Dodaj do ulubionych

Dominikana/Pół.Samana

22.04.12, 13:58
Witam.Zakupilem bilet za 1tyś pln RT na Dominikane na 04.10.2012r.
Wybralem też już Ville Hibiscus na SAmanie za 800pln/2tygodnie.

www.holiday-rentals.co.uk/Caribbean/Dominican-Republic/holiday-villa-Las-Terrenas/p5875.htm
Czy nie przeplacilem?
Stąd moje pytanie odnośnie samego pólwyspu.Czy ktoś tam był?Coś mozecie powiedzieć w tym temacie?

Pozdrawiam
Obserwuj wątek
    • inna57 Re: Dominikana/Pół.Samana 22.04.12, 15:08
      Witam
      Jeżeli lubisz tropikalne wakacje spędzać na gotowaniu, sprzątaniu, robieniu zakupów lub poszukiwaniu dobrej knajpy to nie przepłaciłeś.

Bardziej ciekawi mnie ten bilet za 1000 pln. Jeśli to nie tajemnica to skąd wylot ?

Samana jest jednym z piękniejszych miejsc na Dominikanie.
    • riviera_maya Re: Dominikana/Pół.Samana 23.04.12, 02:50
      Zartujesz?
      Zarezerwowales wille, ktora kosztuje (najtaniej) normalnie $1040/2 tyg, za 800 PLN. Teraz sie pytasz czy nie przeplaciles? Napisz jak to zrobiles.
      Z biletami tez niezle poszlo. 1000 PLN za bilet PL - Dominikana i z powrotem? Moze uchylisz rabka tajemnicy? Juz dawno nie widzialem biletow przez Atlantyk w tej cenie. Ostatnio w okolicach zimy 2000 roku. Teraz same taxy lotniskowe wychodza ok $300-$400.
      • sznupkowie Re: Dominikana/Pół.Samana 29.04.12, 13:33
        Jezeli chodzi o ceny za przelot to cena realna ,ale z manchesteru lub londynu.Biuro Podrozy w okresach posezonowych wystawia miejsca w samolocie za przyslowiowe grosze ,ale na maksymalnie 3-5 dni przed wylotem,sama tak kupowalam bilety do Meksyku i na Arube za jakies 1000-1500 zl.Mysle,ze Niemcy tez robia takie wyprzedaze ,a przeciez do lotniska w Berlinie mozna w miare szybko dojechac.

Wynajmujac wille na Karaibach nie musisz sprzatac,masz taki sam serwis jak w hotelu,Ja wynajmowalam wille w Meksyku i wille mielismy sprzatana codziennie ,a dookola mialam pelno klimatycznych meksykanskich knajp z prawdziwym meksykanskim jedzeniem ,nie tam jakies bryje z hotelowego bufetu.
        • riviera_maya Re: Dominikana/Pół.Samana 02.05.12, 03:48
          Szanowna kolezanka chyba nie wyczula w moim poscie odrobiny zamierzonej ironii.
          Wcale nie twierdze, ze z UK nie mozna za tyle poleciec ale z Polski na pewno nie, a autor postu nie raczyl dolaczyc szczegolow tej nieprawdopodobnej okazji, tym bardziej, ze ceny podal w PLN a nie w USD czy GBP. Rownie dobrze moga to byc bilety na lot Punta Cana - Puerto Plata i mozna by powiedziec ze cena w sam raz - moze tylko lekko przeplacona. Wiem tylko, ze obecnie ciezko za takie pieniadze poleciec z Nowego Jorku na Hispaniole nie mowiac o skoku przez Atlantyk. Dla porownania ostatnio (marzec) Lufthansa NY-PL-NY cena biletu 465USD + taxy 550USD. Bardzo ciekawi mnie to polaczenie przez Dominikane, moze zaczne latac do Polski w ten sposob? Bo tak sobie mysle, ze jak dobrze poszukam to za 300 USD polece do Dominikany z NY i jesli to 300 USD na trasie Dominikana - PL jest aktualne to mam bilet za 600USD, oszczedzam 4 stowy, a to powinno wystarczyc na 2-3 noclegi w Punta Cana - piekna sprawa.

Zauwaz, ze cena na linku do willi jest czterokrotnie wyzsza od tej "wynegocjowanej" przez naszego autora, wiec albo autor jest taki swietny w lapaniu okazji, albo jest to koszt na osobe przy kilku osobach albo autor jest marzycielem.
          Wynajmowalem cos takiego na Karaibach i wiem, ze cena 800PLN/2tyg jest nierealna.

Pozdrawiam
      • sufler2006 Re: Dominikana/Pół.Samana 26.09.12, 10:03
        Prosze bardzo.Podaje szczegóły.
        JEstem już doświadczonym podróżnikiem i jeźdze raczej za grosze.
        I tak po DOminikanie mam Madere z Barcelona oraz Lizbona za 440pln RT a później Azje:Japonia,Filipiny,Rosja za 1890pln RT.
        No ale dosyc chwalenia sie,troche o tym co sklecilem na Dominikane:

1100RT plus dolot do PAri i powrórt do WRO albo pobyt w Paryżu i powrót do Wilna.
        Total 1150/1200RT pln.
        Paryż Orloy,liniami Air Caraibes.Częśto maja jakies promo.
        Bralem pare dni temu jeszcze Gwadelupie i Martynike za 650RT pln z Pari.
        Co do warunkow lokalowych tak jak napisalem bo to kwota rozl.na 5 osób.
        No jeszcze doszło auto za okolo 100pln na osobe.
        Całość oceniam na 2,5tys pln przeloty,mieszkanie,auto,życie na miejscu.
    • monsunowy Re: Dominikana/Pół.Samana 13.07.12, 16:58
      Samana to najpiekniejsza czesc Dominikany po maloturystycznym poludniowym - zachodzie wyspy (tak twierdza miejscowi ktorych poznalam rok temu, wlasnie na Samana)...polecam okoliczne, prawie puste plaze np Ballenas czy Bonita czy wschodnia czesc polwyspu np Fronton... Samana to jedno z niewielu miejsc jakie moglabym odwiedzic ponownie ;) (a bylam tam juz dwukrotnie) ... polecam wypozyczenie quadow i zwiedzenie calej okolicy lub rowerki...
      • misiova81 Re: Dominikana/Pół.Samana 23.08.12, 13:02
        Masz racje!!! Ja tez juz tam bylam jedne z najpiekniejszych plaz na karaibach! We wrzesniu lecimy tam znowu tym razen na prawie 2 mies. Bedziemy mieszkac w Las terrenas na playa bonita. Bedziemy tez jezdzic na wycieczki Cabarette Punta cana, jedziemy tez autem do santo domingo ( juz tak robilismy) poza tym mamy tam juz kilku znajomych. apart. Mamy za 550$ pelne wyposarzenie, serwis sprzatajacy, ochrona , basen itp. Po miescie najlepszy skuter lub quad:)
      • misiova81 Re: Dominikana/Pół.Samana 30.09.12, 17:03
        Jesli chodzi o Samana plw. To Las Terrenas koniecznie:) tutaj sa dobre restauracje i zycie nocne. Teraz jest najspokojnieszy okres wiec tlumow nie ma nigdzie, ale bylam w piatek w La Bodega- najwieksza dyskoteka w LT i ok. 12 w nocy bylo dosc tloczno, towarzystwo mieszane sporo europejczykow, amerykanow no i lokalnych. Jest tez Goia club w stylu nowoczesnym, wstep to 10$, ale poza sezonem to pustawo. Sa tez beachcluby z muzyka i drinkami na playa Punta Popy lub playa Las Ballenas. W LT jest w miare bezpiecznie poniewaz mieszka tu na stale kilka tys. Cudzoziemcow wiec zawsze cos sie dzieje. Reszta plw jest super ale tylko do zwiedzania el limon wodospad, Rincon plaza, Las Galleras stara wioska rybacka to w tutejsze regiony najpierw Kolumb przybyl, nurkowanie.... Jesli bedziesz tu mieszkac to do Sosua troche daleko zeby tak sobie wyskoczyc chyba ze na caly dzien polaczenie ok ale dlugo jezdza te busiki no i tylko przed zach. Slonca. Pozdrowienia.
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka