Dodaj do ulubionych

Zielona Góra

04.08.12, 20:37
Oglądacie?
Bo ja na razie własnym oczom nie wierzę. Bez wodki nie razbierioszsmile
Obserwuj wątek
    • ruska-swolocz Re: Zielona Góra 05.08.12, 10:46
      Pstrykałem, bo powkładali reklamy, dlatego zobaczyłem tylko końcówkę Mariny, ale chyba to był najlepszy występ. Tylko z repertuarem nie trafiła. A tam akurat zadziałało prawo inżyniera Mamonia.
      Szukałem coś pozytywnego i znalazłem. Przez te ostatnie edycje zaśpiewali już wszystkie stare przeboje Pugaczowej i "Biełyje rozy". Dlatego następnym razem w końcu pojawią się te prawdziwe hity z ostatniej dekady.
      A Pugaczowa, tyle że Natalia, z Babuszek, rzeczywiście zaniemogła.
      kp.ru/online/news/1207695/
      • demka Re: Zielona Góra 05.08.12, 16:35
        Marina była najlepsza, ale tylko pod względem znajomości języka. Nie trzeba było nadstawiać uszu, żeby zrozumieć tekst. Wokalnie była cienka. A zespół Rezerwat z pust wsegda to totalna żenada.
        Rzuciła mi się na oczy i w uszy pewna, smutna prawidłowość. Wszyscy konkursowicze śpiewali tak, aby odtworzyć tylko melodię. W ani jednej piosence (Marinę pomijam-zna rosyjski) nie było żadnego emocjonalnego przekazu. Dziwi mnie też jeszcze jedno. Czy to naprawdę tak trudno i nie ma możliwości, żeby się nauczyć piosenki w obcym języku przy pomocy kogoś kto pomógł popracować nad wymową?
        Alina Artz śpiewając piosenkę Bajmu postarała się bardzo. Miło było posłuchać mimo, że nie przepadam za współczesną Kozidrak. Tam było wszystko: głos, wymowa i interpretacja świadcząca o tym, że kobita wie o czym śpiewa.
        • ruska-swolocz Re: Zielona Góra 05.08.12, 19:41
          A kto Demko był wokalnie grubszy od Mariny, bo pozostałych konkursantów wysłuchałem i nikt nie zachwycił?
          Wykon Aliny akurat mnie ominął, ale w poprzednich latach jakoś nie rzuciła się na uszy. Rzuciła się natomiast na oczy, bo znalazłem ciekawą stronę, polecam Qubraczku:
          menbook.net/girls/1210-rossiyskaya-devchushka-alina-artc.html
          • demka Re: Zielona Góra 05.08.12, 19:58
            Źle to poprzednio ujęłam. Powiem zatem tak: Marina śpiewała dobrze ale dupy mi nie urwało. Byłam nawet rozczarowana, bo spodziewałam się jednak większego popisu wokalnego z jej strony-zwłaszcza,że piosenka dawała moc możliwości. Położyła ten kawałek.
            Poza tym..no umówmy się..Marina jest ogólnie taka sobie. Jest wokalistką jedną z wielu, której równie mogłoby nie być i nic by się nie zmieniło.
            Alina mocno wyfotoszopowana, ale jest na co popatrzeć. Aczkolwiek w tym roku wyglądała koszmarnie. Dramat miała na głowie (włosy) i tandenty makijaż. Porównując do roku ubiegłego niebo i ziemia.
            • ruska-swolocz Re: Zielona Góra 08.08.12, 17:55
              Rzeczywiście jest pewien rozdźwięk między tym co w telewizji, a tym co w gazecie. Chciałbym poznać szczegóły procesu decyzyjnego, że to Alina poprowadzi ten festiwal. Na wiki zastanawiają się, czy usunąć hasło Alina Artz ze względu na małe znaczenie.
              Mogliby zaprosić do Zielonej Biankę. Alina robiłaby za podtańcowkę.
              www.youtube.com/watch?v=tNyZ8QrwIPw&feature=related
              • demka Re: Zielona Góra 08.08.12, 20:22
                Daliby zamiast Aliny takiego Urganta na przykład i jakąś dzidzię od nas, bo Kammel jest nie do zniesieniasmile
                A i Bianka by się jako gość odnalazła.
                Swoją drogą ciekawe, kto w przyszłym roku pojawi się na scenie. Obstawiam: Тимати, Потап и Настя, МАКSИМ
                A tak w ogóle to ciekawa jestem ile jeszcze festiwali minie zanim dadzą kogoś na prawdę ekstra?
                • ruska-swolocz Re: Zielona Góra 09.08.12, 19:37
                  Iwan ma russkij razmier 195 cm i żeby nie było zamieszek na ulicach i rozróby w sejmie należałoby dobrać odpowiednią dzidzię. Jedyną chyba podchodzącą Odetę podobno właśnie zwalniają.
                  Dzisiaj w południowych Wiadomościach na Jedynce pod jakąś Rosjanką widniał podpis z imieniem Tatyana i jej nazwiskiem. Czy można upaść jeszcze niżej?
                  • demka Re: Zielona Góra 10.08.12, 13:19
                    Dla mnie to Iwan to mógłby sam występowaćwink A w ostateczności to mogliby mu Prokopa podstawić.

> Dzisiaj w południowych Wiadomościach na Jedynce pod jakąś Rosjanką widniał podpis z imieniem Tatyana i jej nazwiskiem.
                    Świat zmierza ku zagładzie!!
          • qubraq Re: Zielona Góra 06.08.12, 10:01
            ruska-swolocz napisał:

> Rzuciła się natomiast na oczy, bo znalazłem ciekawą stronę, polecam Qubraczku:
            > menbook.net/girls/1210-rossiyskaya-devchushka-alina-artc.html

Dzieki! smile Ale mnie sie bardziej Demka podoba smile
    • qubraq Re: Zielona Góra 05.08.12, 10:51
      demka napisała:

> Oglądacie?
      > Bo ja na razie własnym oczom nie wierzę. Bez wodki nie razbierioszsmile

Pooglądałem troche ale to nie moje klimaty piosenkowe; z chęcia posłuchałbym Jeleny Wajengi albo Katieriny Golicyny albo jakichs starych piosenek sprzed lat - no własnie takich jak "pust' wsiegda budziet sonce" ale w jakims tradycyjnym wykonaniu ... Pamietam jak ponad 40 lat temu w upalne kazańskie lato siedziałem wieczorem z dziewczetami z wydziału kontroli z fabryki smiglowców na priczale nad Kazanką przy ognisku i spiewalismy do świtu piosenki rosyjskie i ciagle one poddawaly jakąś nową piosenkę a ja albo ją znałem albo sie jakos załapywałem z nimi... smile One były bardzo zdziwione że tyle tych ich piosenek znam...
      Kiedys przed laty w Supraślu tez nad rzeka przy ognisku zrobilismy z moją żoną naszym dzieciom taki wieczór piosenki polskiej i rosyjskiej a żona dodatkowo zaśpiewała kilkadziesiąt piosenek angielskich i bylo tak jakos fajnie... tak strasznie dawno to było... kiss-/
        • rybak Re: Zielona Góra i vaenga;) 09.08.12, 11:05
          No to qubraku, pomyśl, jakby to było ładnie w oryginale w Zielonej Górze usłyszećsmile

Mów, do mnie mów
          Słowa i muzyka Elena Vaenga
          Tłum. rybak

Jeszcze mów, do mnie mów – bo wciąż cię słuchać chcę
          To dla ciebie tak dziś posłuszną stałam się
          Poskromioną jak biała pokorna klacz
          Mów mi że jestem piękna – i tak na mnie patrz

Ref.
          Wabiłeś, mamiłeś - skrzydła mi dałeś
          Pokazałeś niebo - gdzie lecieć mi trzeba
          Z dłoni twych wypiłam, gdy wodę lałeś
          Obiecałeś - nie rzucisz – zapomniałeś