mala-muu 08.07.04, 07:57 Słuchajcie od 9 do 10, będę pozdrawiać w zakamuflowany sposób! Odpowiedz Link Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
kontrkultura Re: Niespodziamka! Forum w Radiu Bis! 08.07.04, 11:19 Na ktorej to czestotliwosci? Odpowiedz Link
qubraq Re: Niespodziamka! Forum w Radiu Bis! 08.07.04, 13:10 Chyba Cię nieuważnie słuchałem, nawet chciałem zadzwonić ale telefon był bez przerwy zajęty. Aga, strasznie chciałbym żeby młodzi Rosjanie otrząsnęli sie z tego amerykańskiego zawrotu głowy ale pewnie to co mówię im się wydaje bluźnierstwem. Pogadamy jeszcze... Będziesz dziś w Barbarzyńcy na Oldze Leonienko? Andrzej Odpowiedz Link
fuihui li-ling 10.07.04, 16:39 Jestes w stanie wskazac mi kraj, w ktorym jego mieszkancy (zwlaszcza mlodzi ludzie) nie byliby zafrapowani "Zachodem" (czesto blednie utozsamianym z Ameryka)? Jesli nie mozesz tego zrobic, to porzuc smutek i zal z powodu zachowania mlodych Rosjan fuihui Odpowiedz Link
qubraq Re: kam-sa ham ni-da --- li-ling! 10.07.04, 18:41 fuihui napisał: > Jestes w stanie wskazac mi kraj, w ktorym jego mieszkancy (zwlaszcza mlodzi > ludzie) nie byliby zafrapowani "Zachodem" (czesto blednie utozsamianym z > Ameryka)? Jesli nie mozesz tego zrobic, to porzuc smutek i zal z powodu > zachowania mlodych Rosjan > fuihui Nie wiem co to znaczy "li-ling" ani "fuihui" choć to drugie kojarzy mi się zabawnie ale w rewanżu pomęcz się nad moim rebusem "kam-sa ham ni-da". W kwestii merytorycznej sam czuję, że niestety mam to już przerąbane. Nie wiem nawet czy ten temat nadaje się na to forum choć właśnie tu są ludzie, Rosjanie i Ukraińcy, którzy być może mnie zrozumieją. Mimo wszystko tęsknię za rosyjskością wspaniałej rosyjskiej kultury. A ba-dżi qub-raq. Ps. no! zgaduj, zgaduj! Odpowiedz Link
fuihui Re: kam-sa ham ni-da --- li-ling! 10.07.04, 19:11 Qub! "li ling" - poza tytulem postu to takze atrybut jednego z bogow w kulturze japonskiej. Fakt, nie byl on zwiazany z tematem watku, ale - czyz musialo by tak byc? Nie, tytul zawsze pozostaje dowolnym Podobnie moj nick nie jest (zwiazany z tematem tego wpisu, co raczej oczywiste), dlatego nie widze powodu do wyjasniania jego znaczenia i etymologi. Proponuje powrocic do wlasciwego tematu: jestes w stanie wskazac kraj, w ktorym ludzie mlodzi nie byliby zafrapowani tym - co uwazaja za kwintesencje Zachodu? Obrazem, jaki wytworzyl sam Zachod w ich glowach? Tym, co ich zdaniem jest tak rozne od tego, co maja za oknem? Przyznam, ze nie do konca rozumiem co chciales mi przekazac w nastepujacym zdaniu swego postu: "Nie wiem nawet czy ten temat nadaje się na to forum choć właśnie tu są ludzie, Rosjanie i Ukraińcy, którzy być może mnie zrozumieją. Mimo wszystko tęsknię za rosyjskością wspaniałej rosyjskiej kultury"....czyli co? Brak jezyka ojczystego w kulturze "swiatowej" to raczej presja czasu (zawsze istnialy grupy wygrywajace na tym, ze mialy wspolny i zrozumialy jezyk - na przyklad lat temu kilkaset wygrywalo sie w ten sposob wojny), tu akurat nie widze powodow do oburzenia. Jesli juz miec o cos pretensje, to raczej o zmienianie rdzennego rosyjskiego, polskiego itd pod katem "amerykanskiej odmiany angielskiego". Potwornie to wychodzi Sadze jednak, ze tak naprawde zawsze istniec bedzie kultura narodowa i kultura miedzynarodowa - odrebnie od siebie, w separacji miedzy soba. Rosyjski bedzie na wlasnym podworku, zas angielski (sympotomatycznie) jako kod zrozumialy dla wiekszosci swiata. Jasnym jest, ze mlodzi Hindusi, Arabowie czy Chinczycy teskniacy do Zachodu wyobrazaja sobie ten "zachod" inaczej, niz odpowiednio mlodzi Rosjanie, Lotysze czy Bulgarzy. Ale jedni i drudzy chca Zachodu...zatem, czyzby nalezalo napisac, ze WSZYSCY tego chca?))) fuihui P.S. Nie usiluj oceniac ludzi po nickach, jakich uzywaja. Mozna sie bardzo latwo pomylic. Odpowiedz Link
qubraq Re: kam-sa ham ni-da --- li-ling! 10.07.04, 21:17 fuihui napisał: > ...Nie usiluj oceniac ludzi po nickach, jakich uzywaja. Mozna sie bardzo > latwo pomylic. Nieuprawnione wnioskowanie. Kto Ci powiedział, że usiłuję "oceniac ludzi po nickach, jakich uzywaja"? To wyłącznie Twój, nietrafny zresztą, domysł! Ale skoro coś sugerujesz to może wcale się tak bardzo nie myliłbym gdybym to chciał robić. Zastanawiasz sie skąd moje wątpliwości co do właściwości forum do tego tematu: jesteś nowy więc Ci cierpliwie odpowiem: ja tego nie ustalałem ale demokratycznie wybrana władza zasugerowała już kilka razy aby drażliwe dyskusje przenosić do siostrzanych paneli wymienionych na stronie głównej tego forum. Jesteś chyba przeładowany umiejętnością kontrargumentacji. Czy to zboczenie zawodowe? Trudno nie spostrzec Twojego intelektu. Czy mógłbyś trochę prościej mi wyłożyć Twoje tezy? Chyba już jestem za stary na taką szermierkę. Ale ale - nie rozszyfrowałeś mojego rebusu! Czy to zemsta? Pozdrawiam z szacunkiem A. Odpowiedz Link
fuihui Re: kam-sa ham ni-da --- li-ling! 10.07.04, 22:27 Qub! Jesli to moj domysl i nadinterpretacja, to z naukowa uczciwoscia przepraszam Za swoje nieobeznanie takze przepraszam - tyle, ze bylem na forum slowianskim (bodaj taka nazwa, ale jakos nie zrobilo ono na mnie wrazenia (nie chcac urazic - to moj poglad). Owszem, zasugerowalem kilka rozwiazan kontrargumentacyjnych - rozwaze w przyszlosci znalezienie lepszej formuly realizacji sie na forum Albo i nie fuihui Odpowiedz Link
qubraq Re: kam-sa ham ni-da --- li-ling! 11.07.04, 09:50 Stary, nie przejmuj się - od Ciebie samego zależy jak Ci tu będzie. Wolę z mądrym się zgubić niż z głupolem coś znaleźć. Nos do góry i skokami do ataku naprzód! Andrzej Odpowiedz Link
fanta-girl Re: Niespodziamka! Forum w Radiu Bis! 08.07.04, 17:03 qrcze znowu przegapilam... a moze przy okazji lata i tego ze mamy wiecej czasu wszyscy chyba zrobimy jakies spotkanie forum na antenie? Da sie tak? Odpowiedz Link
qubraq Re: Niespodziamka! Forum w Radiu Bis! 09.07.04, 17:47 fanta-girl napisała: > qrcze znowu przegapilam... > > a moze przy okazji lata i tego ze mamy wiecej czasu wszyscy chyba zrobimy > jakies spotkanie forum na antenie? > Da sie tak? Osobiście wolę patrzeć na prawdziwą piękną buźkę Justyny niż przypominać sobie jej oczy i blondkudełki. Ale pewnie przyjdzie poczekać do jesieni. A. Odpowiedz Link
fanta-girl Re: Niespodziamka! Forum w Radiu Bis! 11.07.04, 23:46 )))))))))) dlaczego do jesieni? Adminka zarzadzi sped i sie stawimy! Odpowiedz Link
ochrana Re: Niespodziamka! Forum w Radiu Bis! 08.07.04, 18:26 Pozdrawiam, Koci Guźcze (tak to się odmienia?) Słyszałem tę "burzliwą" dyskusję, no i nie ma, jak dobre "czwartkowe śniadanie". Powodzenia i czekam na więcej... . Odpowiedz Link