Dodaj do ulubionych

jerzyki 2021

23.06.21, 11:53
Dawno nie pisałem. Ale muszę poruszyć parę spraw.
1.Mimo że wiosna przyszła późno to w przyrodzie żadnych zmian nie zauważyłem.
Szpaki już po drugim lęgu, wyleciały a że czereśnie były ciut później nikt ich nie struł!
2 Co do jerzyków, to chciałem dać zdjęcie do Wiki ale zapomniałem hasła i dlatego poprzestanę na opisie.
Jak pamiętacie budki jerzyków mam na balkonie a ponieważ lądowały mi na podłodze, postanowiłem je przebudować. równo z otworem, poniżej jest jest deska 8- 10 cm. Jerzyk gdy nie trafi,zamiast przelatywać zatrzymuje się na desce. W tym roku wszystkie budki jerzyków umocowane pod górnym balonem (2 sztuki) są zajęte i żadnych nie miałem lądowań na posadzce. Budki na miejscu kwiatów są dla mnie niewidoczne - nie wiem co z nimi., Jest fatalnie gorąco. Dołożyłem pojnik taki że nie trzeba siadać na balkonie tylko można się przyczepić i pić, wróble sobie radzą bo są male. Mam nadzieje ze jerzyki też będą mogły z tego korzystać. Musiałbym mieć czas i obserwować z podwórka.
Obserwuj wątek
    • nukula4 Re: jerzyki 2021 24.06.21, 07:43
      3. sprawa - zamiast od razu to tak na raty. Pytałem o płeć sierpówek. Otóż już to ustaliłem. Ten co rusza "gulami" na gardle to samica. Samiec tylko przełyka. Samica wypuka je w różnych miejscach, na górze i na dole. Bardzo to widoczne.
        • nukula4 Re: jerzyki 2021 07.07.21, 08:09
          Za wcześnie się cieszyłem. dziś jerzyk p..dykną w okno aż kępa futra została n szybie. Ale to było daleko od linii budki więc nie wiem czy skręcił czy celował w coś innego. Pozbierał się i poleciał (przez dziurę u dołu balkonu). To małolaty z tego roku czy z ubiegłego? Zaczęły się przymierzać do lęgów na przyszły rok bo w tym roku to chyba już nie chociaż kto ich tam wie...
          • nukula4 Re: jerzyki 2021 30.07.21, 12:30
            Już zdjęcia na WIKI można oglądać (są widoczne). Skrzynka lęgowa - jerzyki w galerii (3 zdjęcia).
            Wczoraj jeszcze jeden jerzyk wylądował na balkonie ale w porównaniu z ubiegłym rokiem można powiedzieć nie jest źle.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka