Dodaj do ulubionych

Pińset plus, siedemset minus

04.05.16, 11:53
[cytat]
16-letnia Dżesika z Boniewa jest najmłodszą beneficjentką programu "Rodzina 500 plus”. Dziewczyna jest matką dwójki dzieci - informuje portal torun.naszemiasto.pl.

Historia tej rodziny jest wręcz nieprawdopodobna. Młoda matka po raz pierwszy urodziła, gdy miała zaledwie 13 lat i była uczennicą gimnazjum. Córkę urodziła w 2014 roku. Po dwóch kolejnych latach została matką po raz drugi.

Ojcem dzieci jest Daniel W. skazany już za współżycie z nieletnią. Sam mężczyzna twierdzi, że nie miał pojęcia, że Dżesika jest niepełnoletnia. Dżesice przysługuje 1000 złotych w ramach projektu „Rodzina 500 plus”. Pieniądze trafiają jednak na konto prawnego opiekuna dzieci, czyli… brata Daniela W., prywatnie - partnera matki Dżesiki.

Historia jest jednak jeszcze bardziej skomplikowana. Matka Dżesiki - Katarzyna - sama otrzymuje świadczenia na pięcioro dzieci, czyli 2500 złotych. Kwota mogłaby być wyższa o jeszcze jedno 500 złotych, lecz kobieta postanowiła nie składać wniosku o dofinansowanie wychowania wciąż nieletniej Dżesiki.
[/cytat]

Źródło: wiadomosci.radiozet.pl/Wiadomosci/Kraj/Rodzina-500-plus.-Najmlodsza-matka-urodzila-juz-w-gimnazjum-00022182

Tak tylko was &%^*&^*&#%@> w poniedziałek rano.
Obserwuj wątek
   • marek-1002 Re: Pińset plus, siedemset minus 04.05.16, 20:20
    szarlotka_ja napisała:

    > Czasem brak słów...

    Ale że jak to?

    Że aż 1000,00 PLN? Dżesika ma dwójeczkę więc 1000+ się po prostu należy.

    Że nie ona je przytuli tylko partner jej matki? Dżesika jest przecież niepełnoletnia, więc idzie na konto prawnego opiekuna dzieci.

    Że nie jest nim ojciec dzieci Dżesiki? Przecież ten zwyrol to na koncie już ma, ale wyrok za brak pojęcia jak to teraz gimnazjalistki w makupie są biegłe i że nie poprosił Dżesikę o okazanie legitymacji uczniowskiej. Więc lepiej chyba jak pieniędzmi zajmie życiowo bardziej ogarnięty brat i jednocześnie ojczym Dżesiki.

    Że trwonione są publiczne pieniądze? "Komisja Europejska: Rodzina 500 plus pomoże gospodarce. Opublikowana właśnie prognoza KE przewiduje, że PKB Polski wzrośnie o 3,7% w tym roku i o 3,6% w przyszłym. Jeśli te prognozy się sprawdzą, to polska gospodarka będzie trzecią najlepiej się rozwijającą w całej Unii Europejskiej. Zdaniem Komisji Europejskiej głównym czynnikiem wzrostu pozostanie konsumpcja prywatna. Posłuży jej dalsza poprawa na rynku pracy, a także program Rodzina 500 plus."
    next.gazeta.pl/next/7,151003,20018712,ke-rodzina-500-plus-pomoze-gospodarce-inne-pomysly-rzadu-moga.html#BoxBizImgA
  • primo5 Re: Pińset plus, siedemset minus 04.05.16, 21:55
   Dzesika,Brian,Alan,Jonatan,Samanta,Vanessa...co za imiona???
   idiotyzm rodziców....
   znam takich....ufarbowane na czarno,z tatuazami,z piskiem na rece,IQ na poziomie szympansa
   głupi rodzice głupie dzieci głupie imiona
    • witamina_b12 Re: Pińset plus, siedemset minus 11.05.16, 20:09
     finka9 napisała:

     > Co racja to racja. Zbrodniarze po 500 zł na dziecko dali i jeszcze się odgrażaj
     > ą ,że wiek emerytalny obniżą - skur..... jedne ,że brak słów.

     Margaret Thatcher " „Nie ma czegoś takiego jak publiczne pieniądze. Jeśli rząd mówi, że komuś coś da, to znaczy, że zabierze tobie, bo rząd nie ma żadnych własnych pieniędzy”.

     Zamiast lekką ręką rozdawać pieniądze, które w sporej części zostaną zmarnotrawione to powinni poczynić działania, które rzeczywiście pomogły by rodzinom - np zmniejszenie VATu na artykuły dla dzieci, określenie kwoty wolnej od podatku w zależności od ilości dzieci, dofinansowanie przedszkoli prywatnych w sytuacji gdy dziecko nie dostanie się do przedszkola - by matka mogła wrócić do pracy - bo teraz za 500+ będzie siedzieć w domu i utknie tak na lata - co sprawi, że jej powrót na rynek pracy będzie zupełnie nie realny.

     Ale niestety powyższe działania mimo, że dały by rodzinom większe oszczędności (zwłąszcza wielodzietnym )są mało PRowe, lepiej bawić się w dobrego wujka co rozdaje kasę...


      • witamina_b12 Re: Pińset plus, siedemset minus 11.05.16, 20:32
       czemu podniesiono wiek emerytalny? zobaczysz za 30 lat czemu....

       popatrz sobie na prognozy demograficzne...

       "W Polsce liczba ludności powyżej 65 roku życia wzrośnie z 13,5% (2010) do 34,5% (2060 r.)
       <ciach>
       Tak drastyczne zmiany demograficzne muszą wywołać olbrzymie napięcia zarówno w systemie opieki zdrowotnej, jak i w systemie emerytalnym w Polsce. Starzenie się społeczeństwa powoduje bowiem wzrost kosztów opieki zdrowotnej, a także koszt wypłaty świadczeń emerytalno-rentowych, przy mniejszej liczbie osób w wieku produkcyjnym, a więc mogących zapewnić sfinansowanie tych świadczeń."
       • tdf-888 Re: Pińset plus, siedemset minus 11.05.16, 20:37
        mogli sobie ująć (rządzącym, elytom, byzmesmenom, korporacjom i złodziejom), górnikom, rolnikom i mundurowym a nie całej reszcie. ale ich indolencja i koniunkturalizm przemogły ;]

        łatwiej było ciachnąć tak, jak machnąć 500+ smile
         • tapatik Re: Pińset plus, siedemset minus 13.05.16, 09:30
          Rolnikom już ucięli. Lesio to bardzo ładnie rozpisał.
          Nazywa się to "Ustawa o obrocie ziemią".
          Wyobraź sobie, że masz kawałek ziemi i chcesz tam postawić chałupę.
          Ziemia jest warta 50 tysięcy, chcesz postawić chałupę za 100 tysięcy.
          Do tej pory:
          Bank dawał 1000.000 kredytu i na taką kwotę właził na hipotekę.
          Teraz:
          Bank może wleźć na hipotekę na kwotę nie większą niż wartość ziemi, więc da ci tylko 50.000.

          Czyli nie opłaca się kupować ziemi rolnej i kombinować z siedliskiem.

          Poza tym jest jeszcze jeden dodatkowy psikus.
          Część rolników dokonuje zakupów inwestycyjnych pod kredyt hipoteczny. Na przykład kupują maszyny rolnicze. Teraz nie będą mogli tego robić.
          Przykładowo - mamy świńską grypę w zachodniej Europie zostaje wytłuczona cała populacja. Ceny świniny rosną w górę jak ... (hmmm, mam tylko kosmate skojarzenia, więc sami sobie dokończcie).
          Mamy polskiego rolnika, który hoduje jedną świnkę. I stwierdza, że w sumie to mógłby hodować i 10 o ile będzie mieć odpowiednio duże pomieszczenie gospodarcze.
          Chce więc wziąć kredyt pod hipotekę i się budować a tu dupa. Nie da rady tego kredytu wpisać na hipotekę, a inny kredyt jest zbyt drogi.

          Poza tym jest pewna organizacja, która nie ma ograniczeń w nabywaniu ziemi.
          Może nabywać ile zechce, najchętniej w formie darowizny.

          Jest możliwy następujący scenariusz.
          Ze względu na ograniczenia w zakupie ziemi ceny spadną.
          Skoro nie ma kupujących, to ceny idą w dół.
          Jest jeden kupujący, który nie ma ograniczeń w zakupach, i który skupuje ziemię, tym bardziej, że jest tania.
          Za kilka lat ustawę się zniesie i na rynek z jednej strony wejdzie dużo kupujących, z drugiej strony dużo ziemi, która już nie należy do rolników.

          Kto straci? Rolnicy, bo nie mogli sprzedać swojej ziemi po rynkowej cenie.
          Kto zyska?
      • witamina_b12 Re: Pińset plus, siedemset minus 11.05.16, 20:39
       A czy jeśli państwo jest "w ruinie" i zostało całe rozkradzione to, żeby je podnieść z upadku należy zacisnąć pasa a nie bawić się w dobrego wujka i lekką ręką rozdawać pieniądze, których nie ma?
       Chyba, że po kolejnych latach mamy mieć "riunę ruiny"...
       • tdf-888 Re: Pińset plus, siedemset minus 11.05.16, 20:53
        nie przytocze ci skad rzad ma wziac pieniadze na program, ale z tego co mowili, mialo sie to sklejac. uszczelnienie vatu, banki i inne takie tam, co peo nie wyszlo.
        poza tym, jak też maroni przytoczył, bank światowy nawet ocenił, że ten program ma miec dobry wpływ, więc może trochę podniesie ten kraj z ruin smile
  • tapatik Re: Pińset plus, siedemset minus 11.05.16, 18:56
   Roczny koszt utrzymania wszystkich urzędników w Polsce wynosi ok. 50 mld zł – powiedział wicepremier Mateusz Morawiecki w Sejmie, przedstawiając wyniki audytu rządów poprzedniej ekipy. - To dużo, będziemy starali się to ograniczać i przeglądać wszystkie agencje – dodał wicepremier.

   Wicepremier wymienił wiele nieprawidłowości w funkcjonowaniu państwa. Stwierdził m.in., że pieniądze wydawano, a nie inwestowano. Ze środków UE współfinansowano projekty, które z góry skazane były na porażkę. Morawiecki wymienił m.in. wirtualne cmentarze dla zwierząt i współfinansowanie ze środków UE budowania zamków na piasku.

   „Jaka jest korzyść z wirtualnych horoskopów dla psów, na które były wydawane środki, z wirtualnych cmentarzy, 9 km słupków w szczerym polu albo bardzo innowacyjnego pudełka do butów? Aż zajrzałem i gwarantuję, że jest całkiem normalne” – komentował Morawiecki.


   Źródło

   Czyli wygląda na to, że obecna ekipa odchudzi urzędy.
   W końcu trzeba gdzieś zatrudnić swojaków.

  • tapatik Re: Pińset plus, siedemset minus 11.05.16, 21:29
   Podkreślenia moje.

   [cytat]
   Szesnastoletnia Dżesika, najmłodsza matka w Polsce, walczy ze swoją matką Katarzyną (36 l.) o pieniądze z programu 500 plus. Chce sama dysponować pieniędzmi, które przysługują jej i dwójce jej dzieci. Na razie górą jest babcia, prawna opiekunka całej gromadki. Tymczasem rodzinna wojna absorbuje już policję, prokuraturę i sąd rodzinny.

   - No, mamy wojnę - drapie się po głowie Marek Klimkiewicz, wójt gminy Boniewo pod Włocławkiem (woj. kujawsko-pomorskie). O tym, że istnieje taka gmina, Polacy dowiedzieli się w marcu 2014 r., kiedy 13-letnia Dżesika urodziła córeczkę Maję. Wtedy Marek Klimkiewicz uważał, że dziewczynka i jej dziecko powinny trafić do ośrodka dla samotnej matki. Bał się, że jak Dżesika pozostanie w swoim środowisku, to zejdzie na złą drogę. Ale ani ona, ani jej matka Katarzyna nie chciały o tym słyszeć. Za to chętnie wyciągały rękę o pomoc. Pani Katarzyna z konkubentem, szóstką własnych dzieci i córeczką Dżesiki dostała od wójta przyzwoite lokum.

   Pół roku później Dżesika znów zaszła w ciążę i urodziła synka. Jej partner za współżycie z nieletnią dostał wyrok w zawieszeniu, ale i tak trafił za kratki za kradzieże i włamania. Tymczasem rodzina doczekała programu 500 plus.

   - W sprawie dzieci Dżesiki został złożony wniosek o wypłatę 1000 złotych. Jej matka złożyła też wnioski na pięcioro swoich dzieci, z wyjątkiem Dżesiki - mówi wójt Boniewa. - Pieniądze w kwocie 3500 już zostały wypłacone - dodaje.

   Dlaczego matka nie wysłała wniosku o 500 złotych na Dżesikę? Po złości. Bo obie są skłócone. 16-latka chciała tych pieniędzy dla siebie, więc pani Katarzyna w ogóle o nie nie wystąpiła. I próbuje dyscyplinować córkę. - Raz nie wpuściła jej do domu, gdy dziewczyna wracała z dyskoteki - mówią sąsiedzi.

   A prokuratura prowadzi postępowanie w sprawie fizycznego i psychicznego znęcania się nad Dżesiką.

   Równolegle w Sądzie Rejonowym we Włocławku trwa proces Dżesiki o demoralizację. Co jej grozi? W najgorszym razie umieszczenie w placówce opiekuńczo-wychowawczej."
   [/cytat]

   Źródło.

   Czyli za rżnięcie małolaty dostajemy zawiasy i 500 złotych.
    • kama265 Re: Pińset plus, siedemset minus 12.05.16, 10:33
     szczekamy?
     no czyli EOT. sorry, ale na tak wysokim poziomie jak pierwszy sort to ja się nie czuję na siłach rozmawiać. nie raczyłaś odpowiedzieć na moje pytanie i ubliżasz nam. wystawiasz świadectwo wyłącznie sobie.
      • finka9 Re: Pińset plus, siedemset minus 16.05.16, 17:03
       kama265 napisała:

       > niestety, dla niektórych świat się kończy na ich korzyści, Marudko.

       Znaczy się dla mnie ??? Przestań pieprzyć głupoty. Wiesz co dostałam od państwa do tej pory ? WIELKIE GÓWNO. Kiedy urodziłam pierwsze dziecko dostałam zasiłek rodzinny w wysokości 40 zł. Miałam dwie opcje do wyboru : albo wsadzić sobie tą fortunę w dupę albo pojść do sklepu i kupić za nią pampersy ,które łaskawie starczały mi na tydzień. I już uprzedzam twój atak w stylu jak cię nie stać było na pampersy to trzeba było wysadzać na nocnik - to trochę trudne w przypadku noworodka. Wiesz co mi dało państwo ,które lęka się o to ,że za mało rodzi się dzieci. Powiem ci - pomimo ,że pracuje na dwóch etatach ,muszę co roku brać kredyt żeby wyprawić trójkę dzieci do szkoły. Spłata zajmuje mi dokładn ie tyle ,żebym mogła wziąć kolejny ,bo następny nowy rok szkolny się zaczyna.Wiesz co szlachetne Po zaqpropomowało jako pomoc rodzinom wielodzietnym ? Zniżki na bilety do kina big_grin Ku... jakby rodziny wielodzietne zastaqnawiały się na jaki film się może dziś wybrać. To kpina .Wiem ,że ktoś ,kto nie ma dzieci ,lub ma jedno ,które przerzuca od jednych dziadków do drugich tego nie zrozumie ,ale przynajmniej niech przestanie pieprzyć ,że jestem egoistką ,która wyciąga łapę po cudze pieniądze, bo jak na razie to panstwo wyciagało łapę po moje.
     • vidmo76 Re: Pińset plus, siedemset minus 12.05.16, 17:59
      500 zł. na dziecko cóż to za niedorzeczny nonsens, cóż to za ohydna niesprawiedliwość dziejowa!
      5 lat ciężkich robót za każde dziecko, a tym co nie mają potomstwa, a marzy im się ten nonsens biologiczny, bezpłatny bilet do UK w jedną stronę i pozbawienie obywatelstwa, by swołocz nie mogła powrócić.
      Jeszcze się nam naród rozpleni, a ludzie w porywie uczuć do dzieci, zaczną im kupować laptopy dzieciom, a co nie którzy i na wczasy może pojadą, pierwszy raz w życiu. Wstręt mnie ogarnia na myśl tylko samą o takich bezeceństwach finansowych.
      Plebs ów wyposażony w "DOŁADOWANIE" zacznie pewnie żyć jak na człowieka przystało, a powszechnie wiadomo, że normalny obywatel na luksus takowy spoglądać przychylnie nie może i nawet nie powinien !!
      Zebrać trzeba naród co tak szkodliwie został potraktowany i ruszyć na gmach sejmu, by szturmem przywróć sprawiedliwość dziejową, a dołom społecznym pokazać gdzie ich miejsce.

      Cóż to za kolejna granda w stylu obniżenie wieku emerytalnego?!
      Któż to słyszał by pracownicy fizyczni marzyli o emeryturze już w 65 r ! Czyż radosny dźwięk (piiibbb!) na kasie w biedronce nie jest wystarczającą zachętą by spełniać się czynnie zawodowo do późnej starości?
      Powszechnie wiadomo, że świeże powietrze na wysokościach w styczniu ma zbawienny wpływ na organizmy budowlańców, a palonce słońce w lipcu powoduje piękna opaleniznę. Pył węglowy powinno stosować się w inhalacjach, bo to przecież samo zdrowie.
      Wiek emerytalny obniżyć powinniśmy WP o kolejne 10 lat. Znany jest powszechnie fakt, że żołnierz w wieku 30 lat jest wrakiem człowiek, gdyż ciągła myśl, że może w przyszłości przyjdzie stawić zbrojny opór najeźdźcy, powoduje traumatyczne przeżycia!
      A jak by było mało tego zamiast marnotrawić 17 mil. na doładowanie dla plebsu dołożyć tę sumę na wydatki na armię i zaokrąglić do 50 mil. Wtedy zamiast 2 tygodni nasza bohaterska armia którą strzegą firmy ochroniarskie, wytrzymała by może, że 4 tygodnie, co w oczywisty sposób zwiększyło by czas na ucieczkę z kraju tych których na to stać.
      • marisella MHmmmm... 13.05.16, 10:23
       Wujek z Ameryki... wszystko obieca, tylko niech ktoś inny zapłaci...

       www.gazetakrakowska.pl/wiadomosci/krakow/a/malopolska-bez-srodkow-na-realizacje-programu-500,9985325/
       Wiadomka, że się fajnie kasę dostaje, ale to jest kredyt, które właśnie dzieci będą jeszcze długo spłacać przez krótkowzroczność rodziców... sad
        • marisella Re: MHmmmm... 13.05.16, 11:13
         apersona napisała:

         > Nie dopiero dzieci, ale my już teraz ponosimy koszty: wartość złotówki spada, k
         > redyty "dla ludzi" i inne usługi bankowe drożeją.

         Oj, ja to wszystko widzę, a prowadząc firmę to nawet podwójnie...
         Ale moje "pod górkę" nikogo nie wzruszy, bo i czemu miałoby. Nad tym, co się jednak gotuje własnym dzieciakom, to warto pomyśleć, tak sądzę.
          • marisella Re: MHmmmm... 13.05.16, 11:30
           Nie, ja mam raczej na myśli, że generalnie to człowiek się najbardziej troszczy o siebie i sobie bliskich. To chyba... naturalne.
           Więc totalnie kumam, że to, jak mnie się żyje przez dobre zmiany będzie obojętne takiej Fince smile Ale to, jak się będzie żyło jej dzieciom, to już pewnie prędzej ją obejdzie smile Więc może warto, żeby się zastanowiła, kto będzie spłacał dziurę po dzisiejszych rozdawajkach smile Bo nie będę to tylko ja, i Ty, i...

           Ja to akurat przyznam, że po raz pierwszy w życiu (autentycznie nigdy wcześniej nie miałam takich myśli na poważnie) jestem coraz bliższa myśli o wyniesieniu się z tego kraju. Niekoniecznie spektakularnie daleko, ale może takie Czechy nie są wcale złym pomysłem...
            • marisella Re: MHmmmm... 13.05.16, 13:42
             kama265 napisała:

             > przenieś chociaż biznes. serio.

             A tam... Wiesz. Generalnie polskie obciążenia dla przedsiębiorcy i pracodawcy dają po tyłku, ale samo to by mnie jeszcze nie skłoniło. Natomiast do kupy z całą resztą coraz to nowszych wymysłów (odwrócony VAT, jednolite pliki kontrolne, zakusy, aby to naczelnik US był dysponentem mojego podatku VAT, ZUS stwierdzający, że mogę czy nie mogę zarabiać tyle, ile zarabiam, w przypadku gdy chciałabym mieć wypłacany macierzyński lub wychowawczy) oraz obecnym traktowaniem kobiet w tym kraju jako przedmiotu, a nie podmiotu jakichkolwiek rozmów - to już tak. I to sprawia, że firma przeniosła by się tylko przy okazji zupełnie, po prostu razem ze mną.

             A dziś jeszcze gadając luźno ze S. wyliczyłam sobie, za ile na chwilę obecną muszę sprzedać towaru (który najpierw muszę zrobić, bo to przecie nie import z Chin), żeby dostać do reki na koniec te przykładowe 500 zł. Obłęd. Niby się to wie, bo tyle lat już tę firmę się ma, ale jednak czasem człowieka bardziej uderza.
             Ych...
           • tapatik Re: MHmmmm... 13.05.16, 13:19
            Sprzedajesz tylko przez Internet czy masz też sklepik stacjonarny?
            Jeśli tylko Internet to załóż w Anglii spółkę Limited, coś jak nasze zoo, tylko nie potrzebujesz 5.000 zł jako kapitału założycielskiego.
            Można ogarnąć w jeden dzień bez ruszania się z Polski.
            Co prawda wychodzi dość drogo, ale za skarbówka traktuje Cię jak człowieka, a nie jak dojną krowę.

            Ewentualnie też spółka zoo, ale u Czechów.

            Jeżeli założysz w Anglii działalność gospodarczą jako osoba fizyczna (też można), to może Cię dorwać polski US, natomiast przy spółce nie ma tego problemu.

            Mogła byś przy okazji rozwinąć sprzedaż na Anglię, skoro i tak będziesz miała konto bankowe w UK.
            Tylko PayPala do płatności nie bierz. smile
            • marisella Re: MHmmmm... 13.05.16, 13:58
             tapatik napisał:

             > Sprzedajesz tylko przez Internet czy masz też sklepik stacjonarny?

             Mam parę kanałów sprzedaży, łącznie z dystrybucją stacjonarną, ale to nie moimi rękami - znaczy nie siedzę w kanciapce i nie sprzedaję osobiście - mam patrnerów biznesowych, tak to nazwijmy, z którymi wiążą mnie umowy różnego typu. Jedni po prostu kupują ode mnie na fv taką czy inną i sprzedają w swoich galeriach, z innymi jestem dogadana odmiennie.

             Tylko moja firma to nie tylko biżu, co ją w stopce widać. Jest tego trochę więcej, łącznie z prowadzeniem kursów i warsztatów, w bardzo bliskiej przyszłości pojawi się coś z jeszcze innej mańki.

             > Jeśli tylko Internet to załóż w Anglii spółkę Limited, coś jak nasze zoo, tylko
             > nie potrzebujesz 5.000 zł jako kapitału założycielskiego.
             > Można ogarnąć w jeden dzień bez ruszania się z Polski.
             > Co prawda wychodzi dość drogo, ale za skarbówka traktuje Cię jak człowieka, a n
             > ie jak dojną krowę.

             No przemyśliwałam już różne scenariusze, ale są powody, dla których jeszcze tego nie zrobiłam i pewnie nie zrobię. Generalnie przy własnej firmie jest tyle wydatków, że te 5000 kapitału założycielskiego to kropla w morzu i nie tu leży w moim przypadku główny problem. Ale też nie chciałabym się tu właśnie nad detalami rozwodzić smile
             Generalnie ze wszystkich kombinacji spółka zoo u nas jeszcze najbardziej w grę by wchodziła, ale też póki co - nie da rady.

             > Ewentualnie też spółka zoo, ale u Czechów.

             Jak pisałam Kamie, za granicę mnie ciągną nie tylko firmowe oszczędności, a nawet to w najmniejszym stopniu, raczej przy okazji. Jakbym miała przenieść firmę do Czech, to raczej z całą sobą smile I nie jest to plan możliwy dziś czy jutro, ale zaczynam nad tym myśleć na tyle poważnie, żeby różne życiowe sprawy załatwiać tak, żeby mi w najbliższym czasie nie stanęły na przeszkodzie, w razie czego...

             > Mogła byś przy okazji rozwinąć sprzedaż na Anglię, skoro i tak będziesz miała k
             > onto bankowe w UK.

             Mam kontrahentów w UK smile Generalnie w znalezieniu odbiorcy tam to w sumie nie brak konta jest jakąś wielką przeszkodą (w każdym razie póki UK jest w Unii).

             > Tylko PayPala do płatności nie bierz. smile

             Jest jeszcze parę innych opcji, poza PayPalem i kontem w kraju decelowym smile
             A PayPal ma masę wad (głównie to, że kosmicznie drogi i nieprzyjazny sprzedawcy - można go zrobić w ci***la jak tylko się chce), ale ma też zalety. W tej chwili przyjmuję płatności PayPalem i póki co nie planuję z nich rezygnować; są osoby nawet w PL, które z różnych powodów płacą PayPalem (na przykład mają na nim lewą kasę... heh).
             Długo by o tym można smile
            • lesher Re: MHmmmm... 13.05.16, 21:29
             Sprzedajesz tylko przez Internet czy masz też sklepik stacjonarny?
             Jeśli tylko Internet to załóż w Anglii spółkę Limited, coś jak nasze zoo, tylko nie potrzebujesz 5.000 zł jako kapitału założycielskiego.

             Lepsze LLC w Delaware wink
        • tdf-888 Re: MHmmmm... 14.05.16, 08:50
         > Nie dopiero dzieci, ale my już teraz ponosimy koszty: wartość złotówki spada, k
         > redyty "dla ludzi" i inne usługi bankowe drożeją.

         byłaś w banku po kredyt? czy klepiesz za propagandą?

         przecież wartość złotóki nie spada przez 500+ a przez spekulację.
         ależ demagogię uprawiacie, powtarzając jakieś bzdury, którymi straszono ludzi w faktach i gazecinie.
         a tymczasem wg banku światowego:
         "Perspektywy pozostają korzystne - prognozowany jest wzrost PKB o 3,7 proc. w 2016 roku i 3,5 proc. w 2017-2018, pomimo umiarkowanych perspektyw ekonomicznych dla strefy euro. W 2016 roku konsumpcja prywatna będzie jeszcze bardziej dominującym czynnikiem stymulującym wzrost, dzięki wsparciu ze strony dalszej poprawy na rynku pracy oraz dzięki zwiększeniu transferów rządowych, w szczególności dzięki nowemu, hojnemu zasiłkowi dla dzieci - Rodzina 500+" - czytamy w raporcie.
         lemingi!!
         • marisella Re: MHmmmm... 14.05.16, 09:03
          tdf-888 napisał:

          > byłaś w banku po kredyt? czy klepiesz za propagandą?

          Ja nie byłam po kredyt, bo mi nie trzeba, ale widzę kurs dolara oraz euro, i czuję go w swojej kieszeni za każdym razem, gdy opłacam zamówienie na materiały do pracy.
          I odczuwam też jak drożeją usługi bankowe - bo to czuć nie tylko po kredytach, ale i po kosztach przelewu, obsługi kart i całej reszcie.
          • tdf-888 Re: MHmmmm... 14.05.16, 09:18
           to nie jest wina rządu, że banki podnoszą opłaty. podnoszą, bo są pazerni.

           a rosnący kurs euro czy dolara... jednych boli, innych cieszy (import/eksport)
           waluty zawsze fluktuowały. w przypadku naszej złotówki, buja nią spekuła i tyle, kurs jest oderwany od sytuacji gospodarczej.

           dziękuję i proszę to w końcu zrozumieć i nie uprawiać demagogii, bo to irytuje co bardziej kumatych.
           • marisella Re: MHmmmm... 14.05.16, 09:22
            tdf-888 napisał:

            > to nie jest wina rządu, że banki podnoszą opłaty. podnoszą, bo są pazerni.
            >
            > a rosnący kurs euro czy dolara... jednych boli, innych cieszy (import/eksport)
            > waluty zawsze fluktuowały. w przypadku naszej złotówki, buja nią spekuła i tyle
            > , kurs jest oderwany od sytuacji gospodarczej.
            >
            > dziękuję i proszę to w końcu zrozumieć i nie uprawiać demagogii, bo to irytuje
            > co bardziej kumatych.

            Oszzzyyywiście Tadziu, ostojo mądrości, życiowej zaradności i inteligencji połączonej z wiedzą na wszelkie tematy, od zasłonek po zmiany w kursach walut.
           • lesher Re: MHmmmm... 14.05.16, 09:43
            > to nie jest wina rządu, że banki podnoszą opłaty. podnoszą, bo są pazerni.
            A Ty byś robił, jakby Ci kazali np. za 2 tysie miesięcznie?
            Dziwisz się? Rosną koszty, to przerzucają na klientów (jak mogą). Tak działa rynek.
            • tdf-888 Re: MHmmmm... 14.05.16, 09:53
             oczywiście, bo mają pretekst.
             ale nie muszą, bo zarabiają wystarczająco dobrze.
             no ale jasne, że oni wolą wynagrodzić prezesów, co 3 lata płacić spółce - matce za rebranding, noooo.... to wtedy zysk jest tyci tyci, biedne banki smile
             • lesher Re: MHmmmm... 14.05.16, 10:09
              > ale nie muszą, bo zarabiają wystarczająco dobrze.
              Mity. ROE sektora w 2011 r. wyniosło 12,9%, w 2012 12,1%, w 2013 10,9%, w 2014 10,2%. W 2015 koło 9%.
              Nie powala to na nogi.
              Generalnie, jeżeli chodzi o "optymalizację podatkową", to banki mają niewielkie możliwości w porównaniu z innymi firmami. Za brand to chyba tylko kilka banków płaciło, ale nie pamiętam dokładnie w tej chwili.

              Na przyszłość wygląda to jeszcze gorzej (i bez podatku bankowego).

              Między innymi z powodu finansowania przekrętu PISowskiego, czyli SKOKów...

              Poza tym co to znaczy "wystarczająco dobrze". Ma ktoś z centralnego urzędu planowania ustalać ile mają zarabiać?
          • tdf-888 Re: MHmmmm... 14.05.16, 09:35
           maris, że cię lubię, bo starasz się być pomocna, to i ja ci mogę chcieć pomóc i polecić bank, w którym będąc nie odczułem, by mi podrożały usługi bankowe. jak chcesz to na priv napiszę.
           ani przelewy, ani karty ani cała reszta tam nie zdrożała.
           ba, przelew krajowy dalej jest za ZERO.
           • marisella Re: MHmmmm... 14.05.16, 11:23
            tdf-888 napisał:

            > maris, że cię lubię, bo starasz się być pomocna, to i ja ci mogę chcieć pomóc i
            > polecić bank, w którym będąc nie odczułem, by mi podrożały usługi bankowe. jak
            > chcesz to na priv napiszę.
            > ani przelewy, ani karty ani cała reszta tam nie zdrożała.
            > ba, przelew krajowy dalej jest za ZERO.

            Dzięki, ale mam konta w trzech bankach i nie planuję w kolejnym... To że Ty nie odczułeś, to jeszcze niewiele znaczy, bo zakładam, że nie korzystasz ze wszystkich możliwych usług bankowych. Obstawiam, że nawet nie z tych co ja w większości.

            A już nawet taka bzdura, że kartą możesz się posługiwać za friko przy miesięcznych transakcjach bezgotówkowych za 300 czy 400 zł, a nie za 100 jak dotąd, to JEST podwyżka. Oczywiście detal, ale grosz do grosza, i rodzi się zniechęcenie...
            Dla mnie to kwestia kilkunastu złotych miesięcznie, łącznie, które są nadal kwotą nieimponującą, ale które wolę przeznaczać na OPP na przykład. I im to pewnie robi różnicę...
             • kama265 Re: MHmmmm... 16.05.16, 09:09
              moje konto prywatne też ma wszystko za 0 zł. Konto dla działalności, które MUSZĘ mieć - koszt przelewów w ciągu ostatnich miesięcy wzrósł, koszty manipulacyjne również, do kupy jestem do tyłu około 200 zł.
              • tdf-888 Re: MHmmmm... 16.05.16, 09:56
               nie zmuszaj mnie do powtarzania, że to nie jest wina rządu, że bank podnosi ci opłaty, tylko pazernego zarządu, który wykorzystuje szum.
               to tak podobnie jak z cenami paliw. jak ropa na rynkach drożeje, to korelacja w cenach jest natychmiastowa (jest pretekst), a jak tanieje, to koncerny tłumaczą, że przecież oni przetwarzają z zapasów kupionych drożej.
               i nie tłumacz mi, że jest inaczej, bo może jako dobrze zindoktrynowana wierzysz, w to co ci wpoili ;] na mnie to nie działa, jestem oporny na ten bullshit
               • kama265 Re: MHmmmm... 16.05.16, 10:13
                alez ja Tobie nic nie mam zamiaru tłumaczyć ani Cie do niczego zmuszać, mam w nosie Twoje teorie, pytałeś o wyjaśnienie różnicy, to Ci ją podałam.
                • tdf-888 Re: MHmmmm... 16.05.16, 10:17
                 a ja ci podałem powód
                 stooq.pl/q/?s=usdpln&c=5d&t=l&a=lg&b=0
                 co jest?? czemu dolar jeszcze nie jest po 4zł?! przecież wszyscy się tego spodziewali?!
                 analitycy naganiali, straszyli armagedonem.
                 a tu kupa. żałoba odwołana, niektórzy się martwią big_grin

                 widzicie jak to jedna zagraniczna agencja majta waszymi biznesami... opcje zabezpieczające powystawiane, a tu kapa big_grin

                 ale jak to się stało, przecież jest tak źle, miało się zawalić? surprised