Dodaj do ulubionych

kociak z psem w domu

04.08.11, 22:55
Jutro dolaczy do nas nowy domownik - mlody kociak. Mamy tez 9 miesieczna sunie, ktora ciagle chce sie bawic, z psami czy kotami - wszystko jej jedno, tyle ze koty sasiadow psow nie trawia, wiec przeganiaja ja skutecznie.
Jakies rady, co z pierwszymi godzinami kota w domu? Wyrzucic najpierw psa do ogrodka, zeby kot mogl wszystko obwachac, czy rzucic go na gleboka wode juz z psem na powitanie? Pies mlody, glupi, wiec skacze jak sie cieszt, obawiam sie , ze oszaleje z radosci i nie bedzie chciala dac kociakowi spokoju.

Ps. Sorry, ze tutaj wkladam, ale tyle tu watkow i tematow, ze ciezko sie polapac :)
Obserwuj wątek
    • neufahrwasser_in Re: kociak z psem w domu 05.08.11, 04:03
      A jakiej rasy jest suka i jakiej kociak? I jakie macie układy w domu?
      Mój kocur (rosyjski niebieski) wychował już 2 dogi niemieckie. Wszystko było na pełen żywioł. Bez żadnej izolacji, bo to tylko pogłębia frustrację i rodzi czasem agresję. Nie uznaję izolacji zwierzaków, ludzi. Oczywiście oczy trzeba mieć wokół głowy i dużo czasu.
      Paradoksalnie mój kot tłukł, ganiał i dyrygował moim poprzednim dogiem, który ważył 96 kg. Obecną dożycę też tłucze i ona tańczy jak on zagra. Nie ma nic fajniejszego jak obserwowanie doga z kotem bawiących się w berka :)
      • jaleo Re: kociak z psem w domu 05.08.11, 15:31
        Kotu (a juz szczegolnie, jesli jest to mlody kociak) koniecznie musisz zapewnic bezpieczne miejsce do ucieczki. To jest najwazniejsze. Np drzwi do jednego pokoju (tam gdzie jest jedzenie i kuweta) lekko uchylone (tak, ze kot sie przecisnie, a pies juz nie) i zabezpieczone haczykiem.

Jak bierzesz malego kotka pierwszy raz do domu, to nawet jesli nie masz psa, musisz go powoli oswajac z domem, tzn najpierw tylko jeden pokoj (tam, gdzie jest jedzenie i kuweta), zeby sie oswoil z otoczeniem, potem np po jednej dobie, mozesz go wypuscic na cale mieszkanie.

Przy pierwszym spotkaniu psa z kotem musisz uwazac, bo nigdy nie wiadomo, jak jedno i drugie zareaguje. No i pamietaj o tym miejscu do bezpiecznej ucieczki, najelpiej "przedstaw ich sobie" blisko tych drzwi z haczykiem.

Psy z kotami moga bardzo dobrze wspolistniec. Mam wrazenie, ze koty czesciej podporzadkowuja sobie psy, a nie odwrotnie. Ja mam dwa srpinger spaniele (suki) i kota - kot jest na szczycie drabiny spolecznej. Czasami sa komiczne sytuacje, kiedy np obie spanielki siedza sobie przy drzwiach, kot przychodzi ze spaceru i pac-pac jedna i druga po mordzie lapa, po czym dumnie z podniesionym ogonem paraduje im przed nosem, a psy spogladaja po sobie zdziwione ;-)))
        Czesto tez, jak ide na spacer ze spanielkami, to kot leci za nami (jemu sie chyba wydaje, ze tez jest psem), czasem sie chowa w krzakach i wyskakuje z nienacka psom przed sama morda ;-)
        • sspidersky Re: kociak z psem w domu 06.08.11, 16:04
          Pies to 9 miesieczna suka rottweilera. kot - 7 tygodniowy dachowiec. Wczoraj sie zapoznaly... Generalnie kociak nie potrzebuje miejsca do ucieczki, bo pies wcale go nie gania. Chce jedynie powachac i bawic sie, macha do niego ogonem i lapa. Kot natomiast syczy, pluje, grozi pazurami :D Ale jak spi u mnie na kolanach, to nie ma problemu, ze obok lezy pies i leb kladzie tuz obok kota... Dzis juz 2 dzien i tez to tak wyglada- generalnie kot syczy i pluje, ale co jakis czas luzuje i pozwala psu do siebie podejsc, po czym znow zaczyna :D
    • mrukmrukmruk Re: kociak z psem w domu 01.09.11, 11:27
      Lepiej żeby kotek sobie spokojnie obwąchał teren, taki zwariowany pies moze go przerazić na początku. Lepiej je dopuścić po jakimś czasie, czuję, że gorzej zareaguje kot, ale jeśli pies nie jest agresywny, to powinny sie potem tolerować
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka