lablafox 15.05.05, 22:08 2:0 dla Czechów Grają Czechu i Kanada Odpowiedz Link Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
skynews Re: Finał MS w hokeja 15.05.05, 22:31 Dalej 2:0 dla Czechow i to juz oststnia tercja... Odpowiedz Link
lablafox Re: Finał MS w hokeja 15.05.05, 22:38 Co oznacza ,że mąż powróci niebawem na me łono. Odpowiedz Link
ertes Re: Finał MS w hokeja 16.05.05, 06:41 Gratulacje dla Czechow. Jednak trzeba pamietac ze w ostatnich 3 latach Kanada zdobyla mistrzostwo 2 razy a teraz 2 miejsce. I niestety ale mistrzostwa swiata sa tutaj na trzecim miejscu po Pucharze Swiata (wygranym przez Kanade) i Olimpiadzie (wygrane przez Kanade). Konkludujac: Kanada *jest* najlepsza Odpowiedz Link
onkwe Re: Finał MS w hokeja 16.05.05, 06:57 Coz, przegrana jest przegrana, bez wzgledu na swietlana przeszlosc Kanady... a wiec brawa dla Czechow. Nie nalezy zapominac jednak, ze w zespole Kanadyjskim zabraklo takich swietnych graczy jak Vincent Lecavalier i Jerome Iginla, ze zawodnicy NHL nie rozgrywali meczy ligowych w tym sezonie, a wiec o wiele trudniej utrzymac im forme ( Czesi co prawda tez maja zawodnikow w NHL ) Kto wie jaki bylby wynik, gdyby nie te okolicznosci. Odpowiedz Link
skynews Re: Finał MS w hokeja 16.05.05, 08:04 No tak, co by bylo gdyby bylo itd... Mozna bez konca spekulowac(( A nie stanowia,przypadkiem gracze z Europy(np.Czesi,Rosjanie,Szwedzi...) trzonu NHL? A nie jest najlepiej zarabiajacym zawodnikiem NHL wlasnie Czech Jaromir Jagr z pensja 10 mln dolarów rocznie ? A nie byli wlasnie Czesi,w ostatnich dziewieciu latach,pieciokrotnie Mistrzami Swiata? Kanadyjczycy tylko trzy razy!!! hahaha... Fakty sie licza i wynik idzie w swiat. Kanadyjczycy,do bardzo niskiego poziomu sportowego zaprezentowanego w finalowym meczu w Wiedniu,dolozyli jeszcze niesportowe,mowiac lagodnie,zachowanie. Po utracie trzeciego gola nerwy puscily im calkowicie. Nie wytrzymali psychicznie stawki spotkania i bez najmniejszego powodu zaczeli okladac Czechow kijami((( Po meczu organizatorzy musieli ich dlugo namawiac do odebrania srebrnych medali, a jeszcze dluzej do pogratulowania i uscisniecia dloni Czechom. Komentatorzy zgodnie podkreslali ze tak niesportowego zachowania jeszcze nie widziano w finale mistrzostw swiata. "Kanada najlepsza",ale chyba w okladaniu kijami,ale za to nie daja zlotych medali(( Odpowiedz Link
jej_maz Re: Finał MS w hokeja 16.05.05, 17:31 skynews napisał: > A nie byli wlasnie Czesi,w ostatnich dziewieciu latach,pieciokrotnie Mistrzami > Swiata? > Kanadyjczycy tylko trzy razy!!! > hahaha... Nie zapomnij, ze dopiero trzy lata temu organizatorzy MS zezwolili zawodnikom grajacym w NHL na uczestnictwo w tej imrezie i od razu Kanada wygrala dwa mistrostwa plus wczorajszy srebrny medal. Poprzednie ekipy Kanady, ze wzgledu na regulamin MS, to byli zwykli amatorzy. Druga sprawa sa zawodnicy europejscy w NHL (w tym kilku Polakow). Stanowia oni mniejszosc i NHL jest jednak zdominowany przez kanadyjczykow. > Fakty sie licza i wynik idzie w swiat. > Kanadyjczycy,do bardzo niskiego poziomu sportowego zaprezentowanego w finalowym > meczu w Wiedniu,dolozyli jeszcze niesportowe,mowiac lagodnie,zachowanie. > Po utracie trzeciego gola nerwy puscily im calkowicie. > Nie wytrzymali psychicznie stawki spotkania i bez najmniejszego powodu zaczeli > okladac Czechow kijami((( Fakt i jest to dzisiaj glosno komentowane. Mysle (bez proby usprawiedliwiania), ze duza role gra tu frustracja zwiazana z sytuacja w NHL; nie zapominajmy, ze hokej jest nie tylko religia w Kanadzie, ale wielu ludzi z niego zyje. Jako przyklad podam, ze dzisiaj agencje reklamowe zagrozily wycofaniem sie z raklam w NHL w przyszlym sezonie, jezeli strajk sie nie skonczy. Tak czy inaczej gratulacje dla Czechow Odpowiedz Link
skynews Re: Finał MS w hokeja 16.05.05, 19:09 Widac Austria nie lezy Kanadyjczykom. Juz drugi raz przegrali finalowy mecz w Wiedniu. Moze w przyszlym roku beda mieli wiecej szczescia czego im tez zycze. Inna sprawa to skandaliczne zachowanie sfrustrowanego kapitana narodowej reprezentacji Kanady Ryan'a Smyth'a! Kapitan druzyny narodowej ma byc wzorem do nasladowania,rozladowywac niesportowe emocje,uspokajac a on w koncowce meczu,bez powodu,lal kijem czeskiego obronce z niespotykana furia. Take obrazy poszly w swiat. Nie doda to chwaly kanadyjskiemu hokejowi. Mam nadzieje ze odpowiedzialni za Team Canada podejma odpowienia decyzje zawiaszajac Smyth'a na dluzszy czas jako zawodnika,oczywiscie dla dobra kanadyjskiej druzyny narodowej. Odpowiedz Link
jej_maz Re: Finał MS w hokeja 16.05.05, 19:47 Jak juz pisalem masz racje, ale tez nie robilbym z tego wielkiej sprawy. Hokej jest (jak sam dobrze wiesz) bardzo dynamicznym, szybkim i "kontaktowym" sportem wiec zdarzaja sie rzeczy, ktore nie powinny, zwlaszcza w meczach o taka stawke. Nie zmienia to faktu, ze kanadyjski hokej mial zawsze, ma i chyba miec bedzie bardzo dobra opinie i to nie tylko jako wysoki poziom gry, ale tez wysoki poziom sportowego zachowania. Niech tylko przypomnie to co "poszlo w swiat" o zachowaniu Polskich pilkarzy na ostatnich MS. A jezeli ktos na podstawie takiego jednego czy drugiego zdarzenia ugruntuje sobie zla opinie o calosci to tylko zle swiadczy o danej osobie. Na przyklad zobacz dziesiejsza pierwsza strone GW pod wiadomosci; sa dwie - Polak zamordował Polaka motyką we Włoszech i Polacy odkryli gen związany z rakiem. W zaleznosci od sentymentu do Polski jedna osoba powie ze ci Polacy to jednak zdolny narod a druga uzna ze jestesmy cholota. Pomimo is przyznaje, ze wczoraj wygrala lepsza druzyna i nie jestem dumny z zachowania, to jednak jestem przekonany o naszej supremacji w hokeju na swiecie. Odpowiedz Link
skynews Re: Finał MS w hokeja 17.05.05, 13:44 Zostanmy przy sporcie,a konkretnie przy hokeju w tym przypadku. Podziwiam Twoj optymizm dotyczacy kanadyjskiej supremacji w hokeju,mimo ze mistrzami swiata sa Czesi a Kanadyjczycy w finalowym meczu w Wiedniu nie strzelili nawet honorowej bramki. Mysle ze jezeli wyciagna odpowiednie wnioski z tej porazki to wyjdzie im to tylko na dobre. Odpowiedz Link
luiza-w-ogrodzie Hokej na lodzie 16.05.05, 07:08 Meczu nie ogladalam, ale przypomnialam sobie australijska smiesznote: Hokej (hockey) mowi sie u nas na hokej na trawie. Natomiast na to, co nazywacie "hokej" mowi sie tutaj "hokej na lodzie" (ice hockey). Ot, wzglednosc klimatyczna ;oD Pozdrawiam Luiza-w-Ogrodzie ><(((º>`·.¸¸.·´¯`·.¸¸><(((º> .·´¯`·.. ><(((º>`·.¸¸.·´¯`·.¸¸><(((º> Odpowiedz Link