18.04.06, 16:40
kto jest za kastracja piesków? kto przeciw? mam dylemat..nie chce go
rozmnazac, ale tez nie chce uszkodzic mu psychiki i utuczyc..
Obserwuj wątek
    • nefre85 Re: kastracja 18.04.06, 16:48
      Jezeli nie chcesz psa rozmnażać, spokojnie mozęsz się zdecydować na kastrację.
      Psychiki psu nie zmienisz, bo kastracja na to nie wpływa, obniża jedynie poziom
      hormonów a przez to zainteresowanie sukami w cieczce.Poza tym kastracja
      niejednokrotnie "odmładza" psa, pies jest bardziej chętny do zabawy, wykazuje
      większe zainteresowanie właścicielem.
      A co do "tuczenia" wystarczy odpowiednia dieta, ewentualnie troche mniejsze
      porcje i odpowiednia dawka ruchu.
      Dużo o kastracji mozesz przeczytać tutaj-
      www.vetserwis.pl/kastracja_pies.html
      • ald-ona "pies na suki" po kastracji? 20.04.06, 20:18
        Ja wykastrowałam mojego psa, z powodu suki, która trafiła do nas tak wycieńczona, że jej nie można było tego zrobić ani pozwolić na psie umizgi.
        Pies po wszystkim - a minęły 4 miesiące nie zmienił się. Biega, jak biegał, bawi się, śpi - tyle samo.
        Kłopot tylko, że kiedy suczka dostała cieczki, pies dopada (dosiada?) ją kilka razy dziennie. Myślałam, że kastracja temu zapobiega. Jestem przekonana, że nie zostawili mu jąder, bo to widać. Czy mam się czym martwić? Proszę, pocieszcie mnie, że mimo ochoty na suki nie jest płodny!
        • pierozek_monika Re: "pies na suki" po kastracji? 21.04.06, 08:26
          pocieszam Cię, że nie jest płodny :-)
          nie martw się - jego zachowanie spowodowane jest ciągle jeszcze wysokim poziomem
          hormonów płciowych. Pies się powoli wyciszy.
          Czasami, ale bardzo rzadko się zdarza, że mimo kastracji pies nadal reaguje na suki.
          • jita Re: "pies na suki" po kastracji? 21.04.06, 12:20
            pierozek_monika napisała:

> nie martw się - jego zachowanie spowodowane jest ciągle jeszcze wysokim
            > poziomem hormonów płciowych

dokładnie

> Czasami, ale bardzo rzadko się zdarza, że mimo kastracji pies nadal reaguje
            na
            > suki.

Testosteron produkowany jest także w nadnerczach, stąd może nadal reagować.
            Ważne jest także w jakim wieku pies został wykastrowany, czy wcześniej krył.
    • urbanchaos Re: kastracja 22.04.06, 17:57
      przed kastracją wszycy starali mnie się odwieźć od tego pomysłu...
      bo stanie się leniwym obżartuchem...
      i owszem znam 2 takie przykałdy,ale to tylko i wyłacznie wina ludzi,którzy źle
      żywią i nie zapewniają porządnej porcji ruchu
      mój pies-labrador jest też kastratem i nic a nic nie stracił na tym:dalej biega
      jak szalony bawi się z innymi psami,jego kolega wilkowaty jest wręcz chudy,a już
      minęło 4 lata od kastracji,a ma nadal niespożytą energię
      inny przykład z własnego podwórka:labrador po kastracji zatuczony teraz schudł
      znacznie i odzyskał wigor i chęć do zabawy
      ale są psy które po prostu mają fajtłapowaty charakter i takich bym nie
      kastrowała(też ze znajomych psów),bo rzeczywiście stało się tylko gorzej
      • default Re: kastracja 24.04.06, 13:22
        Też uważam, że dużo zależy od charakteru psa. Jeśli jego "męskość" stanowi
        problem (bo jest agresywny, bo okrutnie cierpi gdy czuje cieczki itd) to lepiej
        go wykastrować. Ciapowatego safandułę można zostawić jak jest, skoro nikomu to
        nie przeszkadza. Moi rodzice mają takiego - zero agresji, suczka z cieczką może
        mu przejść przed nosem, a on najwyżej "zaciągnie się" zapachem i nic więcej.
        Zupełnie niemęski ;-)
        • venus22 Re: kastracja 25.04.06, 21:37
          Przeciw sa ci ktorzy nie maja dostatecznych informacji na ten temat, a za sa ci
          ktorzy naprawde interesuja sie losem zwierzat i zdaja sobie sprawe ile zwierzat
          cierpi w schroniskach i powyrzucane z domow np w lesie.

Wystarczy poczytac ogloszenia aby wiedziec ze znacznie wiekszy podaz niz popyt.

Venus

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka