Re: pytanie laika 05.09.04, 14:27
        ooh, DZIĘKI WIELKIE
        jak byłam mała to zobaczyłam na filmie że pan jockey się waży przed wyścigiem i
        na zawsze sobie zapamiętałam :/
        więc z czystym sumieniem poszukam jakiego większego zwierzaka (konia) coby mi
        giry nie majtały po ziemi :))(bo do tego 178cm)
        aaaa ale fajnie będę sobie ...
        jak już będę miała o czym, to napiszę
        pozdrawiam :*
    • mike_mike Re: pytanie laika 20.09.04, 09:50
      kvin_n napisała:

> może to strasznie głupie,
      >
      > ale nie wiem... czy są jakieś kryteria wagowe jeśli chodzi o przeciwwskazania
      > do jazdy konnej? tzn. czy koń ... wytrzyma? 70 kg??? można tak czy byłoby
      > to zbyt niehumanitarne
      > (nie linczujcie mnie nie jeżdżę właśnie z tego powodu)

Sie ma.
      Limity wagowe dotyczą wyścigów - przy czym ludzie jeżdżacy na treningach
      zazwyczaj przekraczają te limity.... W każdym razie - tym, przejmowac się nie
      musisz.
      Generalna zasada mówi, że masa jeźdźca z siodłem nie powinna przekraczać 1/7
      masy konia. Czyli im większy jeździec, tym większego konia pwinien sobie
      poszukać.
    • bucowa Re: pytanie laika 20.09.04, 17:58
      nie zgodzę się z niczym co tu napisaliście. koń wytrzyma każdą wagę, pod
      warunkiem, że zostanie do tego wytrenowany. treningi, treningi i jeszcze raz
      treningi z koniem. na logikę, jeździec ważący 110 kilo mógłby jeździć tylko na
      koniu rasy shire :)) konia trzeba przyzwyczaić do swojej wagi. najpierw jeździć
      na nim 0,5 godziny, potem godzinę itd. wszystko zależy od komfortu jeźdźca. bo
      wiadomo, że osobie która ma 190 cm wzrostu, będzie raczej niewygodnie jeździć
      na koniu polskim. a osobie, która ma 150 cm na koniu rasy shire. pozdrawiam.
      • mike_mike Re: pytanie laika 21.09.04, 13:48
        bucowa napisała:

> nie zgodzę się z niczym co tu napisaliście. koń wytrzyma każdą wagę, pod
        > warunkiem, że zostanie do tego wytrenowany. treningi, treningi i jeszcze raz
        > treningi z koniem. na logikę, jeździec ważący 110 kilo mógłby jeździć tylko
        na
        > koniu rasy shire :)) konia trzeba przyzwyczaić do swojej wagi. najpierw
        jeździć
        >
        > na nim 0,5 godziny, potem godzinę itd. wszystko zależy od komfortu jeźdźca.
        bo
        > wiadomo, że osobie która ma 190 cm wzrostu, będzie raczej niewygodnie jeździć
        > na koniu polskim. a osobie, która ma 150 cm na koniu rasy shire. pozdrawiam.

Bucowa, nie zgodzę się z Tobą. Co innego rozbudowanie masy mięśniowej
        potrzebnej dla dźwigania jeźdźca, a co innego wzrost obciążeń na nogi - tkanki
        miękkie, kości i kopyta. Tego treningiem nie wzmocnisz.
        • mike_mike Do Bucowej 21.09.04, 13:52
          Troszkę za bardzo autorytatywnie się wypowiadasz, tymczasem w innym wątku
          dajesz dowód, małej znajomości tematu - pisząc, że konie stoją na sianie...
          Konie trzyma się na słomie, nie sianie...
          • olga55 Re: Do Bucowej 21.09.04, 18:15
            Oczywiście,ze przez treningi koń wzmacnia swoje mięśnie i kości, ale istnieją
            pewne granice wytrzymałości.Poza tym o sile konia nie zawsze wskazuje jego
            wielkość.Konie ras prymitywnych mogą dźwigać relatywnie większy ciężar niż
            podobnej wielkości konie ras szlachetnych.Dlatego mówiąc o doborze masy jeźdźca
            do konia należy uwzględnić wszystkie czynniki.
            A koń stjący na sianie?Długo nie postoi-po prostu zeżre.
            • bucowa Re: Do Bucowej 23.09.04, 14:48
              olga55 napisał(a):
              > A koń stjący na sianie?Długo nie postoi-po prostu zeżre.

nikt nie mówi,że nie. a stojąc na łące nie zżera trawy?? wogóle siano powinno
              być podawane na wysokości ziemi- bo koń zgodnie ze swoją naturą je z tego
              poziomu.
            • mike_mike Re: Do Bucowej 23.09.04, 15:01
              bucowa napisała:

> konie mogą stać na sianie ,słomie lub trocinach słoneczko:)) mój też stoi na
              > sianie, czy widzisz jakieś przeciwwskazania??

Ależ żadnych drogie dziecko. Nie próbuj tylko stawiać go na owsie - bo to może
              się dla niego źle skończyć...
    • olga55 Re: Siano i słoma raz jeszcze. 23.09.04, 18:45
      Nie bardzo rozumiem.Czy to oznacza,że koń zżera siano (co jak wiemy potrafi bez
      końca) i od razu dają mu nowe,żeby nie stał dajmy na to na betonie?Przecież
      nawet niektóre konie potrafią po zjedzeniu siana wyżerać słomę, nz ktorej stoją
      i to jest uz problem bo stoją bez pościelenia.
      Hmmm, jaka to rozrzutna stajnia, stawiająca konie na sianie.
    • florka.kapitolka Re: pytanie laika 05.10.14, 15:49
      raczej nie ma, przeciez konie ciagna wielkie wozy na morskie oko i nie tylko, nie bez powodu ukulo sie powiedzenie - konskie zdrowie
      dlatego bez obaw!
      ja mam 80 kg i jezdze spokojnie
      sklep-jezdziecki.ort-reha.eu
    • allegropajew Re: pytanie laika 17.04.15, 21:23
      Klasyczne proporcje to waga konia = 7*waga jeźdźca. W moim przypadku zostają Oldenburgi, choć preferuję Ślązaki. Waga typowego ogiera rasy wielkopolskiej to 600 kg.

70-kilogramowy facet może jeździć nawet na Arabie (waga ogiera ok. 450 kg).

Gościula
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka