polazrski 11.09.10, 08:28 wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80273,8361895,Esbecji_donosil__ale_to_heros.html Pisdak donosi - to gieroj; niePisdak - zwykla, esbecka szuja. Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
andrzejg Re: PiSiory i lustracja 11.09.10, 08:37 Rozpoznał go również jego oficer prowadzący. i poszedł do domu.... Jakas taka niekonsekwencja jest w tym wszystkim. Najpierw należałoby uznac okres PRL za zbrodniczy...ale widocznie nie da sie i karzą za kłamstwo,a nie za samą współpracę. W Takim razie nie rozumiem lini obrony (czy Górski to ten Górski od idiotycznych wypowiedzi?) Skoro przyznał ,że kłamstwo miało miejsce ( skoncentrował się nie tyle na zbijaniu dowodów obciążających, ile na przedstawieniu kontekstu, w którym ten podpisał zobowiązanie.), to reszta jest nieistotna z punktu widzenia prawa.Skłamał i kropka. A. Odpowiedz Link Zgłoś
pikrat Re: PiSiory i lustracja 13.09.10, 17:30 Kłamstwo u polityka jest dyskwalifikujace. Odpowiedz Link Zgłoś
snajper55 Re: PiSiory i lustracja 13.09.10, 17:36 pikrat napisał: > Kłamstwo u polityka jest dyskwalifikujace. Nie w oczach elektoratu Kaczyńskiego. Elektorat Kaczyńskiego wyznaje zasadę, że cel uświęca środki (uśmierca świadki). S. Odpowiedz Link Zgłoś
g-48 Re:No stechly kotleciku.... 13.09.10, 18:17 ...spusc z tonu bo wtedy siedziales jak mysz pod miotlom. - Zrozumienie tego jest w tej sprawie najważniejsze - powiedział. - Utarło się bowiem, że ten, co działał w konspiracji, zawsze zachowywał się w stu procentach nieskazitelnie. To mit. Już w czasie wojny otoczenie aresztowanego przez gestapo wiedziało, że ma najwyżej jeden dzień na oczyszczenie terenu wokół niego, bo tylko tyle można wytrzymać presję fizyczną i psychiczną. Ludzie nie zawsze wytrzymywali okrutne tortury. Dobrosia nikt przemocą do współpracy nie zmusił, dlatego Górski spuścił po chwili z tonu. - Notatki pisali nie tylko ci, którym wyrywano paznokcie - stwierdził i perorował dalej: - Nigdy nie mieliśmy do czynienia z herosami, którzy pozostawali w stu procentach czyści. Tu jednak chodzi o czystość sumienia, że nie przyniosło się komuś szkody. Przecież nawet porozumienia w Gdańsku, Szczecinie i Jastrzębiu podpisywały osoby, na których ciążą bardzo poważne podejrzenia. No jasne ze SB nie dzialalo jak gestapo mieli duzo lepsze metody stechly kotleciku jak na przyklad pobicie syna czy usilowanie przejechania czy zgwalcenia corki.Stechly Kotleciku ty jestes swiatowiec tylko na poziomie pigmejow. Odpowiedz Link Zgłoś
piq dzidziu, ustawa lustracyjna mówi jasno:... 13.09.10, 23:35 ...nie przyznałeś się do współpracy, a cię nakryją, masz przewalone. I kropka. Więc się, dzidziu nie ciskaj jak wesz po majtach, bo sprawa jest jasna. Odpowiedz Link Zgłoś
g-48 Re: piqu ciskaj jak wesz po majtach 14.09.10, 00:11 Jezeli wtedy byles jeszcze w bieliznie rodzicow. Jezeli nie znasz systemu pracy SB to lepiej glosu nie zabieraj. W tym samym roku jego synowa Dorota zginęła tragicznie, wyskakując z okna kamienicy w Szczecinie. Po uzyskaniu informacji o śmierci żony tego samego dnia z innego budynku wyskoczył jej mąż Adam, będący synem Mariana Jurczyka, również ponosząc śmierć[1]. Część osób, wśród nich również Marian Jurczyk, podejrzewa, że w ich śmierć byli bezpośrednio zamieszani funkcjonariusze Służby Bezpieczeństwa. Pogrzeb pary przerodził się w antyrządową demonstrację, w trakcie której doszło do walk z oddziałami ZOMO[2]. W 2007 Instytut Pamięci Narodowej zakończył badanie tej sprawy, umarzając postępowanie wobec stwierdzenia braku dowodów potwierdzających tezę, iż były to zabójstwa polityczne[1]. Czy mam ci podac jeszcze inne przyklady ze Slaska nie opisane w internecie jak np."przypadki" rodziny przewodniczacego z Huty Kosciuszko czy tez wicka z Kop.Pokoj? Odpowiedz Link Zgłoś
piq nie na temat piszesz,... 14.09.10, 01:38 ...a o takich numerach ubecji wiadomo od dawna, i ja o tym wiem od lat 80. Rzecz jest w ustawie lustracyjnej, która ma takie, a nie inne brzemienie. I tyle. Nie ma dyskusji, takie jest prawo. Odpowiedz Link Zgłoś
dachs Re: PiSiory i lustracja 13.09.10, 21:07 polazrski napisał: > Pisdak donosi - to gieroj; niePisdak - zwykla, esbecka szuja. I za tę stanowczość i konsekwencję właśnie ich kochamy. A ten Górski to jakiś mięczak, o "kontekście" pisze. Jak takie słowa zna, to kto wie czy on nie kryptowykształciuch? Odpowiedz Link Zgłoś