Dodaj do ulubionych

Liliana, Laura czy Alicja?

IP: 217.153.99.* 15.07.07, 07:43
Moja kropeczka już jest na świecie, a wciąż nie możemy się zdecydować na imię
sad... Alicja podobało mi się zawsze, ale mężowi mniej. I urodziła się w
imieniny Alicji... Laura podoba się głównie jemu, mnie przeraża brak
zdrobnień- ja lubię ich używać, a Laurka, Lauruniu nie dla mnie. W dodatku
wydaje mi się za twarde i jak patrzę na małą to nie pasuje wcale. Ostatnio
zaczęło mi się podobać Liliana (chociaż nigdy wcześniej nie zwracałam na to
imię uwagi. Słodkie, kobiece. Mnóstwo zdrobnień. Jedno "małe" ale- LilKa. To
zgrubienie bardzo mi nie odpowiada. Ogólnie zawsze odrzucałam tego typu imiona
(KaśKa, GośKa, LidKa, LilKa, IzKa, AnKa,itp)-mimo,że podstawowa forma podoba
mi się. Czym dłużej myślę, jest GORZEJ. Czy spróbować przekonać męża, do
imienia, które zawsze mi się podobało (Alicja)? A może Liliana, tylko nigdy
nie używać LilKa? Pozostaje jeszcze Laura. Imię ładne, ale strasznie trudno mi
się do niego przekonać. Doradźcie...
Obserwuj wątek
    • Gość: essi Re: Liliana, Laura czy Alicja? IP: *.smrw.lodz.pl 15.07.07, 09:35
      Wg mnie imię dziecka powinno się podobać obojgu rodzicom,także Alicję bym
      odrzuciła.Najbardziej podoba mi się Laura,możesz ją zdrabniać do Lusi,chociaz
      imię jest tak piękne,że samo w sobie nie wymaga zdrobnień.Liliana imię
      ładne,ale wydaje mnie się,że nie ma możliwości uniknięcia zdrobnienia Lilka,mam
      koleżankę Lilianę i wszyscy tak na nią wołają.Może alternatywą będzie Lilla?
      Od siebie dorzucam następujące imiona:
      Emilia,Emilka,Milasmile
      Helena,Lenka,Hesiasmile
      Łucja,Łusia
      Kornelia,Nela,Nelka
      a może ponadczasowa Ewa?
      pozdrawiam serdecznie i życzę udanego wyboru

    • dziewczynka_bez_zapalek zdecydowanie Lilianna :) 15.07.07, 09:45

    • gaudencja Re: Liliana, Laura czy Alicja? 15.07.07, 11:03
      Najbardziej podoba mi się z tych imion Laura, ale to Wasz wspólny wybór i
      musicie tak zdecydować, żebyście oboje akceptowali imię dla córeczki. A może
      zdecydujecie się jeszcze na jakieś czwarte imię? Np. Kornelia, zdrobniale
      Kornelka, Nela, Nelusia itd.?
    • veranillo Re: Liliana, Laura czy Alicja? 15.07.07, 11:18
      Stawiałabym na Laurę. To piękne imię i jak już ktoś pisał, nie wymaga nawet
      zdrobnień. To fakt, trudno mówić do małej dziewczynki: "Lauro", ale zawsze
      możecie wymyślić własne zdrobnienie, serce wam na pewno coś podpowie smile Może w
      ramach kompromisu Alicja jako drugie imię?
    • Gość: Tawananna* Re: Liliana, Laura czy Alicja? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 15.07.07, 11:48
      Laura i Alicja moim zdaniem odpadają, bo imię powinno podobać się Wam obojgu.
      Poza tym Alicja jest obecnie dość popularna, a przez -ka też daje się ją
      zdrobnić - Alka. Co, wbrew pozorom, nie jest takie rzadkie.

      Lilianna (jakoś bardziej podoba mi się wersja z dwoma "n") jest według ładnym
      imieniem. Przy czym nie będzie łatwo uniknąć Ci zdrobnień z -ka. Nie podoba Ci
      się tylko Lilka czy także Lilianka?

      Na Waszym miejscu zaczęłabym chyba zastanawiać się nad innym imieniem - jest
      tyle pięknych, że na pewno coś znajdziecie.

      Może:
      Kornelia (Nela)
      Idalia (Ida, Idusia, Dalia, Idaleńka)
      Łucja (Łusia)
      Marcja (Marcysia)
      Letycja (Letysia, Tysia)
      Melania (Mela)
      Jaśmina (Isia)
      Hanna (Hania, Hanusia)
      Helena (Lena)
      Konstancja (Kaja)
      Ariadna (Ada)
      • Gość: mamakropki Re: Liliana, Laura czy Alicja? IP: 217.153.99.* 15.07.07, 22:20
        Lilianka podoba mi się, nie podoba mi się tylko Lilka. Idalia jak dla mnie
        super, ale mąż nie chce słyszeć w ogóle tego imienia. Już szybciej zgodziłby się
        na Alę.
        Nad Kornelią też się zastanawiałam, ale nie jestem do końca przekonana. Ale
        zdrobnienia ma super i nawet śmiałam się do mężą, że mała wygląda na Kornelę...
        • abiela Re: Liliana, Laura czy Alicja? 15.07.07, 23:21
          Z tych trzech raczej Laura, a może Klara?
    • rogalowa-1 Re: Liliana, Laura czy Alicja? 15.07.07, 12:04
      Daj Liliana ja urodziłam w kwietniu i mam Lilunię choć zastanawiałam się nad
      Nadią, Wanessą i Lilianą. Liliana ma dużo zdrobnień i jest dość rzadkim
      imieniem.
    • olianka Liliana 15.07.07, 15:43
      To piękne imię smile Laura i Alicja podobają mi się o wiele mniej, choć też są ładne.
    • Gość: Dee Re: Liliana, Laura czy Alicja? IP: *.internetdsl.tpnet.pl 16.07.07, 08:51
      Jestem za Lilianą. A jeszcze bardziej za Lilianną. Sliczne imie smile
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Wybierz imię dla dziecka

Sprawdź co znaczą nasze imiona, skąd pochodzą, kto sławny je nosił lub nosi.