Dodaj do ulubionych

ranny gołąb

05.07.10, 21:05
Mam gołębia na balkonie. w Sobote uderzył b. mocno o szybę i spadł na balkon. Nie wyglądA źle, nie wiem czy ma złamane skrzydło, ale nie może odlecieć. W schronisku go nie chcą, i za bardzo nie wiem co z nim zrobićsad już mi cały balkon poprudził, ale i tak żal mi go...
złapać się nie daje, jest strasznie wystraszony. Pewno bym musiała iśc z nim do wenetrynarza, ale za bardzo kasy na to nie mam...sad
Co robić, gdzie szukać dla niego pomocy. Jestem z Torunia
Obserwuj wątek
      • palczak.madagaskarski Re: ranny gołąb 06.07.10, 13:05
        > Idź do weterynarza - leczenie i pomoc DZIKICH ptaków jest darmowa.
        Nie słyszałam o czymś takim, jakoś nie wierzę, żeby weterynarz leczył za darmo,
        nawet dzikiego ptaka. Co innego ośrodki do tego przeznaczone, tam za oddanie
        ptaka się nie płaci. Skąd masz taką informację? To jakiś przepis albo coś?

Co do gołębia - bez złapania chyba pomóc się nie da. Jedyne co mi przychodzi do
        głowy, to czekać. A czy karmisz go? Syp mu jakiegoś ziarna i wystaw wodę w
        miseczce, żeby z głody biedak nie umarł. Przychodzi mi do głowy jeszcze jedno
        wyjście - skoro to gołąb, to może poszukaj jakiegoś hodowcy o dobrym sercu w
        okolicy smile Ktoś taki będzie się znał na gołębiach i na pewno będzie wiedział jak
        pomóc, no i warunki też będzie miał. Tylko trzeba by znaleźć kogoś komu będzie
        się chciało zająć gołębiem.
          • palczak.madagaskarski Re: ranny gołąb 06.07.10, 16:05
            Obawiam się, że to tylko dobra wola weterynarza (niektórzy za leczenie
            bezpańskich psów też biorą symboliczne kilka złotych). A czy możesz podać
            namiary na Twojego weta? Czy zna się na leczeniu ptaków?
            • asia261 Re: ranny gołąb 06.07.10, 17:37
              ani ogród zoobotaniczny ani schronisko go nie chcąsad
              mąz go chyba wypuści, bo bidak się mocno stresuje, nie je, nie pije, chce się wydostać na zewnątrz
              • palczak.madagaskarski Re: ranny gołąb 08.07.10, 11:36
                > mąz go chyba wypuści, bo bidak się mocno stresuje, nie je, nie pije, chce się w
                > ydostać na zewnątrz

To gdzie on teraz jest? Myślałam że na balkonie, i nie odlatuje tylko dlatego,
                że nie może latać. No to nie mam już pomysłu, co z nim zrobić.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka